IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
    Още по-оригиналният лаф е на Джосеф Кенеди (бащата на президента), който за разлика от много други е станал много по-богат след 1929, и е казал, че е знаел че е време да излезе от борсата като момчето което му лъска обувките е започнало да му дава съвети за акции.

    Това хубаво, но като ги гледам, повечето хора са далече от този етап... а и повечето в днешно време нямат пари за инвестиране а имат заеми.

    Освен това имат някаква наивна представа за миньорстването и ме питат редовно, дали с лаптопите си могат да изкопаят "милиони". Като им кажа какви МАШИНИ им трябват и се отказват мигновено.
    Last edited by Xman1; 29.11.2017, 15:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

      Тук не съм сигурен. Не един съм виждал или чувал да казва, че криптовалутите ще заменят всички други валути, че пък чак и ще обезсмислят банките. То си е направо мечта за всеки който дневно псува естаблишмънта. Не казвам, че тези хора са достатъчно да поддържат този растеж, а че за тях винаги ще е разумно да купуват и ще го казват на всеки който ги пита (и на много които не ги питат).

      Лично аз мисля да инвестирам в самият процес на добив, защото ще доведе до доста полезни знания, и има и други опции освен койна, които не са вече на 2/3 изкопани.
      Зимата е добре да се копае, има копачки по киловат ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
        Още по-оригиналният лаф е на Джосеф Кенеди (бащата на президента), който за разлика от много други е станал много по-богат след 1929, и е казал, че е знаел че е време да излезе от борсата като момчето което му лъска обувките е започнало да му дава съвети за акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
          Точно това си мислех преди дни, един колега супер надъхано ми обяснява какво било биткойн и как ще инвестира скоро в него. Колкото повече скача по-примамливо става!
          Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
            Не разбирам, имаш нещо против заемите като принцип ли? Дори и докато е имало златен стандарт е имало заеми, така че дори и биткойн да стане новото злато, заеми пак ще има и хора пак ще харчат "неспечелени пари". То целият капитализъм се крепи на този принцип.

            Нямам нищо против заемите, който смята че има нужда да взЕма колкото иска. Но имам против парите ми да са с ограничен срок на годност, за да ме "стимулират" да харча. Този "гении" който го е измислил това нещо е идиот. Обезценяването на парите не стимулира разумните хора да харчат, а стимулира неразумните да взЕмат заеми с надеждата инфлацията да ги стопи. По този начин те харчат повече отколкото са им възможностите, кето разбира се води до въпросните циклични кризи, на през 10-тина години, когато заради неразумните страдат всички.


            Между другото "номера" с инфлацията, е като "номера" с бутането на часовниците, 2 пъти в годината. Всъщност кого по точно се опитваме да "излъжем"... и двете неща са безмислени и 2-та стимула водят до повече проблеми отколкото ползи.
            Last edited by Xman1; 29.11.2017, 15:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
              На Мастъра съм му запомнил един лаф.. когато и таксиметровите шофьори започнат да коментират темата биткойн, тогава ще дойде истинския бум..
              Оригиналният лаф е, че таксиджиите и БгМама като почнат да дъвчат някоя инвестиция - значи е време да се излиза от нея.
              Тука коментирате Биткойн за световна валута. Как да стане тая работа с капацитет 3 транзакции в секунда? Че то за среден по големина град не стига!
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                Перманентните кризи през 19-и век не са били заради дефлацията, а заради куп други причини. Това е измишлиотина, че дефлацията води до криза. Човек когато има пари ги харчи, а не ги спестява, ако парите ти, увеличават стойноста си, просто ще си купуваш нещата които са ти необходими, а няма да харчиш като за последно... т.е. ще имаме една много по балансирана икономика и много по щадяща към околната среда.

                Ето примерно виж как Марин си взе разни неща, когато Биткойните му поскъпнаха. Аз смятам да направя същото сега, но не за злато, а за подаръци и почивка около нова година. Подаръците ще са много щедри тази година, това нямаше да е така, ако трябваше да взимам заем. Аз не обичам да взимам заеми за важни неща, та камо ли за почивки и подаръци.

                Това се отнася и за фирмите, ако парите им си вдигаха стойноста, те щяха да реинвестират повече... а сега какво се получава... всички харчат неспечелени пари и от криза към криза.
                Не разбирам, имаш нещо против заемите като принцип ли? Дори и докато е имало златен стандарт е имало заеми, така че дори и биткойн да стане новото злато, заеми пак ще има и хора пак ще харчат "неспечелени пари". То целият капитализъм се крепи на този принцип.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                  Перманентните кризи през 19-и век не са били заради дефлацията, а заради куп други причини. Това е измишлиотина, че дефлацията води до криза. Човек когато има пари ги харчи, а не ги спестява, ако парите ти, увеличават стойноста си, просто ще си купуваш нещата които са ти необходими, а няма да харчиш като за последно... т.е. ще имаме една много по балансирана икономика и много по щадяща към околната среда.

                  Ето примерно виж как Марин си взе разни неща, когато Биткойните му поскъпнаха. Аз смятам да направя същото сега, но не за злато, а за подаръци и почивка около нова година. Подаръците ще са много щедри тази година, това нямаше да е така, ако трябваше да взимам заем. Аз не обичам да взимам заеми за важни неща, та камо ли за почивки и подаръци.

                  Това се отнася и за фирмите, ако парите им си вдигаха стойноста, те щяха да реинвестират повече... а сега какво се получава... всички харчат неспечелени пари и от криза към криза.
                  Само да уточня, не казвам, че банковите кризи стават заради дефлацията. Очевидно не.

                  В момента доста биткойн "борси" предлагат порфейли, които реално са нещо като депозити и обещания да се дадат койни в замяна.

                  Дефлацията е отделен въпрос и е много дълга тема, сега нямам време за това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    (Реално биткойн няма как да стане световна "валута". А дори да си представим подобен свят, там ще доминира дефлацията и перманентната икономическа депресия и финансова нестабилност. 18-19 век при златния стандарт с постоянните си банкови кризи ще изглежда като детска градина в сравнетие със света базиран на биткойн.)


                    Перманентните кризи през 19-и век не са били заради дефлацията, а заради куп други причини. Това е измишлиотина, че дефлацията води до криза. Човек когато има пари ги харчи, а не ги спестява, ако парите ти, увеличават стойноста си, просто ще си купуваш нещата които са ти необходими, а няма да харчиш като за последно... т.е. ще имаме една много по балансирана икономика и много по щадяща към околната среда.

                    Ето примерно виж как Марин си взе разни неща, когато Биткойните му поскъпнаха. Аз смятам да направя същото сега, но не за злато, а за подаръци и почивка около нова година. Подаръците ще са много щедри тази година, това нямаше да е така, ако трябваше да взимам заем. Аз не обичам да взимам заеми за важни неща, та камо ли за почивки и подаръци.

                    Това се отнася и за фирмите, ако парите им си вдигаха стойноста, те щяха да реинвестират повече... а сега какво се получава... всички харчат неспечелени пари и от криза към криза.


                    П.С. Аз също смятам, че Биткойн е с малко нереална цена в момента и очаквам корекция след нова година.

                    П.С.2 Аз съм голям карък и най вероятно в момента в който продам, цената ще се вдигне поне 5 пъти. Така че НЕ слушайте моите съвети.
                    Last edited by Xman1; 29.11.2017, 15:01.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Можеш да приложиш тази схема на инвестиране към всеки един актив - напр. акции, злато ...
                      Отговори си на въпроса . с какво койните имат предимство ?
                      Имай предвид, че във време на растеж еуфорията замъглява преценката и е добре да се търси и други мнения ...
                      п.с. Само не ми стана ясно как ще продадеш койни за 3000 след месец ...ами ако цената е 1/5 от сегашната ?
                      Или си казваш - няма как да стане ...
                      Е не четеш ли какво пиша Ако е 1/5 от сегашната ще загубя, но по-малко от 80% заради регулярноста.
                      А с какво е различен ли Пак да напиша освен - виж графиките и ми кажи кой друг актив вдига цена така за такива периоди от време. При възможност за неколкократен ръст ми дреме на .... за риска, които поемам, още повече, че ми е напълно ясно, че тоя риск е голям и давам пари, които мога да си позволя да загубя без нищо да ме жегне, освен лошия вкус на загубата Да не говорим, че въпросните пари съм ги изкарал още първият месец и съм си ги прибрал и в момента номинално не е възможно да загубя, тъй като месечната сума в момента ми е само от печалба от въпросния биткоин.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                        Определено не познаваш религията Биткойн щом мислиш така.

                        Оксиморонът в изказването ти се крие във факта, че вярващите купуват/държат защото вярват, че Биткойн ще стане глобална валута. За да стане такава обаче, трябва да има достатъчна стойност (market cap). Ерго, рястащата цена на биткойните само стимулира вярата им, че това ще се случи.
                        Според мене слагат каруцата пред коня. Ако биткойн стане световна валута цената му неизбежно ще се вдигне.

                        Но ако цената му просто се вдигне примерно на 1 трилион пазарна капитализация, биткойн няма да стане световна валута само заради това.

                        (Реално биткойн няма как да стане световна "валута". А дори да си представим подобен свят, там ще доминира дефлацията и перманентната икономическа депресия и финансова нестабилност. 18-19 век при златния стандарт с постоянните си банкови кризи ще изглежда като детска градина в сравнетие със света базиран на биткойн.)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Xman - преди около 5-6 месеца беше дал прогноза как ще се движи Market Cap на всички Крипто до края на годината и за следващата - можеш ли пак да го постнеш това съобщение, please??? Интересно ми е да видя как Реалноста задминава дори и най-смелите прогнози!
                          Не си спомням къде е тази графика, но мисля че и най смелите прогнози бледнеят пред реалноста. Гледам coinmarketcap и се опитвам да се събудия... можеби това е просто някакъв сън... или де да знам... този път за разлика от други пъти, Биткойн не "дърпа" сам.

                          Също така събудиха се и някои стари монети... примерно Peercoin.
                          Last edited by Xman1; 29.11.2017, 14:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Турих ти плюс - Прекалено си брутален, за да те разберат, а и кой ти гледа черни прогнози, като всичко е яко ъъъъъъъп, удрииииии. 2005-2007 на БФБ ще смешка с това, което се развива като истерия тук
                            Абе, честно казано, тъкмо многото черни прогнози са причина все още да не смятам крипто валутите за достигнали максималния си обем балони. Последното е квалификация, лепната още в далечната 2013-та и от тогава до сега все се пука, а не може.

                            Не съм нито критик, нито фен на биткойн. Чисто теоритично, подобна валута има почти всички нужни атрибути да бъде универсален еталон/бенчмарк/глобална резервна валута или както и да я наречем. Само че струва прекалено малко (!!!) към момента, за да има практическо приложение. Някакви си 180 милиарда долара са прашинка в глобалните финансови транзакции. Виж, ако стане 2- 3 трилиона и на влака се качат големите финансови институции, тогава мнението на всички ни ще се промени на 180 градуса...

                            Само хипотеза. Колкото да всички останали койни - сори, ама големият победител ще е само един.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Човек дори да има религиозна вяра в койните би трябвало да разбира, че е неразумно да се купува сега.
                              Тук не съм сигурен. Не един съм виждал или чувал да казва, че криптовалутите ще заменят всички други валути, че пък чак и ще обезсмислят банките. То си е направо мечта за всеки който дневно псува естаблишмънта. Не казвам, че тези хора са достатъчно да поддържат този растеж, а че за тях винаги ще е разумно да купуват и ще го казват на всеки който ги пита (и на много които не ги питат).

                              Лично аз мисля да инвестирам в самият процес на добив, защото ще доведе до доста полезни знания, и има и други опции освен койна, които не са вече на 2/3 изкопани.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

                                Би ли ми обяснил защо Представи си следното - имам 3000 лева и всеки ден купувам биткоини за по 100 лева. В края на месеца (тоест след 30 дни) продавам биткоини за 3000 лева, тоест изваждам си парите вкарани вътре през месеца. Ако през този месец цената се е вдигнал, то на мен ефективно са ми останали някакво количество биткоини, които пак мога да продам ако искам. Ако цената пада, то аз ще загубя много по-малко от трите хиляди лева общо дадени през месеца, ако реша да поема загубата и да кеширам.
                                Може би трябва да уточня, че за мен при все цялата ми вяра в криптото, го считам за доста рискова инвестиция и не бих вкарал в него пари без които не мога. Един вид - все ми е тая за тия пари Ще живея и без тях, даже и да ги загубя всички.
                                А сега разгледай графиките на биткоин от самото начало - периодите на покачване и периодите на спад. Направи си една сметка в период от една година дали работи тоя модел или не. Професията ми е съвсем друга от финансист, икономист или подобно, така че приемам всякакви критики и забележки.
                                Можеш да приложиш тази схема на инвестиране към всеки един актив - напр. акции, злато ...
                                Отговори си на въпроса . с какво койните имат предимство ?
                                Имай предвид, че във време на растеж еуфорията замъглява преценката и е добре да се търси и други мнения ...
                                п.с. Само не ми стана ясно как ще продадеш койни за 3000 след месец ...ами ако цената е 1/5 от сегашната ?
                                Или си казваш - няма как да стане ...

                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X