IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
    +1
    От одеве, се мъча да получа отговор, от разбирачите на материята, кое именно придава някаква стойност на биткойните.
    За сега никой не желае да ми отговори...
    Уважавам спечелилите(и тези, които евентуално още ще спечелят), на все още не ми е ясно, КАКВО е нещото което кара хората да си купят ТОВА... хммм НЕЩО(или нищо)
    Освен АЛЧНОСТ (от досегашното "движение"), друга за причина не виждам...
    Пак казвам ЕВАЛА на спечелилите...
    Освен от Алчност, виждам поне още две причини и те са Страх и Манипулативност.
    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Забравих каква беше темата тук : "Биткойн" или "Философските възгледи на трейдърите" Моля, някой по-запознат да поясни.

      Коментар


      • http://www.coindesk.com/dwolla-bitco...ncy-exchanges/
        Dwolla shuts doors to bitcoin companies and virtual currency exchanges
        ...
        The online payment system provider emailed its customers who operate companies related to bitcoin and other virtual currencies to inform them it is withdrawing its services as of 28th October at 16:00 CT.
        Някои пък затварят поддръжката на БТК.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dr.Who Разгледай мнение
          Тука виждам разни глухи слепци се чудят защо хората ходят на кино.
          Сори - никой не може да ви помогне пичове. Продължавайте да си мислите, че щом ходим на кино сме некви тъпаци, а вие сте си супер.

          Кое дава стойност?
          А де?
          Кое дава стойност на акциите на Уестърн Юнион?
          Лекаря,
          Ходиш на кино ?
          Браво.
          Напъваш се да остроумничиш ?
          Браво.
          Относно стойността на крипто"парите" имаш ли да кажеш нещо ?
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dr.Who Разгледай мнение
            Тука виждам разни глухи слепци се чудят защо хората ходят на кино.
            Сори - никой не може да ви помогне пичове. Продължавайте да си мислите, че щом ходим на кино сме некви тъпаци, а вие сте си супер.
            Кое дава стойност?
            А де?
            Кое дава стойност на акциите на Уестърн Юнион?
            Глухия и слепеца в момента разглежда сорсовете. Базата трупа всяка транзакция, и ако стане масова валута само супермашини ще могат да я поддържат. Следователно банки, трезори, брокери - "... И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство - отговори Левски". Равенство ама нито ще може да поддържаш системата, нито да си овардиш портфейла!
            В момента разучавам доколко системата позволява промяна на правилата, а именно hot-fix. Един байт да мушнат незабелязано дето брои койновете - и се умножиха 256 пъти. Два байта в кода - 65535 пъти. Кой ще ти гледа, нали банки и трезори, те и Андроид пребиха света с отворен код, и после затвориха ядрото.
            Last edited by IvanTerziev; 21.11.2013, 12:00.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dr.Who Разгледай мнение
              Тука виждам разни глухи слепци се чудят защо хората ходят на кино.
              Сори - никой не може да ви помогне пичове. Продължавайте да си мислите, че щом ходим на кино сме некви тъпаци, а вие сте си супер.

              Кое дава стойност?
              А де?
              Кое дава стойност на акциите на Уестърн Юнион?
              Стойността на Уестърт Юнион и потенциала и за бъдещи приходи. Да ва и инвеститорите...
              Реално биткойна е просто купчина числа в мрежата, няма стойност, просто американците се опитват да направят парите напълно виртуални за да контролират всички и всичко. (това е дива конспирация)
              Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

              Коментар


              • Тука виждам разни глухи слепци се чудят защо хората ходят на кино.
                Сори - никой не може да ви помогне пичове. Продължавайте да си мислите, че щом ходим на кино сме некви тъпаци, а вие сте си супер.

                Кое дава стойност?
                А де?
                Кое дава стойност на акциите на Уестърн Юнион?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                  ...
                  Ако от друга страна говориш не за сигурността на мрежата като цяло, а за сигурността на твоят личен портфейл, то тя си е твоя лична отговорност. Всъщност твоя личен портфейл е до толкова защитен, до колкото е защитена паролата, с която си го криптирал. Ако някой ти сложи keylogger, проблема си е лично твой. В това отношение, останалите онлайн разплащания са също толкова застрашени, нали така?
                  Доколко е реално - вчера дадох пример и линк. С банките не е толкова проста работата, а и може да се сторнира.

                  Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                  Университет в Кипър, започва да приема плащания с биткойни - http://world.time.com/2013/11/21/university-in-cyprus-becomes-first-to-accept-bitcoin-payments
                  Кучетата си лаят, керванът си върви ...
                  И аз мисля да ги въвеждам, но не мисля да инвестирам. Разликата е огромна.
                  Първоначално изпратено от supertrader
                  Койните са опит в зародиш да се възпрепятства нещо , което неизбежно ще се случи и са чиста проба превенция стартирана от ЦРУ по нареждане на ФЕД.В появата на койните са инвестирани средства и липсва информация - кой е първия емитент.
                  Koйто мисли, че най-богатите хора не мислят как да си спасят статуквото - е глупак. Аз допускам всякакви варианти. А това, че някакъв незнаен хакер е написал такъв продукт сам - е смешно.
                  Last edited by IvanTerziev; 21.11.2013, 11:40.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аз да не съм луд да откривам позиция в НИЩО. Защото това е всъщност точно това - нищо. Някакви луди хора дават реални пари за НИЩО.

                    Аз още в началото на тази тема го бях казвал - това ще е най-смешния балон в световната история - даже и холандските лалета са по-нормални. И като се спука много народ, който е вярвал че нищото струва нещо ще се бият по главата и ще се чудят с какъв акъл са си дали реалните пари за НИЩО.
                    +1
                    От одеве, се мъча да получа отговор, от разбирачите на материята, кое именно придава някаква стойност на биткойните.
                    За сега никой не желае да ми отговори...
                    Уважавам спечелилите(и тези, които евентуално още ще спечелят), на все още не ми е ясно, КАКВО е нещото което кара хората да си купят ТОВА... хммм НЕЩО(или нищо)
                    Освен АЛЧНОСТ (от досегашното "движение"), друга за причина не виждам...
                    Пак казвам ЕВАЛА на спечелилите...
                    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                    Коментар


                    • Университет в Кипър, започва да приема плащания с биткойни - http://world.time.com/2013/11/21/university-in-cyprus-becomes-first-to-accept-bitcoin-payments
                      Кучетата си лаят, керванът си върви ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Най голямата фикция е свободата ! Златото също е фикция и то много яка. Койните са опит в зародиш да се възпрепятства нещо , което неизбежно ще се случи и са чиста проба превенция стартирана от ЦРУ по нареждане на ФЕД.В появата на койните са инвестирани средства и липсва информация - кой е първия емитент.
                        За какво се използва златото - почти за нищо ! Виж петрола и газта - това сега е стойност и без тях много лошо.
                        Как за нищо да не се използва бе? Я не ме разсмивай!
                        Златото широко се използва в електрониката. Незаменимо е за покриване на контактни повърхности. То е с висока електропроводимост, не се окислява и понеже е меко и ковко, много лесно се обработва. Всъщност приложението му е ограничено единствено от високата цена. Ако беше на цената на медта например, то вместо мед щеше да се използва злато. В различни сплави естествено.

                        Нещо много рано започнах с безплатните уроци.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • gigow

                          Най голямата фикция е свободата ! Златото също е фикция и то много яка. Койните са опит в зародиш да се възпрепятства нещо , което неизбежно ще се случи и са чиста проба превенция стартирана от ЦРУ по нареждане на ФЕД.В появата на койните са инвестирани средства и липсва информация - кой е първия емитент.
                          За какво се използва златото - почти за нищо ! Виж петрола и газта - това сега е стойност и без тях много лошо.
                          Last edited by supertrader; 21.11.2013, 05:45.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Проектите си ги деплойвам на Линукс. Кошмарна заблуда е, че за Линукс няма вируси. Всяко устройство, изпълняващо програма - може да изпълни злонамерен код. Виждал съм антивирус на първия смартфон на Нокиа.
                            Едно е да има вируси за операционната система, съвсем друго е самата операционна система да е вирус.
                            Дори в лицензното споразумение пише че нямам право да им декомпилирам сорса, за да видя великите им програмистки творения и безбройните тайни вратички.
                            Ами антивируса - откъде си сигурен, че той не е всъщност един вирус?
                            Моят принцип е - колкото по-малко код на 'врага' има - толкова по-добре. И да ти кажа - досега не съм имал ядове. Човек не може да се предпази на 100%, но може да вземе разумни мерки. Не се инсталира софтуер, който не е ясно какво точно и защо прави. Иначе си прав - виждал съм инсталации на линукс от лаици, които - по-добре уиндоус да бяха сложили. Но в общ случай, при кадърна настройка, уиндоус потебителите са по-уязвими.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Аз да не съм луд да откривам позиция в НИЩО. Защото това е всъщност точно това - нищо. Някакви луди хора дават реални пари за НИЩО.

                              Тук съм съгласен с теб. Не се пиша разбирач. В никакъв случай.
                              Ама силата на биткойна е само във ВЯРАТА, че струва нещо.
                              Виж, златото е друга работа. То е стока. И струва нещо. А биткойна е фикция.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Kaк да предам продукт на клиента, и да управлявам касата му, ако не знам какво и как работи?
                                Утре ще разровя за хардуерните трезори, кой-знае какви въпроси ще намеря пък там.
                                Разбирам и съм съгласен, че всеки трябва да си направи сам за себе си проучването, просто с последните си постове имам чувството, че се опитваш да се убедиш сам себе си.

                                А иначе на въпроса: "Защо се скъсаха да произвеждат ASIC за копаене, а не произвеждат хардуер за защита на изкопаното? А разчитаме на антивирусната."

                                Останах с впечатлението, че си се запознал с технологията на изграждане на блок-веригата. Ако е така сигурно си разбрал, че всички транзакции на всеки 10 минути се хешират, като всеки нов блок хешира и хеша от предишния блок. За да ти "откраднат" биткойните, трябва някой да подмени всички блокове от тази твоя трансакция, която искат да подменят до момента. Това значи да има поне 51% от изчислителната мощ на биткойн мрежата. В тоя ред на мисли, колкото по-добри машини за "копане" навлизат и колкото по-широко използвани са, толкова е по-голяма изчислителната мощ на биткойн-мрежата като цяло и толкова е по-трудно 1 групировка да има 51% от нея. С две думи - по-добрите машини за копане на практика защитават по-добре изкопаното на всички, т.е. правят точно това, което и ти искаш нали така?

                                Ако от друга страна говориш не за сигурността на мрежата като цяло, а за сигурността на твоят личен портфейл, то тя си е твоя лична отговорност. Всъщност твоя личен портфейл е до толкова защитен, до колкото е защитена паролата, с която си го криптирал. Ако някой ти сложи keylogger, проблема си е лично твой. В това отношение, останалите онлайн разплащания са също толкова застрашени, нали така?

                                Коментар

                                Working...
                                X