IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам, че биткойна се сурна между 3 и 5 000 $ на различните борси от върховете... Цената има силно влияние на психиката в двете посоки, като расте - алчност, като пада - страх.. да видим дали ще доведат днешните разпродажби до панически такива..

    пп Волатилността обаче цепи, на GDAX за 10 минути 1200 $ ластик
    Last edited by dex; 08.12.2017, 14:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      Това го четох вече. Мислиш ли, че историята с бабата Гертруда е това, което е станало?
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Ето какво казва шефът на crypto.bg по повод причините за блокирането на сметките на всички бълграски криптоборси:



        Явно някоя голяма шашма е станала. Умирам от любопитство да разбера каква точно
        https://community.crypto.bg/t/topic/1545

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

          Всъщност професорът явно наблюдава отблизо сагата с хойните, но както винаги предпочита да е дискретен и затова днес се е произнесъл с един пестелив постинг в темата за Оптимизма:
          Всъщност теорията на професора живо еволюира пред очите ни- след като умело развърза цените на активите от присъщите им ендогенни ограничения, сега вече свързва така развързаните цени със сложна система от взаимовръзки, даващи още по-голява свобода на въображението ни при ценообразуването!

          Коментар


          • Ето какво казва шефът на crypto.bg по повод причините за блокирането на сметките на всички бълграски криптоборси:

            ....Всяка банка преди да отвори сметка на биткойн обменник (нали така ни се вика) ще попита Фибанк защо са затворили. И Фибанк като им обясни за какво става въпрос, ще се откажат бързо-бързо....
            Явно някоя голяма шашма е станала. Умирам от любопитство да разбера каква точно
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Реално, единственият важен въпрос е как да се запази стабилността на финансовата система. ССР-та трябва да искат брутално висок марджин за клиъринга на крипто дериватите.

              То аз не знам дали ще има много смелчаци да шортят нещо толкова ирационално. Така че пазарът на деривати може и не потръгне.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Сигурен съм, че доайен като професора има какво да каже по темата толкова напомняща плодотворните му творчески изледвания в миналото
                Всъщност професорът явно наблюдава отблизо сагата с хойните, но както винаги предпочита да е дискретен и затова днес се е произнесъл с един пестелив постинг в темата за Оптимизма:

                Първоначално изпратено от Karo Разгледай мнение
                Май започнахме да закриваме позиции тук за да инвестираме в биткойни, така и трябва. Аз се чудя дали репо и от там в биткойн, или направо закривам всичко тук и в биткойн. Съвети?
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                  Е това как ще стане?! Нали все пак някой трябва да ги "продава" тия количества... от къде ще ги вземе да ги "продава" за да стигне цената до 0 (това ми се вижда невъзможно) ?! Повечето държатели на Биткойн вярват в идеята и няма да тръгнат да продават, дори напротив, един евентуален спад ще е идеалното време за ново включване. Тези които не вярват, много отдавна са кеширали всичко.

                  Реално това което се случва в момента са "борсови манипулации", в момента в който се опитат да тръгнат в обратната посока много бързо ще ударят на камък, защото няма да има от къде да вземат монети да ги продават... в момента се продават "кухи монети"... т.е. това което се продава не са реални Биткойни. Няма голям трансфер на Биткойни към борсите, просто монетите на борсите си сменят притежателя и цената расте... но в момента в който цената започне да пада, ще се включат истинските Биткойн ентусиасти, а те монети по борсите не държат. За нула време монетите на борсите ще свършат и цената пак ще тръгне нагоре.

                  Аз не мога да разбера, защо някои хора си мислят, че Биткойн ентусиастите са някакви хазартни типове, които си менят мнението на 5 минути и се отказват при първия полъх на вятъра.
                  Ако се замислиш, достатъчно е няколко стратегически държателя да започнат да продават и всичко ще се срине. В един момент ще се усетят, че са в дилемата на затворника и че е в техен интерес да издънят другарчетата си първи.

                  Тогава много бързо ще се намери Наш равновесието на този пазар.
                  Last edited by Money; 08.12.2017, 13:17.

                  Коментар


                  • Тва след всяка статия колко е скочил биткоина скача с още 100 долара.

                    Добре се надува балона точно по план - както всички останали. Само дето е непрогнозируем както останалите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                      С това мнение се класира веднага за едно от ограничените места за докторанти при великия проф. Каро.
                      Сигурен съм, че доайен като професора има какво да каже по темата толкова напомняща плодотворните му творчески изледвания в миналото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        Аз не мога да разбера, защо някои хора си мислят, че Биткойн ентусиастите са някакви хазартни типове, които си менят мнението на 5 минути и се отказват при първия полъх на вятъра.
                        В общи линии не знаят какво са си купили, нито искат да разберат, само трябва да расте. Познавам една дузина такива А и като те чета и ти не си много различен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                          Е това как ще стане?! Нали все пак някой трябва да ги "продава" тия количества... от къде ще ги вземе да ги "продава" за да стигне цената до 0 (това ми се вижда невъзможно) ?! Повечето държатели на Биткойн вярват в идеята и няма да тръгнат да продават, дори напротив, един евентуален спад ще е идеалното време за ново включване. Тези които не вярват, много отдавна са кеширали всичко.

                          Реално това което се случва в момента са "борсови манипулации", в момента в който се опитат да тръгнат в обратната посока много бързо ще ударят на камък, защото няма да има от къде да вземат монети да ги продават... в момента се продават "кухи монети"... т.е. това което се продава не са реални Биткойни. Няма голям трансфер на Биткойни към борсите, просто монетите на борсите си сменят притежателя и цената расте... но в момента в който цената започне да пада, ще се включат истинските Биткойн ентусиасти, а те монети по борсите не държат. За нула време монетите на борсите ще свършат и цената пак ще тръгне нагоре.

                          Аз не мога да разбера, защо някои хора си мислят, че Биткойн ентусиастите са някакви хазартни типове, които си менят мнението на 5 минути и се отказват при първия полъх на вятъра.
                          С това мнение се класира веднага за едно от ограничените места за докторанти при великия проф. Каро.

                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            Много си прав.
                            След рязък спад, пазарът до толкова ще изтънее, че бидовете ще са по-малко от сегашните при КТБ или Химко......та нива от 1000 няма да видите. Всъщност ще спрете да виждате каквото и да е освен син екран.


                            Е това как ще стане?! Нали все пак някой трябва да ги "продава" тия количества... от къде ще ги вземе да ги "продава" за да стигне цената до 0 (това ми се вижда невъзможно) ?! Повечето държатели на Биткойн вярват в идеята и няма да тръгнат да продават, дори напротив, един евентуален спад ще е идеалното време за ново включване. Тези които не вярват, много отдавна са кеширали всичко.

                            Реално това което се случва в момента са "борсови манипулации", в момента в който се опитат да тръгнат в обратната посока много бързо ще ударят на камък, защото няма да има от къде да вземат монети да ги продават... в момента се продават "кухи монети"... т.е. това което се продава не са реални Биткойни. Няма голям трансфер на Биткойни към борсите, просто монетите на борсите си сменят притежателя и цената расте... но в момента в който цената започне да пада, ще се включат истинските Биткойн ентусиасти, а те монети по борсите не държат. За нула време монетите на борсите ще свършат и цената пак ще тръгне нагоре.

                            Аз не мога да разбера, защо някои хора си мислят, че Биткойн ентусиастите са някакви хазартни типове, които си менят мнението на 5 минути и се отказват при първия полъх на вятъра.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Въпреки че си трил "яката с баданарката" постове от преди 2-3 години, доста от тях са останали цитирани от Форекс Мастъра, но нямам намерение да те цитирам за да превръщам темата в "бисери и вицове"
                              Защо няма да ме цитираш?
                              Само прогнози за срив цитираш, а моята прогноза от лятото за възможен скок в цената до 15-20 хиляди, с която горе-долу налучках текущото положение не щеш да цитираш.

                              По груби сметки, ако някой лятото беше купил койни за 10 хиляди долара, сега вече щеше да има над 110 000 долара. Нали така?
                              Last edited by Frosty; 08.12.2017, 11:56.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                                Много си прав.
                                След рязък спад, пазарът до толкова ще изтънее, че бидовете ще са по-малко от сегашните при КТБ или Химко......та нива от 1000 няма да видите. Всъщност ще спрете да виждате каквото и да е освен син екран.
                                Що ?
                                Аз мисля, че цената ще се качи още.
                                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                                Коментар

                                Working...
                                X