IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    И те не са сигурни. До преди да потегли нагоре копачки втора ръка имаше на кило за без пари. От такива накупили и после чудещи се какво да ги правят.
    Не съм следил копачките. Ама за да ги имат и да се принуждават да ги спират - явно са изяли дървото. Т.е. миньорството е вървежно само като вървят нагоре цените. Като тръгне надолу и борсите спират да изкупуват койни, и дори койните се чудиш кво да правиш.
    Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    А тези дето правят нови валути също не е ясно. От предния крах до сега са оцелели само 3-4 криптовалути (от сигурно над 100 известни). Така че и тука имаш инвестиран труд и средства за реклама и накрая ако никой не прояви интерес пиеш една студена вода. Демек криптовалудите са като сайтове или мобилни приложения. Има с хиляди, ама малък процент от тях са вървежни. Другите си остават само с хамалогията по създаването.
    Поне има някакъв фундамент и логика. Като изкопаш сам първите няколко милиона - и на 10 К $ да ги шитнеш после - пак си на кяр. Наков покрай Етера пусна хотелиерски бизнес, и за нула време събраха някой друг милион. Хем не е пускал валута, ами забравих как се казваше, IPO ли беше...
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      И аз туй казвам, ама няма да е точно Биткойн. Дори не мога да събера хора да обсъдим какво му куца на койна и с какво можем да го подобрим. Единствените сигурни печеливши са тия де пускат нови валути, и тия с копачките.
      И те не са сигурни. До преди да потегли нагоре копачки втора ръка имаше на кило за без пари. От такива накупили и после чудещи се какво да ги правят.

      А тези дето правят нови валути също не е ясно. От предния крах до сега са оцелели само 3-4 криптовалути (от сигурно над 100 известни). Така че и тука имаш инвестиран труд и средства за реклама и накрая ако никой не прояви интерес пиеш една студена вода. Демек криптовалудите са като сайтове или мобилни приложения. Има с хиляди, ама малък процент от тях са вървежни. Другите си остават само с хамалогията по създаването.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe Разгледай мнение
        Да попитам наблюдаващите и търгуващите, на мен ли само ми се струва, че напоследък се наблюдава някаква схема на помпене на цената - предимно през уйкенда . На тая маса маи се играе с белязани карти .
        Да,факт е,че през събота и неделя цената дърпа по здраво нагоре.

        Това може да се тълкува по доста начини,единият може да е, че крипто в по-гилямата си част се държи от институции,а през почивните дни по-малките обеми позволяват по големи движения в цената.

        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Да попитам наблюдаващите и търгуващите, на мен ли само ми се струва, че напоследък се наблюдава някаква схема на помпене на цената - предимно през уйкенда . На тая маса маи се играе с белязани карти .

          Коментар


          • Не се ли уморихте да дъвчете едно и също бре пфуууу....

            ако повече няма какво да кажете......

            не искам да звуча грубо,ама позитивните мнения,и мненията по темата много намаляха..

            едни и същи: пирамида,харчело мн.ток,ще крашне,дърпали му конците трибуквените....
            повдига ми се вече...

            и колкото повече се вдига цената,по остри груби и цинични стават коментарите,ясно е защо,кофти семка.

            А на тези,които реално са в играта-успех!
            днес сме с нов връх-9300
            лайта,етера-доволно нагоре
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Императорът - ти си страшен, на база на какво ще има фантастическо бъдеще - никой за нищо полезно няма нужда от него в този му вид. Да не мислиш че някой е будала примерно да произвежда автомобили и в момента срещу един биткойн да дава един автомобил, а след 2 години два и ...Той е глупав да прави неограничени автомобили, пък който стиска койна е умния който без да работи ще може да получи повече автомобили за койна си. Няма такива филми - трудът винаги се възнаграждава, защото трябва да се работи и да се създават нещата от които имаме нужда.Като се изтръска койна и дефлацията може дори да свърши и да се появи прилична инфлация, а падне ли този път няма да има реанимация.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                IvanTerziev - центъра е само един, а освен това софтуера се поддържа и кърпи постоянно..някой полага самарянски грижи. Едва ли са трибуквените в някакъв консорциум.
                Кис кис самарянски били. Станаха приказно богати. Едно е да пуснеш цифрички и да чакаш някой да ги купи. Друго е да ги купиш, и да чакаш друг шаран да ги купи по-скъпо от теб.
                И 10$ да беше койна в момента - пак щях да разсъждавам по тоя начин. Бих си купил десетина да има, ама дотам.

                Защото каквито и сътресения да има - вярвам: криптовалутите имат не бляскаво, но дори фантастическо бъдеще - но спекулантите междувременно поне 1-2 пъти здраво ще очешат рибоците.
                И аз туй казвам, ама няма да е точно Биткойн. Дори не мога да събера хора да обсъдим какво му куца на койна и с какво можем да го подобрим. Единствените сигурни печеливши са тия де пускат нови валути, и тия с копачките.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  prectical - чисто хипотетично без доказателства биткойн е централизиран и си има невидим център който управлява "продажбите" на койни, конторолира ги и манипулира цената в посока нагоре. Ако хипотезата е вярна, то на тези от центъра никак не им е приятно когато някой продава койни в количество над някакъв лимит който е границата на тяхната търпимост. Защото този някой взема пари каквито не могат тези от центъра да получат за койните които държат във фризера. Съответно продавачите на койни трябва да са по тихи и да търсят по сложен път да продават при който не е ясно кои всъщност продава.
                  Защо? Нали 90% от койните са концентрирани в шепа ръце. Нормално е да оставят на масовката някакви бройки с които да зарибяват и други. Ето пример е бай ви марин дето продава койни зарибява новобранци и те като отидат да купят ще купят малка част от тези на бай марин и огромна част от правилните койни

                  Коментар


                  • IvanTerziev - центъра е само един, а освен това софтуера се поддържа и кърпи постоянно..някой полага самарянски грижи. Едва ли са трибуквените в някакъв консорциум.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                      Ако върнете 1-2 страници назад, ще прочетете, че исках да продам 3 койна, но заради ограничение на посредника породадох два.

                      Утре ще продам още два. След като получа парите по сметката ми ще преценя дали да продам и последните 2.

                      В края на краищата, човек не трябва да е лаком. Има една приказка: лаком г.з кръв с.ре:-)

                      Според мен е важното парите да се въртят. Дали ще се реинвестират в жени, пиячка, имоти или злато...няма значение:-)

                      Не разбирам от криптовалути, по случайност чета и пиша в темата. Смятам, че имам нюх към предимно към инвестиции в имоти и злато. Обаче се замислих, какви ли яки топ.и трябва да има копач, спекулант или инвеститор, купил/изкопал 100 или 1000 койна на цени 50-100$/бр. и сега дали спи спокойно? Какви ли мисли минават в главата му?
                      Абе - в масовият случай с биткойновете май поговорката е: "Лаком а*нус просо сънува"....

                      Ного бръзо тръгна до покорява 10 Б това... все повече съм убеден, че без: "Мяу !!!" чудовищно яко надолулу няма да се мине. Изкушението сред спекулантите расте с нарастването на цената... и сигур с тая цел помпат.
                      Иване Терзиев - лошо няма - да спихнат Биткойнът до 318 долара, а събираните от мен Лайткойнченца - до 88 цента. Сега само човръкам по малко, а тогава - и ще се нагувича - купувайки. Защото каквито и сътресения да има - вярвам: криптовалутите имат не бляскаво, но дори фантастическо бъдеще - но спекулантите междувременно поне 1-2 пъти здраво ще очешат рибоците.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                        Абе момчета, що не си кажете, че разузнавания, конспирации, ЦРУ, МОСАД и всякакви такива са ви в главите То така напълно се изясняват писанията ви. Бъдете здрави и благодаря, че бързо се изяснихте, преди да съм загубил повече време

                        Успех на свободните в мисленето си хора Ще го бъде ли криптото тепърва ще разберем, дотогава дано да спечелим максимално от него.
                        https://btc-e.com/index.html
                        Taя борса първо се хостваше в България. После отиде в Гърция. После стана от най-големите в света. После дойде чичо Сам и арестува един от админите, демек служители, а не собственика. Туй ли е конспирация? Малко ли е абсурдно, че американска полиция арестува в Гърция? За кви свободни и неманипулирани пари говорите?
                        Да давам ли линк как в България гепиха 100 000 койна, за бройката не съм сигурен. По същата измислена схема.
                        Last edited by IvanTerziev; 26.11.2017, 20:12.
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Абе момчета, що не си кажете, че разузнавания, конспирации, ЦРУ, МОСАД и всякакви такива са ви в главите То така напълно се изясняват писанията ви. Бъдете здрави и благодаря, че бързо се изяснихте, преди да съм загубил повече време

                          Успех на свободните в мисленето си хора Ще го бъде ли криптото тепърва ще разберем, дотогава дано да спечелим максимално от него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            prectical - чисто хипотетично без доказателства биткойн е централизиран и си има невидим център който управлява "продажбите" на койни, конторолира ги и манипулира цената в посока нагоре. Ако хипотезата е вярна, то на тези от центъра никак не им е приятно когато някой продава койни в количество над някакъв лимит който е границата на тяхната търпимост. Защото този някой взема пари каквито не могат тези от центъра да получат за койните които държат във фризера. Съответно продавачите на койни трябва да са по тихи и да търсят по сложен път да продават при който не е ясно кои всъщност продава.
                            С иронията ти става много сложно и неразбираемо.
                            Толкова ли е трудно някой с монопол над какъвто и да е актив да манипулира цена? Трибуквените гепят койни по шестцифрена бройка наведнъж. Могат да гътнат която си искат борса. Чисти пари от вакуума! Не миришат.
                            Някой с неограничени $ и койни може да прави каквото си иска с криптопазара. Може да ви организира електрошок, че години наред да ви е страх от думата крипто. Примерно като стартират срив като преди 3 години.
                            Last edited by IvanTerziev; 26.11.2017, 19:47.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • prectical - чисто хипотетично без доказателства биткойн е централизиран и си има невидим център който управлява "продажбите" на койни, конторолира ги и манипулира цената в посока нагоре. Ако хипотезата е вярна, то на тези от центъра никак не им е приятно когато някой продава койни в количество над някакъв лимит който е границата на тяхната търпимост. Защото този някой взема пари каквито не могат тези от центъра да получат за койните които държат във фризера. Съответно продавачите на койни трябва да са по тихи и да търсят по сложен път да продават при който не е ясно кои всъщност продава.

                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • И като спреш да се смееш прочети пак и може и да ти просветне Най-просто казано - копането е производство на тоя актив. Я ми дай пример с друг актив, какъвто и да било дето да можеш да го произвеждаш ти в едва ли не домашни условия и супер малка инвестиция и цената му да се вдига така?
                                Колко да е малка тая инвестиция, 4 бона за копачка, дето я дойде я не. После за ток, после за климатик. Смяташ някаква дребна доходност, и ако цената се срине духаш супата! Отделно дето борсата ако реши ще се престори на хакната, или пък американецът ще дойде да ги обере...
                                Тоя бизнес има повече риск и четене и от ФОРЕКС. Все едно някой да ми се фали как спечелил на покер. Пак да кажа, че по казината поне има хубави каки и безплатно пиенье и еденье. Сега като е нагоре и големия шум. Като тръгне надолу и темата замира.
                                Направи една проста сметка и ще видиш, че от януари до юни 2011 човек е можел да направи 100х, което е далеч повече от сегашното движение от 14-15х нагоре. Просто скалата е била по-различна тогава, от 0.3 до 28.5. После се срива на $2.

                                И кой се възползвал от това? Убеден съм, че както винаги повечето спекуланти са загубили повече от движението надолу отколкото са спечели от ралито. А копачите дали наистина са направили много пари? Или само си мечтаят?
                                Разликата е, че тогава се копаше на процесор, после на видеокарта. Сега се хвърляш у пазара на безсмисления хардуер, и се молиш да го получиш, на каквато цена и валута ти определят. Децентрализирана друг път! По-лесно и сигурно може да си купиш забранена субстанция, отколкото копачка.
                                Last edited by IvanTerziev; 26.11.2017, 19:10.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X