IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Проблема с нарастването на блокчейна е много сериозен, при всяка транзакция той се проверява целия - така ли е ?
    Ти добре ли си? Откъде го измисли?
    В банковата система също има трансакции - и там ли според теб се проверяват всеки път. Не ти ли се е случвало да ти пропадне банкова трансакция? Никога?

    Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
    Ето едно доста примитивно чудене... Предварително да кажа че мозъка ми не е дорасъл за биткойни, за сега...
    Ако койни могат да се копаят и непрофесионално, това значи ли че ако си достатъчно голям навитак - можеш сам да си "напечаташ" пари? Как това е различно от днешните фалшификатори, които също печатат пари? или от централната банка, която прави същото ??
    Миньорството е бизнес. Няма гарантирана печалба. Има моменти в които си на печалба, моменти в които отиваш и на загуба. Копането на койни не е измама и няма как по никакъв закон и морал да бъде класифицирано там. Зад стойността на изкопаните монети стои закупуване на хардуер, постоянно следене на новите технологии, техническа квалификация. Ако се занимаваш постоянно с копане и се издържаш от това - в определен момент можеш да бъдеш ударен сериозно от борсовите спекулации и падане на цената. Както при всяка една друга дейност.
    Last edited by verimg; 01.03.2014, 11:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
      Интересни размисли...
      Аз имам чуденки
      Как, като не знаеш кой го е създал (жокер - ционисти)
      Не знаеш с каква цел (2 жокер - контрол и дресиране на робите за "светлото" им бъдеще в свят без хартиени пари)
      Не знаеш, кой го контролира - ти си мислиш, че няма такъв/ва!
      Се занимаваш с това. Пък и вярваш даже в "гениалността" на тази глупост - за мен
      Странни хора
      Хер $, Роб е избор на начин на живот. Не е нещо, което може да те накарат да станеш. Ако си тръгнал само по този път - успех. А това, че ти не се интересуваш как работи нещо или нямаш необходимата подготовка или изобщо просто те мързи да си размърдаш малко сивите клетки не означава, че технологията е лоша. Така е много лесно да се каже - ами те ционистите, травестите и подобни всякакви -исти ни дресират. Е - така поне си 'щастлив, че знаеш всичко' предполагам??. Ама хайде мислете малко, не само да повтаряте заучени фрази. Образованието не е само зубрене.

      Коментар


      • Xman1

        Проблема с нарастването на блокчейна е много сериозен, при всяка транзакция той се проверява целия - така ли е ?
        Казваш таксите са ниски, и с тях ще се плаща на миньорите в бъдеще да превъртат блокчейна, което е за все повече работа по малко заплащане - не става.Много недостатъци има, но това е основния.
        То това ДНК ще стане толкова сложно, че ще се роди искуствен интелект от него равен на човешкия.
        Сатошито си е оставил ръцете.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1
          Освен това някои от алтернативните койни, все още могат да се копаят и непрофесионално.
          Ето едно доста примитивно чудене... Предварително да кажа че мозъка ми не е дорасъл за биткойни, за сега...
          Ако койни могат да се копаят и непрофесионално, това значи ли че ако си достатъчно голям навитак - можеш сам да си "напечаташ" пари? Как това е различно от днешните фалшификатори, които също печатат пари? или от централната банка, която прави същото ??
          life is simple and clear when you make the right choices

          Коментар


          • На битстамп от 533 до 530 са наредили бидове 7к койни а до 500 има 14к койни
            Аз такова нещо не съм виждал наскоро.Яко пазят отдолу

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silversurfer Разгледай мнение
              Днес МтГокс официално обявиха фалит - http://www.coindesk.com/mt-gox-files...ms-63-6m-debt/
              Колега,едно доуточнение.Не обявиха фалит а молба за защита от фалит.Има голяма разлика

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Silversurfer Разгледай мнение
                И пирамида да е, и балон да е, без да се случи нещо фундаментално, не виждам как да стане. И всички правителства да се обявят против него, пак ще го има, дори и ъндърграунд (като да речем торентите). Биткоините, които ще бъдат изкопани в тотал са много малко и това предвижда голяма стойност на единица.

                Винаги съм си мислил, че протокола е разработен от американците, за да оправят проблема с умиращият им долар. Дори и така да е, пак ще се радвам, че съм участвал в тази мини технологична революция с непредвидим край
                Интересни размисли...
                Аз имам чуденки
                Как, като не знаеш кой го е създал (жокер - ционисти)
                Не знаеш с каква цел (2 жокер - контрол и дресиране на робите за "светлото" им бъдеще в свят без хартиени пари)
                Не знаеш, кой го контролира - ти си мислиш, че няма такъв/ва!
                Се занимаваш с това. Пък и вярваш даже в "гениалността" на тази глупост - за мен
                Странни хора

                Коментар


                • Идеята на предните постове не е кой на кого ще се оплаква, а че сигурността ти е почти същата при фиата, както и при коина. МтГокс потънаха, но нима не са потъвали банки с всички спестявания на клиентите си... нима не са потъвали и големи брокерски къщи, по света и у нас ?

                  Днес МтГокс официално обявиха фалит - http://www.coindesk.com/mt-gox-files...ms-63-6m-debt/

                  и въпреки всичко курса не се срина до 12$ примерно. Вече има твърде много медийна активност, твърде много последователи и твърде много вярващи в идеята и решили да стискат до последно.

                  Засега няма обявени слабости в протокола, освен може би огромния размер на блокчейна. Докато не се открие такава,биткоин няма да изчезне. И пирамида да е, и балон да е, без да се случи нещо фундаментално, не виждам как да стане. И всички правителства да се обявят против него, пак ще го има, дори и ъндърграунд (като да речем торентите). Биткоините, които ще бъдат изкопани в тотал са много малко и това предвижда голяма стойност на единица. Всяко ново поколение е все по-компютризирано и компютрите все повече навлизат в живота ни (даже нечии животи протичат пред компютрите)... с годините все повече хора ще могат да разберат идеята и да използват биткоин за разплащане. Това е най-най-най-близкия компютърен еквивалент на хартиената банкнота ! Никой не обича да му надничат в джоба и да проверяват какво има там

                  Винаги съм си мислил, че протокола е разработен от американците, за да оправят проблема с умиращият им долар. Дори и така да е, пак ще се радвам, че съм участвал в тази мини технологична революция с непредвидим край
                  Last edited by Silversurfer; 28.02.2014, 23:13.
                  ....ако съм пропуснал някой препинателен знак, ето резерви !,?,-

                  Коментар


                  • Frosty

                    На арменския поп.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                      Крадат се пари, коли, жени, имоти. Въпросът е да има къде да се оплачеш след това. При тези койни освен на арменския поп не виждам къде другаде може да си излееш душата.
                      Въпросът е, къде да се оплачат украинците, на които днес им забраниха достъп до сметките им в банките? Въпросът е, къде да се оплачат кипърците, на които им конфискуваха всичко над 100 хил. евро? Къде да се оплачат унгарците или поляците, на които преди 2 седмица правителствата на практика им конфискуваха натрупаните осигуровки за пенсии? Да не продължавам...

                      И не разбирам, как може постоянно в тази тема да се казва на бялото черно и на черното бяло?

                      В момента Биткойн струва 6 пъти повече, отколкото струваше преди 1 година, 18 пъти повече отколкото струваше преди 2 години и над 100 пъти повече отколкото струваше преди 3 години! Това е простата истина. Такива са фактите.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1
                        Разбира се това няма как да е очевидно за хора които не разбират технологията на биткойн.

                        ....Имам близък човек на който му откраднаха имоти....
                        Много хора не разбират технологията на парите и банките, но им вярват и нещата си вървят. Това, че 0.00000001% от населението разбира технологията на криптовалутите не им гарантира (на валутите) какъвто и да е успех. Доверие трябва...

                        Крадат се пари, коли, жени, имоти. Въпросът е да има къде да се оплачеш след това. При тези койни освен на арменския поп не виждам къде другаде може да си излееш душата.

                        Коментар


                        • Нещата ще се отпушат, когато въведат планираните p2p борси и когато започнат да прилагат електронни портфейли под формата на дебитни карти и POS устройства вързани към биткоин мрежата

                          Коментар


                          • Какво ще кажете ,за осигуряването на wallet.dat ? Няколко флашки или sd-ta и няколко принта ? Има ли по-сериозни варианти или и така е добре

                            Коментар


                            • kurta007

                              Заблуда - после като превалутираш от койни в някаква валута така те одират бандитски. А тези сайтове не са никакви борси, а чиста проба мераклии да крадат.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Поради нарастналата цена на койна в следващия пач 0.9, таксата за транзакция ще бъде намалена 10 пъти !!!
                                В момента даже и да пратиш 10 милярда $ до който и да е край на света ще ти струва 8 бг стотинки /по днешен курс.В следващия пач тая такса става 0.008 лв ,по малко и от една стотинка
                                http://www.coindesk.com/bitcoin-tran...ashed-tenfold/

                                Нека някой да ми каже че това нещо няма бъдеще

                                За пример, преди месец имах едни трансфери от чужбина и за такси и превалутирания за 2500$ ми одраха кожичката 240лв
                                Кое е бъдещето според вас ? и това е само едно от многото плюсове на тая нова технология !

                                Коментар

                                Working...
                                X