IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Виза не прави реални транзакции, няма значение че крайния потребител не го вижда това. Може да бъде направена монета която да прави 1 милион транзакции, ако работи като Виза и сетълмента да се извършва веднъж на ден или на 10 дни.

    Преди да се правят такива "удобни" за крайния потребител монети, трябва да се развият тези. Биткойн няма недостатъци за това за което е направен. А именно бързи транзакции които да минават за минути по цял свят... на банковите транзакции им трябва една седмица, понякога и повече време... за да минат по целия свят. С кредитна карта рискуваш да ти вземат данните и после да си пазаруват от знайни и незнайни сайтове докато се усетиш... но личните данни си остават вечно в ръцете на скамерите. PayPal до някъде са решение на това, но те не работят на повечето места.

    Но да оставим Интернет транзакциите. Криптовалутите ще направят фундаментална промяна на финансовата и икономическата система. Измамите ще станат почти невъзможни особено крупните такива. Вече няма да е възможно да има случаи като с нашето КТБ или като "кризата" от 2008-а. Всичко ще бъде проследямо и ще се знае, ако някой прави някакви манипулации.

    Могат да се дадат много примери за промените и как ще се интегрират в икономиката различните монети и токени. Но не искам да пиша безкрайно дълго и затова ще кажа обобщено. Блокверигата ще замени изцяло всички днешни институции. Като започнем от банките, минем през борсите, корпорациите... и накрая стигнем до правителствата, всичките тези бюрократични институции ще бъдат замениени от блоквериги. По интересното е че за разлика от другите революции които променят реда със сила, тази революция ще се случи без жертви на повечето места... е изключвам разни държави като Северна Корея и други подобни. Говоря основно за развитите капиталистически държави, също така мисля че прехода може да се случи относително плавно. (примерно 20 - 30 години)
    Човек,прави си кинти от криптосите/или не знам точно как им е обобщаващото име/,докато е възможно и хич да не ти пука за света,защото това,което предполагаш,че ще се случи с него,няма да стане....
    Едно платежно средство,освен че се използва като средство за размяна,винаги е било и винаги ще е символ на власт,сила,могъщество...Така е било и така ща бъде ,докато свят светува...Това е човешката природа...Силните на деня (корпорации,държава,или съюз от държави) имат "правото" да го "произвеждат" и котролират,както намерят за добре...Ако някой не се съобразява с това,следва забележка(икономичиски санкции) и др.,ако продължи да не се съобразява,следват - бомби...Ако двама ,или трима големи нещо не се разбират - следват световни войни.... В момента, в който биткойна го и ако го признае някой силен на деня ,като официално разплащателно средство,на всички дребосъци дето му се мотат из краката ще им бъден даден първоначален шут,или ще работят за големия на заплата....
    Бюрокрация винаги ще има ,за да могат силните на деня да контролират слабите...Силни и слаби ,бедни и богати и т.н - винаги ще има...Човешка природа....
    Правителства винаги ще има,независимо в какъв вид,за да могат силните на деня да контролират по-слабите и т.н................
    Това от следващияти пост за трудовите хора,звучи добре ,ама е наивно...За трудовите хора може да има някои "глезотийки",ако силните на деня имат полза от това....Само така,на добра воля - забрави...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Хайде и от мен малко смях: https://www.youtube.com/watch?v=UJ5NWSqKzoo

      Ха ха... това ми е любимо, има и малко по дълга версия: https://www.youtube.com/watch?v=TGwZVGKG30s

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        П.С. Ха ха намерих го... ето да се посмеете: https://www.youtube.com/watch?v=2vWfGtq6f8o
        Хайде и от мен малко смях: https://www.youtube.com/watch?v=UJ5NWSqKzoo

        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Мен ще ме изкефи, когато се спука балонът да видя с каква скорост ще се изстреля надолу. А и отдавна не гърмяла някоя борса.
          Обаче повече ще се изкефя, ако преди това го напомпят до 30 ~ 40 хиляди долара за парче.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Ей тука се почва то! Тънката струна с парадигмата и биткойн милиардерите дето спясяват отрудените хора! Значи, банките ги мразя повече от тебе, ама 1 ден е времето за локалната валута и 2 за валутна транзакция. Че нещо се ослушват за SEPA.
            Бай хойнаджиите чакат по няколко дни, защото са пуснали търговците в храма и понеже откъм капацитет се е задръстил - който повече даде - неговата транзакция минава!
            И още дори не е станал ежедневна кеска.
            Кво да му струва на това? Отся се е запушил, затуй почнаха да бълват алтернативни кески през ден!


            SEPA ми се струва беше само за Европа... и времето със сигурност не е 2 дни, освен ако не си някой голям късметлия. Но това няма голямо значение, това нямаше да е толкова дразнещо ако знаеха поне какво работят. За мен най щастливия ден ще бъде когато отида и си закрия банковата сметка и повече никога повече не се занимавам с тия мизерници. Най мразя хилядите им таксички за нищоправене и некадърност, имат си за всичко таксичка, таксичка 1, таксичка 2, таксичка 3, таксичка 4, таксичка 5... криптовалутите поне имат само 1 такса. Понякога ми се иска да им седна на компа и аз да си свърша работа, те познават собсвената си скапана система по зле от мен... е***и мизерниците. Като ги питаш нещо, почват да ти говорят за друго нещо, това "най го обичам", той папагала си е научил нещо и ти отговаря, това което не ти трябва (имаше едно време един виц за Мирча Кришан и краставицата). Това все едно като отидеш в магазина и тръгнеш да си купуваш хляб, да има таксичка сол, таксичка транспорт, таксичка ток... таксичка таксичка...


            П.С. Ха ха намерих го... ето да се посмеете: https://www.youtube.com/watch?v=2vWfGtq6f8o
            Last edited by Xman1; 05.11.2017, 19:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

              койнаджиите чакат по няколко дни, защото са пуснали търговците в храма и понеже откъм капацитет се е задръстил - който повече даде - неговата транзакция минава!
              Пълни глупости и лъжи!!! Вчера писах, днеска пак - тази седмица съм правил 2 превода на Биткоин, и двата бяха включени в следващия блок със стандартна такса, т.е. дори и 6-те потвърждения са макс. 1 час!!! Но ти няма как да го знаеш това защото едва ли някога си правил трансфери на Биткоин. Това обаче, очевидно, не ти пречи да се "изхождаш" компетентно по темата ......

              Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

              Отся се е запушил, затуй почнаха да бълват алтернативни кески през ден!
              Причината за появяването на алтернативни Криптовалути е съвсем друга, така че и това което си написал е пълна глупост и тотално непознаване на материята ......
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Защо обикновените отрудени хора нямат ли право на бързи транзакции или само такива като разни познати на банкерите (и други боклуци които винаги си имат пари). Дори в България банковите транзакции отнемат 24 часа и това в работните дни... в почивните дни "банките не работят"... е те банките не работят, но хората живеят и в събота, та дори?! представяш ли си... в неделя.
                Ей тука се почва то! Тънката струна с парадигмата и биткойн милиардерите дето спясяват отрудените хора! Значи, банките ги мразя повече от тебе, ама 1 ден е времето за локалната валута и 2 за валутна транзакция. Че нещо се ослушват за SEPA.
                койнаджиите чакат по няколко дни, защото са пуснали търговците в храма и понеже откъм капацитет се е задръстил - който повече даде - неговата транзакция минава!
                И още дори не е станал ежедневна кеска.
                Кво да му струва на това? Отся се е запушил, затуй почнаха да бълват алтернативни кески през ден!
                Last edited by X_Y; 05.11.2017, 18:52. Причина: Ако обичате, внимавайте с речника.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  До тука стигнах и спрях! Благодаря, с години си блъскам главата какво ви кара да купувате! Просветна ми, ама в най-лошия смисъл!

                  Защо обикновените отрудени хора нямат ли право на бързи транзакции или само такива като разни познати на банкерите (и други боклуци които винаги си имат пари). Дори в България банковите транзакции отнемат 24 часа и това в работните дни... в почивните дни "банките не работят"... е те банките не работят, но хората живеят и в събота, та дори?! представяш ли си... в неделя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                    Виза не прави реални транзакции, няма значение че крайния потребител не го вижда това. Може да бъде направена монета която да прави 1 милион транзакции, ако работи като Виза и сетълмента да се извършва веднъж на ден или на 10 дни.

                    Преди да се правят такива "удобни" за крайния потребител монети, трябва да се развият тези. Биткойн няма недостатъци за това за което е направен. А именно бързи транзакции които да минават за минути по цял свят... на банковите транзакции им трябва една седмица, понякога и повече време... за да минат по целия свят. ...
                    До тука стигнах и спрях! Благодаря, с години си блъскам главата какво ви кара да купувате! Просветна ми, ама в най-лошия смисъл!


                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение


                      Вие мечтаете за свят без Държави, до колкото ви разбирам. САЩ ще се откажат от долара, да не си печатат и правят каквото искат, колко войни и хора умряха заради долара? - а другите държави и те от техните пари? Че не могат да изтеглят книжните пари и всеки с карта и пос терминали навсякъде / то и сега е така/ и работата е заспала. Ама друго е миньори да копат и гаражни борси и т.н. Просто някой от големите е вътре и затова продължава все още този цирк. И накрая няма да има виновни.
                      Западните държави най вероятно ще се обеднят в обща икономическа структура и границите вече няма да имат толкова голямо значение (то този процес вече е започнал, просто блокверигата ще го ускори). Биткойн вероятно ще е новият долар... а САЩ и другите си зависи от тях самите доколко ще имат влияние. Ето примерно Китайците бяха първи и сами се отказаха от своето влияние за да си запазаят контрола. Но това пак ще постави САЩ начело... (после да няма пак недоволни?!... като за долара?!). Деня в който Китай затвориха и последните борси от САЩ дойдоха добри новини... интересно съвапдение... а Япония ще прави миньорски чипове.... май Японците не се дават, нищо че от 30 години са в стагнация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        Aз на реалната борса се уших вече, ама си извадих поуки и грам не съжалявам.
                        За топлене, човек! Че сега освен климатика върти и една духалка, пък грам койн не ми е пуснала аванта В криптосите вярвам, ама има още 2 чувала сол да изядат, че да стават за вместо кеша. И както вече споменах - търсих съмишленици да го реализираме туй дето виждам че им липсва, щото нещата са много сложни и не е за сам човек. Ей туй направих реално, дето все някой да ме захапе, че само лаем отдалеч.
                        Иначе нито Етерът още по-малко бай Хойн имат стойността, за което нариват почти колкото за нова кола. Дават луди пари именно щото не разбират кусурите му, и че няма да замести реалния кеш. Докъм 20 транзакции на сек. го докарва Етерът, пък само Виза жули до 50 000 на секунда, и не е само Виза. И на хилядна не може да се надява да поеме електронните пари, за кеша пък да не говорим!
                        Виза не прави реални транзакции, няма значение че крайния потребител не го вижда това. Може да бъде направена монета която да прави 1 милион транзакции, ако работи като Виза и сетълмента да се извършва веднъж на ден или на 10 дни.

                        Преди да се правят такива "удобни" за крайния потребител монети, трябва да се развият тези. Биткойн няма недостатъци за това за което е направен. А именно бързи транзакции които да минават за минути по цял свят... на банковите транзакции им трябва една седмица, понякога и повече време... за да минат по целия свят. С кредитна карта рискуваш да ти вземат данните и после да си пазаруват от знайни и незнайни сайтове докато се усетиш... но личните данни си остават вечно в ръцете на скамерите. PayPal до някъде са решение на това, но те не работят на повечето места.

                        Но да оставим Интернет транзакциите. Криптовалутите ще направят фундаментална промяна на финансовата и икономическата система. Измамите ще станат почти невъзможни особено крупните такива. Вече няма да е възможно да има случаи като с нашето КТБ или като "кризата" от 2008-а. Всичко ще бъде проследямо и ще се знае, ако някой прави някакви манипулации.

                        Могат да се дадат много примери за промените и как ще се интегрират в икономиката различните монети и токени. Но не искам да пиша безкрайно дълго и затова ще кажа обобщено. Блокверигата ще замени изцяло всички днешни институции. Като започнем от банките, минем през борсите, корпорациите... и накрая стигнем до правителствата, всичките тези бюрократични институции ще бъдат замениени от блоквериги. По интересното е че за разлика от другите революции които променят реда със сила, тази революция ще се случи без жертви на повечето места... е изключвам разни държави като Северна Корея и други подобни. Говоря основно за развитите капиталистически държави, също така мисля че прехода може да се случи относително плавно. (примерно 20 - 30 години)

                        Коментар


                        • Случайно се поразрових из старите писания.

                          Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Eсента на 2019 г. ще струва между 100 000 и 1 000 000 долара. Е, вярно нямам представа какво ще може да се купи тогава с 1 млн. долара? Това са доста годинки... Като те гледам що енергия хабиш да пустосваш биткойна едва ли ще издържиш психически дотогава.
                          Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                          Еййй, завидяхте му на Форката, който вече е биткойн-милиардер , а джобовете (пардон - компютрите) му са пълни с мега-, гига-, тера- и ексабиткойнчета .
                          И докато вие тук се бъхтате да бачкате, Форката си разпуска на 164-метровата яхта, закупена с биткойни, на брега го чакат няколко Бентлита, Бугатита и Ферарита, закупени с биткойни, а около него пърхат тайфа дълкокраки и едрогърди блондинки, на които той щедро подхвърля пачки (пардон - флашки с) биткойни, за да си купуват парцалки и бижута.

                          Пред вратата на офиса му има километрична опашка от арабски шейхове, руски олигарси, китайски новобогаташи, индийски махараджи и колумбийски наркотрафиканти, който панически се опитват да обменят своите долари, евраци, рубли и юани за биткойни, обаче Форката презрително ги отпъжда.

                          А всички вие, невежи коне с капаци, вместо да бяхте обърнали овреме всичките си активи в биткойнчета, сега си гризете ноктите от яд и грозно му завиждате.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Докъм 20 транзакции на сек. го докарва Етерът, пък само Виза жули до 50 000 на секунда, и не е само Виза. И на хилядна не може да се надява да поеме електронните пари, за кеша пък да не говорим!

                            Вие мечтаете за свят без Държави, до колкото ви разбирам. САЩ ще се откажат от долара, да не си печатат и правят каквото искат, колко войни и хора умряха заради долара? - а другите държави и те от техните пари? Че не могат да изтеглят книжните пари и всеки с карта и пос терминали навсякъде / то и сега е така/ и работата е заспала. Ама друго е миньори да копат и гаражни борси и т.н. Просто някой от големите е вътре и затова продължава все още този цирк. И накрая няма да има виновни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Крипто има предимство защото можеш да започнеш с малко... примерно 200лв. на другата борса ако започнеш със 200лв, ще ги загубиш за 2 дни... или само за такси, а и реално нищо не можеш да купиш освен ДЗР (които не стават за дълготрайна инвестиция). Също така на другата борса тия демо платформите не дават никаква реална представа и не става да се учиш по този начин. Тук можеш да започнеш със 200лв. и това да ти е като демо платформа, за по-големи суми после.
                              Aз на реалната борса се уших вече, ама си извадих поуки и грам не съжалявам.
                              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              По лесно ще ти бъде да си купиш директно монетите, а не да ги копаеш. Можеш да купиш Етер в момента, ако си мислиш, че Биткойн ти е скъп, а и таксите на транзакциите при Етер са стотинки (примерно 4 - 5 стотинки) докато при Биткойн достигнаха 5 - 6 долара... което ако купиш малка сума... примерно за $100, си е голяма загуба, освен това обиквновено има и борсова такса. Ако ги купиш от БГ, няма борсова такса, но пак си плащаш цената за транзакция.
                              За топлене, човек! Че сега освен климатика върти и една духалка, пък грам койн не ми е пуснала аванта В криптосите вярвам, ама има още 2 чувала сол да изядат, че да стават за вместо кеша. И както вече споменах - търсих съмишленици да го реализираме туй дето виждам че им липсва, щото нещата са много сложни и не е за сам човек. Ей туй направих реално, дето все някой да ме захапе, че само лаем отдалеч.
                              Иначе нито Етерът още по-малко бай Хойн имат стойността, за което нариват почти колкото за нова кола. Дават луди пари именно щото не разбират кусурите му, и че няма да замести реалния кеш. Докъм 20 транзакции на сек. го докарва Етерът, пък само Виза жули до 50 000 на секунда, и не е само Виза. И на хилядна не може да се надява да поеме електронните пари, за кеша пък да не говорим!
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                И още нещо важно....
                                Да кажем клиринга и сетълмента ще го оправят някакси на нетна база...
                                Само им трябва гаранция, че ако пуснат трансферите на койни в еди-колко си часа, точно до еди-колко си часа трансферите ще са минали, одобрени и добавени в блокчейна, и по съответните портфейли като наличности....
                                Ти найш колко трансфера ще са това и да минат по конец до толкова и толкова часа?
                                ...и тва е тънък лед засега, шъ знайш

                                Недей така, с рогата напред....

                                Мнението ми не е препоръка за нищо.

                                Не ти разбирам намека... само и единствено Биткойн има проблем със скороста на транзакциите, всички други минават веднага.

                                При Биткойн от много време има спор, точно поради тази причина, заради това беше направен Биткойн Кеш, който има 8MB блокове и дивелопърите са любители на големите блокве... т.е. когато тия 8MB се запълнят, ще пуснат по-големи.

                                Етера когато имаше проблем, миньорите за 2 седмици се организираха и вдигнаха лимита. В момента Етера минава за 1 минута при цена на транзакцията 4 - 5 цента.


                                Регулираните борси не са нищо повече от фалшиво успокоение за овцете, че вълците ги пазят. Не ги пазят, само ги чакат да се ушият по яко и дръпват шалтера. (без явна причина)

                                Спада на Биткойн имаше явна причина от MtGox бяха откраднати 800 хиляди Биткойна. Но хакерите и до ден днешен не могат да си ги изхарчат... това ще откаже за в бъдеще подобни типове.

                                Коментар

                                Working...
                                X