IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

    Ще го листнат на борсата в Чикаго-като фючърс.
    Много хора мрънкаха,че не е регулирано,непризнато от големите.
    Ето и това става.

    Моя брокер от понеделник започва да го предлага като дериват,разбирай фючърс.
    Искат да прецакат печелившата стратегия- бай енд холд,сети се що.
    За сега само за Биткойна и Етера.
    Мисля,чрез Сакса.

    Големите пари влизат в крипто,дръжте се!
    който има топки,може да се повози на ракета.
    Аз съм in

    не става без риск,сухо дупе риба не яде.
    според мен като го листнат на CME ще го разпорят от шортене

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      При всяка еволюционна стъпка напред има повторения на "остарели" неща.


      Създателят на Биткойн се очертава да е един от най гениалните хора на всички времена.


      Няма процес във вселената който да може да черпи енергия от бъдещето... само човешката "гениална" икономика го може това (посредсвом безкрайни кредити)... не усещаш ли че сме в "противоречие" със самата вселена?! Сатоши реално ни спасява живота, защото като дойде голямата криза (кризата която ще трябва да балансира "1 - 2 века живот на заем"), няма да има друго спасение. Това че някой си мисли, че е много гениален и е постигнал голям напредък с безкрайни кредити и инфлация, не означава, че тези неща наистина работят. Ако работеха, Китай щеше да е най великата цивилизация, защото са измислили фиатните пари, хиляди години преди Европа. Според мен ние просто ще наблюдаваме края на фиатните пари, а можеби и края на кредитите в този им вид. (разбира се кредити ще има, но не по този начин като в момента)
      Инфлацията е неизбежна. Иронията е, че ако криптовалутите изведнъж станат новото статукво, и според мечтите на всички няма централизиран регулатор, ще настане точно дива инфлация. Всеки ден ще никнат нови, а старите ще се размножават както биткойна направи вече няколко пъти. Крайният ефект ще е нещо като шестократното увеличение в цените в Европа в рамките на няма и два века, когато Испания е започнала да внася злато и сребро от колониите си, но много по-лош, защото наистина всеки ще може да влива новото злато в пазара. Всички се радват, че биткойн има вграден лимит, но какъв е смисълът от него като лимит на бройката криптовалути няма? Изобщо как си представяш, че тези които влизат последни ще се навият да платят актуални цени за нещо което някой е изкопал за няма и час у тях през 2010, вместо просто и те да си направят тяхна? Коя по-голяма или богата държава няма да постъпи така? Остави държави, а големите корпорации? Уолмарт само в САЩ имат над 1 милион служители. Честито, на всички ще се плаща с Уолмарткойн.
      Last edited by Abnell; 01.12.2017, 04:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Трябва ти малко по-критичен поглед. Биткойн е тотално сбъркан като концепция. Връща ни в зората на капитализма от 16-17 век. Това е пълна глупост.

        Създателите на биткойн са били добри програмисти и спецове в криптирането. Но икономически неграмотни.

        При всяка еволюционна стъпка напред има повторения на "остарели" неща.


        Създателят на Биткойн се очертава да е един от най гениалните хора на всички времена.


        Няма процес във вселената който да може да черпи енергия от бъдещето... само човешката "гениална" икономика го може това (посредсвом безкрайни кредити)... не усещаш ли че сме в "противоречие" със самата вселена?! Сатоши реално ни спасява живота, защото като дойде голямата криза (кризата която ще трябва да балансира "1 - 2 века живот на заем"), няма да има друго спасение. Това че някой си мисли, че е много гениален и е постигнал голям напредък с безкрайни кредити и инфлация, не означава, че тези неща наистина работят. Ако работеха, Китай щеше да е най великата цивилизация, защото са измислили фиатните пари, хиляди години преди Европа. Според мен ние просто ще наблюдаваме края на фиатните пари, а можеби и края на кредитите в този им вид. (разбира се кредити ще има, но не по този начин като в момента)


        Истинската сила на криптовалутите ще се види при следващата криза (когато и да е тя). Криптовалутите са хеджиране, срещу манипулациите на банките... блокверигата не може да бъде манипулирана с "политически приоми".

        Докато правителствата си играеха да замазват поразиите на банките и да взЕмат "мерки"... т.е. да взЕмат пари от всички нас, за да спасяват банките. Появи се един човек и с една идея преобърна света с главата надолу. При следващия опит на банките да си играят като "господарите на света", това ще бъде краят им. Човечеството вече има технология, неподвластна на банки и правителства, технология, която е подвластна само на строги математически правила.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Конструктивната опозиция е хубаво нещо, но за съжаление повечето коментари са си чист хейт. Аз до тук почти не видях коментари със смислени анти-крипто аргументи. Също така никой не каза, как си представя системата на бъдещето и кога "нормалната" банкова система ще може да прави моментални транзакции. (навсякъде сроковете са "бизнес дни"... не минути и не часове)


          Има някои смислени аргументи, да речем, че PoW в един момент може да започне да потребява твърде много енергия и дали имаме нужда, от чак такава сигурност. Но на този етап това не е проблем, защото крипто все още представлява твърде малка част от световната икономика.
          Трябва ти малко по-критичен поглед. Биткойн е тотално сбъркан като концепция. Връща ни в зората на капитализма от 16-17 век. Това е пълна глупост.

          Създателите на биткойн са били добри програмисти и спецове в криптирането. Но икономически неграмотни.
          Last edited by Money; 30.11.2017, 23:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
            Какво се очаква след 2 седмици...за втори път го споменаваш в рамките на 2 дена ?
            Ще го листнат на борсата в Чикаго-като фючърс.
            Много хора мрънкаха,че не е регулирано,непризнато от големите.
            Ето и това става.

            Моя брокер от понеделник започва да го предлага като дериват,разбирай фючърс.
            Искат да прецакат печелившата стратегия- бай енд холд,сети се що.
            За сега само за Биткойна и Етера.
            Мисля,чрез Сакса.

            Големите пари влизат в крипто,дръжте се!
            който има топки,може да се повози на ракета.
            Аз съм in

            не става без риск,сухо дупе риба не яде.
            Last edited by hemilio; 30.11.2017, 23:46.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Xman1 - На криптото последния му проблем е консумацията на енергия и той също така е решим чрез отоплителни устройства които да генерират транзакциите колкото и фантастично да звучи. Големия проблем на криптото е мащаба, то изобщо няма глобално измерение в каквото се развива сега и никога и няма да има освен като схема на Понци - пирамидка.Но не казвам че не е полезна, напротив очаквам да е много поучителна и е с образователна насоченост.
              Бързите транзакции не са чак толкова невъзможни и при един мегабайт, важен е мащаба и той определя дали ще покрият нуждите.Някой трябва да спре този бум на голобалната икономика, защото локалната на места убива бъдещето с липсата си.
              И аз така мисля

              Коментар


              • Какво се очаква след 2 седмици...за втори път го споменаваш в рамките на 2 дена ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение

                  мечти мечти по-скоро в момента от страх ще има як спад надолу :-)
                  Искаш ли да си поговорим само след две седмици?
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Подкрепям мнението на Xman1.Мисля че Биткойн ще е майката на всички нови криптоси и ще се ползава не за търговия или разплащане, а за складиране на богатство.Това си е мое убеждение,както беше и мое решениета за покупка на биткойни на цени от 5 до 9 хил лева.Мисля че никой тука не купи на тези нива ,освен мен.Аз го писах преди месец или по-малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                      Гледам че го пуснаха и по другите борси, но аз "малко" закъснях.
                      Само да се похваля че и аз съм в играта! Пуснали са го в Bittrex и там похарчих Биткоин стотинките, наистина бе голямо неудобство че го имаше преди само на една борса.
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        Конструктивната опозиция е хубаво нещо, но за съжаление повечето коментари са си чист хейт. Аз до тук почти не видях коментари със смислени анти-крипто аргументи. Също така никой не каза, как си представя системата на бъдещето и кога "нормалната" банкова система ще може да прави моментални транзакции. (навсякъде сроковете са "бизнес дни"... не минути и не часове)


                        Има някои смислени аргументи, да речем, че PoW в един момент може да започне да потребява твърде много енергия и дали имаме нужда, от чак такава сигурност. Но на този етап това не е проблем, защото крипто все още представлява твърде малка част от световната икономика.
                        Е как.

                        1. Старата система си работи перфектно.
                        2. Криптовалутите в момента освен за спекула за нищо друго не се ползват. Може би има няколко сайтчета дето продават калъфи за телефони и там може да си поръчваш с 1-2 от 1000-те криптовалути.



                        Старото работи, хората знаят как да го ползват и го ползват. Новото още е далеч от практическо използване за каквото и да е било - освен за копане и спекула.

                        Опитай се на някой нормален човек да му обясниш криптовалутите. Дори и да те разбере ще ти зададе въпроса "Ми що има 1000 и коя да ползвам? Нали има 1 Интернет, па туй било валутата на Интернета - няма 1000 Интернета."


                        Един ден може и да стане. Но дали ще сме живи е Божа работа.

                        Коментар


                        • Xman1 - На криптото последния му проблем е консумацията на енергия и той също така е решим чрез отоплителни устройства които да генерират транзакциите колкото и фантастично да звучи. Големия проблем на криптото е мащаба, то изобщо няма глобално измерение в каквото се развива сега и никога и няма да има освен като схема на Понци - пирамидка.Но не казвам че не е полезна, напротив очаквам да е много поучителна и е с образователна насоченост.
                          Бързите транзакции не са чак толкова невъзможни и при един мегабайт, важен е мащаба и той определя дали ще покрият нуждите.Някой трябва да спре този бум на голобалната икономика, защото локалната на места убива бъдещето с липсата си.
                          Last edited by supertrader; 30.11.2017, 22:21.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Xman1 - Понякога от опозицията може да научиш повече отколкото от своите. Също така в опозицията може да има повече койни отколкото в праведните позиционери :-)

                            Конструктивната опозиция е хубаво нещо, но за съжаление повечето коментари са си чист хейт. Аз до тук почти не видях коментари със смислени анти-крипто аргументи. Също така никой не каза, как си представя системата на бъдещето и кога "нормалната" банкова система ще може да прави моментални транзакции. (навсякъде сроковете са "бизнес дни"... не минути и не часове)


                            Има някои смислени аргументи, да речем, че PoW в един момент може да започне да потребява твърде много енергия и дали имаме нужда, от чак такава сигурност. Но на този етап това не е проблем, защото крипто все още представлява твърде малка част от световната икономика.

                            Коментар


                            • Xman1 - Понякога от опозицията може да научиш повече отколкото от своите. Също така в опозицията може да има повече койни отколкото в праведните позиционери :-)
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                                Съмнявам се, дори очаквам спад до $0.05-$0.06 и ръст отново през пролетта на 2018
                                $10 означава $350 млрд. капитализация, нещо което и Биткойн не е постигал..


                                Гледам че го пуснаха и по другите борси, но аз "малко" закъснях.

                                Коментар

                                Working...
                                X