IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от valdor Разгледай мнение
    Брата гледал един как ял баничка с боза и ми каза,че било много сладко.....та и на теб някой филмаджия ти ги е разказвал тез небивалици

    Баничката и бозата си ги спомням от първо лице... наистина бяха много вкусни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Винаги ще се намери начин за Кеширане!
      Колкото и да се забранява едно нещо - толкова повече вратички се намират .....
      Ако някой е на 50+ години сигурно помни че навремето имаше "черна борса" за забранени стоки, валута (долари, марки, паунди) и злато (то също беше забранено) цената на тези стоки бяха 2-3 ПЪТИ над реалните цени. Лично съм уреждал свадбени халки на колеги от следването, защото не можеха да се купят свободно от магазина, цената беше - колкото кажеш ..... А често имаше и бонус шишета с ракия за благодарност!
      Та нека банките забранят транзакции с пари от Биткоин, няма лошо
      Щом мислиш така,слагай койните в джоба и бегай на пазара да ги продаваш под масата....даже може и 20х$ да им вземеш...чух,че бая ги търсели

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        То никога не е късно да възстановим "Магурата"... а някога за такива работи се ходеше в Белене, пък и печалбите са били "жълти стотинки". За вицове също се ходеше в Белене... а от тях дори нямаше печалба. За видео касетки със западни филми, също се ходеше в затвора...


        Според мен това което правят банките е лоша идея... да се опитват нормален бизнес, да го направят "подземен". Но тяхна си работа, те си знаят "най-добре".



        П.С. Аз не съм бил директен свидетел на събитията по соца, защото съм бил още малък, но са ми разказвали...
        Брата гледал един как ял баничка с боза и ми каза,че било много сладко.....та и на теб някой филмаджия ти ги е разказвал тез небивалици

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          Xman, баМките са длъжни да го направят.
          От 03.01.2017 при тях влиза в сила - no end client name, no deal!
          Бая офшорки също ще глътнат вода покрай това, но за анонимните криптоси, може да се окаже фатално.

          П.П. И изобщо не говоря, само за родните "трезори"...
          Въобще не ти разбирам логиката. Борсите отдавна искат лични данни и документи при банкови преводи.

          По вашата логика трябва да забраним книжните банкноти въобще, понеже със сигурност участват в прането на пари, неплащането на данъци, търговията с дрога и какво ли още не.

          Коментар


          • Xman, баМките са длъжни да го направят.
            От 03.01.2017 при тях влиза в сила - no end client name, no deal!
            Бая офшорки също ще глътнат вода покрай това, но за анонимните криптоси, може да се окаже фатално.

            П.П. И изобщо не говоря, само за родните "трезори"...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Аз не разбирам кво ги бърка койнаджиите, че блокирали сметките в някакви си фиатни пари на борсите им???
              Та нали койните са си у тях, имат си частен ключ и никой не мое ги барне.
              Пък и цената им расте ли расте.......е пак спрямо блокираната от баМките шума де, ноооо пълно щастие няма.

              То никога не е късно да възстановим "Магурата"... а някога за такива работи се ходеше в Белене, пък и печалбите са били "жълти стотинки". За вицове също се ходеше в Белене... а от тях дори нямаше печалба. За видео касетки със западни филми, също се ходеше в затвора...


              Според мен това което правят банките е лоша идея... да се опитват нормален бизнес, да го направят "подземен". Но тяхна си работа, те си знаят "най-добре".



              П.С. Аз не съм бил директен свидетел на събитията по соца, защото съм бил още малък, но са ми разказвали...
              Last edited by Xman1; 07.12.2017, 11:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Те и наркобароните и оръжейните черноборсаджии намират начини да кешират....понякога.
                Въпросът е дали обикновения гражданин би желал да е в "схемата" с тия скъпи "стоки", носещи стотици, че и хиляди проценти печалба.....при това необлагаема.
                Всъщност си е облагаема. НАП са се изказвали по случая. Колко са прави и дали може да се съдите за това е друг въпрос.

                Коментар


                • Те и наркобароните и оръжейните черноборсаджии намират начини да кешират....понякога.
                  Въпросът е дали обикновения гражданин би желал да е в "схемата" с тия скъпи "стоки", носещи стотици, че и хиляди проценти печалба.....при това необлагаема.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                    ПИБ са надушили, че му иде края на хойните и са решили да не се набъркват в скандалите, които ще последват.... Всъщност този случай е хубав пример за всички фенове на хойните - да разберат колко уязвими са всъщност. Щото всички огромни "печалби" са само въображаеми докато не кешираш. Спрат ли ти пътя към кеша - умрел си. Който е отдавна на БФБ много добре знае, че печалбата става реална само след като кешираш. Всичко останало е майтап.
                    Винаги ще се намери начин за Кеширане!
                    Колкото и да се забранява едно нещо - толкова повече вратички се намират .....
                    Ако някой е на 50+ години сигурно помни че навремето имаше "черна борса" за забранени стоки, валута (долари, марки, паунди) и злато (то също беше забранено) цената на тези стоки бяха 2-3 ПЪТИ над реалните цени. Лично съм уреждал свадбени халки на колеги от следването, защото не можеха да се купят свободно от магазина, цената беше - колкото кажеш ..... А често имаше и бонус шишета с ракия за благодарност!
                    Та нека банките забранят транзакции с пари от Биткоин, няма лошо
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      14 Б !!!!


                      Това вече е противоестествено.
                      Кое му е противоестественото?
                      Ако някой си беше купил на първи май 10 койна по 1350 долара, сега щеше да има над 143 000 долара.
                      Според мен койнаджиите си изпуснаха техните влакове още през лятото.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Аз не разбирам кво ги бърка койнаджиите, че блокирали сметките в някакви си фиатни пари на борсите им???
                        Та нали койните са си у тях, имат си частен ключ и никой не мое ги барне.
                        Пък и цената им расте ли расте.......е пак спрямо блокираната от баМките шума де, ноооо пълно щастие няма.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          Бай Марине,

                          точно преди месец, на 05 ноември в ранните часове, като обсъждахме цената на койните, ми хрумна една откачена идея, провокирана от твое мнение и от мнение на innergy, мисля беше. Цената беше около $7500 на койна.

                          Тогава постнах една графика с резултата от идеята ми, ти каза, че горе-долу така ги виждаш нещата, ама не си сигурен за сроковете. Ето я графиката пак:
                          [ATTACH=CONFIG]n3271453[/ATTACH]


                          Днес е 07 декември, гледам в coindesk цената е $14 578 сега.

                          Виж кво става, човек....

                          Мнението ми не е препоръка за нищо.
                          Браво Бей Ефенди!!!
                          Оцелил си и тайминга - ако някой те е послушал и отиграл - да ЧЕРПИ
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            crypto.bg:
                            На 6 декември, Първа инвестиционна банка спря достъпа до сметките на всички сайтове за обмен на биткойн в България. Без предупреждение и без обяснение. Тъй като ПИБ е единствената ни връзка с международните борси, трябва да преустановим работа, докато намерим нова банка партньор.
                            ПИБ са надушили, че му иде края на хойните и са решили да не се набъркват в скандалите, които ще последват.... Всъщност този случай е хубав пример за всички фенове на хойните - да разберат колко уязвими са всъщност. Щото всички огромни "печалби" са само въображаеми докато не кешираш. Спрат ли ти пътя към кеша - умрел си. Който е отдавна на БФБ много добре знае, че печалбата става реална само след като кешираш. Всичко останало е майтап.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Ха Добри Ютро!!!
                              Продажба на 23.500 лв. около 14.000$
                              Като финализирам нещата ще пиша пак
                              Бай Марине,

                              точно преди месец, на 05 ноември в ранните часове, като обсъждахме цената на койните, ми хрумна една откачена идея, провокирана от твое мнение и от мнение на innergy, мисля беше. Цената беше около $7500 на койна.

                              Тогава постнах една графика с резултата от идеята ми, ти каза, че горе-долу така ги виждаш нещата, ама не си сигурен за сроковете. Ето я графиката пак:
                              Click image for larger version

Name:	BTC-Hypotesis0.jpg
Views:	1
Size:	30.3 КБ
ID:	3271453



                              Днес е 07 декември, гледам в coindesk цената е $14 578 сега.

                              Виж кво става, човек....

                              Мнението ми не е препоръка за нищо.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Penko - всякакви банкови трансфери срещу крипто трябва да се забранят и такива сметки да се блокират, защото не може да се формулира законна причина за превода от този който го прави и причината не подлежи на установяване..Банката трябва да наруши закона извършвайки такъв превод.
                                Вчера главният банкер на държавата, г-н Радев, рече между 2-3 тоста за здравето на раята, че биткойнът е стока. Не е извън закона, но явно подопечните му банки решават на око как да се разпореждат с парите, участващи в търговията. Това е една от основните причини за съществуването на криптовалутите въобще. Ще гледам с интерес развитието на ситуацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X