IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

    Определено не познаваш религията Биткойн щом мислиш така.

    Оксиморонът в изказването ти се крие във факта, че вярващите купуват/държат защото вярват, че Биткойн ще стане глобална валута. За да стане такава обаче, трябва да има достатъчна стойност (market cap). Ерго, рястащата цена на биткойните само стимулира вярата им, че това ще се случи.
    Турих ти плюс - Прекалено си брутален, за да те разберат, а и кой ти гледа черни прогнози, като всичко е яко ъъъъъъъп, удрииииии. 2005-2007 на БФБ ще смешка с това, което се развива като истерия тук
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение

      Там историята е друга.. слушали са брокерите какво си говорят, докато висят за кафе..
      Черпили са вътрешно инфо от първа ръка..
      След краха спират да кометират и загубват интерес за десетилетия.

      Историята се повтаря, когато има масово въодушевление и надуване на балон - всички коментират.
      Last edited by Money; 29.11.2017, 14:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        ........ Човек дори да има религиозна вяра в койните би трябвало да разбира, че е неразумно да се купува сега.

        ........
        Определено не познаваш религията Биткойн щом мислиш така.

        Оксиморонът в изказването ти се крие във факта, че вярващите купуват/държат защото вярват, че Биткойн ще стане глобална валута. За да стане такава обаче, трябва да има достатъчна стойност (market cap). Ерго, рястащата цена на биткойните само стимулира вярата им, че това ще се случи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          През 1929г. в Ню Йорк сервитьорите и shoe-shine boys са обсъждали акциите и са давали препоръки какво и кога да се купува

          Същата работа е било и 2000г. Всеки е разбирал от акции.
          Там историята е друга.. слушали са брокерите какво си говорят, докато висят за кафе..
          Черпили са вътрешно инфо от първа ръка..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            Това не е истина, защото Форексмастера пишеше много след Гокса. Примерно върни на страница 215, да видиш, че пише.


            Мисля че той просто е много богат в момента и е някъде по света, едва ли му се занимава да пише по форуми.


            Виж, че Барбарона също почти не пише вече тук.
            Форекс мастъра не е забогатял когато биткойн е скочил от $5 на $500 (100x), но викаш от $500 на $10 000 (20x) е станал приказно богат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Познаваш ли някой, който не е получил койни от въздуха (разбирай копане) ами ги купува при тия цени (над 8 К $). т.е. реално някой се засилва да продаде панелката и да инвестира при криптовалутите - както правеха при бума на борсата ... А такива които вярват във фундамента и са buy and hold , но след нивата 7-8 К ...???
              Сериозно питам и ако не те притеснява можеш да споделиш ....
              Съотношението speculators/believers е огромно. Така че като трендът като обърне най-вероятно ще има свободно падане. Човек дори да има религиозна вяра в койните би трябвало да разбира, че е неразумно да се купува сега.

              Но от друга страна, както казах и преди, според мене биткойн като нищо може да отиде на 20 000 - 25 000 долара. Новограц предвижда 40 000 въпреки, че той самият е убеден, че това е нечуван балон.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                На Мастъра съм му запомнил един лаф.. когато и таксиметровите шофьори започнат да коментират темата биткойн, тогава ще дойде истинския бум..
                През 1929г. в Ню Йорк сервитьорите и shoe-shine boys са обсъждали акциите и са давали препоръки какво и кога да се купува

                Същата работа е било и 2000г. Всеки е разбирал от акции.

                Коментар


                • На Мастъра съм му запомнил един лаф.. когато и таксиметровите шофьори започнат да коментират темата биткойн, тогава ще дойде истинския бум..

                  Коментар


                  • Xman - преди около 5-6 месеца беше дал прогноза как ще се движи Market Cap на всички Крипто до края на годината и за следващата - можеш ли пак да го постнеш това съобщение, please??? Интересно ми е да видя как Реалноста задминава дори и най-смелите прогнози!
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Определено ще си решиш финансовите проблеми ако вкарваш регулярно пари ...
                      Това беше ирония а не препоръка !
                      Имаше едни патки и мостове дето се търгуваха като акции на Източоноиндийската компания ...
                      Би ли ми обяснил защо Представи си следното - имам 3000 лева и всеки ден купувам биткоини за по 100 лева. В края на месеца (тоест след 30 дни) продавам биткоини за 3000 лева, тоест изваждам си парите вкарани вътре през месеца. Ако през този месец цената се е вдигнал, то на мен ефективно са ми останали някакво количество биткоини, които пак мога да продам ако искам. Ако цената пада, то аз ще загубя много по-малко от трите хиляди лева общо дадени през месеца, ако реша да поема загубата и да кеширам.
                      Може би трябва да уточня, че за мен при все цялата ми вяра в криптото, го считам за доста рискова инвестиция и не бих вкарал в него пари без които не мога. Един вид - все ми е тая за тия пари Ще живея и без тях, даже и да ги загубя всички.
                      А сега разгледай графиките на биткоин от самото начало - периодите на покачване и периодите на спад. Направи си една сметка в период от една година дали работи тоя модел или не. Професията ми е съвсем друга от финансист, икономист или подобно, така че приемам всякакви критики и забележки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Ти колко койна купи лятото, когато беше 1900? Нула нали? А на 3500 колко купи, пак 0?
                        Според мен в тая тема само койнаджиите са много изнервени защото отдавна изпуснаха всички влакове и сега си изпускат нервите. Не купиха на 3 хиляди, не купиха на 4 хиляди, не купиха на 5 хиляди... няма да купят и на 10 хиляди, и сега само гледат отдалечаващия се влак. Нищо лично.
                        Аз съм купувал в интервала $240-$6000. Копал съм и лайткойни, които обръщах в биткойни. И съм доволен. Като приключи годината и си платя данъците, с остатъка пак мисля да купувам. И нямам никакво намерение да продавам, независимо дали е $10К, $100К или $1М. Ако ми трябва нещо, ще си го купувам директно с биткойни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                          Е аз пък купувам Всеки ден, малка сума разбира се, но всеки ден, уикендите ги пропускам понякога. Така усреднявам цена и грам не ме бърка кога ще почне спада, сложил съм си лични стопове кога да продам закупеното по този начин и кога да продавам изкопаното. От тая "търговия" съм доста доволен последните няколко месеца, откогато и почнах де.

                          И си признавам, че отчитам като голяма грешка закъснението ми да вляза "в боя" Първият ми опит с биткоин беше доста отдавна, копане с компютър, вече не помня за колко време имах изкупан малко над половин. Тогавa биткоина струваше около 20 долара и реших, че не си струва цялата занимавка, то не си и струваше де. Доста късогледо от моя страна, хем винаги ми е харесвала идеята, ама реших, че няма да стане толкова популярно това нещо. Можеше да съм решил финансовите проблеми за години напред, ама на

                          Да видим сега докъде ще стигнем
                          Определено ще си решиш финансовите проблеми ако вкарваш регулярно пари ...
                          Това беше ирония а не препоръка !
                          Имаше едни патки и мостове дето се търгуваха като акции на Източоноиндийската компания ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
                            Интересно колко ще стигне Cardano
                            Имат голямо количество емитирани монети, така че всеки ръст в цената увеличава неимоверно общата капитализация. ICO-то от 2015-та насам набра към $62млн., стартираха търговията на борсата с $600млн. капитализация, в момента са 9-ти с $3.625млрд.
                            Едно 10-кратно увеличение в цената ще ги прати в орбитата на Етериум, а не мисля, че са готови за нещо такова в момента.
                            Целта ми беше $0.1 за 2018, $0.5 - 2019, $2.5 2020-та, но пазара е подивял и всяка прогноза е предпоследна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Мдам - неизбежното стана - 10 Б.
                              Днес съм отново Романтично настроен (защо ли???)
                              Та Импе - ако наистина вярваш в технологията и вече си събрал 1 ЛайтКоин можеш да го инвестираш тук hashnest.com в реална копачка.
                              Това е единствения сигурен начин за хора които искат да "копаят" но нямат физическа възможност (место в къщи, пречи им шума или нямат пари за цяла копачка) да са в играта. Е не получават 100% от изкопаното със съответните мощности, но всяко удоволствие се заплаща!
                              HASHNEST нямат реферални линкове и т.н. простотии.
                              Та как става процедурата:
                              регистираш се тук: hashnest.com
                              отиваш на Hash/AntL3, оттам на маркет и след като преведеш Лайткоини можеш да си купиш НАИСТИНА РЕАЛНИ МОЩНОСТИ за копаене на ЛайтКоин! В момента цената е 0,116 LTC/MHS, т.е. за 1 ЛайтКоин можеш да си купиш 8 МHS (купува се мин. 1 MHS, т.е. не можеш да си купиш 8,6), което ще ти носи дневен чист приход от около 0.003 Лайткоина/ден
                              Успех!
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Интересно колко ще стигне Cardano

                                Коментар

                                Working...
                                X