IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
    P.S. Ограничената като обем криптовалута е 1:1 с валута със златно покритие.
    В темата за златото съм пускал графика колко злато се копа на година.

    80-90-те години се е копало по 500 тона на година (или нещо такова). После и там навлизат нови технологии.

    В момента се копа над 2500 тона злато на година (скоро сигурно ще мине 3000 тона изкопано злато на година). За справка златните резерви на Германия са 3000+ тона. На САЩ са 8000+ тона.

    Демек за 1 година (+ 1-2 месеца) се копа толкоз злато колкото са вторите най-големи златни резерви на Германия.

    За 3 години се копат най-големите златни резерви на САЩ.

    Така че и златото не е константа.

    Но колко от това злато отива за накити и колко става инвестиционно и отива да лежи у трезорите е друга тема. Дискутирано е пак там.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Пенсионните фондове ще си набутат ли парите в койни?
      Не. Те губят по команда във фондовете на Никиту.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Добро утро.
        Чудесен ден
        Разтоварих Биткойн кеша на 760 и Лайткойна на 66,и вече ще почивам.

        Ще гледам за вход,но при минимум 20-30% под тези нива,и с по малки обеми,че бая нерви костват по-големите числа

        Мамун,дано си оправил и ти сметките
        С кеф да си харчиш печалбите! Страшна вълна хвана на бит кеша! Аз се забих в етерите на 290 и вчера попродадох на 320-325, което пак не е зле, ама е нищо в сравнение с движението при другите, но съм доволен - от няма и месец ги търгувам тия валути и още не съм се набутал, та даже съм и на доста прилична печалба в проценти, макар и в реално изражение да са почти пари за семки. Но бавно и славно да вървим само нагоре!

        Коментар


        • Интересна картинка е пуснал innergy
          Click image for larger version

Name:	DMJsasEVAAAYV8w.jpg
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	3261850




          Ама всичко живо досега гледа да обърне всякакви криптовалути във фиатни пари, и се мерят печалби.....
          Аз тоя връх хванах, аз тука що не влязох, и hemilio сума ти нерви казва, че се хабят.

          Писах ви два пъти досега, че 100% криптовалута (ограничен априори обем) зачертава сегашния икономически модел - трябва да минаваме без печалби и без лихви, щото криптовалутата не може да се раздува безкрай като обем.

          Пък ако няма ограничение априори в обема на криптовалутата, кой, аджеба, ще решава с колко и кога ще се увеличава обема ѝ? И ква ще е разликата с фиатните пари тогава?

          P.S. Ограничената като обем криптовалута е 1:1 с валута със златно покритие. Само дето златото трябва да се пази в трезори, пък криптовалутата трябва още по-яко да се пази в знайни и незнайни видове портфейли от грешки и дигитални нахалници. Други разлики няма.
          На валутите със златно покритие им удариха балтията преди 50-тина години. Не били подходящи

          Мнението ми не е препоръка за нищо.
          Last edited by Kildirim_Bei; 10.11.2017, 10:46.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Добро утро.
            Чудесен ден
            Разтоварих Биткойн кеша на 760 и Лайткойна на 66,и вече ще почивам.

            Ще гледам за вход,но при минимум 20-30% под тези нива,и с по малки обеми,че бая нерви костват по-големите числа

            Мамун,дано си оправил и ти сметките
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Frosty - Като нищо, събрани накуп чужди пари които могат да изчезнат са пенсионните фондове. Освен това са близки на банките, чийто мениджмънт подозирам тайно притежава 90% от койните.

              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Пенсионните фондове ще си набутат ли парите в койни?
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
                  в крайна сметка как може най-лесно човек да инвестира в биткойн за да е подготвен за бъдещата "дигитална" ера съгласно картинката по-долу.
                  Най лесно на аванта.
                  Тука веднага ще ти обяснят.като истински българи че няма такова животно.
                  Ама ние пък като истински българи си го пасем и им викаме няма няма .
                  Почни от тук:
                  https://qoinpro.com/3d3dde00aafe5558a7438fd1085c5461
                  Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                    ...но най вече осъзнаването на все повече хора, че криптовалутите са тук и ще останат тук. Също така на част от големите инвеститори им трябваше време да преодолеят различни видове бюрократични пречки.
                    Плюс осъзнатото възприемане на първопричината за създаването на биткойна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                      тая картинка е полюция - особенно и най-вече в часта си "100% " в горният десен ъгъл

                      и злато ще си имаме винаги, и Фиат мъни

                      или?
                      ...this time is different хехе


                      Катапулти, рицари, кавалерия... също... и така до края на времето. Знаете ли колко време кавалерията е била най елитната военна сила... до такава степен, че днес на танковите дивизии им казват кавалерия. Въпреки това никой днес дори не сънува да връща конете на служба. Напоследък танковете започнаха да отстъпват мястото си на хеликоптерите... т.е. няма да е далече времето в което кавалерията ще е съставена изцяло от хеликоптери. (танковете засега все още държат фронта)


                      Фиатните пари и златото ще останат само като исторически спомен. Златото ще е изцяло дигитално и само името му ще се запази... т.е. може да се казва злато, но няма да нищо общо с физическото злато. Защо е нужно хиляди тонове злато да стоят затворени по разни складове и трезори... като всичко това може да се замени с поредица от цифри щамповани върху едно единствено кюлче злато.


                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Което се дължи на?

                      1. Повече пазари, повече клиенти, повече приходи, по-добър фундамент?
                      2. Изхабения ток?
                      3. Повече привлечени спекуланти с идеята за бързи и лесни пари?

                      Възможно е да посочите повече от един верен отговор.



                      И трите... но най вече осъзнаването на все повече хора, че криптовалутите са тук и ще останат тук. Също така на част от големите инвеститори им трябваше време да преодолеят различни видове бюрократични пречки.
                      Last edited by Xman1; 09.11.2017, 21:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        В момента пазарната капитализация на всички монети взети заедно е почти 205 миларда, което е рекорд.

                        Може да не изглежда много, но трябва да имаме предвид, че преди 1 година на същата дата, пазарната капитализация на всички монети е била $ 13 милиарда... т.е. имаме 15 пъти увеличение.
                        Което се дължи на?

                        1. Повече пазари, повече клиенти, повече приходи, по-добър фундамент?
                        2. Изхабения ток?
                        3. Повече привлечени спекуланти с идеята за бързи и лесни пари?

                        Възможно е да посочите повече от един верен отговор.


                        Коментар


                        • тая картинка е полюция - особенно и най-вече в часта си "100% " в горният десен ъгъл

                          и злато ще си имаме винаги, и Фиат мъни

                          или?
                          ...this time is different хехе
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • в крайна сметка как може най-лесно човек да инвестира в биткойн за да е подготвен за бъдещата "дигитална" ера съгласно картинката по-долу.

                            Коментар


                            • Cardano +29%

                              Коментар


                              • Мале-мале - днес - 7.8 Б.... Лайткойнченцето, на което аз наблягам - лекинко и неусетно поскъпна с около 20% откак го човръчкам...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X