IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Та на фона на това, което са парите - криптосите са листенца намерени в гората или мидички събрани на плажа и каквато друга метафора ви хареса.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Има една птица - глухар. Цар Борис много е обичал да ходи на лов за нея. Особеността при тези хвъркати е, че като запеят, стават абсолютно достъпни за ловуване отблизо. Оттам идва и наименованието им - не, че не чуват, а забравят на кой свят са, когато запеят, и можеш дори с ръка да ги хванеш. По същия начин стават балоните - хората масово започват да пеят една и съща мантра, тази за внезапното забогатяване, и падат жертва, когато ловецът гръмне по балона. Свалям капа на трейдърите, те знаят това и са възможно предпазливи. Много тук може би са такива. Но характерното за всеки балон е, че никой не вижда, че е балон. Това е като най-голямата хитрина на Дявола - да внуши на хората, че не съществува. В ютуб е пълно с какви ли не приказки относно безоблачното бъдеще пред биткойна. Истината е, че няма как да стане това - властващата неокейнсианска икономическа парадигма няма да го допусне. Безпрецедентният икономически растеж се крепи на огромната илюзия, на която човекът е способен да даде живот - вярата в нищото, в случая във фиатните пари, били те и дигитални. Митовете и легендите не са измислени от динозаврите. Блокчейнът оживява материя от цялата тази абракадабра, което превръща битката му със статуквото в борба на видимото срещу невидимото.

      Парите са най-ликвидното обещание. А цялата ни икономика се крепи на договори и обещания, защото иначе трябва да минем на бартер.

      Ето ти най-елементарния случай, в който бартерът е невъзможен:


      Ако аз ловя риба, а ти произвеждаш зърно и ние правим обмен, аз ще ти давам риба срещу обещание за зърно в бъдеще. Аз черпя енергия да ловя риба от твоята бъдеща реколта и вяртата ми, че си "стабилен" човек на който може да се вярва.
      Та значи ако аз ти давам риба срещу обещание ти да ми дадеш зърно в бъдеще, вече не е бартер. И ако твоето обещание за зърно го напишеш на една хартия "Аз, pinoccio, се задължавам за доставя 100кг зърно на приносителя на тази бележка на 1 септември 2018г." вече сме много близо до парите. Тази хартия аз бих могъл да я изтъргувам срещу други стоки с трети лица, които също ти имат доверие и вярват, че щом си обещал значи ще доставиш. Разбира се в зависимост от прецнката им за риска да не доставиш, те ще искат да дисконтират хартията. Т.е. ако при бартер 100кг. зърно е равно на 50кг месо (спот цена), те срещу хартията ще ми дадат примерно 45кг месо (защото кой знае какво може да стане до 1 септември 2018).

      Ако сложим един посредник, търговец на обещания, помежду ни, който да мери риска и да дисконтира обещанията, и който да издава свои бележки в една абстрактна мерна единица за стойност - и ето ти банка и пари.
      Last edited by Money; 15.12.2017, 12:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение



        Дългоносков - сега: балон - след 10 години на двойно по-високи от сегашните цени, ще е небалон.
        Друже, моите почитания. Ти разглеждаш нещата като трейдър, а пък аз опитвам по-синергичен подход. Опитвам, дори, да използвам пътеводителя на галактическия стопаджия в търсене на въпроса на вечния отговор.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
          Cardano $0.21 (1050% за месец и половина))
          Защото нормалните криптовалути станаха скъпички, ного хора се хвърлят на свръхевтини - без да се замислят защо те такива. Това не го знам - кардано ли, каквото е - ама гледам - и Кученцето поскъпна тройно за нула време - а то: по какво се отличава от фалшивите държавни пари? Даже е по-зле от тях. Да инвестираш в Кученца е само малко по-трудно - отколкото: в листа от дървета.


          Дългоносков - сега: балон - след 10 години на двойно по-високи от сегашните цени, ще е небалон.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Има една птица - глухар. Цар Борис много е обичал да ходи на лов за нея. Особеността при тези хвъркати е, че като запеят, стават абсолютно достъпни за ловуване отблизо. Оттам идва и наименованието им - не, че не чуват, а забравят на кой свят са, когато запеят, и можеш дори с ръка да ги хванеш. По същия начин стават балоните - хората масово започват да пеят една и съща мантра, тази за внезапното забогатяване, и падат жертва, когато ловецът гръмне по балона. Свалям капа на трейдърите, те знаят това и са възможно предпазливи. Много тук може би са такива. Но характерното за всеки балон е, че никой не вижда, че е балон. Това е като най-голямата хитрина на Дявола - да внуши на хората, че не съществува. В ютуб е пълно с какви ли не приказки относно безоблачното бъдеще пред биткойна. Истината е, че няма как да стане това - властващата неокейнсианска икономическа парадигма няма да го допусне. Безпрецедентният икономически растеж се крепи на огромната илюзия, на която човекът е способен да даде живот - вярата в нищото, в случая във фиатните пари, били те и дигитални. Митовете и легендите не са измислени от динозаврите. Блокчейнът оживява материя от цялата тази абракадабра, което превръща битката му със статуквото в борба на видимото срещу невидимото.
            Адмирации !!!

            пп Като знам какви писма, заповеди и мнения пишат някои изпълнителни директори на финансови институции, искрено ти пожелавам поне до шеф на БНБ да достигнеш ....

            Койнаджиите са обхванати от "сляпата седмица "...Надявам се след женитбата за койните да получат и голяма зестра ....

            Късмет им пожелавам !

            Дано жълтите да го издухат ......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
              Така е, но всеки си има глава на раменете..
              Това е инвеститорски форум пълен с хора, който искат да печелят, решили са да печелят и търсят и споделят информация.

              Не мисля, че теми около морал, вяра и етика са уместни тук, затова и не ги коментирам..
              Рабзирам те, но всичко е в духа на темата. Посланието е гръмко и съвсем прагматично, даже можем да му облечем още по-тесни дрехи - чисто трейдърско. Слизайте от влака, докато е време. Ако мислите да чакате 100 000$, 1 000 000$ и т.н., значи сте за гърмене. Ще стане като във филма с Марлон Брандо - "По Мисури". Там има една такава фраза - "Ако се събудиш и видиш главата си до себе си, значи съм минал наблизо".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Иване,не ме чети както Дявола Евангелието!

                Казах в световен мащаб в гугъл се търси Инфо за Биткойн,а в България-инфо за Биг Брадър и Айфон.

                Кофти матриал,тва си е.....

                П.С. Ей са ше дойде Грую,да ми нашока ряпата,че пиша против Българите ,но пред фактите и Боговете мълчат.
                Ей ме на, тук съм
                В случая ми е трудно да взема страна, защото у нас си се търси точно гъзарията и показността, а в световен мащаб - кукичката за лесното забогатяване. Което е горе-долу едно и също, само дето ние търсим крайният резултат, шото вече сме направили пачката от дребните длаверки, а по света още търсят как да я направят тази пачка, тъй като и екстрите им (жените, дето стават за нещо - дано не прозвучи сексистко) са скъпи

                Иначе за койна - гледам мача и толкова - дано уцеля правилния момент за шортене, макар че с подобен крайно нерегулиран и манипулиран актив всичко е възможно. Успех на играещите и дани кибиците като мен скоро също станат играчи в посоката, в която си искат
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Така е, но всеки си има глава на раменете..
                  Това е инвеститорски форум пълен с хора, който искат да печелят, решили са да печелят и търсят и споделят информация.

                  Не мисля, че теми около морал, вяра и етика са уместни тук, затова и не ги коментирам..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                    Cardano $0.21 (1050% за месец и половина))
                    Има една птица - глухар. Цар Борис много е обичал да ходи на лов за нея. Особеността при тези хвъркати е, че като запеят, стават абсолютно достъпни за ловуване отблизо. Оттам идва и наименованието им - не, че не чуват, а забравят на кой свят са, когато запеят, и можеш дори с ръка да ги хванеш. По същия начин стават балоните - хората масово започват да пеят една и съща мантра, тази за внезапното забогатяване, и падат жертва, когато ловецът гръмне по балона. Свалям капа на трейдърите, те знаят това и са възможно предпазливи. Много тук може би са такива. Но характерното за всеки балон е, че никой не вижда, че е балон. Това е като най-голямата хитрина на Дявола - да внуши на хората, че не съществува. В ютуб е пълно с какви ли не приказки относно безоблачното бъдеще пред биткойна. Истината е, че няма как да стане това - властващата неокейнсианска икономическа парадигма няма да го допусне. Безпрецедентният икономически растеж се крепи на огромната илюзия, на която човекът е способен да даде живот - вярата в нищото, в случая във фиатните пари, били те и дигитални. Митовете и легендите не са измислени от динозаврите. Блокчейнът оживява материя от цялата тази абракадабра, което превръща битката му със статуквото в борба на видимото срещу невидимото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      Ха добър ден!!!
                      Следващата седмица ще стане "весело" с цената на Биткоин. Към края и нищо чудно да видим числа близки до 30.000$
                      Имам 2 малки поръчки на около 20.000$, които няма да отменям. Смятам да направя по-голяма продажба някъде в диапазона 25 - 30.000$ но точно къде още не съм решил.
                      Не съветвам никой да купува на тези нива!!! Със сигурност ще има много, много дълбока корекция, която може да стигне до 7.000$ или дори по-надолу, за купилите над тези нива - не се паникьосвайте и не продавайте панически, защото след това ще съжелявате!!!
                      Успехи на всички!
                      Няма да видите. Знам че е трудно да го проумееш, но с появата на фючърсите именно тия диви подскоци бяха обуздани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Trakatrak' - това е лесно за познаване, ще поскъпва и няма да може да си вземеш обратно парите които си дал да го купиш..по лесно от това няма. Да вечно ще е , вечно ще си ги имат хората купените койни - на тях пише вечно твои, първата буква.Никоя голяма търговска интернет компания не си пуска собствен койн и да постави оборота си на тъмно - за не бъде упрекната в укриване на данъци.
                        Аве глъмар, Амазон си имат собствен койн, спри да плещиш глупости

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                          Cardano $0.21 (1050% за месец и половина))
                          Има монетки, при които нЕкои хора с 1000 долара ще имат шанс да станат милионери стига да са им здрави нервите.

                          Коментар


                          • Cardano $0.21 (1050% за месец и половина))

                            Коментар


                            • Добре, де, някой може ли да каже как би съществувал кредитът в условия на криптовалута, която не позволява количествени улеснения и не позволява дори провеждането на монетарна политика в класическия смисъл на Фридман. Всеки кредит е вкарване на пари от въздуха, защото се върти в банките, без да излиза от тях, като в същото време банките си имат обща шапка и парите нито са излезли, нито са влезли. Така кредитът минава в графата актив в баланса на банката и е допълнителен такъв, зад който, всъщност, не стои нищо - само запис. Това е в основата на дълговата икономика. Изчезне ли тя и печатането, срещу което се бори криптовалутата, то изчезва и кредитът. А пък за лихвена политика да не говорим. А, сега си представете как би функционирала икономиката и споделете. Това директно означава драстично снижаване на растежа и при влизане в циклична криза, нормална за капитала, трудно излизане от нея, поради невъзможността да се правят публични разходи. Поради тази причина е било премахнато златото - като стопер за растежа и трудното овладяване на кризите. Ето, днес наричаме биткойна - дигиталното злато. Златото е страхотно, но как световната икономика би превключила на по-бавни обороти? Това е равносилно да лсезете от колело със скорости на старо балканче.

                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X