IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Дано читави - ама - ако нечитави - нестрашно, защото не съм вложил нищо и човекът не е длъжен да влага нищо. Просто ако вложиш, копаеш по-бръже. Благодаря за линкът иначе
    А тогава съм ЗА с 2 ръце!!!
    Регистрирам се и аз през линка!
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Импе, че това Cloud Mining бе???!!!
      Единствените читави, дето евентуално можеш да си върнеш парите са Hashnest.com, ама там няма реферални линкове (ако се сещаш какво имам предвид)
      ей тука има хубава тема за Cloud Mining със сравнения и рейтинги:
      https://bitcointalk.org/index.php?to...387.msg9697654
      Общо/взето всички са мошеници, включително и Hashnest, ама те не защото не плащат, ами като най-големия производител на Хардуер за копане, бяха дали обещание да не правят такова нещо .....
      Дано да се окажат читави твоите хора и да си върнеш вложените пари - пък ако си и на печалба, още по-добре!!!
      Дано читави - ама - ако нечитави - нестрашно, защото не съм вложил нищо и човекът не е длъжен да влага нищо. Просто ако вложиш, копаеш по-бръже. Благодаря за линкът иначе
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

        Примера бе даден за да задоволи инвеститорския интерес на "капацитета" Фрости!!!
        Темата за волантилноста в цената на Биткоина е съвсем друга, обширна и не ми се влиза в нея, но всичко си идва на място след като приемеш, че Бабата е искала да подари на внучето 1 Биткоин а не 5.000 $.
        А има места по света в които Биткоин преводите се използват масово защото са НАЙ-ДОБРАТА АЛТЕРНАТИВА за изпращане на пари/стойност!!! Поствал съм го и преди:
        https://twitter.com/TuurDemeester/st...072449/photo/1
        Бла, бла... и накрая нищо..

        Сега, да уточним в какво измерваме стойността на тоя разномножен и разделен койн...? И защо го измерваме с това?

        п.п. С този койн, внучето може ли да си купи пуканки и да гледа мача?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Дори аз: Императорът - напоследък заинтересувах от.


          https://scheriton.com/?ref=RLpkgZ
          Импе, че това Cloud Mining бе???!!!
          Единствените читави, дето евентуално можеш да си върнеш парите са Hashnest.com, ама там няма реферални линкове (ако се сещаш какво имам предвид)
          ей тука има хубава тема за Cloud Mining със сравнения и рейтинги:
          https://bitcointalk.org/index.php?to...387.msg9697654
          Общо/взето всички са мошеници, включително и Hashnest, ама те не защото не плащат, ами като най-големия производител на Хардуер за копане, бяха дали обещание да не правят такова нещо .....
          Дано да се окажат читави твоите хора и да си върнеш вложените пари - пък ако си и на печалба, още по-добре!!!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

            Описанието за стъпките на превода - добре... Ама, /то е ясно, че не вярваш на банки, както и много други/, те питат за масата хора, незапознати с рисковете на хуйнята. Я сега си представи пързалка при хойна за 5-10 минути до 24 часа... Та, в тая ситуация какво е изпратила бабата... и какво ще получи внучето... и чий проблем е това...???
            Примера бе даден за да задоволи инвеститорския интерес на "капацитета" Фрости!!!
            Темата за волантилноста в цената на Биткоина е съвсем друга, обширна и не ми се влиза в нея, но всичко си идва на място след като приемеш, че Бабата е искала да подари на внучето 1 Биткоин а не 5.000 $.
            А има места по света в които Биткоин преводите се използват масово защото са НАЙ-ДОБРАТА АЛТЕРНАТИВА за изпращане на пари/стойност!!! Поствал съм го и преди:
            https://twitter.com/TuurDemeester/st...072449/photo/1
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
              Та как Бабата ще изпрати на внучето Биткоин в Ню Йорк:
              Приемаме че Бабата е средностатистическа, т.е. няма Биткоин Портфейл и налични Биткоини. Също приемаме че Бабата е софиянка и има 5.000 лв. в банкова сметка, или налични в брой/кеш/на ръка (както ти харесва).
              Има много вариянти, аз ще ти дам само един Обажда се на внучето или си пишат по скайп, фейсбук или е-мейл (вече има доста Баби ползват тези услуги) и така междудругото моли внучето да и изпрати Биткоин адреса си.
              После копира адреса - влиза тук:
              rgcoins.com или тук:
              crypto.bg
              И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
              Анадънмо бе Фрости???
              Ясно, значи бабата първо за да си купи койните трябва да отиде до банката да направи превод до трети лица и да чака 24 часа за да си вземе от тях койните и чак тогава да ги праща на внучето. А защо да се занимава с глупости, вместо да прати парите директно от банковата си сметка по сметката на внучето?

              Така, стана ми ясно за бабата... да кажем, че след 24 часа чакане, най-накрая е купила койните и ги е пратила, а как внучето там ще си получи парите от койните, ЕЙ ТОВА НЕ МИ Е ЯСНО?
              Трябва да търси някой местен балък да му ги пробута за кеш или какво?
              Last edited by Frosty; 13.10.2017, 16:25.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Дори аз: Императорът - напоследък заинтересувах от.

                И аз мисля тоже - засега: балоняк - на тази цена и може да пукне - НО: дългосрочно може и още да върви нагоре поради самите си характеристики - за разлика от държавните пари - които политическите мошшшшшеници фабрикуват безпределно, Биткойновете и повечето алтернативи - математечески ограничени са - и никой не може да надхвърли лимитът, ако ще да си разкъса с правата лопата изходящото отверстие. Тези които залагат на Биткойновете - пределно добре разбират държавните мошшшшеничества и машшшинации - и затуй - те така.

                Освен туй - смятам че самият Биткойн е понадценен към сега - но някои други криптоработи остават в сянката му - но тепръва може да избуят от нея, затуй основно на тях залагам - без да бръзам, по най-почтен начин - просто намерих един сайт (май руски - руснаците са голяма работа в интернет сферата - страшни гяволи), дето човекът може да си копа около девет виртуални валути - освен биткойнове, може тоже да копа и Етерченца, Дашчета, Лайткойнчета, кучешки койнчета, Монеро, Неймкойнчета и още някакви. Аз - като четох разни работи за всичките - и си харесах Дашченца и Лайткойнченца и малко по малко си ги копам - да има за зор заман, пък: каквото стане. И двете - също като Биткойнът - имат математически предел - Лайткойн - 84 милиона, Даш - около 20. Дори и сега не са евтини, макар да се добиват по-лесно - Дашът струва колкото Етерчето, Лайтът - зелена петдесетуна. Самият сайт позволява да разпредели човекът ресурс процентно, така че да копа, в желано от него съотношение, повече от един криптомангиз.

                Ако някой се интересува - ще му метна един линк.

                https://scheriton.com/?ref=RLpkgZ
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                  И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
                  Описанието за стъпките на превода - добре... Ама, /то е ясно, че не вярваш на банки, както и много други/, те питат за масата хора, незапознати с рисковете на хуйнята. Я сега си представи пързалка при хойна за 5-10 минути до 24 часа... Та, в тая ситуация какво е изпратила бабата... и какво ще получи внучето... и чий проблем е това...???

                  Коментар


                  • Адмирал сипват яко:
                    Защо Bitcoin може да удари 7 000 USD следващата седмица?
                    Last edited by IvanTerziev; 13.10.2017, 16:13.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      ........
                      Аз понеже не разбирам, я обясни по-подробно как точно става превода на пари чрез койните?
                      Примерно бабата от България иска да изпрати на внучето в Ню Йорк 5000 лева чрез койни, по случай дипломирането.
                      Бабата отива в банката и по-нататък какво прави??? Откъде ще вземе койните и как ще ги прати?
                      Фрости, за последeн път в тази тема правя компромис със себе си и ти отговарям ......
                      Следващия път ще ти отговоря, само ако се върнеш тук:
                      http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...%D0%BD/page414
                      Изчетеш цялата тема и издържиш ИЗПИТ!!!

                      Та как Бабата ще изпрати на внучето Биткоин в Ню Йорк:
                      Приемаме че Бабата е средностатистическа, т.е. няма Биткоин Портфейл и налични Биткоини. Също приемаме че Бабата е софиянка и има 5.000 лв. в банкова сметка, или налични в брой/кеш/на ръка (както ти харесва).
                      Има много вариянти, аз ще ти дам само един Обажда се на внучето или си пишат по скайп, фейсбук или е-мейл (вече има доста Баби ползват тези услуги) и така междудругото моли внучето да и изпрати Биткоин адреса си.
                      После копира адреса - влиза тук:
                      rgcoins.com или тук:
                      crypto.bg
                      И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
                      Анадънмо бе Фрости???
                      Last edited by marin1; 13.10.2017, 16:05.
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Няма нито едно верно нещо от това което си написал .....
                        1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
                        2. Транзакциите стават за 10 макс. 20 минути! Имаше период (преди 6-7 месеца) когато съм чакал 12-13 часа, но това вече е минало!
                        3. Последната транзакция - преведох 1 Биткоин, таксата бе 0,0001 ........ т.е. ако трябва да е във фиатно изражение 5.000$ ги изпращаш КЪДЕТО СИ ПОИСКАШ (а не само в рамките на ЕС, примерно) при такса 0,5$
                        Това последното ми напомня, когато ми обясняваха за ИП телефонията (някъде около 2000 г.) - няма значение до къде се обаждаш, дали до съседната стая или в Австралия, цената за обаждането е една и съща - близка до 0 !!!
                        Сега, 17 години по-късно, всеки го приема за нещо нормално, но 2000 г. звучеше като "Е ТакоУ жУотно - нема!!!"
                        За какво са им на хората главоболия с вашите измислени койни, след като има банки за тази цел?

                        Аз понеже не разбирам, я обясни по-подробно как точно става превода на пари чрез койните?
                        Примерно бабата от България иска да изпрати на внучето в Ню Йорк 5000 лева чрез койни, по случай дипломирането.
                        Бабата отива в банката и по-нататък какво прави??? Откъде ще вземе койните и как ще ги прати?
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                          Няма нищо едно верно нещо от това което си написал .....
                          1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
                          ...
                          Е лек портфейл хубаво, ама нейде трябва да живее и тежък портфейл. Явно ще почнат да правят специализирано оборудване - терабайтови клъстери, ако бай хойн стане ежедневие.
                          Засега работи някак. Това го написах за когато бабичките почнат да пазаруват с хойни.

                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Ахам, ще се моля амчи... 200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...
                            50$ за комисионна ще ги преживея
                            Няма нито едно верно нещо от това което си написал .....
                            1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
                            2. Транзакциите стават за 10 макс. 20 минути! Имаше период (преди 6-7 месеца) когато съм чакал 12-13 часа, но това вече е минало!
                            3. Последната транзакция - преведох 1 Биткоин, таксата бе 0,0001 ........ т.е. ако трябва да е във фиатно изражение 5.000$ ги изпращаш КЪДЕТО СИ ПОИСКАШ (а не само в рамките на ЕС, примерно) при такса 0,5$
                            Това последното ми напомня, когато ми обясняваха за ИП телефонията (някъде около 2000 г.) - няма значение до къде се обаждаш, дали до съседната стая или в Австралия, цената за обаждането е една и съща - близка до 0 !!!
                            Сега, 17 години по-късно, всеки го приема за нещо нормално, но 2000 г. звучеше като "Е ТакоУ жУотно - нема!!!"
                            Last edited by marin1; 13.10.2017, 15:36.
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...

                              Това.... "при липса на табло"...., мое ли се транзитира... въобще...??? ))))))))))))))))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                                Ванка, значи казваш Бабичките купуват ??? (майтап)
                                А сега сериозно - моли се само Бабичките да не почнат да купуват, че тогава и най-смелите прогнози за милионни цени ще ни се видят като първолашки мечти ....
                                Ахам, ще се моля амчи... 200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...
                                50$ за комисионна ще ги преживея

                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X