IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе хора, той Волен сидеров обясняваше що е то биткойн, вие тука сте тръгнали да ми го бистрите. Пускате си тв Алфа и работата готова

    Коментар


    • Мерси, бай марине, хубав уикенд, ще погледна по-сериозно тази монета
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Груйо - почти всяка крипто монета си има "звезден миг" - ако искаш разгледай графиките на някои от по-популярните. Почти при всички има скок 10 пъти и повече за 2-3 дни или 2-3 седмици, но понякога този звездем миг идва след години! Това не значи че няма такива които умират преди да са получили "звездния си миг" аз се сещам поне за 3 които съм копал HeavyCoin (HVC), RonPaulCoin (RPC) и имаше още една сега даже и името и не мога да се сетя, а има и много още други които започват с големи очаквания и накрая умират на цена от 1 сатоши, нулеви обороти и липса на копачи....
        Но примерно тази сутрин, като си преглеждах нещата и видях че от снощи ChainCoin (CHC) има ръст над 1000% за една нощ ...... Даже и не влезнах в Criptopia да видя дали поръчките ми са се изпълнили.
        Съвет за коя би била монетата с ръст 10-15 пъти не мога да дам, но примерно би могъл да си купиш 4-5 за по 500 лв. и все някоя от тях в рамките на 1-2 години може да направи този ръст и дори и другите да умрат пак ще си насметка.
        П.С. аз не бих направил горното, защото не купивам а си ги копая.
        П.С.2 - все пак вижте ChainCoin (CHC) сега е много скъпа за купуване, но на нива 2000-3000 сатошита може да се влезе


        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ............ 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

        На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
        П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Благодаря, в случая не споря с теб, само търся мнение, което си споделил. Лек ден и хубава почивка
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Ами аз точно на това разчитам, а и на елементарни сметки тип - глей другите как излетяха, значи е време за ъп и тук - това мислене доста пъти ми е показвало накъде ще се насочи тълпата и съм вземал правилните решения.

            Сега конкретно - вчера пак спорих с един приятел, дето и той като теб е фен на койните, та го запитах къде да набутам още 500-1000 лева за спорта, като търся риск и 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

            На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
            П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме

            10 - 15 пъти възвръщаемост за 1 година е нереалистично, ако просто искаш да си купиш някоя сигурна монета и да си чакаш без да търгуваш. Хоризонта трябва да е по голям, поне 3 - 4 години. Може и такава възвръщаемост да направиш но е рисково, трябва да уцелиш някое ICO, което после да направи голям скок, 1 година пак е малко време в общия случай. Някои ICO-та се качиха в пъти за дни, но други не мръднаха или скочиха но по малко отколкото например Етириум за същото време.

            Иначе от големите монети, най голям потенциал за растеж според мен имат: Етириум, Лайткойн и Dash.

            От другите: Golem и EOS.


            От предстоящите ICO-та (нямам си на идея, но там са най големите скокове и съответно най големия риск).



            Разбира се да не забравяме и самия Биткойн, там може да стане всичко. Може растежа 10 - 15 пъти да е именно там и не за година, а за 2 дни. Никога не трябва да подценяваме "оригиналното творение" на Сатоши.

            Все пак да кажа и къде не очаквам сериозен ръст (т.е. дори да има ръст ще е разочароващ). Тъй като всички криптовалути без Ripple произлизат от Биткойн... заради това аз не очаквам бъдеще при Ripple, независимо от твърденията на някои хора, че банките щели да го използват. Ripple мисля че могат да го нарекат "виртуалната валута", която погрешно някой е сложил при "криптовалутите".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

              Точно това им е проблема на humaniq твърде идеалистични изглеждат, на мен ми изглеждат просто като един голям PR за наивници. Африка има съвсем други проблеми, които нямат общо с банкирането. Освен това не е ясно от къде humaniq ще печели, защото Африканците нямат пари... за какво му е банка, на човек който няма пари и дори елементарни условия за живот? Ако Африканцеца има пари и достъп до компютър или смартфон, защо няма да използва просто Биткойн или Етириум, а ще ползва humaniq?!

              Ще бъде голяма глупост да скъсяваш Биткойн на 3К, ако не знаеш причината защо е стигнал 3К. Биткойн не винаги повтаря това което е правил в миналото. Освен това шанса за печалба при криптовалутите със скъсяване е много малък, а риска много голям, защото максимум със скъсяване можеш да спечелиш 100%, а на дълга позиция, хиляди проценти. Така изгоряха много хора които скъсяваха Етириум, някои от тях дори вкарваха допълнителни пари за да поддържат марджин, докато накрая фалираха. Внимавай когато Биткойна или която и да е криптовалута тръгне наистина нагоре, никой не знае кога ще спре, може да качи 1000% и дори повече преди да се "укроти".

              Мисля че подценяваш много блокчейн технологията, хората така някога подценяваха Интернет.
              Ами аз точно на това разчитам, а и на елементарни сметки тип - глей другите как излетяха, значи е време за ъп и тук - това мислене доста пъти ми е показвало накъде ще се насочи тълпата и съм вземал правилните решения.

              Сега конкретно - вчера пак спорих с един приятел, дето и той като теб е фен на койните, та го запитах къде да набутам още 500-1000 лева за спорта, като търся риск и 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

              На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
              П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • OneGram cryptocurrency

                https://tokensale.onegram.org/

                Gold Investments & Sharia Law

                Historically gold investing has been problematic under Sharia law. While there is currently limited guidance for gold coins and bars, there is virtually no guidance on gold elsewhere in the financial sector.

                In most cases trading gold futures contracts is forbidden by Islamic law as gold futures contracts are not backed by physical gold and one can end up paying or receiving interest on your trading account. The upshot is that most people who wanted to buy gold as an investment have purchased gold in its physical form through for example coins or jewellery.

                New Standard

                Things are changing though. Back in December 2016, the Sharia Gold Standard, which OneGram complies with, was introduced by the Accounting and Auditing Organization for Islamic Financial Institutions (AAOIFI), the World Gold Council and Amanie Advisors.

                As a result of this new standard, Muslim investors will now be able to take advantage of an increasing range of gold-backed investment opportunities, which hitherto had been non-compliant.
                Last edited by michaelis21; 07.07.2017, 14:14.
                „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  ...не вярвам в блокчейн технологията...
                  Melanie Swan "Blockchain: Blueprint for a New Economy"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    На пазарна, купени са вчера. Както ти казах, все ми е тая, не разчитам изобщо и не вярвам в блокчейн технологията и т.н., разчитам само на алчността и глупостта, съчетани с фарисейщината да помогнем на бежнаците. Ако има ръст при койна, там (предполагам) ще е по 10, ако няма - живи и здрави, оставам си без уикенд и толкова Още не съм се отказал да скъсявам койна от 3К, ако стигне пак там.
                    Успех на теб
                    Точно това им е проблема на humaniq твърде идеалистични изглеждат, на мен ми изглеждат просто като един голям PR за наивници. Африка има съвсем други проблеми, които нямат общо с банкирането. Освен това не е ясно от къде humaniq ще печели, защото Африканците нямат пари... за какво му е банка, на човек който няма пари и дори елементарни условия за живот? Ако Африканцеца има пари и достъп до компютър или смартфон, защо няма да използва просто Биткойн или Етириум, а ще ползва humaniq?!

                    Ще бъде голяма глупост да скъсяваш Биткойн на 3К, ако не знаеш причината защо е стигнал 3К. Биткойн не винаги повтаря това което е правил в миналото. Освен това шанса за печалба при криптовалутите със скъсяване е много малък, а риска много голям, защото максимум със скъсяване можеш да спечелиш 100%, а на дълга позиция, хиляди проценти. Така изгоряха много хора които скъсяваха Етириум, някои от тях дори вкарваха допълнителни пари за да поддържат марджин, докато накрая фалираха. Внимавай когато Биткойна или която и да е криптовалута тръгне наистина нагоре, никой не знае кога ще спре, може да качи 1000% и дори повече преди да се "укроти".

                    Мисля че подценяваш много блокчейн технологията, хората така някога подценяваха Интернет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      Знам ги Хуманик, това е сигурно най лошото място където да сложиш 500лв... или другия вариант е наистина да вярваш, че на Африка най големият им проблем е липсата на банкиране. Надявам се не си ги купил на пазрна стойност, а си учавствал в ICO-то, което пак си е набутвация, но не чак толкова голяма.
                      На пазарна, купени са вчера. Както ти казах, все ми е тая, не разчитам изобщо и не вярвам в блокчейн технологията и т.н., разчитам само на алчността и глупостта, съчетани с фарисейщината да помогнем на бежнаците. Ако има ръст при койна, там (предполагам) ще е по 10, ако няма - живи и здрави, оставам си без уикенд и толкова Още не съм се отказал да скъсявам койна от 3К, ако стигне пак там.
                      Успех на теб

                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        И на КТБ-то и окрадоха активите, но вложителите си взеха парите.



                        Като е толкова интересна технология, защо никой не я използва?
                        Не виждам нищо революционно в безмислено хабене на ток за напълно ненужни математически изчисления.

                        Вложителите си взеха парите, за сметка на всички останали невинни граждани, защото държавата покри загубата от кражбата.



                        "Никой не я използва" са силни думи, повече хора използват блокверигата отколкото например държавата България... това не е малко... и като се замислиш, държавата България е на повече от 1300 години, а блокверигата само на 8. Също така блокверигата трупа потребители, а държавата България губи граждани.


                        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Xman1, няма никаква вяра, брат, има само едно - дива спекула тип лалета и прееВи другарче, като зависи в кой ще остане черният петър накрая, това е. Ето, да ти се похваля, че съм си купил някаква съвсем измислена валута - хуманик, едва ли дори и ти си я чувал, но не си милси, че имам някаква вяра в технологиите ѝ - о, не, разчитам само на алчността и тъпотата на западното общество, съчетано с фалшивата им загриженост да помагат на бедните и изтерзани циганьори

                        Не съм си взел много - репих да рискувам един хубав уикенд в Бг (500 кинта) за екскуразия до Япония (10-15 пъти ръст, ако стане). Ако не стане - един уикенд ще си вися в нас пред ТВ-то и готово, не е драма. Голямата част от инвеститорите в криптовалути са точно таквиа като мен - надяват се да се намери друг балък, който да им купи измислицата. Досега това върви, дано да повърви още малко, пък ако не - здраве да е, ама дитирамби от мен за възхвала на новата "валута" няма да чуеш, просто парите не миришат, а дигиталните пък съвсем, но само ако след това реално ми влязат в джоба, иначе са си компютърна игричка за мерене на пишки
                        Знам ги Хуманик, това е сигурно най лошото място където да сложиш 500лв... или другия вариант е наистина да вярваш, че на Африка най големият им проблем е липсата на банкиране. Надявам се не си ги купил на пазрна стойност, а си учавствал в ICO-то, което пак си е набутвация, но не чак толкова голяма.
                        Last edited by Xman1; 06.07.2017, 16:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Ганьо,казах ти-ходи в темата за аграрите,там ти е силата,остави го това де не го разбораш,и стига си плюл,понеже ти е непонятно и плюеш,пфууу,баси хората....

                          Или никога няма да го разбереш(няма да загубиш много,и баща ми не разбира смартфоните)
                          Или по натам със стадото ще го асимилирате,като ви влезе в ежедневието,щеш не щеш....
                          Просто признай пред себе си,че не го разбираш,и не е за теб,и спри да плюеш!
                          • Където глупостта е образец, там разумът е безумие.
                          • Когато пръстът сочи Рая, глупакът гледа пръста.
                          • Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения.
                          • И най-глупавият може да пита повече, отколкото и най-умният може да отговори.
                          • Глупаците се учат от своите грешки, а мъдрите - от грешките на другите.
                          • Човек, който настойчиво повтаря, че не е глупак, обикновено има съмнения по този въпрос.
                          • Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
                          • Глупакът има голямо предимство пред образования човек: той винаги е доволен от себе си.
                          • Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.
                          • Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
                          • Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.

                          Коментар


                          • Ганьо,казах ти-ходи в темата за аграрите,там ти е силата,остави го това де не го разбораш,и стига си плюл,понеже ти е непонятно и плюеш,пфууу,баси хората....

                            Или никога няма да го разбереш(няма да загубиш много,и баща ми не разбира смартфоните)
                            Или по натам със стадото ще го асимилирате,като ви влезе в ежедневието,щеш не щеш....
                            Просто признай пред себе си,че не го разбираш,и не е за теб,и спри да плюеш!
                            Last edited by hemilio; 06.07.2017, 12:31.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                              На теб не ти ли обясниха десетки пъти,че не може да ти влезе в главата това нещо,и да не се мъчиш да го разбереш,няма смисъл,не е за всяка глава това нещо.
                              По повод на смешната новинка за кражба за милион долара ,мога да ти намеря новинки за кражби на милиарди от твоите любими хартийки.
                              И на КТБ-то и окрадоха активите, но вложителите си взеха парите.

                              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              Блокверигата е изключително интересна технология, първоначално започваш с малки стъпки и когато започнеш поне малко да разбираш нещата, все едно получаваш просветление, толкова елементарно на пръв поглед и с такава голяма сила. В историята е трудно да се намерят примери за такава наглед проста система, която води до революция, можеби откриването на азбуката или десетичната бройна система.
                              Като е толкова интересна технология, защо никой не я използва?
                              Не виждам нищо революционно в безмислено хабене на ток за напълно ненужни математически изчисления.
                              Last edited by Frosty; 06.07.2017, 10:53.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Xman1, няма никаква вяра, брат, има само едно - дива спекула тип лалета и прееВи другарче, като зависи в кой ще остане черният петър накрая, това е. Ето, да ти се похваля, че съм си купил някаква съвсем измислена валута - хуманик, едва ли дори и ти си я чувал, но не си милси, че имам някаква вяра в технологиите ѝ - о, не, разчитам само на алчността и тъпотата на западното общество, съчетано с фалшивата им загриженост да помагат на бедните и изтерзани циганьори

                                Не съм си взел много - репих да рискувам един хубав уикенд в Бг (500 кинта) за екскуразия до Япония (10-15 пъти ръст, ако стане). Ако не стане - един уикенд ще си вися в нас пред ТВ-то и готово, не е драма. Голямата част от инвеститорите в криптовалути са точно таквиа като мен - надяват се да се намери друг балък, който да им купи измислицата. Досега това върви, дано да повърви още малко, пък ако не - здраве да е, ама дитирамби от мен за възхвала на новата "валута" няма да чуеш, просто парите не миришат, а дигиталните пък съвсем, но само ако след това реално ми влязат в джоба, иначе са си компютърна игричка за мерене на пишки
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X