IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

    Без да се чудя днес разпродадох всичко. Биткойни, кешове, голдове... 15300 лв за бройка.

    Стига толкова! Вече дори и до 360 лв да падне биткойна няма да купя повече.

    Вече съм в публиката:-)
    А утре кат стане 10 000 какво ше си гризеш ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

      Без да се чудя днес разпродадох всичко. Биткойни, кешове, голдове... 15300 лв за бройка.

      Стига толкова! Вече дори и до 360 лв да падне биткойна няма да купя повече.

      Вече съм в публиката:-)
      със здраве да си ги харчиш
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
        Най-голямата ми чуденка е дали да купя още машини сега или да чакам някаква технологична новост в техниката за копане.
        Без да се чудя днес разпродадох всичко. Биткойни, кешове, голдове... 15300 лв за бройка.

        Стига толкова! Вече дори и до 360 лв да падне биткойна няма да купя повече.

        Вече съм в публиката:-)

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • На мен все по-вероятно ми се струва цена от 20 000 долара до края на годината. Ако стане така продавам всичко натрупано до сега и може би 20тина процента ще набутам в разни алтокоини. Може пък и да не набутам Най-голямата ми чуденка е дали да купя още машини сега или да чакам някаква технологична новост в техниката за копане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            ...
            Друг е върпосът, че въпреки цялата математика зад Биткойн, трябва все още да разчитаме на "вяра" и "доверие"... това е най странното според мен. Хората някак се отплесват забравят за твърдата и неумолима математика, която ни казва, че Биткойн е идеалната разменна монета. Биткойн е като един идеален кристал, но със способноста да се дели без това да го прави по-малко ценен, за разлика от "реалните" кристали.
            Биткойн може да се манипулира. Както почнаха да пущат клонинги на всеки месец, тъй могат да правят със сорса му каквото си поискат. Точно за вяра и доверие става на въпрос. Докато някой не намери начин бързо да намира хешовете, дали с нов математически модел, дали с квантов комп... Ако и вече не е факт, ама да си трае и да забогатява от това. Вяра в потенциална лъжа.
            ...Ако фиатните пари са най-доброто... дали някой извънземен би си купил такова чудо, което след 100 години, ще има 1000 пъти по-ниска стойност или изобщо няма да съществува?! Според мен истината, за фиатните пари, е че са ни промили мозъците за това колко са добри, фиатните пари са боклук и винаги са били боклук и колкото повече хора го осъзнават това нещо, толкова повече ще расте цената на криптовалутите.
            Криптосите се въдят по-бързо и от фиатните пари. На практика за всеки жител на планетата има по няколко стотин койна, в хилядите им разновидности. Ако не стигнат - кандидати бол. Етер ще се клонира още 2-3 пъти, щото сегашния също е клонинг. Гугъл ще си размножат още 38 милиарда рипъла... или още 38 пъти по 38 милиарда! Те не се копаят и е още по-лесно.
            Не вярвам едно извънземно да види някаква особена стойност в това.
            Tия помните ли ги? Бяха обезпечени с физическо злато! После дойде чичо Сам, и...
            Същите оправдания, същите банери на затворения домейн. Няколко линка надолу цитирах btc-e.com.
            След 100 години и тия картинки няма да се помнят! В ЕУ вече мислят забрана на криптото, линк вече дадох.
            In May 2013, Liberty Reserve was shut down by United States federal prosecutors under the Patriot Act after an investigation by authorities across 17 countries. The United States charged founder Arthur Budovsky and six others with money laundering and operating an unlicensed financial transaction company. Liberty Reserve is alleged to have been used to launder more than $6 billion in criminal proceeds during its history.
            http://www.libertyreserve.com/index.html
            Last edited by IvanTerziev; 27.11.2017, 10:33.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

              Фиатните пари не са разменна монета, те са като "талоните за пазаруване", имаш определено количество, които трябва да "изхарчиш" за определено време иначе рискуваш да станат със стойност 0. На всичко отгоре неможеш да си пазаруваш с тях във всички магазини на всички държави... т.е. минеш ли границата трябва да ги обменяш в други фиатни пари. От друга страна държавата може да си "печата" колкото си иска и да си ги манипулира както си иска. Въпреки това все още има хора които разплено ни убеждават, как фиатните пари са най-доброто. Според мен най-доброто, трябва да е ценно и да си личи от далече, че е най-доброто... т.е. ако дойдат извънземните (образно казано) и те да си кажат... ей това е най-доброто и да си напазаруват. Ако фиатните пари са най-доброто... дали някой извънземен би си купил такова чудо, което след 100 години, ще има 1000 пъти по-ниска стойност или изобщо няма да съществува?! Според мен истината, за фиатните пари, е че са ни промили мозъците за това колко са добри, фиатните пари са боклук и винаги са били боклук и колкото повече хора го осъзнават това нещо, толкова повече ще расте цената на криптовалутите.
              На теория звучи добре, само дето на практика нещата работят по друг начин. Фиатните пари работят перфектно на практика. 1 долар струва 1 долар и с него може да си пазариш навсякъде на този Свят - може би в някои затънтени кътчета на Света където не знаят какво е пари не го приемат.

              На теория държавата може да ги печата и да ги манипулира както си иска. На практика се вижда какво се получава - справка Зимбабве, Венецуела и България по времето на Виденов. Така че държавата няма особен стимул да го прави или поне държавата управлявана от умни политици.

              Фиатните пари може и да звучат ужасно на теория - но на практика работят - и Долара и Еврото и още няколко валути на държави с големи и силни икономики са перфектно разплащателно средство с разработена и функционираща инфраструктура.

              Когато каката на околовръстното ти иска биткоини вместо долари тогава може да обявите пълна победа на криптовалутите. До тогава са експеримент с неясен край.

              Коментар


              • "supertrader" само месец след "мегапрогнозата" ти че всичко е на връх:
                16.10.2017
                Първоначално изпратено от HuKePa Разгледай мнение
                връх к*** ми... BTC - $5666.56 ETH - $334.56 LTC - $64.66 DASH - $302.80 след точно 2 месеца ще ти напомня пак к'ви си ги изръсил ...
                27.11.2017
                BTC - $9723.78
                ETH - $492.47
                LTC - $92.42
                DASH - $638.48

                май е време да замалчите че се излагате бая
                BTW... смени си боба или там на к'вот гледаш и пак провери щото ти е бедна фантазията ко иди
                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  А тези дето правят нови валути също не е ясно. От предния крах до сега са оцелели само 3-4 криптовалути (от сигурно над 100 известни). Така че и тука имаш инвестиран труд и средства за реклама и накрая ако никой не прояви интерес пиеш една студена вода. Демек криптовалудите са като сайтове или мобилни приложения. Има с хиляди, ама малък процент от тях са вървежни. Другите си остават само с хамалогията по създаването.

                  Предния крах си имаше основателна причина... MtGox където се търгуваха близо 80% от всички Биткойни тогава. Всъщност Биткойн има повече от 1 крах, не за друго, а защото е нормално при толкова нова и непозната технология, хората влезли с цел спекулация бързо да се отказват.

                  Друг е върпосът, че въпреки цялата математика зад Биткойн, трябва все още да разчитаме на "вяра" и "доверие"... това е най странното според мен. Хората някак се отплесват забравят за твърдата и неумолима математика, която ни казва, че Биткойн е идеалната разменна монета. Биткойн е като един идеален кристал, но със способноста да се дели без това да го прави по-малко ценен, за разлика от "реалните" кристали.

                  Фиатните пари не са разменна монета, те са като "талоните за пазаруване", имаш определено количество, които трябва да "изхарчиш" за определено време иначе рискуваш да станат със стойност 0. На всичко отгоре неможеш да си пазаруваш с тях във всички магазини на всички държави... т.е. минеш ли границата трябва да ги обменяш в други фиатни пари. От друга страна държавата може да си "печата" колкото си иска и да си ги манипулира както си иска. Въпреки това все още има хора които разплено ни убеждават, как фиатните пари са най-доброто. Според мен най-доброто, трябва да е ценно и да си личи от далече, че е най-доброто... т.е. ако дойдат извънземните (образно казано) и те да си кажат... ей това е най-доброто и да си напазаруват. Ако фиатните пари са най-доброто... дали някой извънземен би си купил такова чудо, което след 100 години, ще има 1000 пъти по-ниска стойност или изобщо няма да съществува?! Според мен истината, за фиатните пари, е че са ни промили мозъците за това колко са добри, фиатните пари са боклук и винаги са били боклук и колкото повече хора го осъзнават това нещо, толкова повече ще расте цената на криптовалутите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    Да,факт е,че през събота и неделя цената дърпа по здраво нагоре.

                    Това може да се тълкува по доста начини,единият може да е, че крипто в по-гилямата си част се държи от институции,а през почивните дни по-малките обеми позволяват по големи движения в цената.

                    Има и друго обяснение, обикновените хора работят през седмицата и сядат да търгуват през почивните дни.

                    Съмнявам се крипто да се държи от институции. При близо 10 милиона активни потребителя, ако всеки има дори по 1 Биткойн... няма да има за всички. (особено след като извадим монетите на Сатоши и други големи държатели)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe Разгледай мнение
                      ...винаги се получава един гап, който после се запълва постепенно в следващите няколко дни дни, и на уйкенда - следващ напън - въпроса е докага ще издържи тоя цикъл
                      Както нароилите се койни се клонират и преумножават - така и цените им ще растат до безкрай! Не питайте що - ЕЙ ТЪЙ НА! Айде и аз малко да съм оптимистичен, че само ме критикуват като правя ретроспекция!
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                        Да,факт е,че през събота и неделя цената дърпа по здраво нагоре.

                        Това може да се тълкува по доста начини,единият може да е, че крипто в по-гилямата си част се държи от институции,а през почивните дни по-малките обеми позволяват по големи движения в цената.
                        Има резон в това което казваш, защото ако погледнеш понеделниците - винаги се получава един гап, който после се запълва постепенно в следващите няколко дни дни, и на уйкенда - следващ напън - въпроса е докага ще издържи тоя цикъл

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Абе - в масовият случай с биткойновете май поговорката е: "Лаком а*нус просо сънува"....

                          Ного бръзо тръгна до покорява 10 Б това... все повече съм убеден, че без: "Мяу !!!" чудовищно яко надолулу няма да се мине. Изкушението сред спекулантите расте с нарастването на цената... и сигур с тая цел помпат.
                          Иване Терзиев - лошо няма - да спихнат Биткойнът до 318 долара, а събираните от мен Лайткойнченца - до 88 цента. Сега само човръкам по малко, а тогава - и ще се нагувича - купувайки. Защото каквито и сътресения да има - вярвам: криптовалутите имат не бляскаво, но дори фантастическо бъдеще - но спекулантите междувременно поне 1-2 пъти здраво ще очешат рибоците.

                          Такъв ентусиазъм, такава инерция, такъв моментум... според мене ще отидем минимум на 15 000, а може и 20 000.

                          Колкото по-нагоре толкова по-спиращ дъха ще е free fall-а след това. Смятам аз. Но първо хората трябва яко да влязат в койна.

                          Иначе вярвам, че българите койнаджии са като цяло копачи-тарикатчета, по-скоро откъм sell side, ако използваме терминологията на Уол Стрийт. Така че аз не ги мисля. Ще спечелят някой лев от този "бизнес" и производство на "продукта", ще позагубят тук-таме. Нищо особено.
                          Last edited by Money; 26.11.2017, 23:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            И те не са сигурни. До преди да потегли нагоре копачки втора ръка имаше на кило за без пари. От такива накупили и после чудещи се какво да ги правят.
                            Не съм следил копачките. Ама за да ги имат и да се принуждават да ги спират - явно са изяли дървото. Т.е. миньорството е вървежно само като вървят нагоре цените. Като тръгне надолу и борсите спират да изкупуват койни, и дори койните се чудиш кво да правиш.
                            Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            А тези дето правят нови валути също не е ясно. От предния крах до сега са оцелели само 3-4 криптовалути (от сигурно над 100 известни). Така че и тука имаш инвестиран труд и средства за реклама и накрая ако никой не прояви интерес пиеш една студена вода. Демек криптовалудите са като сайтове или мобилни приложения. Има с хиляди, ама малък процент от тях са вървежни. Другите си остават само с хамалогията по създаването.
                            Поне има някакъв фундамент и логика. Като изкопаш сам първите няколко милиона - и на 10 К $ да ги шитнеш после - пак си на кяр. Наков покрай Етера пусна хотелиерски бизнес, и за нула време събраха някой друг милион. Хем не е пускал валута, ами забравих как се казваше, IPO ли беше...
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              И аз туй казвам, ама няма да е точно Биткойн. Дори не мога да събера хора да обсъдим какво му куца на койна и с какво можем да го подобрим. Единствените сигурни печеливши са тия де пускат нови валути, и тия с копачките.
                              И те не са сигурни. До преди да потегли нагоре копачки втора ръка имаше на кило за без пари. От такива накупили и после чудещи се какво да ги правят.

                              А тези дето правят нови валути също не е ясно. От предния крах до сега са оцелели само 3-4 криптовалути (от сигурно над 100 известни). Така че и тука имаш инвестиран труд и средства за реклама и накрая ако никой не прояви интерес пиеш една студена вода. Демек криптовалудите са като сайтове или мобилни приложения. Има с хиляди, ама малък процент от тях са вървежни. Другите си остават само с хамалогията по създаването.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe Разгледай мнение
                                Да попитам наблюдаващите и търгуващите, на мен ли само ми се струва, че напоследък се наблюдава някаква схема на помпене на цената - предимно през уйкенда . На тая маса маи се играе с белязани карти .
                                Да,факт е,че през събота и неделя цената дърпа по здраво нагоре.

                                Това може да се тълкува по доста начини,единият може да е, че крипто в по-гилямата си част се държи от институции,а през почивните дни по-малките обеми позволяват по големи движения в цената.

                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X