IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • barbaron - дори банките да го "внедрят" и цените на преводите да паднат почти до нула това няма да е края на играта. Първо кода за криптирането е неизвестен на ниво машинен език и банките ако рискуват да го използват може жестоко да пострадат, представи си че има дата в кода която като се прочете в някоя машина и тя обръща койните във файлчета които криптират по същата технология блокчайна и той ще отиде във фризера дълбоко замразен като го омачкат много машини от всички посоки макар да е ресурсоемък много ще го заключат.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • One of the retail traders interviewed by Reuters said she started with bitcoin because she’s worried she won’t be able to rely on her pension.





      "After I first heard about the bitcoin scheme, I was so excited I couldn't sleep. It's like buying a dream," said Mutsuko Higo, a 55-year-old Japanese social insurance and labor consultant who bought around 200,000 yen ($1800) worth of bitcoin in March to supplement her retirement savings."





      "Everyone says we can't rely on Japanese pensions anymore," she said. "This worries me, so I started bitcoins."
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
        много народ е изгорял от "гокс-артроза". Ей, тука има много интересни истории:

        https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com..._did_you_lose/

        Мен, обаче, едно нещо ме гложди. Защо е избран алгоритъм за хеширане (SHA-256), създаден от NSA? Щеше да е много по-убедително ако бай Сатоши си беше направил собствен coinhash алгоритъм.
        "гокс-артроза"
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Ясно е, че е лотария, но не може да се отрече, че има чар в цялата работа. Иначе много народ е изгорял от "гокс-артроза". Ей, тука има много интересни истории:

          https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com..._did_you_lose/

          Мен, обаче, едно нещо ме гложди. Защо е избран алгоритъм за хеширане (SHA-256), създаден от NSA? Щеше да е много по-убедително ако бай Сатоши си беше направил собствен coinhash алгоритъм.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            .........
            Малко пояснение, не отричам че NVIDIA видеокарти се използват все повече за deep-learning. Това е още един положителен фактор за растежа на компанията.

            Ти явно не четеш "quarterly reports". Предполагам акциите в които инвестираш си ги избираш на лотариен принцип...

            Друг е въпроса, че понеже пазара е манипулиран, понякога при добри финансови резултати цената пада (защото уж инвеститорите прибирали печалби).
            няям нужди аз от никви си репортс от който и да било, ако ще леля му на папата да ги е писала, младеж ти си мнооо ама мнооо назад у лево от тва как работи борсата в сегашни дни, нищо чудно че вярваш в пичкенкойни. Аз лотарии не играя, не моа ти обясняям кое кво що и защо така работи също и анализи към него, ше ми треат кат гледам едно 50 години ..... сори ама ти живееш некъде другаде къде съзвездието Орион някъде там отатък реката ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Курса на NVIDIA се качи напоследък не заради биткойните, а защото това са засега идеалните карти за deep-learning
              RADEON са картите зa "копаене", но ASIC са по-ефикасни

              П.П. Браво на bgMan
              Всичко което е написал, е вярно, очевидно има голям опит с койните


              Другия вариант е да са се увеличили геймърите с 40%, което ми изглежда малко съмнително. Цитат от статията: "The majority of NVIDIA’s revenue came from their Gaming segment, which includes their GeForce GPUs. "

              http://www.anandtech.com/show/11116/...record-revenue


              Копачките са причината, няма какво друго да е, може на АМД да са по ефективни, но като ги няма никъде и NVIDIA вършат работа. Освен това всички които искат да си купят видеокарти ще трябва да се задоволят с NVIDIA, защото последните 3 поколения висок и среден клас на АМД просто липсват от пазара.

              Малко пояснение, не отричам че NVIDIA видеокарти се използват все повече за deep-learning. Това е още един положителен фактор за растежа на компанията.

              Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              тва за ушите е относително, защото ако за една година съм направил 50К евро това незначи, че съм доктор на академичните науки ......



              ми не баш, качил се е защото сме в bull market който е на привършване, а всеки кравешки цикъл при завършването си става вертикален или поне от 100г. насам на тази борса, която я познаваме ние като такава .....

              За борсата брачед има една максима дет важи : "Едно движение започва с пръчка и завършва с пръчка" ....

              Ти явно не четеш "quarterly reports". Предполагам акциите в които инвестираш си ги избираш на лотариен принцип...

              Друг е въпроса, че понеже пазара е манипулиран, понякога при добри финансови резултати цената пада (защото уж инвеститорите прибирали печалби).
              Last edited by Xman1; 04.06.2017, 21:51.

              Коментар


              • !!! Възможен спад до 2100 - 2050 USD/BTC!!!
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Ето как 2140 USD се превръщат в 17020 USD за 5 месеца,
                  когато човек има нещо между ушите

                  01/01/2017 16550 GHS/S9 = 2140 USD
                  31/05/2017 106220 GHS/S9 = 13770 USD = benefice 660% = annual benefice 1486%
                  03/06/2017 108070 GHS/S9 = 17020 USD = benefice 693% = annual benefice 1562%


                  https://www.hashnest.com/
                  тва за ушите е относително, защото ако за една година съм направил 50К евро това незначи, че съм доктор на академичните науки ......

                  Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Курса на NVIDIA се качи напоследък не заради биткойните, а защото това са засега идеалните карти за deep-learning
                  RADEON са картите зa "копаене", но ASIC са по-ефикасни
                  ми не баш, качил се е защото сме в bull market който е на привършване, а всеки кравешки цикъл при завършването си става вертикален или поне от 100г. насам на тази борса, която я познаваме ние като такава .....

                  За борсата брачед има една максима дет важи : "Едно движение започва с пръчка и завършва с пръчка" ....
                  Last edited by michaelis12; 04.06.2017, 09:40.

                  Коментар


                  • Курса на NVIDIA се качи напоследък не заради биткойните, а защото това са засега идеалните карти за deep-learning
                    RADEON са картите зa "копаене", но ASIC са по-ефикасни

                    П.П. Браво на bgMan
                    Всичко което е написал, е вярно, очевидно има голям опит с койните
                    Last edited by barbaron; 04.06.2017, 09:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Добри Ютро!
                      Визуализация на долното:
                      https://pbs.twimg.com/media/DBUbhCEXgAACDlX.jpg
                      От 2013 се забавлявам с койните и ти давам приятелски съвет:
                      не вярвай на мокри сънища и не влагай повече, отколкото можеш да загубиш с усмивка
                      След година курса на 1 BTC може да бъде 5000 USD, а може да бъде и 0 USD
                      Достатъчно е банките (които вече усилено работят по въпроса) да внедрят масово blockchain-технологията и предложат същата услуга:
                      - моментален превод навсякъде до всекиго на минимална цена
                      и курса ще стане 0.00

                      Затова и аз вече усилено работя по въпроса (с прилагане на deep-learning)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        Ти просто изобщо не си наясно, технологията е такава, че не е нужно да вложиш спестяванията на живота си или да изтеглиш кредити. Може да си го караш съвсем лежерно и нещата сами ще се получат. Не е нужно да привличаш други хора (те сами си идват), не е необходимо да целиш таргети и тн. Всичко се случва, бавно, спокойно, неумолимо и в твоя полза с времето. При криптовалутите времето е най големият съюзник.

                        Колкото до това , че нещо може да се оплете, това е валидно за всяко едно начинание.

                        Само някой ден да не ни се сърдите, че не сме били достатъчно убедителни и настоятелни.

                        Виждаш ли каква е разликата, борсите мъчат и човек иска да ги напусне. Криптовалутите напротив доставят удоволствие, опитай няма да сбъркаш. Колкото повече чакаш днес, толкова повече ще съжаляваш утре.

                        Ето и един съвет за "реалната" борса. Поглеждай към nVidia и АМД. Скоро ще направят голям удар, ако тази тенденция с миньорите продължава.
                        Значи точно ама съвсем точно съм ви определил в коментара ми, че сте загубили представа за реалния свят и всичко се случва само във вашите глави. Нема нишо брачед, гледам начина ви на мислене, как че ако си бараш меча и нещата ше се случат от само себе си за да направиш нещо си било то и пари ..... такова нещо не съществува, в реалния свят ве мой, просто не съществува, не можеш да го местиш от единия крачол в другия, времето да ти е съюзник и да се създава нещо. Най-яркия пример е нашата държавица Булгаристанийката горката, затова е в такова палажение, защото всички нищо не правят и времето им е съюзник ....

                        А колкото до реалната борса, мне не не не, там нещата не функционират така как си мислите вие, NVDA (NASDAQ) вече са направили удара, филма е свършил, приключил. Огромните зелени пръти сочат завършване на нещо голямо - не започване тепърва път към луната .....





                        P.S. Борсата не е дом за сираци, там не се случват нещата от самосебе си иначе всеки щеше да е на хранилката и да си живее живота ей така като на кино ......
                        Last edited by michaelis12; 04.06.2017, 09:17.

                        Коментар


                        • Добри Ютро!
                          Визуализация на долното:
                          https://pbs.twimg.com/media/DBUbhCEXgAACDlX.jpg

                          Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                          Не до края на годината а до края на септември/октомври тази година, каквото има да става ще стане.
                          6 или 7 хиляди не мога да кажа, но със сигурност ще е над 3.000
                          Преди 2-3 години четох една прогноза, нямам линк и ще пиша по памет.
                          Цената на Биткоина се движи на вълни. Първата вълна е от цена около 0 до 10 долара и после спад и застой за 2-3 години около 5
                          Втората вълна започва от 5 долара до около 100 и после спад до 50 долара и застой около 2-3 години
                          Третата вълна (предишната) от 50 до над 1000 - после спад и застой около 500 долара +/- 200
                          ако горното е верно сега сме в четвъртата вълна и трябва да видим за кратко цени над 10.000 долара за Биткоин, после ще спадне рязко до около 5.000 и 2-3 години цената ще седи 5.000 +/- 2.000. После, при следващата вълна, след 2-3 години, трябва да видим над 100.000 долара за Биткоин ........
                          За мен цени от над 5.000 долара изглеждат нереални, но това е в момента. Може би Айнщайн като е казал че за него има само 2 неща които са безкрайни е пропуснал 3-тото - Човешката АЛЧНОСТ!
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • И обикновено тия дето приказват пресилено за копаенето се оказват хора, които искат да си пробутат старите копачки на завишени цени. Затова си търсят наивници и глупаци, на които уж да им отварят очите.
                            Истинските печеливши от копаенето си остават производителите и продавачите на копачки и ригове. За останалите не е сигурно.
                            Има един подобен прост човек дето държи една борса плазма в Бургас и търси кого да обере продавайки му карти и ригове на двойни цени. Приказването на такива прости тарикати продавачи много си прилича, защото всъщност те от това печелят, а не от невероятните възможности на копаенето.

                            Коментар


                            • Другото което трябва да се има предвид е, че колкото повече миньори копаят, толкова повече се вдига сложността на копаенето и намаля доходността. Т.е. тези, които копаят не трябва да се заблуждават, че това ще е за кой знае какъв дълъг период от време. Изплащането на хардуера става все по-дълго при леко покачващи се разходи за ток.
                              Тия глупаци дето хвърлят пари за скъпи ригове не ща да ги мисля.
                              Ако имаше такава голяма перспектива в копаенето, самите производители на видеокарти щяха да копаят с продуктите си вместо да ги продават на хората.
                              Трябва да се внимава и много добре да се вземат предвид всички рискове.

                              Коментар


                              • Това дето видеокарти се избиват за по 1-2 месеца си е абсолютна лъжа!!!
                                Като си сложиш цената на всички части, тока, който консумират и само при положение, че нещо не се случи та да се срине стойността на криптовалутата, която копаеш.... най-оптимистичния вариант поне да си избиеш разходите е 8 месеца. И то само ако си достатъчно хардуерно грамотен и можеш да си направиш компютърната конфигурация, която копае да е толкова надеждна, че да не прекъсва дори и за час. Затова където и да ходиш се налага да чекваш мониторинг и да гледаш дали всичко е наред за да не спира процеса.
                                Въобще не е това, което се опитват да го представят тука някакви наивници.
                                Който иска да печели от това постоянно трябва да следи дали и с колко му работи хардуера и как е стойността на криптовалутата на борсата, че да не вземе накрая всичко да се окаже труд на вятъра.
                                Риска е голям и не е за всеки.
                                Обаче съм забелязал, че в България има тарикати мислещи се за умни, те затова и не могат цял живот да отлепят от дъното, пък тръгват да отварят очите на другите...

                                Коментар

                                Working...
                                X