IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един колега беше набелязал IOTA за излитане, вече направи 30% и му е време да му се шатне главата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
      Твърдо Вярвам че бъдещата парична система ще е базирана на Блокчеина, подплатен/обезпечен със Реално Злато!!! Затова искам да си имам и от двете!!!
      Понеже и аз имам сходни възгледи мисля, че това може да представлява интерес:
      https://www.huffingtonpost.com/entry...b00caf3d59eb28

      Особено тази част:
      BitShares (BTS), with a market cap of $680M, is also a smart coin factory with hundreds of innovative financial products and compliant ICO offerings. It currently holds the record for over one million blockchain transactions per day dwarfing the performance of Bitcoin and all other blockchain networks. BitShares has in turn, teamed with the United Precious Metals Association (UPMA) to bring real-time metal-backed digital currencies into the mainstream.

      Bitshares е сред любимите ми монети и мисля, че в нея трябва да се инвестира дългосрочно. Кучетата, котките и т.н. са за временна спекулация - прибираш печалбите след ръста и кешираш или купуваш нова монета с голям краткосрочен потенциал. Bitshares - там вече говорим за инвестиция..без нужда от кавички. Все пакда добавя, че не е препоръка
      Last edited by Hammer; 19.12.2017, 20:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        А стига бе , ми че тя майка Тереза е харесвала долара повече от тебе бе ...
        made my day!!!! and so true!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

          Никога не бих очаквал някой да пренебрегне собствения си интерес заради някакво общо благо. Исках само да кажа, че истинските фенове на крптовалутите не са тези, които се радват на сегашната атмосфера, защото тя набляга на краткосрочни печалби за сметка на устойчив, дългосрочен растеж и широка имплементация. Истинските фенове се вълнуват от самите технически пречки пред биткойн и техните решения, вместо от графиката на цената му. Твърде много хора са яхнали биткойн без изобщо да ги е грижа какви са му нуждите да постигне целта за която е създаден, и ако някой повдигне този въпрос му казват, че просто им завижда. И за да не се почувства някой, че лично го нападам, нека уточня, че това поведение го виждам и чувам навсякъде, не само тук.
          А стига бе , ми че тя майка Тереза е харесвала долара повече от тебе бе ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

            Никога не бих очаквал някой да пренебрегне собствения си интерес заради някакво общо благо. Исках само да кажа, че истинските фенове на крптовалутите не са тези, които се радват на сегашната атмосфера, защото тя набляга на краткосрочни печалби за сметка на устойчив, дългосрочен растеж и широка имплементация. Истинските фенове се вълнуват от самите технически пречки пред биткойн и техните решения, вместо от графиката на цената му. Твърде много хора са яхнали биткойн без изобщо да ги е грижа какви са му нуждите да постигне целта за която е създаден, и ако някой повдигне този въпрос му казват, че просто им завижда. И за да не се почувства някой, че лично го нападам, нека уточня, че това поведение го виждам и чувам навсякъде, не само тук.
            изненадващо рядко, но се случва...след това, разбира се си плащаш за лекомислието.
            препоръка е

            Коментар


            • Ох, не съм ви чел от два дни, та дано не се повтаряме, но тук има един интересен разговор, който се води между хора, чието мнение има стойност:

              https://katusaresearch.wistia.com/medias/wrbx8jjf2p

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Не става въпрос да дойде равенство, а да изчезне това безумно неравенство. Ако крипто валутата действа като златото, в което много хора вярват и я наричат дори дигитално злато, то това е напълно възможно. При златен стандарт подобни неравенства не са възможни, защото богатството може да се съхранява и пренася. В света на фиатните пари нищо не можеш да съхраниш и нищо не можеш да пренесеш през времето. Всичко е сега и веднага, иначе утре е късно. Който познава как действа златото като стандарт, ще му стане ясно.
                Не знам откъде го мислите това, но точно във времето на златото неравенството е било най-брутално. Една шепа монарси и благородници, ама наистина ги броиш на пръстите в една държава са притежавали всичко, та в много държави и хората - било то роби, било крепостни селяни. Точно след премахването на златните стандарти обикновените хора са имали някаква възможност да се замогнат. Исторически в момента обикновените хора са най-добре. По простата причина, че на много от богатите богатството е виртуално - Безос няма 80-90 млрд. кеш, има акции на тая стойност. Това е и причината всъщност някои от еврейските фамилии, които имат по 10-20 млрд. обаче предимно в кеш да са толкова влиятелни. Блокчейна това няма да го промени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                  Никога не бих очаквал някой да пренебрегне собствения си интерес заради някакво общо благо. Исках само да кажа, че истинските фенове на крптовалутите не са тези, които се радват на сегашната атмосфера, защото тя набляга на краткосрочни печалби за сметка на устойчив, дългосрочен растеж и широка имплементация. Истинските фенове се вълнуват от самите технически пречки пред биткойн и техните решения, вместо от графиката на цената му. Твърде много хора са яхнали биткойн без изобщо да ги е грижа какви са му нуждите да постигне целта за която е създаден, и ако някой повдигне този въпрос му казват, че просто им завижда. И за да не се почувства някой, че лично го нападам, нека уточня, че това поведение го виждам и чувам навсякъде, не само тук.
                  Няма какво да говорим по тоя въпрос - ясно е на всеки, че блокчейна ще навлезе и ще замени сегашната платежна система, а и много други системи Но аз бих казал, че на всеки е ясно, че това няма да е биткойн, поне не в сегашния му вид, просто държавите няма да допуснат валута, която не могат да контролират. Изобщо не коментирам текущите възможности за брой транкзакции и т.н. Това са технически проблеми, на които решение ще се намери и е намерено вече при много от другите койни. Та затова и това мислене. Всеки, който има малко логика в главата го разбира това и разбира, че биткойн никога няма да постигне целта си. Просто в момента показва пътя и възможностите. И просто тук е форум, където се обсъждат инвестиции, съответно каква е инвестиционната стойност на биткойна, а не толкова технологичната. Защото инвестиционната му стойност може много лесно да спадне до нула, независимо, че технологично се изтрелва напред. И най-вероятно това ще стане. Никакъв проблем не е банките да си вкарат един лек блокчейн за обработка и валидиране на транзакциите, който да замени сегашната архаична система с кореспондентски банки, клирингови къщи и т.н. Просто сегашните евро, долари, йени, юани и т.н. ще се превеждат по сегашните IBAN, които ще играят вече ролята на койн адресите и готово. Просто вече превода ще става директно без никой по средата. За крайните потребители разлика няма да има. Същото може да стане и със сетълмента на сделките с акции и много други. Банките няма да изчезнат - те са кредитни институции и преводите на пари са само една част от дейността им, но основната им е свързана с кредитирането. Блокчейна това не може да промени. Та затова и краткосрочния поглед тук, а и на много други места.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                    Пичове, имам проблем аз За първи път ми се случва да ми заседне транзакция. Без да искам пуснах с economy такса от Трезора към 0.2 биткоина и сега си стоят без потвърждения много време. Някой случвало ли му се е? В момента има супер много транзакции и тия с малка такса са без приоритет и кой знае докога ще си чакам. Някаква идея как да я ускоря?
                    Оправял съм си такива транзакции, но ползвам Bitcoin Core с трезор не съм работил.
                    Виж в тази тема дали няма нещо което да помогне:
                    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1802212.0
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Кой нарича биткойна дигитално злато? Кой вярва в това? Нали един от най-гръмогласните тук Бай Марин продава койните за реално злато. Голяма част от биткойн ентусиастите "инвестират" заради бързото забогатяване.
                      Биткоин Е ДИГИТАЛНО ЗЛАТО!!! И ДА - Продавам Биткоин срещу Злато, писал съм защо и сега ще се повторя: Копал съм и Злато и Биткоин - 2-рото е доста по-лесно, поне за мен, т.е. с по-малко усилие повече резултат в каквото да го смяташ - в левове, в евро, в монголски тугрици и най вече в грамове/унции Злато!!!
                      Твърдо Вярвам че бъдещата парична система ще е базирана на Блокчеина, подплатен/обезпечен със Реално Злато!!! Затова искам да си имам и от двете!!!
                      Относно цената на добива - да, за Златото може да се намери каква е тя. За Биткоина - също е ясна, поне на тези от нас които се занимават с "копане".
                      Мен не ме интересува каква е себестойноста на 1 Биткоин изкопан с АСИЦИ, защото знам каква е себестойноста на 1 Биткоин изкопан през АлтКоини с видеокарти и тя ме устройва (даже много) спрямо текущата цена!!!
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                        Кой нарича биткойна дигитално злато? Кой вярва в това? Нали един от най-гръмогласните тук Бай Марин продава койните за реално злато. Голяма част от биткойн ентусиастите "инвестират" заради бързото забогатяване. Друга част перат мръсни пари през биткойна, а до преди да му се вдигне така цената пазаруваха с него наркотици,оръжия и всякакви подобни неща от черната мрежа. Нещо да стане дигитално злато в него трябва да повярват големите, а не бай пешо марин иван драган петкан. Те не вярват. Как сме сигурни в тази цена която виждаме в момента? Айде при златото може да се сметне какъв е разхода за намирането му и всичко останало. Ами тук? Нерегулирани борси, ценови манипулации от шепа избрани дето продават на шараните. Ще влезна малко във филма на Xman1, биткойна е на светлини години от дигитално злато.
                        Ти колко биткойна имаш ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                          Пичове, имам проблем аз За първи път ми се случва да ми заседне транзакция. Без да искам пуснах с economy такса от Трезора към 0.2 биткоина и сега си стоят без потвърждения много време. Някой случвало ли му се е? В момента има супер много транзакции и тия с малка такса са без приоритет и кой знае докога ще си чакам. Някаква идея как да я ускоря?
                          .. ако си я пуснал като replaceable
                          https://freedomnode.com/blog/75/how-...replace-by-fee
                          Last edited by innergy; 19.12.2017, 17:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                            Кой нарича биткойна дигитално злато? Кой вярва в това? Нали един от най-гръмогласните тук Бай Марин продава койните за реално злато. Голяма част от биткойн ентусиастите "инвестират" заради бързото забогатяване. Друга част перат мръсни пари през биткойна, а до преди да му се вдигне така цената пазаруваха с него наркотици,оръжия и всякакви подобни неща от черната мрежа. Нещо да стане дигитално злато в него трябва да повярват големите, а не бай пешо марин иван драган петкан. Те не вярват. Как сме сигурни в тази цена която виждаме в момента? Айде при златото може да се сметне какъв е разхода за намирането му и всичко останало. Ами тук? Нерегулирани борси, ценови манипулации от шепа избрани дето продават на шараните. Ще влезна малко във филма на Xman1, биткойна е на светлини години от дигитално злато.
                            Става въпрос като концепция. Ясно е, че в момента има спекулативен натиск. Ясно е, че много неща има за оправяне. Когато са измислили автомобила, той е вървял като чайник. Ясно е, че един ден кешът ще изчезне, както вече е изчезнал в Скандинавия. И въпросът е как в условия на дигитални пари паричната система да може да функционира като златото? При сегашната система това е невъзможно и ще става още по-страшно, ако големите играчи успеят да затворят кеша, преди още да е дошла подобна дигитална инфраструктура.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Не става въпрос да дойде равенство, а да изчезне това безумно неравенство. Ако крипто валутата действа като златото, в което много хора вярват и я наричат дори дигитално злато, то това е напълно възможно. При златен стандарт подобни неравенства не са възможни, защото богатството може да се съхранява и пренася. В света на фиатните пари нищо не можеш да съхраниш и нищо не можеш да пренесеш през времето. Всичко е сега и веднага, иначе утре е късно. Който познава как действа златото като стандарт, ще му стане ясно.
                              Кой нарича биткойна дигитално злато? Кой вярва в това? Нали един от най-гръмогласните тук Бай Марин продава койните за реално злато. Голяма част от биткойн ентусиастите "инвестират" заради бързото забогатяване. Друга част перат мръсни пари през биткойна, а до преди да му се вдигне така цената пазаруваха с него наркотици,оръжия и всякакви подобни неща от черната мрежа. Нещо да стане дигитално злато в него трябва да повярват големите, а не бай пешо марин иван драган петкан. Те не вярват. Как сме сигурни в тази цена която виждаме в момента? Айде при златото може да се сметне какъв е разхода за намирането му и всичко останало. Ами тук? Нерегулирани борси, ценови манипулации от шепа избрани дето продават на шараните. Ще влезна малко във филма на Xman1, биткойна е на светлини години от дигитално злато.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                                именно затова борсата не е за всеки! а тези 'всеки', kоито се хващат с тълпата на въдицата на тези отгоре, сами да си преценяват риска и мислят самостоятелно. иначе целта е ясна: завладяването на тълпата и сурването и по нанадолнището, когато му дойде времето.
                                на борсата самаряни и маики Терези няма!
                                Никога не бих очаквал някой да пренебрегне собствения си интерес заради някакво общо благо. Исках само да кажа, че истинските фенове на крптовалутите не са тези, които се радват на сегашната атмосфера, защото тя набляга на краткосрочни печалби за сметка на устойчив, дългосрочен растеж и широка имплементация. Истинските фенове се вълнуват от самите технически пречки пред биткойн и техните решения, вместо от графиката на цената му. Твърде много хора са яхнали биткойн без изобщо да ги е грижа какви са му нуждите да постигне целта за която е създаден, и ако някой повдигне този въпрос му казват, че просто им завижда. И за да не се почувства някой, че лично го нападам, нека уточня, че това поведение го виждам и чувам навсякъде, не само тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X