IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Добре въпросче с понижена трудност... ти как си представяш ИИ да си отвори банкова сметка и да чака 1 месец да му се клиърне транзакцията?! Неее няма да работят така нещата... измисли нещо по-бързо...


    Добре ще ти отговоря... всичките тия токени няма да ги използваме ние... те ще са горивото на новата икономика... където ще има ИИ, който ще работи за тия с токените... а другите не ги знам какво ще правят, вероятно ще са на базов доход, защото "работа" няма да има.
    Айде от ракетите на Изкуствен интелект отидохме! До Алфа Кентавър ще пращаме ли кухия койн? Както ИИ може да ползва Пейпал, така и всяка друга система на разплащане.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Т.е. ти си против схемите за гарантиране на влоговете. Значи в бъдеще искаш някой като си вложи всичките пари в някоя измислена биткойн банка и се окаже, че няма койни, човекът да пие студена вода. Да не говорим, че в такава една динозавърска биткойн икономика ще има постоянни вълни на масови паники и тегления на койни и фалити (както едно време преди да има централни банки и гаранция на влоговете).

      Това ли му е хубавото на койна? Аз казвам - не, благодаря.


      Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Можеше да изкараш нещо от 2010-а година... то защото с фиатни пари, никой никога не е бил измамен и не са му ги откраднали. Цели фирми откраднаха в България и не се знаеше кой го е направил.

      Да не споменавам за "масовата приватизация", което беше по-скоро масова измама, да се окрадат държавните предприятия. Всичкото това нещо дори беше напълно "законно" и никой дори не им търси сметка. Да не говорим за случая с КТБ... където не стига, че откраднаха парите, ами всички в купом трябваше да спасяваме вложителите, вместо те да си поемат риска (особено големите такива). Никой дори не потърси "изчезналите" 5 милиарда къде са отишли... а Цветан Василев го чакат да мине давност и нищо няма да му направят... но то така или иначе той е просто един бушон.

      Да не говорим, че световната криза от 2008-а беше умишлено предизвикана от банките, за да направят обикновения човек още по-беден (но неизвестно за тях... за последен път).






      Няма да ти стигнат годините, ако чакаш криптовалутите да изчезнат, те още не са започнали...

      Само да попитам... Изкуствения Интелект и той ли е балон?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Aз ако знам кое ще изплува и сега мога да стана милиардер. По класическите борси дават leverage докъм 200.
        В КТБ големите вложители си изгоряха кат Гюро Михайлов на поста.
        Мисълта ми беше, че криптосите ги ползвате само и единствено за спекула. Дори тия, дето ги ползваха за разплащане се отказват един по един. Валута, парадигми, ракети и самолети - дрън дрън ярина! ТИя дето товарят количката с всякакви криптошитове и бегла идея си нямат за кво става това.

        Добре въпросче с понижена трудност... ти как си представяш ИИ да си отвори банкова сметка и да чака 1 месец да му се клиърне транзакцията?! Неее няма да работят така нещата... измисли нещо по-бързо...


        Добре ще ти отговоря... всичките тия токени няма да ги използваме ние... те ще са горивото на новата икономика... където ще има ИИ, който ще работи за тия с токените... а другите не ги знам какво ще правят, вероятно ще са на базов доход, защото "работа" няма да има.
        Last edited by Xman1; 07.01.2018, 13:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
          Можеше да изкараш нещо от 2010-а година... то защото с фиатни пари, никой никога не е бил измамен и не са му ги откраднали. Цели фирми откраднаха в България и не се знаеше кой го е направил.
          ...
          Aз ако знам кое ще изплува и сега мога да стана милиардер. По класическите борси дават leverage докъм 200.
          В КТБ големите вложители си изгоряха кат Гюро Михайлов на поста.
          Мисълта ми беше, че криптосите ги ползвате само и единствено за спекула. Дори тия, дето ги ползваха за разплащане се отказват един по един. Валута, парадигми, ракети и самолети - дрън дрън ярина! ТИя дето товарят количката с всякакви криптошитове и бегла идея си нямат за кво става това.
          20 000 $ за номерче в база данни с отворен код? И след още 10 години няма да проумея за какво реално ви е.
          Last edited by IvanTerziev; 07.01.2018, 13:45.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Оказа се, че bitcoin7 борсата била на българи. https://bitcointalk.org/index.php?topic=46982.0 То не е само да го имаш тоя койн, ами не се знае кой ще ти го гепи.

            Можеше да изкараш нещо от 2010-а година... то защото с фиатни пари, никой никога не е бил измамен и не са му ги откраднали. Цели фирми откраднаха в България и не се знаеше кой го е направил.

            Да не споменавам за "масовата приватизация", което беше по-скоро масова измама, да се окрадат държавните предприятия. Всичкото това нещо дори беше напълно "законно" и никой дори не им търси сметка. Да не говорим за случая с КТБ... където не стига, че откраднаха парите, ами всички в купом трябваше да спасяваме вложителите, вместо те да си поемат риска (особено големите такива). Никой дори не потърси "изчезналите" 5 милиарда къде са отишли... а Цветан Василев го чакат да мине давност и нищо няма да му направят... но то така или иначе той е просто един бушон.

            Да не говорим, че световната криза от 2008-а беше умишлено предизвикана от банките, за да направят обикновения човек още по-беден (но неизвестно за тях... за последен път).



            Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Още много много години ще ми трябват докато почна да подушвам кога народът ще се отдаде на невежество. То лалета то имоти то койни... юрват се и никой от тях не може да обясни защо го купува. Тука и един не каза защо му е крипто, ако не е за чиста пирамида. Както знаем - в пирамидата горят последните.

            Няма да ти стигнат годините, ако чакаш криптовалутите да изчезнат, те още не са започнали...

            Само да попитам... Изкуствения Интелект и той ли е балон?!?
            Last edited by Xman1; 07.01.2018, 13:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              IvanTerziev - един килобайт код няма, ядрото го има всеки файл от един мегабайт
              Toва по какъв повод, не съм писал такова нещо.

              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • IvanTerziev - един килобайт код няма, ядрото го има всеки файл от един мегабайт

                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Нищо не си решил, явно ще ти трябват още 4 години. Имай в предвид, че отрицанието няма да ти помогне да решиш задачата, просто приеми че не я разбираш.
                  Още много много години ще ми трябват докато почна да подушвам кога народът ще се отдаде на невежество. То лалета то имоти то койни... юрват се и никой от тях не може да обясни защо го купува. Тука и един не каза защо му е крипто, ако не е за чиста пирамида. Както знаем - в пирамидата горят последните.
                  Туй от един друг форум:
                  Не знам ама binance се наср@
                  не е работа, имах малко пари в mtgox - умре, имах и в btc-e - закриха го, сега само да не закрият полониекса и байнанс-а
                  Оказа се, че bitcoin7 борсата била на българи. https://bitcointalk.org/index.php?topic=46982.0 То не е само да го имаш тоя койн, ами не се знае кой ще ти го гепи.
                  ...
                  Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Ако някога си правил супер тежка ракета в Kerbal Space ще видиш колко е трудно, особено в началото да удържиш първата степен да не се взриви и колко ударно става отделянето на тази първа степен. ...
                  Айде пак общите приказки! Ракети и самолети! Това е просто един софтуер с отворен код, който сте митологизирали. Освен това Биткойн е най-древния и най несъвършения.


                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Императорът - от днешните криптоси никой няма да оцелее, не си мисли че динозавърската банкова система която си е в понци схема и тези крито измишльотни които са скоростен вариант на същата понци формула хората ще ги търпят завинаги. Сега се почва и като се развие този модел всеки ще е наясно кога го лъжат и мамят. По принцип парите трябва да се изкарват с труд и не са глупаците тия дето ги изкарват - правят по този начин , пък тарикатите си емитират някакви схеми.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      И като си говорим за такси. Не се ли сещате що таксите, за които говорите са минимални, щото транзакциите стават между 2-3 сървъра - най-много 50 - колкото са борсите.

                      Да казвам ли, че Виза може да извършва 60 000 транзакции в секунда. Тея системи колко транзакции могат да извършват в секунда?

                      Случайно да сте се замисляли, че ако и те трябва да поддържат огромен брой транзакции, ще им трябва доста по-сериозна инфраструктура. Същата като на Виза, ако не и по-сериозна. А тая инфраструктура не е без пари. Някой трябва да я поддържа - заплати, етц.

                      Аааа, и транзакциите на Виза са в реално време. В реално време знае дали имаш пари в картата да платиш или не. Па тука чувам ви мотало по 10-15 минути докато стане транзакцията. Ще чакаш ли 15 минути на банкомата да ти пусни пари?

                      Направо ще ме уморите от смех.

                      Да, това е проблемът, но защо мислиш, че той не е или няма да бъде решен от някоя криптовалута от ново поколение? Ето - Марин казва за Кученцата.

                      Биткойнът ще стане нещо наистина като златцето на криптовалутите - за запазване на стойност.

                      Аналогия - златните нумизматически монети, които дялка Монетният двор. Да си чул някой да си купи дъвка със Златен лев? Не, то се знай... ама да си чул някой да си изхвърли Златният кинт, щото не може да си пазарува с него?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Па тука чувам ви мотало по 10-15 минути докато стане транзакцията. Ще чакаш ли 15 минути на банкомата да ти пусни пари?

                        Направо ще ме уморите от смех.

                        Това в идеалния вариант
                        И то ако нямат проблем с влизането си в акаунта, и започват да се оплакват по форумите че нямали достъп

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Аз тая задача я реших преди 4 години. Не успях да реша задачата за хорската простотия. Квалификацията ми погоди номер. Допуснах, че народът ако не мисли - поне ще пита някой дето има идея.
                          Криптосите са пълен боклук. В тоя си сегашен вид.
                          Пробвах да търся колеги да пуснем смислена валута, ама ги мързи. Пък не е за сам човек.

                          Нищо не си решил, явно ще ти трябват още 4 години. Имай в предвид, че отрицанието няма да ти помогне да решиш задачата, просто приеми че не я разбираш.



                          Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          С очите си видях как Лайткойн поевтиня 36 пъти, Биткойн само 4 пъти. Оттогава оцеляха само Рипъл, Биткойн, Лайткойн и ДогиКойн.
                          Другото потъна в небитието. Това само за 4 години.

                          Аз също го видях... и какво от това?! Вероятноста много хора да са купили точно на най-високата цена е много малка, защото беше за кратък период от време.

                          Видял съм и много други неща, това никога не ме е плашело да участвам в нещо което считам че има смисъл. Това е все едно да изстреляш космическа ракета, тя да се взриви и ти да се откажеш от пътуването в космоса "защото е опасно". Всичко в този живот е опасно, дори да си седиш на стола в къщи е опасно. Инвестициите не са за всеки, криптовалутите определено са само за хора със здрави нерви. Но ако някога си играл ММО игри или стратегии ще се справиш доста добре с криптовалутите, почти е едно към едно. Дори човек който обича да играе Kerbal Space, ще се справи... просто трябва да знеш, че полета не винаги е успешен... затова слагаш... както казва Scott Manley.. "more struts"....


                          Ако някога си правил супер тежка ракета в Kerbal Space ще видиш колко е трудно, особено в началото да удържиш първата степен да не се взриви и колко ударно става отделянето на тази първа степен. Излитането на Биткойн и криптовалутите, прилича точно на излитането на подобна ракета... няма нищо чудно, че след отделянето на 1-вата степен, ракетата едва не се взриви. Но след като отделихме тази мега тежка първа степен, която тръгна от кота 0 и трябваше да преодолее най тежката част от полета... ракетата устремно набира скорост и височина... сега очакваме отделянето на 2-рата степен, което също ще е ударно, но не толкова страшно.
                          Last edited by Xman1; 07.01.2018, 01:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                            .... Койните са конкуренция на банковите преводи.
                            Тука има ли поне един, дето е виждал някой, който реално е пазарувал с койни? В смисъл да не е за копачка или нещо свързано с тъпата спекула. Сума и койнаджии познавам, ама никой от тях не е виждал да се ползват по замисъл.
                            От петима големи търговеца дето приемаха разплащания с койни - двама се отказаха. Или трима ли бяха. Туй за 10 години напъни!
                            Ама разбира се, че ще растат до безкрайност. Щот ще свършат!
                            Last edited by IvanTerziev; 07.01.2018, 00:54.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                              Верификацията дали имаш сумата става преди трансфера и при койните. Не можеш да пратиш койни дето нямаш. 12-13 минути е времето за международен трансфер - тоест момента, от който парите напускат твоята сметка и се получават в другата. Виза/ Мастъркард ти пращат веднага обещание, че ще получиш парите, но реално парите се придвижват след няколко дни между сметките. И не мога да разбера защо сравняваш Виза с койните - Виза е разплащателна система, не система за парични преводи. Правилното сравнение е банков превод с превод при койни. Реално погледнато Виза няма проблем да действа и с койни вместо сегашните валути - просто обещанието за превод ще се изпълнява много по-бързо. Просто трябва да се пуснат кредитни/ дебитни карти с койни. Така че тия системи не са конкурентни. Койните са конкуренция на банковите преводи.

                              Ако искам да получа лева, паунд или евро при плащане с койни колко време отнема да дойдат реалните пари по сметката ми в банката?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                И като си говорим за такси. Не се ли сещате що таксите, за които говорите са минимални, щото транзакциите стават между 2-3 сървъра - най-много 50 - колкото са борсите.

                                Да казвам ли, че Виза може да извършва 60 000 транзакции в секунда. Тея системи колко транзакции могат да извършват в секунда?

                                Случайно да сте се замисляли, че ако и те трябва да поддържат огромен брой транзакции, ще им трябва доста по-сериозна инфраструктура. Същата като на Виза, ако не и по-сериозна. А тая инфраструктура не е без пари. Някой трябва да я поддържа - заплати, етц.

                                Аааа, и транзакциите на Виза са в реално време. В реално време знае дали имаш пари в картата да платиш или не. Па тука чувам ви мотало по 10-15 минути докато стане транзакцията. Ще чакаш ли 15 минути на банкомата да ти пусни пари?

                                Направо ще ме уморите от смех.

                                Верификацията дали имаш сумата става преди трансфера и при койните. Не можеш да пратиш койни дето нямаш. 12-13 минути е времето за международен трансфер - тоест момента, от който парите напускат твоята сметка и се получават в другата. Виза/ Мастъркард ти пращат веднага обещание, че ще получиш парите, но реално парите се придвижват след няколко дни между сметките. И не мога да разбера защо сравняваш Виза с койните - Виза е разплащателна система, не система за парични преводи. Правилното сравнение е банков превод с превод при койни. Реално погледнато Виза няма проблем да действа и с койни вместо сегашните валути - просто обещанието за превод ще се изпълнява много по-бързо. Просто трябва да се пуснат кредитни/ дебитни карти с койни. Така че тия системи не са конкурентни. Койните са конкуренция на банковите преводи.

                                Коментар

                                Working...
                                X