IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой има ли линк с повече техническо инфо за коините?

    Коментар


    • Forex Master

      Законът забранява частни пари в САЩ и признанието му че нищо няма да направи е противозаконно..да за такова нещо би трябвало да му се търси отгвороност по закона.Става въпрос за парични трансфери през банките и те въобще не са през интернет,никакъв проблем не е да ги забранят.Има банки които са го направили и в интерес на истината е че тези банки самите са големи пирамиди и го правят защото разбират от пирамиди.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        минималното което би могъл да стори за да спази закона е просто да мълчи по въпроса за биткойн и неистовото му рали.
        Ами те мълчаха, мълчаха, мълчаха... 5 години мълчаха!... Ама сега проговориха не защото много им се иска а защото просто няма как повече да мълчат! Поставете се на тяхно място!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • IvanTerziev

          Няма пирамида, която да не е покровителствана от някой на подходящия пост и отвисоко и трябва да ти кажа че той прибира част от парите. Не може Бернанке просто така да тръгне да нарушава закона и да се изказва, минималното което би могъл да стори за да спази закона е просто да мълчи по въпроса за биткойн и неистовото му рали.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
            Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin

            Read more: http://www.businessinsider.com/someo...#ixzz2lP6DCO1G
            защо няма такса?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
              Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin

              Read more: http://www.businessinsider.com/someo...#ixzz2lP6DCO1G
              Заемче

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Бихте ли купили Liberty Reserve сега? Разликата в принципа е минимална, а възможните лостове на правителствата са същите. Защо едното не мина, а другото мина. Да се твърди, че не могат да спрат на практика БТК е повече от смешно. Най-малкото домейните, дето работят с това са публични, а и без връзка с "нечестните" валути БТК е просто цифрички. Аз категорично нямам намерение да инвестирам (като всеки нормален човек съм си задавал и тоя въпрос).
                Клиентите ми плащат, за да знам отговорите на въпросите им. Директно ме питаха днес още по телефона "ама да не ме карат да ходя да давам обяснения с тия анонимности".

                http://en.wikipedia.org/wiki/Liberty_Reserve
                Клиентите ти са търговци, нали? Какви анонимности. Нали тези които имат вземане-даване с тях са ясно идентифицирани. Защо не се допиташ до грабо как се оправят счетоводно с тази история. И на други сигурно им е интересно.

                И как може да те питат изобщо - ау анонимности, проблем. За бг търговеца все още има три начина за раплащане - в брой, кеш и на ръка. Или аз съм изпуснал нещо последните години ? Като плащам кеш някой иска ли ми егн, осигурителен номер и кръщелно?
                Last edited by verimg; 22.11.2013, 21:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Що да е смешно? Те торентите не могат да спрат, че биткойн ли? А биткойн за разлика торентите дори не използва сървъри за индексиране и не разпространява по мрежата си пиратски копия на каквото и да било. Това е просто разпределена мрежа за размяна на електронни подписи. Това е. Да забраниш биткойн означава да забраниш размяната на каквато и да е информация по Интернет!
                  Не е необходимо да ги спират. Биткойните(както и всички осталали койни, които се добиват чрез копаене), могат сравнително лесно и без много усилия да бъдат сринати и обезценени, ако започнат да пречат на някого.
                  Цялата шиткойн-система с копаенето и добиването на виртуалните монети е неустойчива и незащитена от външно въздействие. И дава възможности за умишлени манипулации и спекулации с курса..
                  Който придобие контрол върху мощностите за копаене, той може да контролира и цената.
                  Примерно, достатъчно е някоя компания, банка, правителство(дори частно лице) да инвестира няколко стотин хиляди(което за една компания или банка с оборот от няколко милиарда е смешна сума ) в мощности за копаене и ще може монополно да влияе на курса както си иска. Ако поиска, ще може да залее пазара с монети, да обезцени койните и да срине системата за няколко дена.
                  Last edited by Frosty; 22.11.2013, 21:32.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Бихте ли купили Liberty Reserve сега? Разликата в принципа е минимална,
                    терзиев ти да не си бавно развиващ ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Що да е смешно? Те торентите не могат да спрат, че биткойн ли? А биткойн за разлика торентите дори не използва сървъри за индексиране и не разпространява по мрежата си пиратски копия на каквото и да било. Това е просто разпределена мрежа за размяна на електронни подписи. Това е. Да забраниш биткойн означава да забраниш размяната на каквато и да е информация по Интернет!
                      Kaто затворят Mtgox подобен - става от 17 долара до 1 цент. Наскоро проверено. Ако нямаш стопове - милионите току виж се изпариха, ако не са в нечестна валута де. Съвсем наското се е случило, а Dwolla като разрових се оказа, че е популярен почти колкото PayPal. Dwolla забраниха БТК.

                      "Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin" - и аз за туй се чудя.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin

                        Read more: http://www.businessinsider.com/someo...#ixzz2lP6DCO1G
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Да се твърди, че не могат да спрат на практика БТК е повече от смешно.
                          Що да е смешно? Те торентите не могат да спрат, че биткойн ли? А биткойн за разлика торентите дори не използва сървъри за индексиране и не разпространява по мрежата си пиратски копия на каквото и да било. Това е просто разпределена мрежа за размяна на електронни подписи. Това е. Да забраниш биткойн означава да забраниш размяната на каквато и да е информация по Интернет!
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Бихте ли купили Liberty Reserve сега? Разликата в принципа е минимална, а възможните лостове на правителствата са същите. Защо едното не мина, а другото мина. Да се твърди, че не могат да спрат на практика БТК е повече от смешно. Най-малкото домейните, дето работят с това са публични, а и без връзка с "нечестните" валути БТК е просто цифрички. Аз категорично нямам намерение да инвестирам (като всеки нормален човек съм си задавал и тоя въпрос).
                            Клиентите ми плащат, за да знам отговорите на въпросите им. Директно ме питаха днес още по телефона "ама да не ме карат да ходя да давам обяснения с тия анонимности".
                            Liberty Reserve was a Costa Rica-based centralized digital currency service that billed itself as the "oldest, safest and most popular payment processor ... serving millions all around a world".[1] The site had over one million users when it was shut down by the United States government. Prosecutors argued that due to lax security, alleged criminal activity largely went undetected, which ultimately led to them seizing the service.[2]
                            In May 2013, Liberty Reserve was shut down by United States federal prosecutors under the Patriot Act after an investigation by authorities across 17 countries. The United States charged founder Arthur Budovsky and six others with money laundering and operating an unlicensed financial transaction company.
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Liberty_Reserve
                            Last edited by IvanTerziev; 22.11.2013, 20:48.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • с Биткоийни вече може да се лети и в космоса

                              http://www.coindesk.com/virgin-galac...chard-branson/

                              Коментар


                              • А знаеш ли през балканската война как си менкахме партенки за канчета и фелдфебела ни биеше зад вратовете и с карцер ни плашеше.
                                6 месеца са много за днешния свят, адски много.

                                Една интересна графика:
                                http://bitcoinrichlist.com/charts/pe...ned-by-richest

                                Коментар

                                Working...
                                X