IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А колко етера, биткойна, лайткойна или жетони за количка в Метро струва сиренето в магазина?
    И колко от тия май прешъс ти дават вместо заплата на края на седмицата/месеца?
    Или за колко такива разменяте/продавате продукцията си, ако сте собственици на бизнес?
    И изобщо какви бизнесмени сте, ако днес сте навити да продадете една стока за 1000 долара, утре същата за не по-малко от 10 000, а след 5 дни за 50 долара?
    И кой по дяволите би ви я купил на такава различна цена в долари/евро, когато материалите и вложения труд в нея не са мръднали в долари/евро?
    ....всъщност явно определението за 80% дебили, важи не само за България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Забрави го това... то е трудно да се вземе ASIC от Китай, за 4 - 5 минути се изкупуват като дойде новата партида... после повечето ги препродават в Амазон на 2-на и 3-на цена. (дори на завишените цени в Амазон, понякога хората чакат с месеци за да си купят).
      Толкоз ли няма хардуеристи в България, да си спретнем една манифактура... Поне предния път като рових ASIC чиповете бяха достъпни и евтини. Сигурен бизнес за милиони!
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        Можеби това да е коментара ми от дата 21.06.2017 . Тогава общата капитализация е била около $100 милиарда. Определено криптосите надминаха и най смелите ми очаквания... ако продължаваме така може още тази година да достигнем 1 трилион...

        Може и друг коментар да е бил, но определено не съм си мислел че до края на 2017-а ще надминат $300 милиарда.
        Xman - точно това беше! БЛАГОДАРСКО!!!
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Междудругото, прави ми впечатление че с всеки изминал ден намаляват таксите за превод! Днешната транзакция е с такса 0,018%. Понеделнишката такса, за абсолютно същото количество Биткоин 0,021% и двете такси на фона на това което беще преди 4-5 месеца са нищожни.
          Ама кой ти гледа покрай Еуфорията с Цената!!!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Не беше таблица а ти беше писал нещо от сорта:
            до края на 2017 - еди колко си $ total market cap
            до края на 2018 .......
            и т.н., но няма значение, аз ще си го намеря като съм по-свободен, че днес голяма лудница.
            А междувременно БИТКОИН стигна следващия ми таргет, за продажба 18.000 лв.!
            За съжаление вече нямам друг таргет, освен 10 тройунции Злато, но като гледам колко бързо скочи от предишната ми продажба (беше този понеделник) нищо чудно утре да е 23.000 лв. и пак да продавам ....


            Можеби това да е коментара ми от дата 21.06.2017 . Тогава общата капитализация е била около $100 милиарда. Определено криптосите надминаха и най смелите ми очаквания... ако продължаваме така може още тази година да достигнем 1 трилион...

            Може и друг коментар да е бил, но определено не съм си мислел че до края на 2017-а ще надминат $300 милиарда.



            Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            Тя революцията вече е започнала и дори първите "жертви" паднаха... в лицето на т.нар VC (венчър капитал) инвеститори.


            Иначе ето една прогноза и от мен. Аз предвиждам до края на годината, пазарната капитализация на всички криптовалути сумарно да надмине $ 200 милиарда, а през следващата $ 1 трилион. Кои криптовалути ще спечелят най много от това... само може да гадаем.

            В момента средно около $ 500 милиона на ден влизат като инвестиции в криптовалутите.
            Last edited by Xman1; 29.11.2017, 16:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

              Тук не съм сигурен. Не един съм виждал или чувал да казва, че криптовалутите ще заменят всички други валути, че пък чак и ще обезсмислят банките. То си е направо мечта за всеки който дневно псува естаблишмънта. Не казвам, че тези хора са достатъчно да поддържат този растеж, а че за тях винаги ще е разумно да купуват и ще го казват на всеки който ги пита (и на много които не ги питат).

              Лично аз мисля да инвестирам в самият процес на добив, защото ще доведе до доста полезни знания, и има и други опции освен койна, които не са вече на 2/3 изкопани.
              Валутата просто олеснява процеса на размяна на стоки - дали ще е долар, евро, биткойн - няма реално значение. А биткойна няма да замени банките - просто блокчейна ще им намали приходите от преводи, което не е било и изначалната идея на банките. Те ще си се върнат към изначалната функция на кредитни институции - да събират на едно място дребни суми, които след това да отпускат като заеми на други. Това не се влияе от вида на валутата или технологията, по която ще се осъществи превода.
              А тука докато се философства биткойна си мина тихо и кротко 11000, етер 500, а лайта 100 USD. На печелившите - честито.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Ако някой почне да внася ASIC ама с гаранция и поддръжка - ще стане милионер.

                Забрави го това... то е трудно да се вземе ASIC от Китай, за 4 - 5 минути се изкупуват като дойде новата партида... после повечето ги препродават в Амазон на 2-на и 3-на цена. (дори на завишените цени в Амазон, понякога хората чакат с месеци за да си купят).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                  Не си спомням къде е тази графика, но мисля че и най смелите прогнози бледнеят пред реалноста. Гледам coinmarketcap и се опитвам да се събудия... можеби това е просто някакъв сън... или де да знам... този път за разлика от други пъти, Биткойн не "дърпа" сам.

                  Също така събудиха се и някои стари монети... примерно Peercoin.
                  Не беше таблица а ти беше писал нещо от сорта:
                  до края на 2017 - еди колко си $ total market cap
                  до края на 2018 .......
                  и т.н., но няма значение, аз ще си го намеря като съм по-свободен, че днес голяма лудница.
                  А междувременно БИТКОИН стигна следващия ми таргет, за продажба 18.000 лв.!
                  За съжаление вече нямам друг таргет, освен 10 тройунции Злато, но като гледам колко бързо скочи от предишната ми продажба (беше този понеделник) нищо чудно утре да е 23.000 лв. и пак да продавам ....
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение
                    Тъкмо гледам, че биткойна вече е $10 870.10!

                    Умолявам хейтърите (Терзо, Мерзо и другите "експерти" ) да спрат да гледат или коментират тук, ВРЕДНО е за тяхното здраве! В противен случай има голяма вероятност да умрат от ЗАВИСТ!

                    ПП: Не знам какво ще стане с тях, ако наистина биткойна стане 20 хиляди долара, да не говорим пък за 1 млн.! ЗАВИСТЛИВИ СМЕШНИЦИ!

                    ПП2: ЕВАЛА на ФорексМастъра, позна много рано на къде ще тръгнат нещата! Браво на Марин1 и Барбарона!
                    Какво предлагаш на завистливия смешник - да се бръкне 20 бона за измислен койн ли? И да се надява на по-голям шаран да клъвне на 30 бона. И за кво ми е тоя койн, питам за десети път. Ни ще ме стопли, не се яде, ни се вижда дори. Ни го ползва някой де познавам, за нещо различно от спекула. Ми да си продаваме звездите по небето, че са краен брой и някога ще свършат! Сещам се за оная велика приказка за новите дрехи на царя. Рано или късно някой незаслепен ще се издере, че е гол. Ни е единствен, понеже кандидати за криптопечатници има още 1000.
                    Виж за копаене сериозно се замислям. Ама искам ASIC. Тая тревопасната работа с видеокартите не ми е по сърце. Ако някой почне да внася ASIC ама с гаранция и поддръжка - ще стане милионер.
                    Last edited by IvanTerziev; 29.11.2017, 16:10.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
                      Още по-оригиналният лаф е на Джосеф Кенеди (бащата на президента), който за разлика от много други е станал много по-богат след 1929, и е казал, че е знаел че е време да излезе от борсата като момчето което му лъска обувките е започнало да му дава съвети за акции.

                      Това хубаво, но като ги гледам, повечето хора са далече от този етап... а и повечето в днешно време нямат пари за инвестиране а имат заеми.

                      Освен това имат някаква наивна представа за миньорстването и ме питат редовно, дали с лаптопите си могат да изкопаят "милиони". Като им кажа какви МАШИНИ им трябват и се отказват мигновено.
                      Last edited by Xman1; 29.11.2017, 15:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                        Тук не съм сигурен. Не един съм виждал или чувал да казва, че криптовалутите ще заменят всички други валути, че пък чак и ще обезсмислят банките. То си е направо мечта за всеки който дневно псува естаблишмънта. Не казвам, че тези хора са достатъчно да поддържат този растеж, а че за тях винаги ще е разумно да купуват и ще го казват на всеки който ги пита (и на много които не ги питат).

                        Лично аз мисля да инвестирам в самият процес на добив, защото ще доведе до доста полезни знания, и има и други опции освен койна, които не са вече на 2/3 изкопани.
                        Зимата е добре да се копае, има копачки по киловат ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
                          Още по-оригиналният лаф е на Джосеф Кенеди (бащата на президента), който за разлика от много други е станал много по-богат след 1929, и е казал, че е знаел че е време да излезе от борсата като момчето което му лъска обувките е започнало да му дава съвети за акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
                            Точно това си мислех преди дни, един колега супер надъхано ми обяснява какво било биткойн и как ще инвестира скоро в него. Колкото повече скача по-примамливо става!
                            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
                              Не разбирам, имаш нещо против заемите като принцип ли? Дори и докато е имало златен стандарт е имало заеми, така че дори и биткойн да стане новото злато, заеми пак ще има и хора пак ще харчат "неспечелени пари". То целият капитализъм се крепи на този принцип.

                              Нямам нищо против заемите, който смята че има нужда да взЕма колкото иска. Но имам против парите ми да са с ограничен срок на годност, за да ме "стимулират" да харча. Този "гении" който го е измислил това нещо е идиот. Обезценяването на парите не стимулира разумните хора да харчат, а стимулира неразумните да взЕмат заеми с надеждата инфлацията да ги стопи. По този начин те харчат повече отколкото са им възможностите, кето разбира се води до въпросните циклични кризи, на през 10-тина години, когато заради неразумните страдат всички.


                              Между другото "номера" с инфлацията, е като "номера" с бутането на часовниците, 2 пъти в годината. Всъщност кого по точно се опитваме да "излъжем"... и двете неща са безмислени и 2-та стимула водят до повече проблеми отколкото ползи.
                              Last edited by Xman1; 29.11.2017, 15:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                                На Мастъра съм му запомнил един лаф.. когато и таксиметровите шофьори започнат да коментират темата биткойн, тогава ще дойде истинския бум..
                                Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
                                Тука коментирате Биткойн за световна валута. Как да стане тая работа с капацитет 3 транзакции в секунда? Че то за среден по големина град не стига!
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X