IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
    От гледна точка на инвеститор и човек които иска да работи сега за да има след 30-40 години (ясно е че пенсии няма да има)
    Няма да имаш пенсия, защото като всеки пишман инвеститор разчиташ на някой друг да ти пази парите за пенсия. Аз като един опитен инвеститор сам се грижа за пенсията си като съм вкарал парите си за пенсия в злато, сребро и биткойн - диверсифицирани в истински пари. И сега щракам с пръсти докато гледам, как пенсията ми расте с всеки изминал ден...
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Maй съм сбъркал форума. Някой от вас писал ли е софтуер???
      Да, преди 10 мин свърших с работата за днес.

      Какво да коментираме, биткойн алгоритъма е много елементарен и това го прави доста добър, но има и неприятни неща като големите файлове, бавната синхронизация и т.н. Да не забравя и безполезно изхабената енергия при копане.

      Това има малко значение при положение че има морални и етични проблеми, прави възможни и лесни кражбите и престъпленията.

      От гледна точка на инвеститор и човек които иска да работи сега за да има след 30-40 години (ясно е че пенсии няма да има), аз не бих вкарал и стотинка защото няма реална стойност. Става за залагания и спекулации.

      Ще се пукне балона и ще му мине времето.
      Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
        Не мога да кажа нищо за биткойн, но по отношение на опънсорса - възникването му не е дирижирано от никого. А е предизвикано от наглостта на някои международни монополисти като Майкрософт и Интел. Това е естествена реакция на човешкия организъм - да отхвърля контрола и несправедливото присвояване на благата при равен труд и умствени способности. Само предполагам, че с биткойн ситуацията е подобна. Но е неразбираемо за широката публика, защото е специфично/компютърджийско. Не изключвам възможността биткойн да е подпомогнат от някакви тайни служби, но самата идея е генерирана от малък екип работещ през интернет. Не съм проучвал подробно кога за първи път започва да се търгува за долари, но все си мисля, че е измислен в някой гараж от някое гениално дете. Дали после е попаднал в полезрението на службите само можем да гадаем. Но в началото е било забавление. Нямам как полицай или учен работещ за службите със своя екип да сътвори такова нещо. Създателят на Лайткойн видяхте ли го:
        https://forum.litecoin.net/index.php?topic=6435.0
        Да си припомним какъв процент от населението на Земята са чайна. И след това да разсъждаваме как ще го забранят, как ще стане нула и т.н.
        Малко не съм съгласен с някои твои твърдения. Опънсорса, може и да не беше дирижиран директно, но доста големи компании наляха огромни средства в него. Според теб дали от добри чуства IBM инвестираха 1 милиард долара в Линукс? Това са пари, които не се дават току-така.
        А Сатоши със сигурност не е гениално дете, а много добър математик/криптограф. Реших да анализирам текстовете му с разни тулчета за лингвистичен анализ, които показват, че е възрастен мъж (50+) с перфектен английски. Децата колкото и да са гениални, обикновено не мислят за дървета на Меркел, елиптични криви, хеш функции и защити от квантови атаки, а след това да пишат трудове на академично ниво.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          Maй съм сбъркал форума. Някой от вас писал ли е софтуер???
          Що? Аз съм писал. На какво го пишеш и къде срещаш затруднения за да ти помогна?
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от verimg
            Не съм проучвал подробно кога за първи път започва да се търгува за долари, но все си мисля, че е измислен в някой гараж от някое гениално дете.
            терзиев ти да не си бавно развиващ ?
            Maй съм сбъркал форума. Някой от вас писал ли е софтуер???
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Законът забранява частни пари в САЩ и признанието му че нищо няма да направи е противозаконно..да за такова нещо би трябвало да му се търси отгвороност по закона.
              Ами така де... Крайно време е някой да сложи Брнанке до стената и да го разстреля. Не за това че е най-големия фалшификатор на пари в цялата история на света - дори в момента влива всекидневно по 3 милиарда фалшиви долара в световния финансов пазар. Не затова трябва да го разстрелят а заради това, че не е спрял биткойните...
              Last edited by Forex Master; 22.11.2013, 22:18.
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Конституция на Съединените Американски Щати

                Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Законът забранява частни пари в САЩ и признанието му че нищо няма да направи е противозаконно..да за такова нещо би трябвало да му се търси отгвороност по закона.Става въпрос за парични трансфери през банките и те въобще не са през интернет,никакъв проблем не е да ги забранят.Има банки които са го направили и в интерес на истината е че тези банки самите са големи пирамиди и го правят защото разбират от пирамиди.
                Параграф 10.

                1. Никой щат няма право да встъпва в договори, съюзи или конфедерации, да издава каперски или репресални разрешителни, да сече монети, да емитира кредитни ценни книжа, да въвежда каквото и да било друго платежно средство за погасяване на дългове освен златна и сребърна монета, да приема закони за лишаване от граждански и
                имуществени права, закони с обратно действие, или закони, нарушаващи договорни задължения, нито да удостоява с каквито и да било благороднически титли.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Няма пирамида, която да не е покровителствана от някой на подходящия пост и отвисоко и трябва да ти кажа че той прибира част от парите. Не може Бернанке просто така да тръгне да нарушава закона и да се изказва, минималното което би могъл да стори за да спази закона е просто да мълчи по въпроса за биткойн и неистовото му рали.
                  Не мога да кажа нищо за биткойн, но по отношение на опънсорса - възникването му не е дирижирано от никого. А е предизвикано от наглостта на някои международни монополисти като Майкрософт и Интел. Това е естествена реакция на човешкия организъм - да отхвърля контрола и несправедливото присвояване на благата при равен труд и умствени способности. Само предполагам, че с биткойн ситуацията е подобна. Но е неразбираемо за широката публика, защото е специфично/компютърджийско. Не изключвам възможността биткойн да е подпомогнат от някакви тайни служби, но самата идея е генерирана от малък екип работещ през интернет. Не съм проучвал подробно кога за първи път започва да се търгува за долари, но все си мисля, че е измислен в някой гараж от някое гениално дете. Дали после е попаднал в полезрението на службите само можем да гадаем. Но в началото е било забавление. Нямам как полицай или учен работещ за службите със своя екип да сътвори такова нещо. Създателят на Лайткойн видяхте ли го:
                  https://forum.litecoin.net/index.php?topic=6435.0
                  Да си припомним какъв процент от населението на Земята са чайна. И след това да разсъждаваме как ще го забранят, как ще стане нула и т.н.

                  Коментар


                  • Някой има ли линк с повече техническо инфо за коините?

                    Коментар


                    • Forex Master

                      Законът забранява частни пари в САЩ и признанието му че нищо няма да направи е противозаконно..да за такова нещо би трябвало да му се търси отгвороност по закона.Става въпрос за парични трансфери през банките и те въобще не са през интернет,никакъв проблем не е да ги забранят.Има банки които са го направили и в интерес на истината е че тези банки самите са големи пирамиди и го правят защото разбират от пирамиди.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        минималното което би могъл да стори за да спази закона е просто да мълчи по въпроса за биткойн и неистовото му рали.
                        Ами те мълчаха, мълчаха, мълчаха... 5 години мълчаха!... Ама сега проговориха не защото много им се иска а защото просто няма как повече да мълчат! Поставете се на тяхно място!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • IvanTerziev

                          Няма пирамида, която да не е покровителствана от някой на подходящия пост и отвисоко и трябва да ти кажа че той прибира част от парите. Не може Бернанке просто така да тръгне да нарушава закона и да се изказва, минималното което би могъл да стори за да спази закона е просто да мълчи по въпроса за биткойн и неистовото му рали.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                            Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin

                            Read more: http://www.businessinsider.com/someo...#ixzz2lP6DCO1G
                            защо няма такса?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                              Someone Just Transferred $148 Million Worth Of Bitcoin

                              Read more: http://www.businessinsider.com/someo...#ixzz2lP6DCO1G
                              Заемче

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Бихте ли купили Liberty Reserve сега? Разликата в принципа е минимална, а възможните лостове на правителствата са същите. Защо едното не мина, а другото мина. Да се твърди, че не могат да спрат на практика БТК е повече от смешно. Най-малкото домейните, дето работят с това са публични, а и без връзка с "нечестните" валути БТК е просто цифрички. Аз категорично нямам намерение да инвестирам (като всеки нормален човек съм си задавал и тоя въпрос).
                                Клиентите ми плащат, за да знам отговорите на въпросите им. Директно ме питаха днес още по телефона "ама да не ме карат да ходя да давам обяснения с тия анонимности".

                                http://en.wikipedia.org/wiki/Liberty_Reserve
                                Клиентите ти са търговци, нали? Какви анонимности. Нали тези които имат вземане-даване с тях са ясно идентифицирани. Защо не се допиташ до грабо как се оправят счетоводно с тази история. И на други сигурно им е интересно.

                                И как може да те питат изобщо - ау анонимности, проблем. За бг търговеца все още има три начина за раплащане - в брой, кеш и на ръка. Или аз съм изпуснал нещо последните години ? Като плащам кеш някой иска ли ми егн, осигурителен номер и кръщелно?
                                Last edited by verimg; 22.11.2013, 21:40.

                                Коментар

                                Working...
                                X