IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
    Ethereum-a беше $8 на Нова Година, сега е $180.
    LiteCoin -------------$4----------------------------------- $34
    от днеска не е 180 а 160 .... утре ше видиме мое и да е на 100 ....опс пардон тва било в евро е нишо то същата раота

    Коментар


    • тоз пичкенкойн нешо мноо бързешката пада ве, я как се изпокриха мишоците .... buy the deep и нема се плашите ше стигне 50 пеесе хилки ....

      я колко числа са му надробили отзаде, иначе е "лимитирано" ....

      2406.62671884
      Last edited by michaelis12; 25.05.2017, 23:49.

      Коментар


      • Ethereum-a беше $8 на Нова Година, сега е $180.
        LiteCoin -------------$4----------------------------------- $34
        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

        Коментар


        • ше го изчакам да стане поне 50 бона и ше купим на децата 1/180 от пичкенкойна да им го подарим за бала по една флашка на врата ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Зад биткойна няма никой
            Ами тези какви са?https://www.youtube.com/watch?v=ELA91d_mx80
            Тея с големите изчислителни мощности са на върха на пирамидата, те дирижират пазара, те определят курса и обират парите на дребните риби които са най-отдолу.
            Класическа пирамида..
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Зад биткойна няма никой, точно както при златото. Но технолигията зад биткойна поне е супер полезна и в момента клиъринговите къщи, системите за сетълмънт, както и други платформи на post-trade услугите във финансовия сектор въвеждат блокчейна.

              А зад парите има разбира се физически активи дадени в залог (като сгради, съоръжения и суровини), обещания на компании, зад които стоят бъдещите им печалби, както и обещания на хора, които се трудят и очакват бъдещ доход.
              Мишо бъркаш хартийките на Тесла с истинсиките пари-ЗЛАТОТО.Зад златото седи 5000 години история и ВЯРА.Зад такива като Тесла дето са на загуба а акците й са с 50% ръст за 6 месеца нищо не седи.То скоро ще си и покаже.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Зад биткойна няма никой, точно както при златото. Но технолигията зад биткойна поне е супер полезна и в момента клиъринговите къщи, системите за сетълмънт, както и други платформи на post-trade услугите във финансовия сектор въвеждат блокчейна.

                А зад парите има разбира се физически активи дадени в залог (като сгради, съоръжения и суровини), обещания на компании, зад които стоят бъдещите им печалби, както и обещания на хора, които се трудят и очакват бъдещ доход.
                That's what I meant...
                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Mда, много точно казано, благодаря:
                  Bitcoins, like dollars and euros, are not backed up by anything except the variety of merchants that accept them.

                  А сравнението с долара и еврото е просто брутално тъпо - и това го казвам от позицията на човек, който изобщо не вярва във фиатните пари, а биткойнът се очертва точно като такава. Ми благодаря, ако няма някой друг, който да ме ограмоти, то за мен биткойнът си остава фиатни пари, само че без дори минималната вяра, която осигуряват еврото или долара...
                  Зад биткойна няма никой, точно както при златото. Но технолигията зад биткойна поне е супер полезна и в момента клиъринговите къщи, системите за сетълмънт, както и други платформи на post-trade услугите във финансовия сектор въвеждат блокчейна.

                  А зад парите има разбира се физически активи дадени в залог (като сгради, съоръжения и суровини), обещания на компании, зад които стоят бъдещите им печалби, както и обещания на хора, които се трудят и очакват бъдещ доход.

                  Коментар


                  • Интересно четиво и на който му се занимава може да му отдели време: "Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money". На руски език книгата може да се намери free (.pdf формат).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      Mда, много точно казано, благодаря:
                      Bitcoins, like dollars and euros, are not backed up by anything except the variety of merchants that accept them.

                      А сравнението с долара и еврото е просто брутално тъпо - и това го казвам от позицията на човек, който изобщо не вярва във фиатните пари, а биткойнът се очертва точно като такава. Ми благодаря, ако няма някой друг, който да ме ограмоти, то за мен биткойнът си остава фиатни пари, само че без дори минималната вяра, която осигуряват еврото или долара...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • https://en.bitcoin.it/wiki/Help:FAQ#Economy

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Ми хайде обяснете го - какво е биткойнът?
                          Обикновена пирамида. До сега само правителствата можеха да печатат пари, а сега корпорациите и олигарсите измислиха нов начин как да обират кеша на балъците, с тия виртуални шитни.
                          Обикновените лапни-шарани няма как да ги добиват, защото е прекалено скъпо и ресурсоемко, но примерно някой олигарх, или престъпни картели, които се занимават с търговия на наркотици, с част от парите от наркотиците могат да си построят ферма за копане на виртуални шитни и така да обират кеша на балъците, лесно и безболезнено. Тия шиткойни са непроследими. Разни корпорации за производство на чипове използват същата схема да си печатат "виртуални" пари от нищото.

                          Естествено, че нито едно правителство в света никога няма да легализира подобна измамна схема. Тия виртуални койни са голям бонус за олигарси, престъпни групи и за всякакви измамници, защото не могат бъдат проследени.
                          Някъде четох, че банките вече са почнали да блокират всички парични преводи към тези виртуални пирамиди.
                          Last edited by Frosty; 25.05.2017, 17:00.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Здравей, НиКеРа, няма сарказъм при мен, просто питам - какво стои зад това нещо, наречено биткойн, което да го прави "валута"? Какво? Някакви задачи и тяхното решаване? Ами тогава шестокласниците следва да са милионери, щото са "изкопали" десетки хиляди задачи
                            Знам какво стаои зад долара - обещанието, че там е САЩ
                            Знам какво стои зад златото - многохилядна традиция във вярването, че е пари, а отделно си има и стойност като метал
                            Знам какво стои зад СПТ - подлрепена с кошница от валути "банка" на МВФ
                            А какво стои зад биткойна? На този въпрос ми отговори, ако е възможно, благодаря!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • след като асимилирате долното обяснение, ако сарказмът и презрението с което говорите към колегите интересуващи се от темата изчезнат от душичките Ви, мога да споделя няколко ключови думи за които да потърсите информация та да добиете представа аз примерно от какво и как печеля...
                              Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ми хайде обяснете го - какво е биткойнът? Като го обясните, ще се включим и ние в надуването на балона, а какво по-добро за вас от това, да ви расте койна? Та едно обяснение е само от полза за биткойнаджиите, но тук освен мантри и заклинания друго на виждам, а аз съм максимално добронамерен към "новата валута"
                                Ограничен ресурс: 21 000 000 биткойна
                                Колкото повече биткойни се добиват, толкова по-трудно става добиването на оставащите до 21 000 000 (аналогични примери много, мисля се досещате...)

                                Добиването и трудността:Платежните единици биткойн се създават като възнаграждение за извършена изчислителна работа по криптиране, при която потребителите проверяват съществуващите блокове от блоковата верига и създават нови с помощта на изчислителната мощ на компютрите си. За да е легитимен, всеки блок трябва да съдържа доказателство за извършената работа, което подлежи на проверка от другите участници, когато на свой ред получат нов блок за изчисление.Процесът на придобиване чрез изчисления се нарича „добиване“ или „копаене“. Добиването е замислено така, че да са необходими значителни изчислителни ресурси, а наличното количество блокове да остава оскъдно. Наименованието е заимствано от други видове добив на оскъдни ресурси (например на злато), които изискват значително време и производствени ресурси. Колкото повече изчислителна мощ се включва в добиването, толкова повече сложността на математическата задача се увеличава, като по този начин скоростта на добиване винаги остава ограничена и предсказуема.

                                т.е. решава се математическа задача с определена трудност и времето за решаването и е винаги 10 мин, съответно при повишаване на трудността за да бъде решена отново за 10 мин. се налага хардуерно надграждане осигуряваща по-голяма изчислителна мощ.

                                Blockchain - регистър на всички направени някога транзакции, ясно защо...

                                -Децентрализация - липса на възможност за манипулиране от 1 човек или малък кръг от хора
                                -Инфлация - няма как... горе вече е обяснено...
                                -Бързина - сравнено със старите методи за парични преводи
                                -анонимност - различен криптиран адрес генериран от портфейла всеки път при транзакция

                                и още и още недостатъци...

                                въобще скапана технология, не знам как им хрумва да я имплементират в толкова много други сектори... мъгляво бъдеще го чака този свят...
                                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X