IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Мисля, че е ясно на всички (дори и да са визионери), че ако има критична маса на сел офф, хората ще продават просто защото цената пада. Т.е. нещата ще се обърнат. Ще влезем в един друг feedback loop за надолу.
    Ясно ама колко да е ясно ...като не знаем най-важния показател - колко е критичната маса или ..къде е точката на пречупване ...
    С тая ниска ликвидност ( която се вижда от търгуваните фючърси) все едно да търгуваш шит на БФБ с 2% free float
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Ма прав си бе, даже да ти кажа преди две седмици беше под 12 000 долара! Представяш ли си? А пък преди седмица беше към 16 000, то не се пипа това, трябва да съм луд просто да имам такова чудо... Че на всичкото отгоре е вероятно да продължи да расте, а пък после и да падне. Абе направо не знам какво има да го говорим!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Има ли статии колко може да е реалната капитализация на тия койни? Виждам някакви 600 милиарда долара по сайтовете но знам че повечето са кухи. Та 30%, 40%? Дори и да паднат не виждам големи рискове освен за спекулантчета които са вкарали масово по няколко хилядарки но щом искат да рискуват на макс тяхна си работа.
        Капитализацията на тъпите койни не е интересна, тя е фейк отвсякъде и пълна фалшификация.
        По-интересна е доходността, която предлагат тези виртуални койни - по 150% месечна доходност и по около 2000% годишна доходност, което е повече от доходността на всякакви акции, облигации, злата, ценни метали, високорискови фондове и валутни спекулации взети заедно.

        Според койнаджиите в този форум само пълни смотаняци не биха си набили спестяванията в толкова печеливша схема при такава голяма далавера, обещаваща годишна възвращаемост, непостижима при нито един от другите финансови инструменти.
        Така де, ако си направя сметка(без кръчмар) - примерно продавам си апартамента, вкарвам парите в биткойни и при 150% месечна доходност, ако имам късмет след 2 месеца вече ще имам печалба за още 3 апартамента, а след една година ще имам печалба за още 15 ~ 20 апартамента.
        Според вас това не е ли далаверата на века??

        ( ! ) Мнението ми не е препоръка за участие във виртуални понци-схеми или за покупко-продажба на измислени виртуални крипто-тъпотии.
        Last edited by Frosty; 18.12.2017, 16:38.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

          О не! Шокиран съм, това не е възможно, та това е изменение в цената от почти 0.8%, такова нещо не е възможно да се случи за каквото и да било търгувано на борса......
          И аз съм изумен от това, което казваш.

          По-рано вчера беше на 19 800. Я сметни сега с колко процента падна до 18 200. И това нещо претендира да е валута.

          Интересно ми е също, един магазинер защо трябва да приема койни, ако за една минута парите му могат да станат с 1% по-малко. Или може би ще надуе цените за платците в койни с 2-3%, за всеки случай?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Като го писах, биткойн беше на 18 200.

            И всъщност в рамките на 1 минута се срина от 18 350 на 18 200.
            О не! Шокиран съм, това не е възможно, та това е изменение в цената от почти 0.8%, такова нещо не е възможно да се случи за каквото и да било търгувано на борса......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Ценен съвет ,...благодаря ...
              Но не пада м... му ...А сега като скочи да купуваме ли ?
              Мисля, че е ясно на всички (дори и да са визионери), че ако има критична маса на сел офф, хората ще продават просто защото цената пада. Т.е. нещата ще се обърнат. Ще влезем в един друг feedback loop за надолу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                Абе не е баш така. На десетки борсички може да се регистрираш като Джон Доу и да си пълен анонимник. Само по-сериозните вземат присърце стандартите за KYC и AML - искат копие от документи, извлечения от банка, потвърждават банковата сметка едва след превод от нея към тях и т.н.
                Хм, не знаех, благодаря!
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Ценен съвет ,...благодаря ...
                  Но не пада м... му ...А сега като скочи да купуваме ли ?
                  Като го писах, биткойн беше на 18 200.

                  И всъщност в рамките на 1 минута се срина от 18 350 на 18 200.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Борсите и сега искат лични данни. Портфейлите са анонимни, системата е така направена. Излизаш на светло чак като искаш да обръщаш в кеш.
                    Нещо не разбрах смисъла на тая новина. И сега е така.
                    Абе не е баш така. На десетки борсички може да се регистрираш като Джон Доу и да си пълен анонимник. Само по-сериозните вземат присърце стандартите за KYC и AML - искат копие от документи, извлечения от банка, потвърждават банковата сметка едва след превод от нея към тях и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                      Това даваш ли да си го сложа в подписа?
                      Щом ти харесва давай

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Утре като се събудите ако Койна е под 17 500 - продавайте.

                        Само визионерите могат да държат и да се запасяват с още.
                        Ценен съвет ,...благодаря ...
                        Но не пада м... му ...А сега като скочи да купуваме ли ?
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Това не е възпрепятстване.

                          Това е мярка против пране на пари. Ти може да си търгуваш колкото искаш, но като решиш да обръщаш в пари (долари/евро) да купиш в случая на терористите бомби - да проверят кой е човека, който прибира кеша.

                          Това е така поне от няколко години, включително и в България. И това по никакъв начин няма да повлия на цената на биткоина.
                          За последното изречение съм съгласен. Цената на биткойн се влияе от нещо, но кое е това нещо аз лично не знам. Каквото и да е, със сигурност не е свързано със статуса на биткойн като валута. Доколкото останалото, тепърва ще регулират крптовалутите, и изказването ми беше не толкова за тази конкретна новина, колкото за отношението на феновете на биткойн към евентуални бъдещи регулации и държавна намеса, а именно пълната им увереност, че са недосегаеми от всякакви такива досадни работи.
                          Last edited by Abnell; 18.12.2017, 15:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Или балъците. Но това ще се разбере по-късно.

                            То се е разбрало

                            https://www.youtube.com/watch?v=nRItzSX0aCM
                            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                              Не разбра ли вече, че ако възпрепятстват биткойн, ще се търгува на черно и цената му ще скочи? Ако пък не го възпрепятстват, всички ще имат лесен достъп и цената му пак ще скочи. Изобщо няма вариант да не скочи.
                              Това даваш ли да си го сложа в подписа?
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Утре като се събудите ако Койна е под 17 500 - продавайте.

                                Само визионерите могат да държат и да се запасяват с още.
                                Или балъците. Но това ще се разбере по-късно.

                                Коментар

                                Working...
                                X