IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Да де, ама точно разбирането на теорията на парите е от значение, за разбиране на икономическото значение на биткойн. Човек може да разбира колкото си иска от хаш функции, но това няма да му помогне.
    Да, по принцип си прав!
    За да се случи полезен и плодотворен разговор от този тип за обозримо кратко време, подходящо е в процеса да се ангажират някакъв относително ограничен кръг от субекти, всички високообразовани и ерудирани, готови да слушат и чуват опонентите. Доколкото не може да са всички продукти на някаква обща културна и информационна среда, следва в началото да се направи сериозно усилие за уеднаквяване на понятииния апарат и след това да започне дискусия по същество.

    Тук това всъщност не може да стане и това не е никаква драма. Има порой от мнения и всеки си избира дали да слуша, кого да слуша. Практически от подобен разговор не може да се излезе с някакъв финален и общоприемлив резултат. Много вярна забележка на ХМан за липса на каква да е чуваемост. Още повече става дума не само за Егото в процеса на отстояване на мнение, а за пряк користен интерес. Той също не може да се изключва, все пак сме анонимни.

    Илюстрирам трудностите. По-долу говориш за актив и пасив. Едното е в кавички, другото не. Не те разбирам еднозначно. Счетоводно не може да е вярно - ако приемем, че ползваш счетоводни понятия. Ако има актив, има и пасив. Първото отговаря на въпроса: Какво е това?, Второто отговаря на въпроса: От къде се е взело? Какъв е източникът на средствата, щото в актива да се появи нещо?
    Сигурно забелязваш от едни два ред постинг колко въпроси излизат.
    А пък дори не сме започнали приказка, че е възможно думите актив и пасив да с е използват в друг смисъл - по делничен, да кажем.

    Завършвам с това, че в темата за златото периодично се преражда един порив за изясняване на природата на парите и техните свойства и функции и макар да говоря за процес, който трае вече много години, полза никаква. Мнения и виждания има безчет. Разговорите приключват с тежки изпокарвания.
    Правил съм опит да участвам. Безрезултатно!
    Повече не ми е интересно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Знаех си аз, че има вероятност да започне пак разговор за обща теория за парите и техните функции, ама продължавам да се въздържам от вършене на това точно в темата за койните.
      Да де, ама точно разбирането на теорията на парите е от значение, за разбиране на икономическото значение на биткойн. Човек може да разбира колкото си иска от хаш функции, но това няма да му помогне.

      Коментар


      • Според мен основният проблем е че нито една от страните не иска да изслуша другата... едните казват, че са "финансови експерти-гурута" и няма да вземат на сериозно мнението на някакви си "нърдове". Те от своя страна наричат "финансовите експерти" - "динозаври" и също не искат да чуят каквото и да било от отсрещната страна.

        Истината е че няма "фундамент", ние си го измисляме и нарочваме какъв да е фундамента. Обикновено си избираме това което смятаме, че е най стабилното, неразрушимо и неостаряващо, зарди това на много хора Биткойн им се вижда нестабилен, но те не си дават сметка, че дори най-стабилните неща започват, волитално... колкото са по-стабилни, толкова е по волитално е създаването им. Замислете се при какъв физически метод е създадено златото. А с критповалутите хората се мъчат да създадат нещо "по-добро" от златото... разбира се че ще е волитално и експлозивно... докато не видим супернова, още нищо не сме видели... истинската волиталност не сме я видели. Дано само хората не изпаднат в масова истерия... че тогава може наистина да стане страшно.

        Според мен банкерите и политиците, не трябва да отричат криптовалутите, а по скоро да мислят за начини да канализират в правилната посока тази енергия, че иначе не ми се мисли какво може да се случи. Мисля че първият пример ще го видим в Китай... отиде им "подредената диктатурка с Китайски характеристики"... заради някакви си крипто-нърдове. Властите там, не трябваше да го забраняват.
        Last edited by Xman1; 06.12.2017, 13:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Верен акцент!
          Ама си трябва способност и висока степен на абстрактно мислене.
          Само че биткойн е нещо друго. Биткойн е “актив”, който не е ничий пасив. Това го прави да прилича на стока.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение

            ....Даже вече и оядените банкстерски усойници го разбраха, и се юрнаха вкупом да обясняват как блокчейна е "много добра технология", но биткойна не струва....
            И от кога банкстерите от Уол стрийт се приемат за вещи в информационните технологии, криптографията и програмирането? Те не могат да "прогнозират" колко ще е доходността по 10-годишните трежърита утре, камо ли след месец, но иначе са уверени точно коя технология или идея ще оцелее. Евала.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение



              По въпроса със стоката, валутата и парите изобщо:

              ....I mean, what is “money”? At its core, it’s no more than the most-tradable good in a given society, a trading chit we use as a measurement tool, a token recording how much value we created or are owed. Arguably the first money was not gold, not seashells or even barter, but a promise. Let me borrow your net and I’ll give you a couple fish from the work. Why? Because you might break the net or I might use it, so I need to get paid for my risk, reward for my effort in making and storing the net to begin with.

              So money at its most austere is simply a promise.....


              Източник
              Верен акцент!
              Ама си трябва способност и висока степен на абстрактно мислене.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Според мене дори не е стока, а услуга
                Знаех си аз, че има вероятност да започне пак разговор за обща теория за парите и техните функции, ама продължавам да се въздържам от вършене на това точно в темата за койните.

                Поздрави на копачи и притежатели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Аз като проучвах по стечение на обстоятелствата ха да се наканя да купя, и от 50 $ се срина на 10.
                  Ако бях купил щях да продам на 300.
                  Следващия бум беше на 1200, тогава със сигурност щях да разтоваря.
                  Биткойн е демократична самосбъдваща се прогноза. Ако 51% са скептици - цената тръгва плътно надолу.
                  Аз съм скептик, щото отделих няколко месеца да му разуча сорса, и слабостите.
                  Огромното мнозинство нямат моята квалификация, пък аз нямам техните пари да ги наливам у нищото.
                  И те така и половин милион може да стане. Ако можех да предвиждам простотията човешка - да съм вече милиардер.
                  "I can calculate the motion of heavenly bodies, but not the madness of people."

                  Твърди се, че Нютон го е казал това.

                  Разбира се, и аз ако си бях взел 20 койна ей така за майтап, примерно на $5, почти сигурно е че щях да ги продам на $100.
                  Last edited by Money; 06.12.2017, 13:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Те откъде да знаят, че така ще скокне Койна. Пък и ако бяха истински визионери щяха да имат по 1000 Койна още от 2012-2013г.
                    Аз като проучвах по стечение на обстоятелствата ха да се наканя да купя, и от 50 $ се срина на 10.
                    Ако бях купил щях да продам на 300.
                    Следващия бум беше на 1200, тогава със сигурност щях да разтоваря.
                    Биткойн е демократична самосбъдваща се прогноза. Ако 51% са скептици - цената тръгва плътно надолу.
                    Аз съм скептик, щото отделих няколко месеца да му разуча сорса, и слабостите.
                    Огромното мнозинство нямат моята квалификация, пък аз нямам техните пари да ги наливам у нищото.
                    И те така и половин милион може да стане. Ако можех да предвиждам простотията човешка - да съм вече милиардер.

                    Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение

                    Ти май нещо не разбираш с кого си имаш работа. За хард "койнаджийте" няма значение дали цената срещу хартията ще стане 0 (зеро).
                    Водиш борба с една идея, а идеите не може да ги забраниш със закон. Даже вече и оядените банкстерски усойници го разбраха, и се юрнаха вкупом да обясняват как блокчейна е "много добра технология", но биткойна не струва. Дори и да успят в пъклените кроежи, е само въпрос на време да се появи следващият Накамото-сан.
                    Това болднатото ако имаш на идея колко е вярно... В смисъл не влагам ирония, на поразия почнаха да се търсят блокчейн кодери, и в момента се образовам по hyperledger. Toва до Биткойн е като Ферари до каруца!
                    Last edited by IvanTerziev; 06.12.2017, 12:16.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение



                      По въпроса със стоката, валутата и парите изобщо:

                      ....I mean, what is “money”? At its core, it’s no more than the most-tradable good in a given society, a trading chit we use as a measurement tool, a token recording how much value we created or are owed. Arguably the first money was not gold, not seashells or even barter, but a promise. Let me borrow your net and I’ll give you a couple fish from the work. Why? Because you might break the net or I might use it, so I need to get paid for my risk, reward for my effort in making and storing the net to begin with.

                      So money at its most austere is simply a promise.....


                      Източник
                      Абсолютно. Парите в днешно време са обещания. Резултат на swap of IOUs.

                      От доста време се опитвам да го обясня.
                      Last edited by Money; 06.12.2017, 13:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Според вас дали ще има масова истерия при койнаджиите - да почнат да продават къщи, коли и апартаменти и да бухат всичко спестено в койни?
                        Ти май нещо не разбираш с кого си имаш работа. За хард "койнаджийте" няма значение дали цената срещу хартията ще стане 0 (зеро).
                        Водиш борба с една идея, а идеите не може да ги забраниш със закон. Даже вече и оядените банкстерски усойници го разбраха, и се юрнаха вкупом да обясняват как блокчейна е "много добра технология", но биткойна не струва. Дори и да успят в пъклените кроежи, е само въпрос на време да се появи следващият Накамото-сан.

                        Коментар


                        • !!! 12.500$ !!!
                          A в Coinbase в момента е 12.730$ Честит АТН!!!
                          Дали още днес няма да видим 14.000$???
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            .......Радев неколкократно подчерта, че биткойнът не е валута, а стока. Цената на тази стока е резултат на извършваща се в момента спекула......


                            По въпроса със стоката, валутата и парите изобщо:

                            ....I mean, what is “money”? At its core, it’s no more than the most-tradable good in a given society, a trading chit we use as a measurement tool, a token recording how much value we created or are owed. Arguably the first money was not gold, not seashells or even barter, but a promise. Let me borrow your net and I’ll give you a couple fish from the work. Why? Because you might break the net or I might use it, so I need to get paid for my risk, reward for my effort in making and storing the net to begin with.

                            So money at its most austere is simply a promise.....


                            Източник

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Без да заявявам лично отношение, заради едната конкретизация ще споделя, че в сутрешното си изказване гуверньоръйт Радев неколкократно подчерта, че биткойнът не е валута, а стока. Цената на тази стока е резултат на извършваща се в момента спекула.
                              Още малка подробност. Водещият упорито наричаше койна валута, а Радев го поправи - оттам дойдоха и повторенията. В едно от тях Радев допълни виждането си като интонационно в скоби нарече койна и актив.

                              Всимки в този форум сме се сблъсквали с проблема, че при широката публика дефинирането на понятия като пари, валута и актив е една непосилна тегова. Всъщност не само при широката публика.
                              Все пак предаването е предназначено за максимално широка аудитория.
                              Според мене дори не е стока, а услуга

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Това няма да го направят "койнаджиите". Те вече си имат и, ако не продават, поне гледат сеира на останалите.
                                Апартаменти и коли ще заложат хората, които днес не вярват, но един ден ще бъдат увлечени от тълпата. Може всеки да стане един от тях, дори и хард-кор противниците на биткойна. Не се знае. Хора сме.
                                Сиреч койнаджиите не вярват достатъчно в койните. Само се радват, че бизнеса върви. А на всеки от тях им стига да имат по 0.2-0.5 койна.

                                Коментар

                                Working...
                                X