IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Тренд се язди докато има сила и топки, после слизаш от умрелия кон
    ако нямаш топки да правиш по-големи пари от повечето, си просто част от Овцете

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Не ща да спасявам когото и да е. Хортуваме си тука, грея се до кюмбето и си гледам филма. Такъв сеир не се случва всеки ден. Само жалкото е че като се обърне тренда стискат зъби и всичко умира. Настава тишина. И не е интересно.
      Тренд се язди докато има сила, после слизаш от умрелия кон
      Сефте!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hammer Разгледай мнение

        Не съм карал никого да вярва на технически анализи. Поради тази причина не мога да приема и някой да ми дава наклон - свободен си да вършиш каквото искаш, ама нещо различно от мнението си да го определяш като "простотия" показва ниско ниво (за съжаление много често срещано по нашите географски ширини). Прави каквото си искаш (отричай или приемай техническия анализ, биткойна и т.н), но ако може без лепене на етикети. Повече няма да ти отговарям, защото ще бъде само загуба на времето за мен. Успехи ти желая с каквото и да се занимаваш.
        Не го приемай лично човек. Така е отричам техническият анализ напълно като средство за прогноза. Естествено,че си свободен да правиш каквото искаш. парите и живота си е твой. Позволявам си само да ти дам приятелски съвет,да не се доверяваш и ти на техническите индикатори вълни и подобни. Не отричам средните но за там си има съвсем друга техника,а не тази която пише по учебниците и книгите. И не се доверявай юнашката на разни експерти. Те затова са екперти (аз не съм експерт) по форуми и разни сайтове, а не си правят големите кинти и да си свиркат по цял ден.. Успех ти пожелавам не само на теб, а и на всички на бай хойн влакчето правете пари и по-малко злоба срещу нас отричащите хойна.

        Коментар


        • Hammer,споделям мисленето ти,аз като спекулант се интересувам само от алт.койни.
          Там има по сериозни движения и възможност за ръст,според мен.


          Но,трябва малко от малко да са се доказали,т.е извън топ 10 не са ми интересни.

          за целта е добре да се помисли по въпроса,ако Биткойн падне,ще остане ли топката в алт.койните,или всички ще спихнат.

          Наблюдавам дни когато Биткойн се покачва,алт.койните падат,или спят,и обратно -при застой на Биткойна,алт.койните наваксват.

          от това може да се направи нещо като система,при мен се получи на няколко пъти.

          Има много хляб в тая работа,топки да има човек само

          успехи гайс!
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Абе какъв технически анализ бе..... Вече се уморих от простотии.Анализатори вълни, свещи индикатори, и некви картинки на разни спецове. От 100 000 картинки ясно е,че една ще е вярна до момента за бай хойна. Човека с вълните. Какви глупости пишеш бе човек. Не разбираш ли,че всяко нещо се движи от тия отгоре с якото кинти. Ти може само да се надяваш,че си уцелил посоката им. Давам ти пример и с форекса понежа го следя. Гледаш некви индикаторчета сигналчета влизаш в позиция и накрая тия диларите бачкащи за банките в чат стая се разбират някой да купи за 250-300 милиона и мести цената. банката доволна, дилара доволен комисионната в джобчето, а ти оставаш с пръст в устата а сигналчето ти вече свети с друг цвят и ти пак тръгваш да го следваш и пак си с пръст в устата. При биткойна манипулацята е 100 пъти по лесна. Трендове мрендове, заеби ги тия глупости. Тоя с парите контролира всичко. Айде лек ден бай хойн маняци
            Не съм карал никого да вярва на технически анализи. Поради тази причина не мога да приема и някой да ми дава наклон - свободен си да вършиш каквото искаш, ама нещо различно от мнението си да го определяш като "простотия" показва ниско ниво (за съжаление много често срещано по нашите географски ширини). Прави каквото си искаш (отричай или приемай техническия анализ, биткойна и т.н), но ако може без лепене на етикети. Повече няма да ти отговарям, защото ще бъде само загуба на времето за мен. Успехи ти желая с каквото и да се занимаваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
              Разбира се че всеки може да си създаде/направи собствена Крипто Валута и да си мисли каквото си иска, включително че е станал милионер, но съвсем друг е въпроса дали някой ще иска да му я купи/приеме тази Крипто Валута.
              Има примерно Ronn Paul Coin (RPC) https://coinmarketcap.com/currencies/ronpaulcoin/ пазара не иска да я приеме вече повече от 4 години и това си е, но някой може да опита с 4ervenasganCoin или пък с BertiCoin и да има по-голям успех ...
              А това че 30% от Биткоините били в "криминални ръце" откъде го извадихте нямам си идея, но примерно след като нашето правителство конфискува около 1,25% от СЪЩЕСТВУВАЩИТЕ БИТКОИНИ, т.е. иззе ги от "криминалните ръце" по-добре ли стана или пак е същото???
              Между другото - много интересна дискусия на тази тема в Туитър - коментарите направо къртят!!!
              https://twitter.com/lopp/status/939634644936478722
              Oсобенно този "Let’s hope not, we don’t need a mafia state like Bulgaria controlling that much bitcoin!"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HuKePa Разгледай мнение
                ...вие или сте много рядко-прости или се правите на такива

                майтапа настрана, кажете в какво сте вкарали да ви кажа има ли смисъл
                би ли споделил ти в какво си инвестирал.
                койни купуваш или копаеш?

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                  Абе какъв технически анализ бе..... Вече се уморих от простотии.Анализатори вълни, свещи индикатори, и некви картинки на разни спецове. От 100 000 картинки ясно е,че една ще е вярна до момента за бай хойна. Човека с вълните. Какви глупости пишеш бе човек. Не разбираш ли,че всяко нещо се движи от тия отгоре с якото кинти. Ти може само да се надяваш,че си уцелил посоката им. Давам ти пример и с форекса понежа го следя. Гледаш некви индикаторчета сигналчета влизаш в позиция и накрая тия диларите бачкащи за банките в чат стая се разбират някой да купи за 250-300 милиона и мести цената. банката доволна, дилара доволен комисионната в джобчето, а ти оставаш с пръст в устата а сигналчето ти вече свети с друг цвят и ти пак тръгваш да го следваш и пак си с пръст в устата. При биткойна манипулацята е 100 пъти по лесна. Трендове мрендове, заеби ги тия глупости. Тоя с парите контролира всичко. Айде лек ден бай хойн маняци
                  Който е на борсата повече от три месеца трябва да е разбрал, че индикаторите са гоУлема работа и са направени с цел - не да печели малкия спекуланта а да групират стадото в правилната посока ...

                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Абе какъв технически анализ бе..... Вече се уморих от простотии.Анализатори вълни, свещи индикатори, и некви картинки на разни спецове. От 100 000 картинки ясно е,че една ще е вярна до момента за бай хойна. Човека с вълните. Какви глупости пишеш бе човек. Не разбираш ли,че всяко нещо се движи от тия отгоре с якото кинти. Ти може само да се надяваш,че си уцелил посоката им. Давам ти пример и с форекса понежа го следя. Гледаш некви индикаторчета сигналчета влизаш в позиция и накрая тия диларите бачкащи за банките в чат стая се разбират някой да купи за 250-300 милиона и мести цената. банката доволна, дилара доволен комисионната в джобчето, а ти оставаш с пръст в устата а сигналчето ти вече свети с друг цвят и ти пак тръгваш да го следваш и пак си с пръст в устата. При биткойна манипулацята е 100 пъти по лесна. Трендове мрендове, заеби ги тия глупости. Тоя с парите контролира всичко. Айде лек ден бай хойн маняци

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                      Да взема да се наредя и аз до простите. Не знам какво да правя. Колегата по-долу пита в какво сме вкарали? Вкарал съм го в козата. Не, не си мислете това, което си мислите. Чак толкоз прост не съм. Заложих на нея, при нас има една такава игра като при китайците - на петли. Само че, залозите се правят на кози. Селска борса си е, цялата в барбонки - в двора на някогашното ТКЗС. Вкарват един пръч сред няколко кози, пак така в оградено пространство, и която бъде опердашена най-много - тя печели залозите. Ама моята много рита. Иначе е дашна. Аз не съм имал проблеми с нея - по два литра мляко дава, блага и добра е. Предварителните ми прогнози бяха оптимистични, с хоризонт до деня на състезанието. Изтеглих всички спестявания - то какви спестявания от пенсията на баба ми, те едва стигаха да купя една автоматична доялка. Защото като застанех зад козата да я доя,тя мислеше, че отзад й стои разгонен пръч и започваше да рита силно като Багата, а така сецваше млякото. Както и да е, започна играта, а мойта рита ли рита. На пръча ташаците му се лашкаха от къчовете й като прав пенсионер в рейс 72. Аз се развиках - а, бе, аз съм, аз съм - само и само да се успокои козата.Тя изглежда се хвана, наостри уши и спря да рита. Пръчът само това и чакаше и не слезе от нея цял следобяд. Така спечелих състезанието. Добре, ама тия нехранимайковци - съселяните, не признават. Казват - ааа, ти се намеси, като й викаше. А какво съм се намесил, да не съм я пердашил аз? Стигнахме до арбитраж - отнесохме въпроса до фондовата борса. От там ни отговориха - оуу, тук,на борсата, всички викат, когато има сделки и стане напечено. Така се отървах. Та да питам колегата - печалбата от залозите в какво да ги вкарам? Защото се страхувам, че пръчът нещо повреди козата.
                      Хахахаххаха... )))))))))

                      Дали ще разбере.., к'во го пита...?!?

                      Коментар


                      • Да взема да се наредя и аз до простите. Не знам какво да правя. Колегата по-долу пита в какво сме вкарали? Вкарал съм го в козата. Не, не си мислете това, което си мислите. Чак толкоз прост не съм. Заложих на нея, при нас има една такава игра като при китайците - на петли. Само че, залозите се правят на кози. Селска борса си е, цялата в барбонки - в двора на някогашното ТКЗС. Вкарват един пръч сред няколко кози, пак така в оградено пространство, и която бъде опердашена най-много - тя печели залозите. Ама моята много рита. Иначе е дашна. Аз не съм имал проблеми с нея - по два литра мляко дава, блага и добра е. Предварителните ми прогнози бяха оптимистични, с хоризонт до деня на състезанието. Изтеглих всички спестявания - то какви спестявания от пенсията на баба ми, те едва стигаха да купя една автоматична доялка. Защото като застанех зад козата да я доя,тя мислеше, че отзад й стои разгонен пръч и започваше да рита силно като Багата, а така сецваше млякото. Както и да е, започна играта, а мойта рита ли рита. На пръча ташаците му се лашкаха от къчовете й като прав пенсионер в рейс 72. Аз се развиках - а, бе, аз съм, аз съм - само и само да се успокои козата.Тя изглежда се хвана, наостри уши и спря да рита. Пръчът само това и чакаше и не слезе от нея цял следобяд. Така спечелих състезанието. Добре, ама тия нехранимайковци - съселяните, не признават. Казват - ааа, ти се намеси, като й викаше. А какво съм се намесил, да не съм я пердашил аз? Стигнахме до арбитраж - отнесохме въпроса до фондовата борса. От там ни отговориха - оуу, тук,на борсата, всички викат, когато има сделки и стане напечено. Така се отървах. Та да питам колегата - печалбата от залозите в какво да ги вкарам? Защото се страхувам, че пръчът нещо повреди козата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          1929г. техническият анализ дава сигнал за продажба. Нищо повече. Не предвижда, че идва огромен сирв, просто сигнал за продажба.

                          В следващите 10г. техническият анализ дава около 400-500 погрешни сигнала за продажба и покупка. Реално, толкова много грешни сигнали, че при тогавашните транзакционни разходи, човек би загубил по-голяма част от предимството, което е получил от продажбата два-три месеца преди големия срив.
                          Факт. Точни затова се чудя на тези, които теглят заеми, продават апартаменти и т.н., за да закупят биткойни. Това е сигнал, че сме във фазата на алчността, но поне според мен не сме в края й. В криптовалути трябва да се инвестира толкова, колкото може да си позволиш да загубиш - има възможности за големи печалби, но и също така голям риск от сериозни загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Верно ли си виждал технически анализ преди 4 години на тогавашните алт-кески?
                            Не, не съм, говорех по принцип. И сега е пълно с анализи на аматьори, но и на уж професионални анализатори (а и през цялата година беше) как всеки момент биткойн ще се срине (особено покрай 20К, а и преди началото на фючърсите). Лично аз не виждам това като най-вероятно развитие, но ще видим. Очакванията ми са, че наистина ще има сериозен срив и биткойн в един момент ще бъде мразен от всички - хората, които са изгубили пари покрай него, банкерите, правителствата (те от сега си го мразят). Цената може да стане 1000, 500 или дори още по-малко usd. От друга страна сегашните противници на биткойн ще коментират, кой с ирония, кой със задоволство, а някои дори добронамерено (един нищожен процент), как постоянно са предупреждавали "койнаджиите", но те не са слушали. Този момент несъмнено ще дойде, вероятно дори не е съвсем далеч. Но! Тук за мен идва мисълта на Уорън Бъфет- be fearful when others are greedy and greedy when others are fearful. С други думи аз лично тогава ще пазарувам, особено когато всякакво доверие в биткойн (а вероятно и в другите криптомонетки) се е изпарило. Сега? Сега сме във фазата на еуфория и алчност, но техническия анализ показва, че има още време преди да се продава, алчността ще ни води до нови върхове. Не е препоръка!

                            Коментар


                            • 1929г. техническият анализ дава сигнал за продажба. Нищо повече. Не предвижда, че идва огромен сирв, просто сигнал за продажба.

                              В следващите 10г. техническият анализ дава около 400-500 погрешни сигнала за продажба и покупка. Реално, толкова много грешни сигнали, че при тогавашните транзакционни разходи, човек би загубил по-голяма част от предимството, което е получил от продажбата два-три месеца преди големия срив.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hammer Разгледай мнение

                                Е, както винаги зависи кой прави анализа...но и техническия анализ греши- никога не съм твърдял противното. Той е просто начин да се изчисли най-вероятното развитие на цената на определен финансов актив. Дали биткойн утре може да стане 500? Може. Дали това е най-вероятния сценарий? Определено не!
                                Верно ли си виждал технически анализ преди 4 години на тогавашните алт-кески?
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X