IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Xman1, няма никаква вяра, брат, има само едно - дива спекула тип лалета и прееВи другарче, като зависи в кой ще остане черният петър накрая, това е. Ето, да ти се похваля, че съм си купил някаква съвсем измислена валута - хуманик, едва ли дори и ти си я чувал, но не си милси, че имам някаква вяра в технологиите ѝ - о, не, разчитам само на алчността и тъпотата на западното общество, съчетано с фалшивата им загриженост да помагат на бедните и изтерзани циганьори

    Не съм си взел много - репих да рискувам един хубав уикенд в Бг (500 кинта) за екскуразия до Япония (10-15 пъти ръст, ако стане). Ако не стане - един уикенд ще си вися в нас пред ТВ-то и готово, не е драма. Голямата част от инвеститорите в криптовалути са точно таквиа като мен - надяват се да се намери друг балък, който да им купи измислицата. Досега това върви, дано да повърви още малко, пък ако не - здраве да е, ама дитирамби от мен за възхвала на новата "валута" няма да чуеш, просто парите не миришат, а дигиталните пък съвсем, но само ако след това реално ми влязат в джоба, иначе са си компютърна игричка за мерене на пишки
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
      Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

      Поредният виртуален обир.
      http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

      За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
      Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стоинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.


      Кражбите се случват винаги от "класическата" страна на нещата, никога от страната на "блокверигата". Досега все още никой не е пробил блокверигата и от там да е откраднал пари. Кражбата се случва, защото борсата е направана по класически начин, ако например самата борса използва собствена блокверига, ще е невъзможно да се краде. Вече има идеи как това да се направи ефективно, а дори в момента има децентрализирани борси, които печелят все по голяма популярност. Проблема с децентрализираните борси засега са значително по високите такси, но сигурноста при децентрализираните борси е почти на нивото на блокверигата.

      За в бъдеще с разивитие на технологията, кражбите от борсите ще станат практически невъзможни.

      По интересното е че ако в момента наредим технологиите с най голяма перспектива и значимост биха изглеждали така: блокверига > квантови компютри > изкуствен интелект... т.е. от трите най малко значим е изкуственият интелект. Трудно е да се повярва това от обикновените хора, на които им е трудно да повярват, че дори изкуственият интелект е изобщо осъществим. Когато осъзнаеш изкуственият интелект до каква революция би довел, тогава ще трябва да започнеш да мислиш по посока на квантовите компютри... и ако някога успееш нещо да разбереш, блокверигата ще ти е най трудна за асимилиране.

      Блокверигата е изключително интересна технология, първоначално започваш с малки стъпки и когато започнеш поне малко да разбираш нещата, все едно получаваш просветление, толкова елементарно на пръв поглед и с такава голяма сила. В историята е трудно да се намерят примери за такава наглед проста система, която води до революция, можеби откриването на азбуката или десетичната бройна система.

      П.С. Сигурно така скептични са били и първите хора видели азбуката... "Пффф, защо ще записвам нещо, като мога да си го помня." "Безмислено хабене на каманаци и клинове, вместо да си построя къща, да дялам тия глупости по скалите по цял ден." " Пффф пък даже и не ги разбирам какво означават... к'ъв е изобщо смисъла."
      Last edited by Xman1; 06.07.2017, 01:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
        Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

        Поредният виртуален обир.
        http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

        За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
        Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стоинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.
        На теб не ти ли обясниха десетки пъти,че не може да ти влезе в главата това нещо,и да не се мъчиш да го разбереш,няма смисъл,не е за всяка глава това нещо.

        По повод на смешната новинка за кражба за милион долара ,мога да ти намеря новинки за кражби на милиарди от твоите любими хартийки.
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
          Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

          Поредният виртуален обир.
          http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

          За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
          Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стотинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.
          Last edited by Frosty; 06.07.2017, 10:44.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Ба го,па ти на всяка манджа си меродия.

            И едно уточнение за таквиз кът теб:
            Правилното е:Дигитални пари,а не виртуални!
            Не на всяка...тоя да не би да ти е ортак , та рипаш тъй...кротко бе !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Ба го , па ти на сека виртуална пара си поне на 2000% ...как въртиш и останалите никове не зная...
              Ба го,па ти на всяка манджа си меродия.

              И едно уточнение за таквиз кът теб:
              Правилното е:Дигитални пари,а не виртуални!
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron


                Биткойнът играе "Умиращият лебед"
                Темата трябва да се прекръсти на Litecoin
                Благодарение на лайткойните барбарон направи 2000% за 6 месеца
                Ба го , па ти на сека виртуална пара си поне на 2000% ...как въртиш и останалите никове не зная...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  Туй животно замря на тез нива и не мърда
                  Ту много скачало, после пък много падало .....
                  Сега що не мърда???
                  Това на вас спекулантите - не може да се угоди!!!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Туй животно замря на тез нива и не мърда
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Но е факт че произведените в Китай боклуци се повреждат при прегряване, т.е. в тях е заложен капан за потребителя - направени са така че да се повредят.
                      Говориш глупости. Това че някой купува от Китай евтини боклуци и ги продава някъде скъпо си е негов проблем. Аз имам компютърни части сглобени в Китай, които работят вече 10 години и не са изгорели. Друг е въпроса, че повечето хора нямат адекватно охлаждане.

                      Да не говорим, че в днешно време почти всичко е произведено в Китай. АйФоните също са в Китай.
                      Last edited by Xman1; 03.07.2017, 13:30.

                      Коментар


                      • michaelis21 - по принцип електронните компоненти имат защити от 80-те години масово, т.е. не е възможно да прегрееш карта и така да я повредиш. При всички положения става въпрос за дефект не по вина на потребителя. Но е факт че произведените в Китай боклуци се повреждат при прегряване, т.е. в тях е заложен капан за потребителя - направени са така че да се повредят.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар



                        • Is China Gaming Bitcoin? | China Uncensored




                          https://www.youtube.com/watch?v=v1uFcUt0IVE
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                            http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

                            Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
                            Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
                            Зависи от конкретния продавач. Някои просто ти сменят картата без да задават въпроси, други не я сменят. Друг е въпроса, защо смяташ, че ще я прегрееш?!

                            А и доставката от ebay безплатна ли ще бъде?!


                            П.С. Все пак да си кажа, че нямам опит от ebay с нови карти.

                            П.С.2. Мисля че този Сапфир от Ардес е по добър, защото охлаждането е доста по добро. Може да ги попиташ, ако я имат не е ли по добре да вземеш от тях?!
                            Last edited by Xman1; 29.06.2017, 15:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                              http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

                              Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени ?
                              Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
                              За международна гаранция - нямам опит .....
                              Българските фирми, ако се случи нещо с картата, ти я сменят с нова а ако до 30 дена не доставят ти връщат парите. Това е по ЗЗП и се спазва, знам от опит. Както съм писал преди, досега са минали над 40 карти през ръцете ми. Само с две съм имал проблеми и бяха заменени от фирмата доставчик. Даже последната, не знам какво беше станало, но намерих капки калай върху плочките след като изгоря - занесох си я във фирмата откъдето съм я купувал и след 30 дни ми дадоха нова.
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

                                Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
                                Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
                                Last edited by michaelis21; 29.06.2017, 15:25.
                                „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                                Коментар

                                Working...
                                X