IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпрос към по-запознати.

    Четох за БитКоин форк и какъв е точно замисълът, честно казано има смисъл в цялата тази работа с тези форкове. Единственото нещо дето не мога да си обесня е: Повечето exchanges афтоматично ще ми пуснат BCC ако имам BTC, така това звучи доста годино, но в крайна сметка, ако имам 4 биткоина това с днешна дата са г/д 30к$ това значи ли, че като имам 4 BCC ще имам 4к$? И кво от вятъра едни 4к.

    Също така някой да е гледал новия Бг проект в които дори президента Плевнелиев участва. Некви мнения? - https://lockchain.co/
    Last edited by Kamata_1; 21.11.2017, 15:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

      Абе така е, ама не баш така:-)

      Преди време един от компютрите ми бе поразен от криптовирус. Хакера, предполагам от Латвия поиска 6 биткойна за да ми даде декриптиращ ключ. Понеже в компа имаше доста счетоводна информация + снимки, закупих тези 6 биткойна с цела да му платя. Койна бе с цена 360лв/бр и преглътнах загубата.Закупих ги! Молех се след превовода на койните хакера наистина да ми изпрати ключ на имейла.

      Обаче, докато се замотах, счетоводителя възстанови 95% от информацията ( изгубихме само данните за последният месец) Прежалих сумата от над 2000 лв и пак бях готов да заплатя за снимките.

      Обаче, около 75% от снимките ги намерих в карти памети на фотоапарати, телефони и флашки.

      В крайна сметка напсувах на 3 езика хакера, чрез ел. писмо и не му преведох койните.

      Сега имам 6 биткойна в портфела си закупени за 2160 лв и се чудя какво да ги правя!!!
      Ти направо си за филм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение


        А ако пък съвсем се чудиш какво да ги правиш - да ти пратя адреса на портфейла ми пък после аз ще му мисля
        Аз пари си имам, засга нека си стоят тези койни. За мен те са като обеца на ухото ми занапред цялата информация от компа да качвам на външни устройства.

        Тази моя обица ми струва 2000 и нещо лева. Дори да ги изгубя: май.ата им! Макар, че признавам си съм изкушен от продажба:-)

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

          Абе така е, ама не баш така:-)

          Преди време един от компютрите ми бе поразен от криптовирус. Хакера, предполагам от Латвия поиска 6 биткойна за да ми даде декриптиращ ключ. Понеже в компа имаше доста счетоводна информация + снимки, закупих тези 6 биткойна с цела да му платя. Койна бе с цена 360лв/бр и преглътнах загубата.Закупих ги! Молех се след превовода на койните хакера наистина да ми изпрати ключ на имейла.

          Обаче, докато се замотах, счетоводителя възстанови 95% от информацията ( изгубихме само данните за последният месец) Прежалих сумата от над 2000 лв и пак бях готов да заплатя за снимките.

          Обаче, около 75% от снимките ги намерих в карти памети на фотоапарати, телефони и флашки.

          В крайна сметка напсувах на 3 езика хакера, чрез ел. писмо и не му преведох койните.

          Сега имам 6 биткойна в портфела си закупени за 2160 лв и се чудя какво да ги правя!!!
          Ами в момента тия ти койни струват към 80000лв - доста неща могат да се направят с толкова пари. А и да не забравиш да пратиш и едно благодарствено писмо на хакера
          А ако пък съвсем се чудиш какво да ги правиш - да ти пратя адреса на портфейла ми пък после аз ще му мисля

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            А хората купуват койни от чисто спекулативни подбуди.
            Абе така е, ама не баш така:-)

            Преди време един от компютрите ми бе поразен от криптовирус. Хакера, предполагам от Латвия поиска 6 биткойна за да ми даде декриптиращ ключ. Понеже в компа имаше доста счетоводна информация + снимки, закупих тези 6 биткойна с цела да му платя. Койна бе с цена 360лв/бр и преглътнах загубата.Закупих ги! Молех се след превовода на койните хакера наистина да ми изпрати ключ на имейла.

            Обаче, докато се замотах, счетоводителя възстанови 95% от информацията ( изгубихме само данните за последният месец) Прежалих сумата от над 2000 лв и пак бях готов да заплатя за снимките.

            Обаче, около 75% от снимките ги намерих в карти памети на фотоапарати, телефони и флашки.

            В крайна сметка напсувах на 3 езика хакера, чрез ел. писмо и не му преведох койните.

            Сега имам 6 биткойна в портфела си закупени за 2160 лв и се чудя какво да ги правя!!!

            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Проблемът е, че нещото като няма нищо общо с нищо може да струва 10 000 000, а може и 0.00001 и няма как да се прецени кое е вярното.

              Всичко е някакъв моментен сентимент, който може във всеки момент да се промени. А хората купуват койни от чисто спекулативни подбуди.
              Понеже досега никой не е купувал нищо със спекулативни цели на напълно моментен сентимент.
              Цялата тема е "за кучета и котки може, а за прасета не може".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                От такива писания разбирам,че чашата за теб е наполовина празна.
                Лошото е,че при повечето е така.
                защо да е проблем,напротив,това е възможност,ама като не може да си свалите капаците...

                Човек каквото си направи и Господ не може да му направи!
                Проблемът е, че нещото като няма нищо общо с нищо може да струва 10 000 000, а може и 0.00001 и няма как да се прецени кое е вярното.

                Всичко е някакъв моментен сентимент, който може във всеки момент да се промени. А хората купуват койни от чисто спекулативни подбуди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Какво само ги даваш за пример Японците. За там си има логично обяснение, Южна Корея и Китай им "взеха хляба". Явно обичаш да сравняваш ябълки с космически кораби. На криптовалутите кой ще им "вземе хляба", коя е тая алтернативна технология?! Бавните и скъпи транзакции на банките или фиатните пари?! Някой от някаква азиатска държава беше писал, че чака по 1 месец докато транзакциите към роднините му се "изчистят" и могат да се теглят... т.е. парите пристигат, но не им дават да ги теглят цял месец. (незнам защо е така, питай Азиатеца, мисля беше Филипинец или Тайландец)

                  Има общо с това, че дава възможност да се извършват всякакъв вид транзакции без посредник, при това с уникално висока скорост. Също така дава достъп на най-обикновени хора, до най-напредналата технология. На практика и човек от Амазонската джунгла, ако има смартфон, може да използва крипто. Същия този човек каквото и да прави няма да има достъп до Уолстрийт или акции на Гугъл, дори няма да му дадат да си открие акаунт, камоли да "притежава" нещо си.
                  Ако въпросът е как да се правят евтини международни преводи - използвай TransferWise. TransferWise отнема около 24 часа. Ако търсиш по-голяма скорост отговорът пък е още по-прост - Visa или MasterCard - не е евтино, но пък става мигновено.

                  Крипто няма да помогне на човека от джунглата да получи достъп до пазара на ценни книжа. Нещо повече, той най-вероятно ще се чувства по-комфортно с хартиени пари в джоба.




                  Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Ако всичко беше наред, защо се случи кризата 2008-а година, защо банките поставиха световната икономика "на колене" и буквално унищожиха живота на милиони хора. Ако тогава имаше крипто, тези хора сега щяха да са богаташи, а не клошари.
                  А това, че с биткойн и милениълс нямало да има финансови кризи и всичко ще цъфти е доста наивно и показва неразбиране на икономиката.

                  Коментар


                  • Някой знае ли защо Голда скочи така днес, има ли някакво по-специално събитие?

                    Коментар


                    • Bittrex дадоха голд-а. Не че имам престава колко точно трябваше да дадат, но - колкото - толкова

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        Какво само ги даваш за пример Японците. За там си има логично обяснение, Южна Корея и Китай им "взеха хляба". Явно обичаш да сравняваш ябълки с космически кораби. На криптовалутите кой ще им "вземе хляба", коя е тая алтернативна технология?! Бавните и скъпи транзакции на банките или фиатните пари?! Някой от някаква азиатска държава беше писал, че чака по 1 месец докато транзакциите към роднините му се "изчистят" и могат да се теглят... т.е. парите пристигат, но не им дават да ги теглят цял месец. (незнам защо е така, питай Азиатеца, мисля беше Филипинец или Тайландец)

                        Ако всичко беше наред, защо се случи кризата 2008-а година, защо банките поставиха световната икономика "на колене" и буквално унищожиха живота на милиони хора. Ако тогава имаше крипто, тези хора сега щяха да са богаташи, а не клошари.


                        Има общо с това, че дава възможност да се извършват всякакъв вид транзакции без посредник, при това с уникално висока скорост. Също така дава достъп на най-обикновени хора, до най-напредналата технология. На практика и човек от Амазонската джунгла, ако има смартфон, може да използва крипто. Същия този човек каквото и да прави няма да има достъп до Уолстрийт или акции на Гугъл, дори няма да му дадат да си открие акаунт, камоли да "притежава" нещо си.
                        Говориш глупости на килограм. За къв чеп му е на амазонеца да има крипто и да плаща скапаните такси на миньорите и бавните биткойн транзакции с висока комисиона, вместо да си извади фиата и да си плати кеш чисто и просто без такси и комисиони?

                        За какъв Уолстриит и акции на гугъл дрънкаш, след като целта на биткойна е да е разплащателно средство демек фиатчета. Биткойна е динозавър и края ще му се види скоро.Всичко е еуфория докато се спука балонеската. Същото като 2008 ще стане. Всички набутали се в койни ще изгърмят и пак няма да са богаташи,а клошари.

                        Ексмен ти да не си членувал в сектата на пастора и плехуна?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Крипто няма нищо общо с нищо. Там е проблемът.
                          От такива писания разбирам,че чашата за теб е наполовина празна.
                          Лошото е,че при повечето е така.
                          защо да е проблем,напротив,това е възможност,ама като не може да си свалите капаците...

                          Човек каквото си направи и Господ не може да му направи!
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Пускал съм графиката на японския индекс, ако не - погледни я. Прави връх някъде 1989 год. и от тогава до сега коригира (демек няма нов връх) 30 години. Така че всеки един спад може и да е краткосрочен, но може и да е дългосрочен (30 години че и повече). Най-вероятно ще е краткосрочен, но кофтито идва като стане дългосрочен.

                            Какво само ги даваш за пример Японците. За там си има логично обяснение, Южна Корея и Китай им "взеха хляба". Явно обичаш да сравняваш ябълки с космически кораби. На криптовалутите кой ще им "вземе хляба", коя е тая алтернативна технология?! Бавните и скъпи транзакции на банките или фиатните пари?! Някой от някаква азиатска държава беше писал, че чака по 1 месец докато транзакциите към роднините му се "изчистят" и могат да се теглят... т.е. парите пристигат, но не им дават да ги теглят цял месец. (незнам защо е така, питай Азиатеца, мисля беше Филипинец или Тайландец)

                            Ако всичко беше наред, защо се случи кризата 2008-а година, защо банките поставиха световната икономика "на колене" и буквално унищожиха живота на милиони хора. Ако тогава имаше крипто, тези хора сега щяха да са богаташи, а не клошари.


                            Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Крипто няма нищо общо с нищо. Там е проблемът.

                            Има общо с това, че дава възможност да се извършват всякакъв вид транзакции без посредник, при това с уникално висока скорост. Също така дава достъп на най-обикновени хора, до най-напредналата технология. На практика и човек от Амазонската джунгла, ако има смартфон, може да използва крипто. Същия този човек каквото и да прави няма да има достъп до Уолстрийт или акции на Гугъл, дори няма да му дадат да си открие акаунт, камоли да "притежава" нещо си.
                            Last edited by Xman1; 21.11.2017, 02:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                              Ако си мислиш,че крипто има нещо общо с японския индекс....
                              Губиш си времето тук.
                              Крипто няма нищо общо с нищо. Там е проблемът.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Пускал съм графиката на японския индекс, ако не - погледни я. Прави връх някъде 1989 год. и от тогава до сега коригира (демек няма нов връх) 30 години. Така че всеки един спад може и да е краткосрочен, но може и да е дългосрочен (30 години че и повече). Най-вероятно ще е краткосрочен, но кофтито идва като стане дългосрочен.
                                Ако си мислиш,че крипто има нещо общо с японския индекс....
                                Губиш си времето тук.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X