IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Да търся графики ли?
    https://www.coingecko.com/en/price_charts/litecoin/usd
    От 50$ 28.11.2014 на 1,38$ на 13-ти април 2015.
    36,23 пъти е поевтинял.
    .
    Пак стигаме до въпроса може ли нещо да поевтинее с повече от 100%. Отговорът е - Не може!!!

    Коментар


    • Ай ЧЕСТИТО!!!
      https://cointelegraph.com/news/ecb-e...ree-withdrawal
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        И сега да падне на 720 пак няма да купя Биткойн! Просто не се сещам и една причина да струва каквото струва, извън спекулативния елемент. Много добре помня как Лайт падна 40 ПЪТИ, не процента. Понеже един колега копаше на служебния лаптоп , та ги следих.
        Ми кво се пениш тогаз ...свиркай си и гледай Марин как гълта вода ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Аз пък помня как скочи 40 ПЪТИ (не проценти) и продадох после купих по 2 за лев!!!
          Явно всеки вижда това за което е устроен, едни виждаме възможности, други виждате загуби ...
          Като с чашата пълна наполовина!
          Казина по Софето бол, и мацки хубави и безплатно едене и пиенье. Не да треперя дали ще ми дойде копачката, да ми бръмчи на главата, и да следя ако вземе да тръгне надолу тая чисто спекулативна цена.
          Ама пусто хазарт не ме влече...
          Тия ваще койни са една рулетка.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Много добре помня как Лайт падна 40 ПЪТИ, не процента.
            Аз пък помня как скочи 40 ПЪТИ (не проценти) и продадох после купих по 2 за лев!!!
            Явно всеки вижда това за което е устроен, едни виждаме възможности, други виждате загуби ...
            Като с чашата пълна наполовина!

            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

              Ти да видиш
              Да търся графики ли?
              https://www.coingecko.com/en/price_charts/litecoin/usd
              От 50$ 28.11.2014 на 1,38$ на 13-ти април 2015.
              36,23 пъти е поевтинял.
              Тряя да имаш слонски нерви и богоподобна вяра, че пак ще поскъпне 36 пъти, че поне да си на нула. И да държиш портфейла.
              Може да се видят тогавашните ми мнения у тая тема, пак толкова скептичен бях и излязох прав.
              Дано не се повтори тоя сценарий. Нищо няма да спечеля от това.

              Пак Лайтчето оцеля... останалите алткойни нямаха тоя късмет. Цитирах някой дето ми се караше че бил инвесторски форум и спечелил от protoshares. Дано е разкешил навреме, щото сега дори не я намирам тая валута по сайтовете.
              Last edited by IvanTerziev; 23.11.2017, 20:45.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                „Много добре помня как Лайт падна 40 ПЪТИ, не процента.
                Ти да видиш

                Коментар


                • И сега да падне на 720 пак няма да купя Биткойн! Просто не се сещам и една причина да струва каквото струва, извън спекулативния елемент. Много добре помня как Лайт падна 40 ПЪТИ, не процента. Понеже един колега копаше на служебния лаптоп , та ги следих.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    Ха, Ха, Ха, Оправи ми настроението за вечерта!!!
                    Ванка, викаш който е купил на 1200$ Здраво се е НАБУТАЛ???!!!
                    Вместо да ми БЛАГОДАРИШ, че на 740$ съм казал че почва МЕГА БУЛ ЦИКЪЛ, тук, на всеослушание, за да може ВСЕКИ да спечели, ти ми се ядосваш задето не си се възползвал??? Ами сърди се НА СЕБЕ СИ!!!
                    Набиването на такива мантри е типично български синдром , породен от завистта , че някой друг може да е на далавера щото му е стискало ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      Ха, Ха, Ха, Оправи ми настроението за вечерта!!!
                      Ванка, викаш който е купил на 1200$ Здраво се е НАБУТАЛ???!!!
                      Вместо да ми БЛАГОДАРИШ, че на 740$ съм казал че почва МЕГА БУЛ ЦИКЪЛ, тук, на всеослушание, за да може ВСЕКИ да спечели, ти ми се ядосваш задето не си се възползвал??? Ами сърди се НА СЕБЕ СИ!!!
                      Не, туй колко е бул е Божа работа. Ако забранят криптотата ще има много плач.
                      Аз лично не виждам и половин причина да си рискувам парите в нещо дето не е нужно на никого. Притежанието на койн не дава някакви предимства. Ако имам милиарди, искам да ги пренеса и койните се свършат - има още 1000 кандидата за крипто алтернатива.
                      По-скоро ще ги набия в надценени имоти, или злато, все нещо ще остане при каквато и да е криза и паника.
                      Както днес върви по стълбите - утре слиза с асансьора. Цената му е такава, защото повечето хора не разбират и купуват само защото в момента се качва.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        https://frognews.bg/biznes-turisam/p...vlojiteli.html

                        Вече ти вадих линкове със страници с по 1-2 мнения на месец. Не всеки месец! Тая тема! Като се бяха сринали, и тогава от 1200 падна и се застоя около и под 400$. И седя тъй 3 години.
                        Де беше да отговаряш на тия, де са се набутали? Нещо като се качва по стълбите нагоре и всички са инвеститори. Като слезе с асансьора и става едно мъртвило!

                        Ся като ги забранят като в Китай (горният цитат) - и гледай къв Биткойн ще сънувате! Ще си го дръшате за спомен на внуците.
                        Ха, Ха, Ха, Оправи ми настроението за вечерта!!!
                        Ванка, викаш който е купил на 1200$ Здраво се е НАБУТАЛ???!!!
                        Вместо да ми БЛАГОДАРИШ, че на 740$ съм казал че почва МЕГА БУЛ ЦИКЪЛ, тук, на всеослушание, за да може ВСЕКИ да спечели, ти ми се ядосваш задето не си се възползвал??? Ами сърди се НА СЕБЕ СИ!!!
                        Last edited by marin1; 23.11.2017, 20:08.
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          За едни е "разхищение на енергия", за други най сигурната мрежа за изпращане на транзакции съществувала в човешката история. Критповалутите ще заменят цялата сегашна система и то по-бързо от очакваното. Вече наближават "критична маса", след като я достигнат, всичко ще последва много бързо ("моментално" от историческа гледна точка).
                          Наистина ли мислиш, че са много сигурни? Виж тук история на хакването на биткойн:

                          https://www.theguardian.com/technolo...ative-currency


                          Блокчейн може би ще замени сегашната система на сетълмънт. Биткойн в най-добрия случай ще си остане маргинална и екзотична форма на разплащане.


                          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Цялата ни цивилизация ще влезе "на нови обороти" в една нова ера. В момента се поставя края на идустриалната революция, а заедно с това и много от старите структури, ще трябва да бъдат "разглобени".
                          Може би да, но още не е ясно. Със сигурност биткойн няма никакво място в този бъдещ свят. Биткойн е базиран на една първобитна идея за търговия с жетончета. Както златото ще отиде в икономическото небитие един ден, така още по-скоро щуротията биткойн ще бъде забравена.

                          И, да, блокчейн е страхотна идея. Биткойн като жетонче, което "складира" стойност е пълна глупост базирана на логика от преди 5 000 години.

                          Коментар


                          • https://frognews.bg/biznes-turisam/p...vlojiteli.html
                            Дори наличието на алтернативни безкешови методи за разплащане, каквито са криптовалутите например, ще попаднат под рестрикциите на бъдещото европейско законодателство, както става ясно от това становище на Европейската комисия.
                            Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Активно пиша в темата от по-малко от една година - долният ми пост е от 09/12/2016, когато цената е била около 740$:
                            За тази една година нищо и никой в този форум не се е променил и на 1% ......
                            Срвльовците си чакат нещо, като ги питаш какво и те не знаят.......
                            Жалко!!! Защото Биткоин е за Всички - само трябва да го пожелаете!!!
                            Ай Успех и със Здраве!!!
                            Вече ти вадих линкове със страници с по 1-2 мнения на месец. Не всеки месец! Тая тема! Като се бяха сринали, и тогава от 1200 падна и се застоя около и под 400$. И седя тъй 3 години.
                            Де беше да отговаряш на тия, де са се набутали? Нещо като се качва по стълбите нагоре и всички са инвеститори. Като слезе с асансьора и става едно мъртвило!

                            Ся като ги забранят като в Китай (горният цитат) - и гледай къв Биткойн ще сънувате! Ще си го дръшате за спомен на внуците.
                            Last edited by IvanTerziev; 23.11.2017, 19:11.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Биткойн означава също и разхищение на енергия вече в огромен мащаб и в крайна сметка вреда за околната среда. Копаенето разхищава повече електричество, отколкото се консумира в Унгария, примерно.
                              За едни е "разхищение на енергия", за други най сигурната мрежа за изпращане на транзакции съществувала в човешката история. Критповалутите ще заменят цялата сегашна система и то по-бързо от очакваното. Вече наближават "критична маса", след като я достигнат, всичко ще последва много бързо ("моментално" от историческа гледна точка).


                              Цялата ни цивилизация ще влезе "на нови обороти" в една нова ера. В момента се поставя края на идустриалната революция, а заедно с това и много от старите структури, ще трябва да бъдат "разглобени".
                              Last edited by Xman1; 23.11.2017, 17:56.

                              Коментар


                              • Биткойн означава също и разхищение на енергия вече в огромен мащаб и в крайна сметка вреда за околната среда. Копаенето разхищава повече електричество, отколкото се консумира в Унгария, примерно.

                                https://powercompare.co.uk/bitcoin/

                                https://thenextweb.com/hardfork/2017...ricity-africa/
                                Last edited by Money; 23.11.2017, 14:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X