IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Това не е ли къщата му? И кара някаква очукана тойота... може би има пари само за евтино саке и рамен?!

    https://www.google.bg/maps/@36.07710...7i13312!8i6656

    https://www.google.bg/maps/@36.07701...7i13312!8i6656
    Fake news !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение

      Кикимото има около милион биткойна (или поне така се спекулира) и не знам какво саке пие, ама едва ли е евтино.
      Това не е ли къщата му? И кара някаква очукана тойота... може би има пари само за евтино саке и рамен?!

      https://www.google.bg/maps/@36.07710...7i13312!8i6656

      https://www.google.bg/maps/@36.07701...7i13312!8i6656
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        "Гениалният" Галоши Кикимото защо не си е патентовал/лицензирал технологията?
        Сега вместо пропаднал пияница, наливащ се с евтино саке от сутрин до вечер в кварталните кръчми, можеше да е богат от приходите за патенти и лицензи, които щяха да му плащат всички биткоин зомбита.
        Кикимотото има около милион биткойна (или поне така се спекулира) и не знам какво саке пие, ама едва ли е евтино.

        Коментар


        • Това беше до ноември-декември миналата година. Януари 2017 Китайското БНБ (РBС) спря "далаверата" като въведе много солени такси за всякакви операции с Биткоин. Китай вече не е двигател на повишението на цената!

          Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          китайците надуват койна, защото се надяват с него да 'телепортират' мангизите като заобиколят контрола налаган от държавата за износ на капитали.

          докато им минава номера ще го надуват
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • китайците надуват койна, защото се надяват с него да 'телепортират' мангизите като заобиколят контрола налаган от държавата за износ на капитали.

            докато им минава номера ще го надуват
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              "Гениалният" Галоши Кикимото защо не си е патентовал/лицензирал технологията?
              Сега вместо пропаднал пияница, наливащ се с евтино саке от сутрин до вечер в кварталните кръчми, можеше да е богат от приходите за патенти и лицензи, които щяха да му плащат всички биткоин зомбита.

              Коментар


              • "Гениалният" Галоши Кикимото защо не си е патентовал/лицензирал технологията?
                Сега вместо пропаднал пияница, наливащ се с евтино саке от сутрин до вечер в кварталните кръчми, можеше да е богат от приходите за патенти и лицензи, които щяха да му плащат всички биткоин зомбита.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Абе хора, той Волен сидеров обясняваше що е то биткойн, вие тука сте тръгнали да ми го бистрите. Пускате си тв Алфа и работата готова

                  Коментар


                  • Мерси, бай марине, хубав уикенд, ще погледна по-сериозно тази монета
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Груйо - почти всяка крипто монета си има "звезден миг" - ако искаш разгледай графиките на някои от по-популярните. Почти при всички има скок 10 пъти и повече за 2-3 дни или 2-3 седмици, но понякога този звездем миг идва след години! Това не значи че няма такива които умират преди да са получили "звездния си миг" аз се сещам поне за 3 които съм копал HeavyCoin (HVC), RonPaulCoin (RPC) и имаше още една сега даже и името и не мога да се сетя, а има и много още други които започват с големи очаквания и накрая умират на цена от 1 сатоши, нулеви обороти и липса на копачи....
                      Но примерно тази сутрин, като си преглеждах нещата и видях че от снощи ChainCoin (CHC) има ръст над 1000% за една нощ ...... Даже и не влезнах в Criptopia да видя дали поръчките ми са се изпълнили.
                      Съвет за коя би била монетата с ръст 10-15 пъти не мога да дам, но примерно би могъл да си купиш 4-5 за по 500 лв. и все някоя от тях в рамките на 1-2 години може да направи този ръст и дори и другите да умрат пак ще си насметка.
                      П.С. аз не бих направил горното, защото не купивам а си ги копая.
                      П.С.2 - все пак вижте ChainCoin (CHC) сега е много скъпа за купуване, но на нива 2000-3000 сатошита може да се влезе


                      Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ............ 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

                      На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
                      П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Благодаря, в случая не споря с теб, само търся мнение, което си споделил. Лек ден и хубава почивка
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Ами аз точно на това разчитам, а и на елементарни сметки тип - глей другите как излетяха, значи е време за ъп и тук - това мислене доста пъти ми е показвало накъде ще се насочи тълпата и съм вземал правилните решения.

                          Сега конкретно - вчера пак спорих с един приятел, дето и той като теб е фен на койните, та го запитах къде да набутам още 500-1000 лева за спорта, като търся риск и 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

                          На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
                          П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме

                          10 - 15 пъти възвръщаемост за 1 година е нереалистично, ако просто искаш да си купиш някоя сигурна монета и да си чакаш без да търгуваш. Хоризонта трябва да е по голям, поне 3 - 4 години. Може и такава възвръщаемост да направиш но е рисково, трябва да уцелиш някое ICO, което после да направи голям скок, 1 година пак е малко време в общия случай. Някои ICO-та се качиха в пъти за дни, но други не мръднаха или скочиха но по малко отколкото например Етириум за същото време.

                          Иначе от големите монети, най голям потенциал за растеж според мен имат: Етириум, Лайткойн и Dash.

                          От другите: Golem и EOS.


                          От предстоящите ICO-та (нямам си на идея, но там са най големите скокове и съответно най големия риск).



                          Разбира се да не забравяме и самия Биткойн, там може да стане всичко. Може растежа 10 - 15 пъти да е именно там и не за година, а за 2 дни. Никога не трябва да подценяваме "оригиналното творение" на Сатоши.

                          Все пак да кажа и къде не очаквам сериозен ръст (т.е. дори да има ръст ще е разочароващ). Тъй като всички криптовалути без Ripple произлизат от Биткойн... заради това аз не очаквам бъдеще при Ripple, независимо от твърденията на някои хора, че банките щели да го използват. Ripple мисля че могат да го нарекат "виртуалната валута", която погрешно някой е сложил при "криптовалутите".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                            Точно това им е проблема на humaniq твърде идеалистични изглеждат, на мен ми изглеждат просто като един голям PR за наивници. Африка има съвсем други проблеми, които нямат общо с банкирането. Освен това не е ясно от къде humaniq ще печели, защото Африканците нямат пари... за какво му е банка, на човек който няма пари и дори елементарни условия за живот? Ако Африканцеца има пари и достъп до компютър или смартфон, защо няма да използва просто Биткойн или Етириум, а ще ползва humaniq?!

                            Ще бъде голяма глупост да скъсяваш Биткойн на 3К, ако не знаеш причината защо е стигнал 3К. Биткойн не винаги повтаря това което е правил в миналото. Освен това шанса за печалба при криптовалутите със скъсяване е много малък, а риска много голям, защото максимум със скъсяване можеш да спечелиш 100%, а на дълга позиция, хиляди проценти. Така изгоряха много хора които скъсяваха Етириум, някои от тях дори вкарваха допълнителни пари за да поддържат марджин, докато накрая фалираха. Внимавай когато Биткойна или която и да е криптовалута тръгне наистина нагоре, никой не знае кога ще спре, може да качи 1000% и дори повече преди да се "укроти".

                            Мисля че подценяваш много блокчейн технологията, хората така някога подценяваха Интернет.
                            Ами аз точно на това разчитам, а и на елементарни сметки тип - глей другите как излетяха, значи е време за ъп и тук - това мислене доста пъти ми е показвало накъде ще се насочи тълпата и съм вземал правилните решения.

                            Сега конкретно - вчера пак спорих с един приятел, дето и той като теб е фен на койните, та го запитах къде да набутам още 500-1000 лева за спорта, като търся риск и 10-15 пъти възвращемост. Той спомена зкеш и етериум, ама май беше по-евтиния, там някакви форкове обясняваше, но аз, като човек, който не е много в час, не го разбрах особено много. Та ще ми е интересно да постенш прогноза за валута, която има потенциал за 10-15 пъти ъп, а след година ще ти напомня прогнозата ти, пък може ид а си закупя някоя бройка. Пиша го не за заяждане, а защото ми е интересно мнението на човек от бранша.

                            На бай марин мнението също би ми било интересно, макар той да е малко по-нерисков и по-скоро разумен (за разлика от мен) играч.
                            П.С. Това не променя мнението ми, че всичко е шашма, но и от най-голямата схема могат да се правят пари, ако влезеш и излезеш навреме, то и с други работи е така за влизането и излизането навреме
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • OneGram cryptocurrency

                              https://tokensale.onegram.org/

                              Gold Investments & Sharia Law

                              Historically gold investing has been problematic under Sharia law. While there is currently limited guidance for gold coins and bars, there is virtually no guidance on gold elsewhere in the financial sector.

                              In most cases trading gold futures contracts is forbidden by Islamic law as gold futures contracts are not backed by physical gold and one can end up paying or receiving interest on your trading account. The upshot is that most people who wanted to buy gold as an investment have purchased gold in its physical form through for example coins or jewellery.

                              New Standard

                              Things are changing though. Back in December 2016, the Sharia Gold Standard, which OneGram complies with, was introduced by the Accounting and Auditing Organization for Islamic Financial Institutions (AAOIFI), the World Gold Council and Amanie Advisors.

                              As a result of this new standard, Muslim investors will now be able to take advantage of an increasing range of gold-backed investment opportunities, which hitherto had been non-compliant.
                              Last edited by michaelis21; 07.07.2017, 14:14.
                              „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                ...не вярвам в блокчейн технологията...
                                Melanie Swan "Blockchain: Blueprint for a New Economy"

                                Коментар

                                Working...
                                X