IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чета, чета и не мога да проумея това Вашето разделение на два свята. Единия бил "цифров, вируален", а другия "реален, действителен". Това означава ли, че първия е нереален и недействителен?

    Аз съм от "младото поколение" /тия дето за нищо не стават/ и за мен подобно противопоставяне е тотално неразбираемо, лишено от смисъл и логика. Представете си какъв ще е мирогледа на тези след мен и на онези след тях...
    "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Usercho Разгледай мнение
      + 1
      Биткойнът е безсмъртен като египетските пирамиди нали, усерчо?
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
        + 1

        Коментар


        • Коментар


          • Forex Master

            Нещо не си наясно със себе си !
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
              Не съм съгласен с противопоставянето на "цифровия свят" с "реалния". Няма два различни свята, светът е един.
              Не ги противопоставям. За мен те се допълват. Цифровият свят прави действителния по-богат!

              Употробявам термина цифров свят единствено за да подчертая, до каква степен цифровият свят ще се опита да наподобява действителния!

              Първоначално изпратено от Xman1
              Какво се случваше преди... възниква някакъв проблем и човек започва да пита познати, да търси в библиотеки и тн. и тн. Още си спомням какво мъчение беше като дете да си пиша домашните преди Интернет ерата, особено когато в къщи няма кой да ти обясни. (или този който ти обяснява не е достатъчно добър в това). Сега е толкова по лесно...
              Имаме голямо различие в разбирането за това що е то образование... За теб образованието е повече научени неща. За мен образованието е преди всичко да те научи да мислиш!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • "Крипто-валутите са неизбежни ..." - Джаред Коен - http://techcrunch.com/2014/03/08/goo...re-inevitable/

                Коментар


                • Ето още един закон, който ще увеличи търсенето на криптовалутите:

                  ЕП е на път да премахне анонимността за собствениците на офшорни фирми

                  В коментарите под новината коментирах колко абсурдна е тази идея.
                  Два прости метода за легално намаляване на данъците

                  Коментар


                  • Не съм съгласен с противопоставянето на "цифровия свят" с "реалния". Няма два различни свята, светът е един.*

                    Подобнен абсурд е и разграничаването на "природно" и "създадено от човека". Всичко е "природно" - дори и компютъра, който ползвате е природен феномен (както и мравуняка). Ти си част от природата.

                    Също така не съм съгласен с противопоставянето "материя" - "информация". Погледнато на фундаментално ниво, материята е информация. Вселената е софтуер, който съществува без хардуер. Когато погледнем какво представлява вселената на най-фундаментално ниво виждаме чиста математика (информация).

                    Това не значи, че светът е "илюзия" или "не съществува". Той съществува. Също както и множеството на Манделброт съществува.

                    * В същност вероятно има безкрайно много, но не това имах превид.
                    Два прости метода за легално намаляване на данъците

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1
                      Синтетично злато може да се добива, через термоядрен синтез... но както можеби се досещаш......
                      Но я си представи че цената на енергията падне 1 милион пъти...
                      .........едновремешните алхимици,,,. трябва още да се работи по въпроса.
                      Пробвай и този пиниз

                      http://www.youtube.com/watch?v=aazP6zvJmiQ

                      Коментар


                      • Интернет има жестоки отрицателни последствия за човешкия разум. Бъдете изключително внимателни, когато го ползвате!

                        Наблюдавам тези отрицателни влияния по себе си. Човешкият разум така е устроен, че той иска да постигне даден резултат по най-прекия и лесен път. Това е абсолютно нормално и така трябва да бъде, НО... Когато се ползва Интернет човешкият разум запаметява не познанието като доказателство и факти, а КЪДЕ в Интернет може да прочете за това доказателство и факти ако те пак му потрябват! Тоест, подменя се самият предмет на познанието! Ето това е вредата! И на нея трябва съзнателно да се противодейства!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                          По времето на Айнщайн е нямало Гугъл но е имало библиотеки ...такива старомодни със стълбички. Сега всеки учен би предпочел да претърсва Гугъл вместо да се кара лелките да се катерят по стълбичката да му търсят архивираните статийки. Ако нещо го няма в интернет то е поради друга причина а не защото 'офлайн е по-удобно' ;-)
                          Е?! Аз какво казвам? Казвам, че действителния свят може без цифровия. Казвам още, че бъдещето принадлежи на този, който може без Интернет, но в същото време ползва всички предимства на Интернет /ако приемем, че Интернет е нарицателно за цифровия свят/.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1
                            .. но за съжаление е по скъпо да се направи злато, отколкото да се изкопае... трябва още да се работи по въпроса.
                            А добро утро - това е била дилемата последните хиляда години. това е дилемата и на блокчейна - защо да го трошим като енергията с която ще го строшим може си направим достатъчно коини
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Да се чуди човек, как светът се е довлякъл до 90-те на миналия век без цифров свят?! И да се чуди човек, как Айнщайн е саздал теорията си за Относителността без цифров свят и без справки в Гугъл?!...
                              То и преди хиляда години са оцелели зимата без лампи и ТЕЦ ама кой иска да живее като в онези времена

                              По времето на Айнщайн е нямало Гугъл но е имало библиотеки ...такива старомодни със стълбички. Сега всеки учен би предпочел да претърсва Гугъл вместо да се кара лелките да се катерят по стълбичката да му търсят архивираните статийки. Ако нещо го няма в интернет то е поради друга причина а не защото 'офлайн е по-удобно' ;-)
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1
                                Освен това не бъди толкова сигурен че умират. Те умират единствено от наша гледна точка, от тяхна гледна точка, може и да не умират. Вселената всъщност се състои от безброй паралелни вселени, заради това е възможно те да живеят вечно, от тяхна гледна точка.
                                Xman1... Xman1... Xman1...
                                Притесняваш ме!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X