IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Биткойн означава също и разхищение на енергия вече в огромен мащаб и в крайна сметка вреда за околната среда. Копаенето разхищава повече електричество, отколкото се консумира в Унгария, примерно.

    https://powercompare.co.uk/bitcoin/

    https://thenextweb.com/hardfork/2017...ricity-africa/
    Last edited by Money; 23.11.2017, 14:58.

    Коментар


    • Добри Ютро!!!
      Викате от кеш в банка по-сигурно няма, а???
      https://www.vesti.bg/bulgaria/obshte...bolist-6076454
      Предпочитам си Биткоини в Портфейла!!!
      П.С. Дано Мартин Петров да си върне парите и дано не го замотат с разни закончета за гарантиране на влогове и т.н. ....
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
        Иначе по въпроса - в едно дигитално общество дигиталните пари са неизбежни, независимо колко черни понеделници и петъци им предстоят
        Биткойн не е пари, а частно създадени жетончета, зад които не стои нищо.

        Голямото объркване идва от там, че биткойнаджиите си мислят, че парите също са жетончета. И те са си казали, защо пък и ние да не си направим жетончета, но с по-добри технически характеристики и да ги направим да са по- като златото, защото така ни се струва, че ще е по-справедливо (това ще ни направи богати, демек, защото ние самите още от началото ще си вземем за нас доста койни).
        Last edited by Money; 23.11.2017, 14:46.

        Коментар


        • Добро попадение.. радвам се, че сайтът отново публикува. Бяха пред отказване няколко пъти..
          Иначе по въпроса - в едно дигитално общество дигиталните пари са неизбежни, независимо колко черни понеделници и петъци им предстоят

          Ето едно четиво и от мен.. за нещата, които опитват да градят в Кардано:
          https://bitcoinmagazine.com/articles...ampaign=buffer

          Коментар


          • Черния понеделник за криптовалутите може да и този петък...Полезно четиво от ветеран,спечелил в далечното,(1987г) минало 40М$ с криптоанализи на семпъл "Синклер": Патологията на нашето време е загубата на връзка с реалността http://www.memoriabg.com/2017/11/22/...a-s-relnostta/

            Коментар


            • Ха!!! Я вижте какво пишат в Блумберг:
              https://www.bloomberg.com/news/artic...rget-to-11-500
              Този Томи Лии май ме е чел тук какво пиша - да не се самоцитирам, който иска да си го намери преди около 10-тина дни съм го писал!!!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • al4en - не стават, бъдещето им е 404
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hammer Разгледай мнение
                  Здравейте! Dash изглежда най-големият печеливш от топ 10 криптовалутите през тази седмица. Според вас възможно ли е именно тази криптовалута да е основният конкурент на bitcoin и след време дори да го измести? Най-интересно ще ми е да разбера мнението на бай Марин, X man и innergy (евентуално и barbaron, но той пише рядко напоследък) като най-стари и изпечени койнаджии. По мое скромно мнение има доста монети, които имат предимства пред bitcoin - дори по-малко известни такива като navcoin - бързи и евтини транзакции, повече анонимност, лесен за управление портфейл. Предполагам, че цената на bitcoin има още да расте, но според мен главна движеща сила е популярността му, докато технически отстъпва на конкурентите си (litecoin, dash, monero и т.н.). Мнението ми не е препоръка за нищо!

                  Аз мисля че Dash може да продължи да расте и след време да се изкачи още 1 масто нагоре (т.е. да надмине Ripple). Но се съмнявам да измести някой от двата Биткойн-а или Етер-а. Моите наблюдения относно Dash, е че имат упорит дивелопър, който от години работи за това Dash да става все по-добра монета и да се изкачва нагоре по "стълбицата". За съжаление до известна степен Dash има проблема на Етер... т.е. ако стане нещо с главния дивелопър... не се знае после какво следва... т.е. монетата твърде много зависи от един човек.

                  Смятам че Dash го очаква добро бъдеще, но човек не трябва да инвестира 100% от портфолиото си в една монета, независимо колко добра и перспективна изглежда.



                  Мнението ми не е съвет за инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hammer Разгледай мнение
                    Здравейте! Dash изглежда най-големият печеливш от топ 10 криптовалутите през тази седмица. Според вас възможно ли е именно тази криптовалута да е основният конкурент на bitcoin и след време дори да го измести? Най-интересно ще ми е да разбера мнението на бай Марин, X man и innergy (евентуално и barbaron, но той пише рядко напоследък) като най-стари и изпечени койнаджии. По мое скромно мнение има доста монети, които имат предимства пред bitcoin - дори по-малко известни такива като navcoin - бързи и евтини транзакции, повече анонимност, лесен за управление портфейл. Предполагам, че цената на bitcoin има още да расте, но според мен главна движеща сила е популярността му, докато технически отстъпва на конкурентите си (litecoin, dash, monero и т.н.). Мнението ми не е препоръка за нищо!
                    Въпросът не е коя е монетата, а какво стои зад нея. ДАШ скочи заради една новина - и заради стабилния екип.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Сега е моментът, в продавалника е заринато с обяви за видеокарти на промоция.
                      Покажи една, че сина иска геймърско РС? Даже бях писал в темата преди време че купувам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        Това е бъдещето във всеки гараж и на всяко свободно място - копачи процеса е дълъг и необратим, пуснал съм всичко за продажба / имоти, коли, акции../ и мисля да направя смела крачка в копането )
                        Сега е моментът, в продавалника е заринато с обяви за видеокарти на промоция.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Активно пиша в темата от по-малко от една година - долният ми пост е от 09/12/2016, когато цената е била около 740$:
                          Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Биткойн пред МегаБул Цикъл
                          Bitcoin Megabull Cycle - Starts in Less than 24 Hours — trading idea and price prediction for Bitcoin / Dollar (BITSTAMP:BTCUSD) fr
                          За тази една година нищо и никой в този форум не се е променил и на 1% ......
                          Срвльовците си чакат нещо, като ги питаш какво и те не знаят.......
                          Жалко!!! Защото Биткоин е за Всички - само трябва да го пожелаете!!!
                          Ай Успех и със Здраве!!!
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Само за комиците по-долу да отбележа, че точно с такива карти вадех по 8-9 даша на ден през 2014-та..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение

                              Dash дръпна в цената, но сред die-hard криптофеновете не се ползва с добро име и повечето сериозни играчи и инвеститори го смятат за скам или най-малкото, за силно централизирана валута. Причината е, че когато стартира през зимата на 2014-та имаше проблем със софтуера и разработчика Еван Дюфелд отложи старта с денонощие, обаче пусна веригата "на тъмно" 16 часа по-рано, така че само той и близките му са копали в първите часове, когато се вадят големите блокове. Освен това, уж поради "проблем с алгоритъма за изчисляване на трудността" първите две денонощия всеки блок даваше по 500, вместо около 5 даша (дарккоин-а), както беше предвидено. Отделно от това, при старта нямаше наличен миньор и портфейл за Windows, a само за Линукс. В резултат от всичко това, след анализи на блок-експлорера се оказва, че само за първите 2 денонощия, Еван и приятелския кръг са изкопали за себе си над 2 000 000 монети, при положение, че през първата година общия брой беше някъде около 4 000 000. Последствията са, че огромен процент от мастърнод-овете, съдържащи по 1000 даша всеки, и даващи пасивен доход (наем) на собствениците им, вероятно са в ръцете на същия приятелски кръг и така прокламираното "правителство" и гласувания, за вземане на решения относно посоката на движение на валутата са шменти-капели. Причината да се поддържа висока цена е, че същите по 1000 монети в нодовете са на практика извадени от пазара и никой не продава, тъй като му носят лихва, а предлагането е малко.. ако съм предлагал Даш преди време, то е защото съм виждал потенциал в цената точно заради този модел, но никога не съм го смятал за валута, която ще измести Биткойн.
                              +++
                              Повече от това - няма какво да се каже за DASH!!!
                              П.С. Това не пречи цената му да се разходи до над 1000$
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hammer Разгледай мнение
                                Здравейте! Dash изглежда най-големият печеливш от топ 10 криптовалутите през тази седмица. Според вас възможно ли е именно тази криптовалута да е основният конкурент на bitcoin и след време дори да го измести? Най-интересно ще ми е да разбера мнението на бай Марин, X man и innergy (евентуално и barbaron, но той пише рядко напоследък) като най-стари и изпечени койнаджии. По мое скромно мнение има доста монети, които имат предимства пред bitcoin - дори по-малко известни такива като navcoin - бързи и евтини транзакции, повече анонимност, лесен за управление портфейл. Предполагам, че цената на bitcoin има още да расте, но според мен главна движеща сила е популярността му, докато технически отстъпва на конкурентите си (litecoin, dash, monero и т.н.). Мнението ми не е препоръка за нищо!
                                Dash дръпна в цената, но сред die-hard криптофеновете не се ползва с добро име и повечето сериозни играчи и инвеститори го смятат за скам или най-малкото, за силно централизирана валута. Причината е, че когато стартира през зимата на 2014-та имаше проблем със софтуера и разработчика Еван Дюфелд отложи старта с денонощие, обаче пусна веригата "на тъмно" 16 часа по-рано, така че само той и близките му са копали в първите часове, когато се вадят големите блокове. Освен това, уж поради "проблем с алгоритъма за изчисляване на трудността" първите две денонощия всеки блок даваше по 500, вместо около 5 даша (дарккоин-а), както беше предвидено. Отделно от това, при старта нямаше наличен миньор и портфейл за Windows, a само за Линукс. В резултат от всичко това, след анализи на блок-експлорера се оказва, че само за първите 2 денонощия, Еван и приятелския кръг са изкопали за себе си над 2 000 000 монети, при положение, че през първата година общия брой беше някъде около 4 000 000. Последствията са, че огромен процент от мастърнод-овете, съдържащи по 1000 даша всеки и даващи пасивен доход (лихва) на собствениците си, вероятно са в ръцете на същия приятелски кръг и така прокламираното "правителство" и гласувания, за вземане на решения относно посоката на движение на валутата са шменти-капели. Причината да се поддържа висока цена е, че същите по 1000 монети в нодовете са на практика извадени от пазара и никой не продава, тъй като му носят лихва, а предлагането е малко.. ако съм препоръчвал Даш преди време, то е защото съм виждал потенциал в цената точно заради този модел, но никога не съм го смятал за валута, която ще измести Биткойн.
                                Last edited by innergy; 22.11.2017, 13:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X