IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в Гърция има много готини хотелчета, където се плаща без проблем с Биткойн, плащал съм с биткойни също в Берлин в заведение. Има много готин сайт с гугъл мапс карта, където са листнати всички места по Света приемащи валутата, но в момента не ми е под ръка адреса.
    Last edited by coolio; 09.10.2013, 11:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
      Къде е прието за разплащателно средство това чудо?
      grabo.bg
      "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

      Коментар


      • Аз наистина съм лаик по темата, но и на мен ми прилича на класическа пирамида, която облагодетелства първите копачи / създателите, заради крайното количество, увеличаващата се трудност и т.н. Не е ли някакси дефлационно насочена тази валута, малко като златния стандарт?

        Кое пропускам?


        Къде е прието за разплащателно средство това чудо?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          1. Биткойн НИКОГА няма да бъде приет за официално платежно средство.
          2. Ако някога бъде създадена официална и законна дигитална валута - тя ще бъде емитирана НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО.
          3. И всеки ще може да я придобива и обменя свободно.
          4. Тая глупост с копаенето няма да я има.
          5. Глупоста с копаенето си е обикновена пирамида.
          1. Ти какво разбираш под официално?
          2. Какво означава да се емитира безплатно? Сега на кой плащаш за да се емитира тя о.О?
          3. Какви са ограниченията в момента да я придобиваш и обменяш?
          4. Ако я няма тая глупост с копането, какво ще подържа системата? Кой ще прави транзакциите? Кой ще ти осигурява сигурност?
          5. Кой е фараона според теб, че ми стана много любопитна гледната ти точка?

          Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Банките са предприятия, чиято дейност е да преследват максимална печалба и финансова изгода.
          Е тука нещо не си внимавал в лекциите. Дейността им е да преследват максимална печалба???
          "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Какви флашки ти се привиждат?

            За стотен път ще повторя следното: Биткойн НИКОГА няма да бъде приет за официално платежно средство.
            Ако някога бъде създадена официална и законна дигитална валута - тя ще бъде емитирана НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО. И всеки ще може да я придобива и обменя свободно. Така ще е ясен произхода на парите и ще могат да се следят паричните потоци. Няма да има възможност за незаконни дейности и пране на пари.
            Тая глупост с копаенето няма да я има. Глупоста с копаенето си е обикновена пирамида.

            И още нещо: ако биткойна беше такава голяма далавера, както поддръжниците му твърдят(които са само няколко човека в интернет), тогава банките първи щяха да го приемат и да го добиват. Банките са предприятия, чиято дейност е да преследват максимална печалба и финансова изгода. Те нямаше да изпуснат келепира и далаверата.

            След като нито една банка в целия свят не е купила дори един биткойн, нито една банка не държи резерви в биткойни и нито една банка в целия свят не е приела биткойн като разплащателно средство - може сам да си направиш изводите от тези факти.
            Банкерите затова са банкери, защото са хитри хора, които не се лъжат лесно и не си наливат парите във финансови пирамиди.
            Ако искаш да изкажеш някакво адекватно мнение по някакъв въпрос, отдели поне 15 минути да попрочетеш по темата преди да дрънкаш глупости. Биткойна вече е приет,като ОФИЦИАЛНО ПЛАТЕЖНО СРЕДСТВО в държавата със най-силната икономика в Европа. "Глупостта" с копаенето,ако я нямаше този проект никога нямаше да достигне размерите,които вече има. Именно заради трудността на добиване и определеният им брой,който могат да достигнат хората все повече вярват в койните.

            Коментар


            • Какви флашки ти се привиждат?

              За стотен път ще повторя следното: Биткойн НИКОГА няма да бъде приет за официално платежно средство.
              Ако някога бъде създадена официална и законна дигитална валута - тя ще бъде емитирана НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО. И всеки ще може да я придобива и обменя свободно. Така ще е ясен произхода на парите и ще могат да се следят паричните потоци. Няма да има възможност за незаконни дейности и пране на пари.
              Тая глупост с копаенето няма да я има. Глупоста с копаенето си е обикновена пирамида.

              И още нещо: ако биткойна беше такава голяма далавера, както поддръжниците му твърдят(които са само няколко човека в интернет), тогава банките първи щяха да го приемат и да го добиват. Банките са предприятия, чиято дейност е да преследват максимална печалба и финансова изгода. Те нямаше да изпуснат келепира и далаверата.

              След като нито една банка в целия свят не е купила дори един биткойн, нито една банка не държи резерви в биткойни и нито една банка в целия свят не е приела биткойн като разплащателно средство - може сам да си направиш изводите от тези факти.
              Банкерите затова са банкери, защото са хитри хора, които не се лъжат лесно и не си наливат парите във финансови пирамиди.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Сериозно ли вярваш, че като дадеш 7-8 хиляди долара на незнайни китайци(или каквито са там) за машина за копаене ръчно сглобена в гараж, ще забогатееш с нея?! .
                Фростов,
                ти сериозно ли мислиш, че аз копая биткойни с тия флашки ? Аз мога да смятам. Имам и калкулатор даже - Цитизен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                  Глобална измама ?! Сериозно ли вярваш, че един смешен пазар от 1млрд е глобална измама ? Всекидневно хартиените царе "печатат" в пъти тоя пазар.
                  Сериозно ли вярваш, че като дадеш 7-8 хиляди долара на незнайни китайци(или каквито са там) за машина за копаене ръчно сглобена в гараж, ще забогатееш с нея?!
                  Мислех те за по-умен. Явно съм те надценил. По-добре дай същата сума на някое цигане, за да си купиш от него транспортни ленти. Там поне шанса да забогатееш ще бъде по-голям.



                  Както се пееше в една стара популярна песен:
                  "Пирамиди, фараони и биткойни за мильони..."



                  Чудя се как може такива млади и интелигентни момчета, да се ловят на толкова стари и изтъркани номера. Спрях да пиша в темата, защото вече ми става жал за биткойнаджиите. В България по времето на прехода използваха същите уловки за да ловят наивници и да им обират парите. Само реквизитите бяха различни. Такива схеми с обещания за забогатяване от нищото, вече сме ги гледали.
                  Last edited by Frosty; 08.10.2013, 11:40.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Мастъра си знае работата . Той не си пада по охолния живот , той си пада по битките . Сигурно сега е във Венецуела и от там директно громи световната парична система , а индиректно световния олигархичен модел .

                    Коментар


                    • Имах предвид, че географски е разпространена по целия свят и не е някоя "обичайна" локална пирамидка-далаверка. Още са доста хората, които не са и чували за биткойни, така, че има потенциял за нарастване доста преди да изгърми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                        Аз биткойна все още го смятам за новата глобална измама.
                        Глобална измама ?! Сериозно ли вярваш, че един смешен пазар от 1млрд е глобална измама ? Всекидневно хартиените царе "печатат" в пъти тоя пазар.

                        Коментар


                        • Аз биткойна все още го смятам за новата глобална измама. Но признавам, че Мастъра ми липсва. Понякога е заядлив, но има какво да каже на хората. Мастъре, моля те върни се и казвай нещо от време на време. Тоя форум няма да е същия без теб.

                          Коментар


                          • Смейте му се, ама той купуваше на 7-8 евро, докато му се подигравахте
                            "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                              Абе тук нямаше ли един frosty. Да не са го арестували него? На 30-та страница долу така пише
                              Имаше... и все още е тук.
                              Да не ме бъркаш с един друг герой, наречен БиткойнМастър, който в последно време съвсем зачезна. Според мен рязко е забогатял от биткойни и е отпътувал на някъде с новата си яхта.

                              Сигурно в момента БиткойнМастъра пие отлежало уиски в компанията на няколко знойни мадами и накрая ще плати сметките
                              вместо с пари - само с флашки натъпкани с биткойни.

                              Ето на това му викам аз богат и охолен живот. Хартиените пари са само за балъците.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                -30%
                                Сега ще разбрем струва ли биткойна нещо или не.
                                Aми разбрахме,че струва. Цената се възстанови за 24 часа

                                Коментар

                                Working...
                                X