IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Е как да няма, всичко е виртуално, дори и за поддръжката му може да изгърми човек, ако само си забрави прекалено дългата парола например... не е за стари хора тая работа.
    Няма такова нещо, това е заблуда. Всичко опира до това, как и къде искаш да съхраняваш една поредица от 50-60 символа. Ако искаш може да е в компютър, разпечатана на хартия, инкрустирана на дърво или изсечена в метал или камък. Ако искаш може да има парола ако не искаш няма. Без парола обаче всеки който се добере до носителя на тази информация все едно се добира до парите ти!

    Никой не те задължава да се занимаваш с "производство" на биткойни щом не те устройва. Може да ги купуваш или да ги получаваш като продаваш стоки или услуги срещу биткойни, както правят 99% от потребителите на биткойн.

    Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Също така какво става с изгубените койни ?
    Същото каквото става с изгубеното злато или сребро.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Ако ти стои в портфейла разходите му са 0 /НУЛА/. Няма такса "поддръжка на сметка" или други подобни дивотии.
      Е как да няма, всичко е виртуално, дори и за поддръжката му може да изгърми човек, ако само си забрави прекалено дългата парола например... не е за стари хора тая работа.
      Под разход имах предвид, колко струва поддръжката на транзакциите и "печатането" на нов койн.
      Също така какво става с изгубените койни ?
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Мастър, Колко му са вече "производствените" разходи ?
        Ако ти стои в портфейла разходите му са 0 /НУЛА/. Няма такса "поддръжка на сметка" или други подобни дивотии.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Точно на номинала е. Така си стои от 6 години насам и не е мръднал.
          И така може да се каже, по причина, че зад него няма номинал, следователно може да се разглежда като постоянно в номинал, пък номинала да си прави случайни разходки. Мастър, Колко му са вече "производствените" разходи ?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            още ли е над номинала ? Как се движи ?
            Точно на номинала е. Така си стои от 6 години насам и не е мръднал.
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • още ли е над номинала ? Как се движи ?
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Мерси...

                Първоначално изпратено от barbaron
                Изпревариха ме - бях започнал да разработвам за нашата банка точно такова нещо, като ползвах старите KNC ASIC майнери в мазето
                Трябваше да патентовам идеята си
                http://www.reuters.com/article/2015/...0M82KB20150312
                Unlike bitcoin, where the network is decentralized and there is no overseer, the proposed digital currency system would be controlled by central banks, the source said.

                "These coins will be part of the money supply," the source said. "It's the same money, just not a dollar bill with a serial number on it, but a token that sits on this blockchain."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Смятам да изчакам новата мания по лалета ... В момента събирам луковици
                  ок,продължавай да купуваш евра тогава

                  Коментар


                  • Смятам да изчакам новата мания по лалета ... В момента събирам луковици
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Аз ти го обясних още когато беше 12 долара парчето. Виж началото на темата... Продължавай да се чудиш...
                      Това също няма да го отрека.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Напротив, не съм. На 66 още се чудих кво е тва нещо /п.п. Още се чудя/.
                        Аз ти го обясних още когато беше 12 долара парчето. Виж началото на темата... Продължавай да се чудиш...

                        В злато и сребро ще го обръщаме /и то за кратко/ като се раздуе балона, което ще е едва след няколко години. През 2020 г. балона в Биткойн ще се спука както се спука Интернет балона през 2000 г. Дотогава предвиждам неподозирани висоти. Това не значи, че Биткойн ще изчезне през 2020! Както не изчезна и Интернет през 2000 г. Просто ще стане необходим и много привлекателен инструмент и без който нито един нормален бизнес няма да е конкурентоспособен, също както сега нито един нормален бизнес не може без Интернет присъствие!

                        Но Биткойн е мноооооооого отвъд парите. Биткойн е история, която не може да бъде пренаписана! За пръв път в човешката история максимата на Чърчил, че историята се пише от победителите, престава да бъде вярна!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Ти си го заказвал това не от 666, а от 66... Ако те бях послушал тогава досега да съм се гръмнал.
                          Напротив, не съм. На 66 още се чудих кво е тва нещо /п.п. Още се чудя/. Търгувал съм го, знам че е шит, но съм търгувал и много други шитове.

                          За 666 ти казах директно - Мастър, квот си направил, направил. Прехвърли в злато

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            А ти продаде ли на 666 . като ти казвах?
                            Ти си го заказвал това не от 666, а от 66... Ако те бях послушал тогава досега да съм се гръмнал.
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Купихте ли си биткойни? Сега курса е 275 евро.
                              Ако не сте, сега е времето да купувате смело и безотговорно... Нооооо... внимателно, само с пари които може да си позволите да загубите напълно!
                              А ти продаде ли на 666 . като ти казвах?
                              Сега можеше да си купиш 2 пъти повече

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Ако ти звучи така, значи не си Opiten?!

                                Биткойн съществува вече 6-та година. На 6-тата година от съществуването си проектът "Биткойн" привлече много повече инвестиции от високо-технологични рискови фондове по света отколкото проектът "Интернет" бе привлякъл през 1996 година... Това ако нищо не ви говори, значи сте безнадеждно инвестиционно дърво... Стискайте си хартишките на високо-технологичните БГ компании на бфб-то... хаха

                                Интересно е как хората в България имат изключително малко доверие в една нова и революционна технология... но от друга страна имат голямо доверие на разни самопровъзгласили се велики инвестиционни "ескперти", които повечето всъщност са измамници и/или некадърници. (ако беше обратното България щеше да е сред първите, а не сред последните в света).

                                Също така винаги ме е изумявало как хората имат повече доверие на други хора, но не и на компютрите. Сякаш компютрите са някакви "зли същества", които ще ги измамят всеки момент... а другите хора са едни такива "добричкиии".

                                Явно сме технологично изостанали, след като хората изпитват неистов страх от новите технологии. Искат всичко да е по старо му, но някак същевременно да има някаква невероятна иновация... за съжаление иновацията е свързана с промени. Хората първо трябва да разберат смисъла на тази дума, преди да я използват. На приказки в България се стремим към иновация... но на практика изоставаме от останалите. Жалко е че примерно преди 20 години в България имаше повече иновация, отколкото сега... но за съжаление това са фактите.

                                Едни изключителни хора напуснаха нашата държава в последните 25 години... хора които няма да можем да ги заменим. Хората които направиха така че днес да имаме един сравнително добър Интернет, хората които развиха до голяма степен Българския Интернет... няма кой да ги наследи, вече не сме там където бяхме, не сме сред първите... а по скоро сред последните...

                                България е много назад от това което беше в първите години на Интернет. Да има тук там няколко човека... но това е.

                                Коментар

                                Working...
                                X