IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pavelnel Разгледай мнение
    Кво стана изведнъж? Биткойна стигна 11 300 долара и тръгнаха да продават, но не можа да падне под 11 000 долара и половината сайтове, където следят цената замръзнаха за половин час на цена малко над 11 000 долара.Някоя борсичка пак затвори за планирана профилактика. Няма такива мошенници хахаха.Биткойн е най-лесно манипулируемият актив, който някога съм виждал. Тех гурутата говорят, че не можело да се манипулира, ако нямаш няколко милиарда, но това са пълни глупости. По-скоро ти трябват няколко милиона и тълпата сама те следва. 180 милиарда капитализация, а го манипулират от някакви гаражчета.
    Нормално, защото огромната маса биткойнаджии не продават. Нисколиквиден актив се манипулира лесно, без значение какъв е.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • От клубовете на дир-а:
      Нищо не съм продавал, защото знам един и май двама вече дето продадаха и сега са на един уоч лист и не му дават да пътува никъде на единия, без обяснения, замразени сметки, едни ревизии, едно чудо и не се знае до кога. Минах на етериум колко можах покрай кеш форка, ама там се забави движението и не си стуваше. Ще чакам да узаконят тия неща, че аз ако не мога да пътувам за кво са ми тия кинти. Ако си купил биткойни които по чейна нагоре по някакъв начин някога са били на даркнет адреси ще си имаш много проблеми. Ако си миньор няма проблем, ама ако си купувал от определени ексчейнджи или преди 2013 всякакви могат да ти дойдат без да знаеш от къде.
      Май истината няма общо с дрънканиците по СМИ.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pavelnel Разгледай мнение
        ...
        - Седем - не искат никаква регулация, щото тя изкривявала пазара, ама ще са първите да обвиняват правителствата, че не са направили нищо да защитят парите им, когато всичко рухне. Обаче няма проблем, докато могат да не плащат данъци, да перат пари и да доят плебса. За пример вижте фалита на МТ Гокс- аз още се чудя защо закона се намеси в този случай и харчи пари на данъкоплатците, за да спасява тези, които искат да сринат системата. За мен е напълно в реда на нещата да се крадат Биткойни и други криптовалути, както и да не им се предоставят стоки, когато се заплаща с тях. Закона не трябва да ги защитава. Нека си играят руската рулетка, колкото искат, но да не създават системни рискове, за които са плаща цялото общество после.

        Мога да продължавам още и още, но не ми се занимава вече. Човешката глупост и алчност нямат край, така че е безполезно в повечето случаи да се опитваш да рационализираш с техните субекти. Опасявам се, че както всяка финансова спекула, реалната икономика ще го отнесе накрая.
        И, за да приключа, ще кажа, че аз аз вярвам в доброто бъдеще на блокчейна и неговата полезност, но настоящата му имплентация е напълно погрешна и не носи ползи за обществото. А и аз дори не съм някакъв ревностен защитник на правителствата и централните банки, но няма как да се примиря с нещо, което е в пъти по-зле от настоящата ситуация и съм принуден да се превърна в адвокат на дявола.
        Прекрасно написано, ама с тия регулации не съм съгласен. Форекс мастъра казваше, че Биткойн е клечката кибрит под планините от напечатани банкноти без покритие. Аз лично не съм съгласен за Биткойн, бих допълнил, че важи за всички криптоси.

        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Money- няма проблем с доверието, доверието се изгражда и заработва и няма нужда от трета страна за да си разменим нещата които създаваме. Само за третата страна това никак не е изгодно и я прави излишна. Много е просто тези криптоси да си имат фийдбак, адски лесно да се направи да няма възможност за измама. Разбира се ще се намерят идиоти които да измамят, но първо ще е с малко и второ ще бъдат засечени и край. Дори е по лесно да бъдеш измамен когато купуваш с пари - изненада.
          Забравяш и инфраструктурата. В момента тя е изградена около книжните пари и долара.

          А криптовалутите все още нямат никаква инфраструктура - може да платиш с тях сигурно на 0.000000000000000000000001% от местата където се приемат долари.

          Коментар


          • Кво стана изведнъж? Биткойна стигна 11 300 долара и тръгнаха да продават, но не можа да падне под 11 000 долара и половината сайтове, където следят цената замръзнаха за половин час на цена малко над 11 000 долара.Някоя борсичка пак затвори за планирана профилактика. Няма такива мошенници хахаха.Биткойн е най-лесно манипулируемият актив, който някога съм виждал. Тех гурутата говорят, че не можело да се манипулира, ако нямаш няколко милиарда, но това са пълни глупости. По-скоро ти трябват няколко милиона и тълпата сама те следва. 180 милиарда капитализация, а го манипулират от някакви гаражчета.

            Коментар


            • Лайткойнченцето удари и надхвърли едно Хипи... а когато започнах да си събирам - беше малко над Брадатко.

              Доволно - макар аз да не бръзам да поскъпва.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Арбитраж
                хм, пробвал ли си да обърнеш мач в букмейкърски пункт, като залагаш на губещия?
                Букмейкъра ще се съобрази с теб, ако упражниш твърде висок натиск и ще си промени коефициентите, но въпреки това мача ще се реши на стадиона?
                Ок, няма начин да не си разбрал тезата ми.
                Ако имаш желание и време - можеш да развиеш твоята.

                Коментар


                • Money- няма проблем с доверието, доверието се изгражда и заработва и няма нужда от трета страна за да си разменим нещата които създаваме. Само за третата страна това никак не е изгодно и я прави излишна. Много е просто тези криптоси да си имат фийдбак, адски лесно да се направи да няма възможност за измама. Разбира се ще се намерят идиоти които да измамят, но първо ще е с малко и второ ще бъдат засечени и край. Дори е по лесно да бъдеш измамен когато купуваш с пари - изненада.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    С първото съм съгласен, но силата на обратната връзка от CME търговията към нерегулираните борси ми е спорна. За сантимент ли говориш или има още нещо?
                    Арбитраж

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      В момента отдавам Биткоин + още над 10 Криптовалути тук: https://poloniex.com/lending#BTC
                      Имаше и български дилър на Биткоин който приемаше депозити и отдаваше заеми срещу лихва, но явно прецени че не е достъчно доходна тази работа в сравнение с чистата покупко/продажба и спря да се занимава с депозити/заеми.
                      А иначе ако вземеш 1 Биткоин (или 10) назаем - пак ще трябва да връщаш толкова + договорената лихва. Няма такива работи взимаш 1 връщаш 10 ....
                      Разбира се, че като вземеш 1 койн и покупателната му стойност се вдигне десет пъти дългът ти също скача десет пъти. Трябва да бачкаш десет пъти по-яко, за да върнеш дълга. То затова дефлацията е лошо нещо, защото увеличава бремето на дълга и обикновено засяга по-бедната част от населението.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                        Не си наясно как функционират пазарите. Търговията с фючърси ще си зависи от офертите на борсата. Ако изшортят яко през фючърси и цената падне при фючърсите, това повлича и другия пазар. А фючърсите ще са с кешов сетълмент, така че могат да шортят до безкрай...
                        С първото съм съгласен, но силата на обратната връзка от CME търговията към нерегулираните борси ми е спорна. За сантимент ли говориш или има още нещо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Кажете ми следната работа. Биткойн феновете като узурпирате богатството на планетата, ще има ли възможност да заеми?

                          Ще мога ли примерно аз да взема на заем 10 биткойна? И ако да, какво става ако съм взел 10 койна на заем на 1 януари 2017 и трябва да ги връщам на 2 декември 2017? Значи взел съм 10 000, а трябва да връщам 100 000. Това е много готино за богатите койновладелци.

                          Изобщо биткойн е точно обратното на дитирамбите, които пеят феновете му.
                          В момента отдавам Биткоин + още над 10 Криптовалути тук: https://poloniex.com/lending#BTC
                          Имаше и български дилър на Биткоин който приемаше депозити и отдаваше заеми срещу лихва, но явно прецени че не е достъчно доходна тази работа в сравнение с чистата покупко/продажба и спря да се занимава с депозити/заеми.
                          А иначе ако вземеш 1 Биткоин (или 10) назаем - пак ще трябва да връщаш толкова + договорената лихва. Няма такива работи взимаш 1 връщаш 10 ....
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Кажете ми следната работа. Биткойн феновете като узурпирате богатството на планетата, ще има ли възможност за заеми?

                            Ще мога ли примерно аз да взема на заем 10 биткойна? И ако да, какво става ако съм взел 10 койна на заем на 1 януари 2017 и трябва да ги връщам на 2 декември 2017? Значи взел съм 10 000, а трябва да връщам 100 000. Това е много готино за богатите койновладелци.

                            Изобщо биткойн е точно обратното на дитирамбите, които пеят феновете му.
                            Last edited by Money; 02.12.2017, 12:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Нещо като Chicago Mercantile Exchange, но с физическа доставка на биткойн, а не с кешов сетълмент, както смятат да предложат те.
                              Доколкото разбрах, възнамеряват на единия екран да следят какво се случва с цената и обемите на търговия на вашите борси, а на другия екран да рисуват един индекс, който повтаря движенията на биткойн и да си смятат по него цените на фючърсите си.

                              Което означава, че дори целия свят да изшорти биткойна през тях, можете да си свиркате и дори да ги направите на луди с 10-тина биткойна оборот.
                              Не си наясно как функционират пазарите. Търговията с фючърси ще си зависи от офертите на борсата. Ако изшортят яко през фючърси и цената падне при фючърсите, това повлича и другия пазар. А фючърсите ще са с кешов сетълмент, така че могат да шортят до безкрай...

                              Коментар


                              • Money - аз ще си емитирам криптоси срещу рибата която ще наловя, ти ще си еминираш криптоси за хляба който ще произведеш. Знам долу горе колко хляба ще ми трбяват и ще сменя моите криптоси за твоите, така ще си осигуря размяната. Ако с теб говорим един език и физически си близо и имаш фийдбак за товите криптоси ще ти се доверя да сменя от моите за твоите, ако си на другия край на света с кухи работи не се занимавам и не бих сменил криптоси - договори с теб. Мисля че това ще ми гарантира бъдещата сделка, може да се осигури още по добре разбира се да няма измамени камилчета. И анонимно няма да стане. По някакъв начин трябва да се премахне този дълг и ако стане ще се получи свръхпредлагане на фиатни пари освободени от ангагимента да опосредствят търговията, естественно дълговете ще почнат да се топят и няма да се раждат задлъжнели деца. Не знам как да се изразя по ясно. Финансовата система е лоша - тя централизира и концентрира ресурсите, ако трябваше да е така то този целия Свят нямаше да го има а щеше да има само Хонг Конг, Шанхай, Сингапур и т.н.т.

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X