IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Това е темата, в която най-малко се троли ) Има въпроси ... И хора, които не харесват отговорите ...от двете страни

    Чела съм повече от две страници по въпроса, но в голямата си част, се леят едни и същи мантри.
    Като твоята теза, че нямало посредници?!

    Погледни само линка, който е дал Марин по-долу http://coinwisdom.bg/

    Виждаш ли колко дилъри има и с какъв марж работят - на пръв поглед между 2 и 4%...хич не е лошо )
    Вече има една солидна база заинтересовани митът да продължава.

    Или пък твърдението от години, че Биткойнът разбива на пух и прах йерархията във финансовата сфера и това са парите, които работят без централно планиране...?!

    Може и да стане някой ден, но първо трябва да ти инсталират чипа, в който пък да ти зареждат Койните за заплата ... и да отидеш при продавача в магазина, с който да споделиш инфото от чипа си...
    Остава и резките скоци в туй разплащателно средство да се възприемат от пазара ... за да няма инфаркти от рода на '96-97ма година при нас ...или Лемънбрадърски изпълнения...

    Ти просто сама доказваш, че не си прочела 2 страници, защото ако ги беше прочела нямаше да твърдиш, че има "дилъри". Тия "дилъри" са от и към фиат. При крипто <=> крипто няма нужда от "дилъри". Защо да отговарям на въпроси, като ето пак се повтаря едно и също. Ако беше прочела, нямаше да има нужда да отговарям. Това е просто безмислено 100%. Сега ти пак ще дадеш някакъв неадекватен "пример".

    Следващата критика ще е за "капацитета на Биткойн"... просто няма смисъл. Има толкова много информация в Интернет, отказвам да поема ролята на Гугъл. На всички тия въпроси е отговорено поне 1 милион пъти.

    Моля прочетете поне тия два документа:

    https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

    https://github.com/ethereum/wiki/wiki/White-Paper


    П.С. Един ден тия два документа ще се учат във всички учебници.

    П.С.2. И в двата документа накря има линкове, които също си заслужава да бъдат прочетени.
    Last edited by Xman1; 11.06.2017, 02:57.

    Коментар


    • Точно похвалих темата, че не се троли )) ма ти си, просто...изключението

      Коментар


      • Съни абе да няма някакви избори да се задават че се активизира отново?
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



          Всъщност бях написал доста дълъг коментар отговор но размислих. Май няма смисъл да пиша повече в тази тема, прекалено много се тролва. Тези въпроси бяха актуални преди 5 години. Докато темата не влезе в крак с времето, аз съм аут.

          П.С. Няма да си губя времето с хора, които не искат и две страници по въпроса да прочетат.
          Това е темата, в която най-малко се троли ) Има въпроси ... И хора, които не харесват отговорите ...от двете страни

          Чела съм повече от две страници по въпроса, но в голямата си част, се леят едни и същи мантри.
          Като твоята теза, че нямало посредници?!

          Погледни само линка, който е дал Марин по-долу http://coinwisdom.bg/

          Виждаш ли колко дилъри има и с какъв марж работят - на пръв поглед между 2 и 4%...хич не е лошо )
          Вече има една солидна база заинтересовани митът да продължава.

          Или пък твърдението от години, че Биткойнът разбива на пух и прах йерархията във финансовата сфера и това са парите, които работят без централно планиране...?!

          Може и да стане някой ден, но първо трябва да ти инсталират чипа, в който пък да ти зареждат Койните за заплата ... и да отидеш при продавача в магазина, с който да споделиш инфото от чипа си...
          Остава и резките скоци в туй разплащателно средство да се възприемат от пазара ... за да няма инфаркти от рода на '96-97ма година при нас ...или Лемънбрадърски изпълнения...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

            1.Транзакциите - бързи и евтини?!Колко са бързи и колко са евтини, щото се сещам за няколко начина вече ...на които мога да сложа подобна фор,улировка и нямат нищо общо ...с койните Конкретизирай
            2. Договори от разстояние, ммм ....хората вече говорят за размяна на мисли от разстояние, ти за автоматизирани договори
            3. Без посредници? - виж, това ми хареса - само да го обясниш как става ...от облак ли се теглят тез биткойни
            ... И като ги изтеглиш койните къде ги слагаш, в джобче с бонбоките или в някоя сметка ...в някоя старомодна банка?
            4. Без манипулации - ако имаш предвид някаква форма на кристално чиста спекулация .... тук вече, загубих дар слово и фантазия ))


            Сравнението между процесите при картофите, койните и спекулантите е интересно ))
            но, за да е както го описваш трябва да се промени първо, цялата технокрация в днешното държавно управление


            Всъщност бях написал доста дълъг коментар отговор но размислих. Май няма смисъл да пиша повече в тази тема, прекалено много се тролва. Тези въпроси бяха актуални преди 5 години. Докато темата не влезе в крак с времето, аз съм аут.

            П.С. Няма да си губя времето с хора, които не искат и две страници по въпроса да прочетат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

              Иди го обясни на онези,които станаха милионери . Тук говорим за реално спечелили.
              А когато това,което предполагаш стане реалност,тогава го говори,иначе твоето мнение
              1. Е ясно
              2. Е непоискано.
              Добре де, ти като си толкова ентусиазиран, как възнамеряваш да спечелиш милионите от тая крипто-пирамида?
              Да не мислиш да купуваш сега на 2800 и после да продаваш на 8000? Или ще си купуваш някакви видеокарти да печаташ с тях бай хойни? При толкоз много печатари дали ще можеш да си покриеш разходите за тока?
              Лично аз не виждам полезен ход в тия крипто-шитни. Според мен в средносрочен план това ще се окаже голяма набутвация.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Според мен биткойна е неприложим с сферата на търговията по чисто технически причини.

                Дори в момента транзакциите се извършват супер бавно, а капитализацията е само някакви си 100 милиарда. Представете си какво би станало ако наистина добие популярност и всички започнат да го позлват за всякакви плащания. Системата ще блокира тотално!

                Другия основен проблем е че големината на леджъра ще стане огромна което автоматично означава че ще трябва да се мисли за централизация и някаква по оптимизарана система.

                А нали всъщност именно децентрализацията е в основата на концепцията. Изобщо тука има много големи противоречия за които повечето хора не си дават сметка.
                В момента леджъра вече е 120 ГИГАБАЙТА! Представете си какво ще стане ако Биткойн стане масово разплащателно средство.
                Леджъра ще стане стотици ТЕРАБАЙТИ за нула време! (Ако се ползва сегашната система) При това положение децентрализацията става невъзможна!





                Тоест без някаква форма на централизация и регулация няма как това да стане популярно средство за разплащане.
                А при това положение цялата концепция се обезмисля. По добре да си ползваме PayPal и да не се занимаваме с глупости.

                Да не говорим за проблемите със сигурността. Ако някой ти хакне паролата и ти гепи койните, може да се оплачеш само на арменския поп.
                Или пък ако стане някаква грешка същата работа.....
                Докато при PayPal или Visa например ако стане гаф, може да си възстановиш загубената сума.

                Всъщност ако човек направи по задълбочено разследване, излиза че Биткойна не може да покрие обещанията заложени в първоначалната концепцията по чисто технически причини.

                Дори идеята за анонимността беше тотално разбита вече няколко пъти. Реално службите за сигурност могат да проследят всяка транзакция.
                Могат и да свържат всеки портфейл със неговия реален притежател. (Има начини за това).

                До момента аз гледам на Бикойн като една форма на Електронно злато и чисто спекулативен инструмент. НИЩО повече.
                Ако посочените по горе проблеми не бъдат решени адекватно в близко бъдеще, спокойно може да очаквате в един момента цената да падне до нула.
                Просто хората ще загубят интерес като видят че Биткойна е по непрактичен дори от физическото злато.
                Last edited by alphaomega; 11.06.2017, 00:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  1000 пъти вече го обясниха хората, в Интернет има милион страници с информация. Но да повторя на кратко, бързи и евтини транзакции, сключване на автоматизирани договори от разстояние, всичко това евтино и без посредници, без корупция, без манипулации. Малко ли като стойност ти се вижда това на теб?!

                  Ето ти един нагледен пример в твоя случай. Ти примерно произвеждаш земеделска продукция, аз искам да си купя картофи от теб... е да ама в днешния шибан свят нещата не стават така, аз не мога да си купя директно картофи от теб, трябва да ползваме 1000 посредника, ако не се познаваме, ти трябва да попълниш милион документа и пак не можеш да излезеш директно на пазара. А как би станало това в бъдеще, ти имаш картофи, аз искам да си купя картофи, сключваме един договор, парите отиват в този договор, аз си получавам картофите, ти си вземаш парите. Без посредници, без корупционни практики, без ти да се молиш на някоя "леличка" в данъчното да ти даде разрешение да продаваш картофи. Вместо тая "леличка" от данъчното да си строи къщи и хотели от нашите пари, държавата примерно ще строи магистрали, защото в тоя договор ще го има и данъка включен. Така всеки си взима всичко е ако някой не е доволен, може да оспорва нещата, примерно ако аз получа развалени картофи, ще блокирам изплащането на парите и ще започнем да се съдим, ако няма друг договор който да урежда и това. А при проблеми независещи от кой да е от двете страни, може да има автоматична застраховка към договора, (примерно ако камиона с картофите се обърне някъде по пътя).

                  Друга полза която ще има от тези договори, ще е това, че ще може да се проследи продкукцията, т.е. аз наистина ще мога да съм сигурен, че си купувам именно твоите картофи, а не картофи от "Танганайка", за които някой прекупвач се кълне, че ги е купил преди това от теб. На прекупвача не му пука дали ще ти накърни реномето с некачествените картофи от "Танганайка", на които той гордо им е сложил етикет "Картофи от бай Пешо".

                  Има и още неща, но този пост ще стане прекалено дълъг да ги обяснявам. Ако се интересуваш разтърси се в Интернет. Подобни неща вече се тестват в земеделието, за проследяване на продукцията и вече има реална полза.
                  1.Транзакциите - бързи и евтини?!Колко са бързи и колко са евтини, щото се сещам за няколко начина вече ...на които мога да сложа подобна фор,улировка и нямат нищо общо ...с койните Конкретизирай
                  2. Договори от разстояние, ммм ....хората вече говорят за размяна на мисли от разстояние, ти за автоматизирани договори
                  3. Без посредници? - виж, това ми хареса - само да го обясниш как става ...от облак ли се теглят тез биткойни
                  ... И като ги изтеглиш койните къде ги слагаш, в джобче с бонбоките или в някоя сметка ...в някоя старомодна банка?
                  4. Без манипулации - ако имаш предвид някаква форма на кристално чиста спекулация .... тук вече, загубих дар слово и фантазия ))


                  Сравнението между процесите при картофите, койните и спекулантите е интересно ))
                  но, за да е както го описваш трябва да се промени първо, цялата технокрация в днешното държавно управление

                  Коментар


                  • Поради огромната мания по биткойн, скоро очакваме концерт на новата банда "Alice in blockchains" и също така се очаква новия сингъл на Кейти Пери "Blockchained to the rhythm"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Норвежчето в надъхващата статия...едва ли има идея за приятелските ти чувства, с които обсъждаш покупкуте му ))
                      Имало едни 18 евро, купило си билетчета от лотарията Койн преди 4 години и наскоро се сетило ...обменило ги в крони, та да си купи жилище
                      Ударило е джак пота, какво толкова )))

                      Голям майтап ще си, ако се окаже, че Русия има някакъв пръст в играта Койничка ))
                      Какви ли рими ще редиш ))
                      Трява с мишето да се разберете по този въпрос.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        А пък моите приятели си купуват апартаменти и коли с биткойни, още от 2013 г.
                        http://www.lefigaro.fr/international...s-bitcoins.php
                        Норвежчето в надъхващата статия...едва ли има идея за приятелските ти чувства, с които обсъждаш покупкуте му ))
                        Имало едни 18 евро, купило си билетчета от лотарията Койн преди 4 години и наскоро се сетило ...обменило ги в крони, та да си купи жилище
                        Ударило е джак пота, какво толкова )))

                        Голям майтап ще си, ако се окаже, че Русия има някакъв пръст в играта Койничка ))
                        Какви ли рими ще редиш ))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          "10 хиляди долара инвестирани в биткойн в средата на 2010 година биха могли да струват над 309 милиона долара през май 2017 година."
                          Обратното също може да е вярно.
                          309 милиона долара инвестирани в биткойн в средата на 2017 година биха могли да струват по-малко от 10 хиляди долара през 2021 година.
                          Иди го обясни на онези,които станаха милионери . Тук говорим за реално спечелили.
                          А когато това,което предполагаш стане реалност,тогава го говори,иначе твоето мнение
                          1. Е ясно
                          2. Е непоискано.
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Добра вечер скъпи съфорумци.
                            Обръщам внимание на хората,които не могат,не искат и нямат нищо общо с биткойн,да ни освободят от присъствието си,тъй като с хейтването и плещенето на глупости с нищо не помагат,а напротив пречат на тези от нас,които се опитват да създадът атмосфера на конструктивен диалог,с цел облагодетелстване от така създалата се ситуация с това "животно" биткойна.
                            Благодаря за разбирането.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              "10 хиляди долара инвестирани в биткойн в средата на 2010 година биха могли да струват над 309 милиона долара през май 2017 година."
                              Обратното също може да е вярно.
                              309 милиона долара инвестирани в биткойн в средата на 2017 година биха могли да струват по-малко от 10 хиляди долара през 2021 година.
                              А 50 млн в машини за печатане на пари могат да ти донесат хиляди трилиони
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Смяташ че Гугъл ще се срути, защото не произвежда зеленчуци ли?!... интересен начин на мислене имаш. Да не изповядваш мисленето на някаква философска школа от 19-ти век?!

                                Просто не мога да разбера какво правиш в този форум, нещо започвам да се съмнявам, че се занимаваш със земеделие. Един земеделец едва ли би имал достатъчно време да пише по теми във форумите, които не го засягат.


                                П.С. Между другото имам малко представа от земеделие. Изключително неблагодарна и трудоемка работа, виж животновъдството е по добре.
                                Без гугъл можеш без ядене можеш ли?кво произвежда гугъла ами зомбирани човеци а шиткоина директно глупаци
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X