IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • superamateurtrader и сие - моля спазете си обещанието и напуснете темата, защото мисля всички видяхме колко компетентни прогнози давате и колко сте вещи...

    смешно е да изразявате мнение след всички простотии които бълвате
    Last edited by HuKePa; 01.12.2017, 18:09.
    Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

    Коментар


    • Xman1 - точно така е, регулираните борси какво им е регулирано ? За къси забрави ако няма в същия момент някой който да купи. Знаеш ли истинския ефект - повече гърла на масата които могат само да лапат и в играта трябва да влязат повече будали които да загубят . Ще кажеш който е влязъл досега е спечелил, не е ако не е продал койните на печалба. Аз мисля че апетита на регулираните може да спука тънкия лед на манипулираната цена и да стане беля.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
        Когато има истинска борса с къси на нея е съвсем различно.

        Какво изобщо имаш предвид с това... какво е "истинска борса" според теб ?! Колко "истинска" трябва да бъде една борса повече от това? Държвата ли трябва да го организира за да е "истинско" ?!... или някой от ФЕД трябва да каже "Ей таз борса е истинска, взЕмайте котировките от нея."

        Не разбираш ли че колкото е по голяма "регулацията" толкова всъщност е по голяма и манипулацията, защото регулатора започва да манипулира цената със своите "изказвания", които само шепа хора ги знаят какви ще са, преди да са се случили.

        Защо не погледнеш историята на Уолстрийт и как е започнало всичко, колко "истински" са били днешните "истински" борси.

        Фючърсите са дериват така или иначе, няма значение дали има "реален сетълмент". Добре е да има такъв и най вероятно ще се случи с времето...


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
          Чакам с нетърпение да видя, дали големите "натегачи", за скъсяване, наистина ще скъсяват, когато се появи тази възможност.

          Чакахте "регулирани борси"... ето ви ги регулираните борси, сега ще се "мятате" ли в играта или ще продължавате да гледате от страни.

          Аз имам съменение, че повечето хора чакащи с нетърпение да "скъсяват" Биткойн на "регулиран пазар", никога не са се занимавали с какви да е борси... или с каквото и да било свързано с инвестиции (освен дежурното за Българина "купуване на имоти и даване под наем").
          Те гаражните борси ще си продължат по старому, големия въпрос е дали тия с многото койни ще искат да направят още пари. И ще бутнат ли цените защото могат? Аз и да искам да скъсявам при положение, че гаражната борса определя цената не виждам смисъл. Когато има истинска борса с къси на нея е съвсем различно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

            при 1000 % ръст за една година, направо ще му скъсат шортите
            А,дано, ама на дали
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              4ervenasgan - койните въобще не са пари, те са нещо много по различно и могат да опосредствят размяна на стоки и услуги но в малки обеми и много евтино, в големи обеми адски скъпо.
              Че не са пари, не са, вече явно има консенсус по това.
              Но стоките, чиято размяна могат да опосредстват се изчерпват в най-общия случай до "бяло", "контрабантабак" или неидентифицирано оръжие, а услугите до транспорт тип "транспортер" или услуги от пешо сумиста....ако ме разбираш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Naked при това
                при 1000 % ръст за една година, направо ще му скъсат шортите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

                  short, short
                  Naked при това

                  Коментар


                  • 4ervenasgan - койните въобще не са пари, те са нещо много по различно и могат да опосредствят размяна на стоки и услуги но в малки обеми и много евтино, в големи обеми адски скъпо.

                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Чакам с нетърпение да видя, дали големите "натегачи", за скъсяване, наистина ще скъсяват, когато се появи тази възможност.

                      Чакахте "регулирани борси"... ето ви ги регулираните борси, сега ще се "мятате" ли в играта или ще продължавате да гледате от страни.

                      Аз имам съменение, че повечето хора чакащи с нетърпение да "скъсяват" Биткойн на "регулиран пазар", никога не са се занимавали с какви да е борси... или с каквото и да било свързано с инвестиции (освен дежурното за Българина "купуване на имоти и даване под наем").

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение

                        В добрия или лошия смисал?
                        short, short

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Ще им разкажат играта

                          CME to launch bitcoin futures in three weeks after green light from regulator; bitcoin jumps


                          https://www.cnbc.com/2017/12/01/cme-...on-dec-18.html
                          На мен ми е интересно, КОЙ ще е "подписвача" на тия деривати. Особено, ако се появят и опции. Там само с делтата на биткойна може да направиш маса пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            Ще им разкажат играта

                            CME to launch bitcoin futures in three weeks after green light from regulator; bitcoin jumps


                            https://www.cnbc.com/2017/12/01/cme-...on-dec-18.html
                            В добрия или лошия смисал?

                            Коментар


                            • Ще им разкажат играта

                              CME to launch bitcoin futures in three weeks after green light from regulator; bitcoin jumps


                              https://www.cnbc.com/2017/12/01/cme-...on-dec-18.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                                .......

                                Това хубаво, но докато е с "мярка"... когато ти започнеш да продаваш жито за 1000 години напред и банката вече го е купила с "напечатани от нищото пари", а същевременно хората стоят гладни и житото гние в складовете, защото някой спекулант чака да му се "качва цената"... т.е. надява се че банката ще купи за 2000 години напред. Това вече не е наред и не е нормално и не е редно, а това се случва в момента, макар и дадения от мен пример да е твърде краен.

                                Именно койните са "напечатани от нищото пари".
                                Държавата (и то не всяка) може да печата пари, защото застава зад тяхната покупателна способност със законодателство, съд, репресивни и регулаторни органи, армия ако трябва.
                                Зад койна стоят едни хитреци, които са решили да "печатат" частно, като според специалността си (в случая IT) са го направили достатъчно сложно, че да не може всеки да печата, а само тези, които разбират строго тясно специализирано определена материя, както и имат подходящ (произвеждан най-вероятно от тях или свързани с тях лица) хардуер.
                                По същата логика утре химиците ще предложат на пазара свой "койн", който може да се добива, само ако възпроизведеш някаква суперсложна химична реакция (в домашни условия разбира се), като всеки следващ койн и транзакция ще се добавя в чейна, само след верифициране от всички други вече "взривили" бабата от горния етаж.
                                После футбалерите ще добавят свой койн, като естествено всеки следващ ще се добавя, само от бележещите пореден гол в Шампионска лига, като тук "верифицирането" и Остатистяването ще става директно от УЕФА, та и разходите за"ток" ще са по малко.
                                После и баба Пена ще предложи своя койн, като всеки нов ще се "копае" само след добяване на нова подправка, към незабравимата и рецепта за тюрлюгювеч.
                                И т.н и т.н.


                                А, г-н Терзиев ме е преварил с по-малко думи
                                Last edited by 4ervenasgan; 01.12.2017, 17:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X