IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron
    Какво е това научно обяснение?
    Защото и за златото, и за петрола, и за газта, и за борсата, и за фирмите
    си има абсолютно научни обяснения кога и защо растат и се развиват
    Научно обяснение хаха. То това вече е болен мозък. Щом говори за бели книги на Сатоши и такива зверски простотии и още не е разбрал,че такъв човек Сатоши даже не съществува,а че зад това име стоят някакви организации, синдикати които със сигурност не мислят за благото на разни антисистемни играчи а само как да си напълнят джоба и да вземат парите на балъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron
      Е те това се казва: "магаре, запънало се на моста"
      "Многознайко", отговори конкретно, каква е тази мистериозна валута за копаене с GPU и колко е била средната производителност за последния месец на двете ти карти, както и курса на тази валута в BTC за всеки ден от последния месец, тогава мога да те приема по-сериозно
      Иначе няма смисъл да ни губиш времето с наивни възклицания и епитети
      Информацията можеш и сам да си откриеш тук:
      https://bitcointalk.org/index.php?board=160.0
      А ако не ти се губи време, г-н доктор на науките - бих могъл да ти продам тази информация срещу 1 Биткоин.
      Все пак времето струва пари - нали така г-н професоре!
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron
        ОК, остани си с твоя калкулатор
        Тъй като съм учтив, аз няма да ти казвам какво си мисля откровено за теб (че си "напреднал" гл-пак )
        Няма лошо - всеки може да си мисли каквото си иска, а това което си мислиш за мен от твоята уста звучи като ОГРОМЕН Комплимент!!!
        Само не ми харесва, това че се изказваш компетентно по теми (копането с GPU) по които, очевидно, вече нямаш абсолютно никакви знания .....
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Попитах чудесния калкулатор на NiceHash какво мисли по въпроса
          ........
          Т.е. NiceHash не е съгласен Не са 4.9 $/day а 1.74 $/day
          При това е за най-изгодните за последния месец алгоритми:
          коктейл от EquiHash 27.4% и DaggerHashimoto 72,6%
          Провери си сметките
          Че кой ти говори за НайсХаш и алгоритмите там???
          Ето какво показва моя калкулатор:
          BTC per day: 0.0022
          USD per day: 6.690
          Като ти казвам че си изостанал (и то доста) в копането с GPU - не ми вярваш!!!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
            Барби, въпреки че си Пионер в копането, отдавна не си в играта, а тази игра се променя доста бързо .....
            Само за пример - имам едно старо (от 2008 г.) дъно, на което съм закачил 2 карти Р9 280Х и Р9 290Х.
            Носи ми 6,5 $/ден, разхода на ток е 650 Вт - т.е. около 1,6$/ден
            Чист приход 4,9 $/ден = 8,00 лв/ден
            280Х може да се намери за около 280 лв
            290Х може да се намери за около 350 лв.
            Захранване 850 Вт - около 300 лв.
            Общо 930 лв.
            т.е - инвестицията се избива за около 120 дни и то с карти от преди 3 поколения ......
            Попитах чудесния калкулатор на NiceHash какво мисли по въпроса

            Results for AMD R9 280X



            Results for AMD R9 290X



            Т.е. NiceHash не е съгласен Не са 4.9 $/day а 1.74 $/day
            При това на днешната луда цена от 1 BTC = 3154.96 USD
            При това е за най-изгодните за последния месец алгоритми:
            коктейл от EquiHash 27.4% и DaggerHashimoto 72,6%
            Провери си сметките

            https://www.nicehash.com/?p=calc
            Last edited by barbaron; 05.08.2017, 15:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron
              Тая игра, момченце, ми е ясна до последната запетайка в програмите на GITHUB
              120 дни при днешната трудност
              Ще си поговориме пак след като трудността се удесетори,
              когато подмамени от шумотевицата около койните нови балами
              си купят ASIC за scrypt-койни, а и някой умник направи FPGA за етера
              ... ако междувременно етера не пукне гумите и изхвърчи от криптомагистралата
              Барби - пълен респект към твоите знания за копаенето на Биткоин, но си изостанал доста в копаенето на другите криптовалути!!!
              Аз не ти говоря за възвращаемост при копаене на Биткоин а за други монети, които продаваш срещу Биткоин. Това, което съм написал за възвращаемост 120 дни е напълно реално тъй като го копая повече от година с тези карти и прихода играе в рамките на +/- 10%
              Етера си е Етер и се копае масово от GPU копачите, но освен Биткоин и Етер има още над 800 монети които могат да се копаят, за някои от които въобще не се говори а добивите са доста по-прилични от Етерума!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение

                През 2007 в началото на лятото гледах едно интервю на някакъв мениджър от Уникредит. Той казваше че е продал всички акции и че пазара се намира извън нормалните нива. Тогава аз си казах леле този колко е тъп.

                След това през октомври продадох дялове в един фонд. Служителката ме гледаше с недоумение (предполагам си казваше леле този колко е тъп).

                След 5-6 месеца аз си казвах - леле този от Уникредит явно е бил умен тип.
                А пък дяловете, които продадох по-рано се оказаха една от най-печелившите ми стъпки.

                Та всичко е правилно от определена гледна точка. И ти пожелавам да се навърташ в този форум и след 5 месеца

                Биткойн и криптовалутите си имат абсолютно научно обяснение защо растат и се развиват и това няма нищо общо с престъпните схеми на банкстерите. Разбира се че този от Уникредит е знаел, та нали банките направиха тази криза, дори Сатоши го е написал в "Бялата книга" (той изтъква престъплението на банкстерите като основна негова мотивация за създаването на Биткойн).


                Сега предполагам много хора тук ще си помислят, че това са пълни глупости, то и "0-та" в математиката е било "пълна глупост", отрицателните числа също "дори някога умишлено матиематиците са ги избягвали", защото е "невзъзможно" да съществуват... и тн. Същото и сега с криптовалутите, нужно е новите концепции да улегнат и тогава ще бъдат приети за нещо нормално.

                Предполагам повечето хора тук помнят, че същите глупости се говореха и за Интернет. Преди това за персоналните компютри и тн... да не се връщам назад в историята до откриването на "колелото" или "огъня".



                Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Биткойна е ясен.
                Дайте да видим новата стотинка има ли ляб в нея,че е на добри нива,ама е по волатилна от биткойна....
                "Ляб" има... друг е въпросът дали цената няма да падне още много преди да започне да се вдига.

                След въвеждането на SegWit, новият Биткойн Кеш ще бъде повече Биткойн от старият Биткойн.

                Ако някой иска да си купува евтини Биткойни, може да започва сега, но все пак внимателно, че може и под $100 да падне.


                П.С. Къде е Груйо... нямаше ли да скъсява ако Биткойн мине $ 3000 ?!?
                Last edited by Xman1; 05.08.2017, 13:41.

                Коментар


                • Биткойна е ясен.
                  Дайте да видим новата стотинка има ли ляб в нея,че е на добри нива,ама е по волатилна от биткойна....
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Ами тогава за що ти е да се занимаваш с тези крипто-щуротии?
                    И за какво ги похарчи тези 150 биткойна през 2013 година? Дано да не е за пица, сандвичи, кафе и дъвки.
                    150 [BTC] * 100 [USD/BTC] = $15 000
                    $15 000 много лесно се харчеха тогава за KNC ASIC-копачки - Saturn, Jupiter
                    https://www.coindesk.com/kncminer-cu...n-mining-rigs/
                    и Antminer ASIC-копачки: https://shop.bitmain.com/
                    да не говорим за разни електронни гаджети

                    Сега копачките са в мазето, като декор,
                    не ми се губи време да ги продавам
                    Пък и ако биткойна отиде на 10 000, пак ще ни топлят безплатно
                    Last edited by barbaron; 05.08.2017, 12:38.

                    Коментар


                    • Ами тогава за що ти е да се занимаваш с тези крипто-щуротии?
                      И за какво ги похарчи тези 150 биткойна през 2013 година? Дано да не е за пица, сандвичи, кафе и дъвки.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron
                        Ако курса на BTC не продължи да расте както тази година, нито карти, нито ASIC копачки не са изгодни
                        1 година за възвръщаемост не е приемлива при присъщите за койните рискове
                        Барби, въпреки че си Пионер в копането, отдавна не си в играта, а тази игра се променя доста бързо .....
                        Само за пример - имам едно старо (от 2008 г.) дъно, на което съм закачил 2 карти Р9 280Х и Р9 290Х.
                        Носи ми 6,5 $/ден, разхода на ток е 650 Вт - т.е. около 1,6$/ден
                        Чист приход 4,9 $/ден = 8,00 лв/ден
                        280Х може да се намери за около 280 лв
                        290Х може да се намери за около 350 лв.
                        Захранване 850 Вт - около 300 лв.
                        Общо 930 лв.
                        т.е - инвестицията се избива за около 120 дни и то с карти от преди 3 поколения ......
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron



                          Като си помисля, че похарчих повече от 150 биткойна 2013 - 2015 (= $500 000 днес)
                          става ми едно такова весело ...
                          Ле-леее 150*3000 = 450 000 долара х1,65 ~ 742 000 лева. Почти щеше да бъдеш милионерче и направо да се пенсионираш.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Биткойнаджиите, вместо да се мъчите поединично да правите нещо там с разни смотани карти, защо не си обедините бюджетите да си построите обща печатница за биткойни, поемате солидарно разходите за ток и поддръжка и после да си делите напечатаното според дела на самоучастието?
                            Фрости, това което предлагаш се прави много отдавна, включително и в България. Явно си почнал все по-сериозно да се замисляш - Браво имаш напредък!
                            Това се прави основно за големи мощности и най-голямото предимство е че разходите за СОТ и Охрана са доста по-ниски след като се разделят. Аз например не бих участвал в такава "кооперация". Може да е по-удобно и по-печелившо, но си предпочитам сам.
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Биткойнаджиите, вместо да се мъчите поединично да правите нещо там с разни смотани карти, защо не си обедините бюджетите да си построите обща печатница за биткойни, поемате солидарно разходите за ток и поддръжка и после да си делите напечатаното според дела на самоучастието?
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Последните 10 години се "навъртам" тук. Да сме Живи и Здрави, не виждам защо след 5 месеца да ме няма!
                                П.С. Малка продажба на 5.100+ лв/Биткоин. Не можах да устоя!
                                Между другото - тази седмица покрай Форка с новата монета прехвърлях едни количества Биткойн напред-назад из мрежата. Бързината е много по-добра от преди 1 седмица и таксите са много по-ниски! Сегашната продажба стана за 2-3 минути и таксата ми е около 0,04% от преведената сума! т.е. Deviation Team си изпълни задачата, което обяснява и покачването в цената!
                                Last edited by marin1; 05.08.2017, 11:18.
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X