IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Това не е вярно, това което прави Виза не са истински транзакции и таксите не са толкова ниски, а са в проценти, около 2 - 3%. Примерно можеш ли да ми кажеш защо за регулярни транзакции към едни и същи търговци трябва да плащам такса за транзакция. При крипто за регулярни транзакции цената може да бъде почти 0. Това, че ти не плащаш такси не означава, че няма такси. Освен това не мога да ползвам Виза да дам 50лв. на приятелката ми да си купи нещо, трябва или да дам кеш или да ходя с моята карта да го купувам... а кеша е само физически и това създава много проблеми. (примерно лесно могат да ти го откраднат, да го изгубиш и тн.).
    Не са истински трансакции, но аз постоянно ги ползвам и всичко си е съвсем истинско.

    Таксите са 0.2% за дебитните карти и 0.3% за кредитните. Само при бизнес картите е 1.45%

    https://www.visaeurope.com/media/ima...7-73-17777.pdf

    https://www.visaeurope.com/about-us/...nd-interchange

    Къде отиват таксите? Една част за застраховка. Ако нещо се издъни Виза въстановява парите. При койните съвсем не е така, както знаеш. По-голяма част от таксите отиват в банката издател на картата, като част от парите се връщат при картодържателя, като точки за лоялност. Друга част отива за административни разходи и намаляване на годишните такси за картите.

    По принцип системата не е много справедлива, защото платците в кеш имплицитно субсидират картодържателите.

    Пъвоначално идеята на таксите е била насърчаване на плащанията с карти вместо кеш. Самите такси се плащат от търговеца на банката приобретател (acquiring bank - което може и да не е банка, а примерно WorldPay) и от там отиват при издателя. Търговецът се предполага, че прехвърля тези разходи върху клиентите си. Но мога да ти докажа с висша математика, че реално тъговецът губи, т.е. маржът му на печалба се компресира. Това последното не е майтап.
    Last edited by Money; 06.01.2018, 22:09.

    Коментар


    • Akтуално видео

      https://www.facebook.com/inyanshared...7491189187448/

      Коментар


      • В долния пост най ме "кефи" болднатото
        Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Ако няма нови камилчета, които да вкарват нови пари редовно, криптовалутите ще си седят на едни нива - както биткоина седя на едни нива колко години преди да почне да се надува. Тогава се сещаш имаше хора изгоряха сериозно при първото спукване. Сега ще е още по-голямо второто спукване.
        А интересно на какви цени на КриптоВалутите ще отидем при третото, четвъртото или петтото "спукване"???!!!

        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Ако няма нови камилчета, които да вкарват нови пари редовно, криптовалутите ще си седят на едни нива - както биткоина седя на едни нива колко години преди да почне да се надува. Тогава се сещаш имаше хора изгоряха сериозно при първото спукване. Сега ще е още по-голямо второто спукване.
          Срещу фактите и Боговете мълчат.

          Ако си математик,можеш ли да изчислиш,на база на това,че в момента крипто се ползва от по-малко от 1% от хората,каква ще е цената им при 10% използване от населението?
          И ако е балон,колко още има да се надува?
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Ако няма нови камилчета, които да вкарват нови пари редовно, криптовалутите ще си седят на едни нива - както биткоина седя на едни нива колко години преди да почне да се надува. Тогава се сещаш имаше хора изгоряха сериозно при първото спукване. Сега ще е още по-голямо второто спукване.
            Защо... старите "камилчета" не могат ли да внасят и те... ами трябва все нови?! Просто ако няма нови... доходноста ще е 0% (което пак е повече от фиатните пари, които имат инфлация), но няма да е отрицателна, както някои хора си мислят.

            Биткойн седя на едни нива доста години, но имаше други които се движеха нагоре... разбира се имаше и такива които изчезнаха... но това какво значение има?! Същото се отнася и за акциите на компаниите... данеби всички винаги да вървят нагоре и само нагоре?!


            Цялта работа опира в това, че старците които днес управляват света, не могат да видят никаква стойност в криптовалутите, но то винаги е било така. Старите хора са си стари хора винаги... и дядо ми (лека му пръст) някога не виждаше никаква полза от Интернет и никога не го е използвал.
            Last edited by Xman1; 06.01.2018, 20:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              Криптовалутите имат едно голямо предимство пред дот.ком балона... не изискват хората да започнат да ги използват масово, за да нарастват като стойност. Хората могат и да не ги използват
              Ако няма нови камилчета, които да вкарват нови пари редовно, криптовалутите ще си седят на едни нива - както биткоина седя на едни нива колко години преди да почне да се надува. Тогава се сещаш имаше хора изгоряха сериозно при първото спукване. Сега ще е още по-голямо второто спукване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                А аз бях участник в дот ком балона и добри пари изкарах. И като теб си мислех, че не може да гръмне. Ама гръмна. После разбрах що.



                Просто се предлагаха много абсолютно безсмислени и абстрактни идеи, които не се възприемаха от обикновените хора. Съответно почти нищо не стана масово. Съответно нямаше как да се издържа и фалира. Инвеститорите загубиха много кинти и пиха по една студена вода. Оцеляха малко - Амазон, примерно.
                Явно си остарял сега... след като отказваш да изкараш "добри пари" и само гледаш от страни кога ще се спука балона... ако изобщо се спука.

                Криптовалутите имат едно голямо предимство пред дот.ком балона... не изискват хората да започнат да ги използват масово, за да нарастват като стойност. Хората могат и да не ги използват... не е необходимо всеки ден да правят транзакции или да търгуват... дот.ком компаниите разчитаха на масова ползваемост, а хората още не бяха свикнали с Интернет и затова нищо не се получи тогава, но виж днес Интернет вече превзема всичко. Хората които са свикнали да боравят с Интернет, лесно ще се включат в крипто революцията, не се изискват някакви фундаментални промени в тяхното поведение... те и в момента вече използват Интернет за много неща, просто криптовалутите са още едно нещо в Интернет.

                Аз между другото съм доста консервативен когато става въпрос за онлайн пазаруване на физически стоки и до скоро пазарувахме основно във физически магазини (с някои изключения), но може да се каже, че 2017-а беше преломна година, това е годината в която моето семейство вече пазарува повече онлайн, отколкото офлайн. Общо взето сме доволни от покупките, вече пазаруваме и разни неща като тигани, тенджери и други подобни... които просто никога преди не са купувани онлайн. Все още хранителните продукти са 100% от физически хранителни магазини, но за в бъдще предполагам и това ще се промени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                  Извода е че тъй наречените балони са си в реда на нещата, така ли е? Я дай пример за нещо което нито расте нито спада.
                  С това съм съгласен. Балоните са в реда не нещата. Просто така работи Света.

                  Затова се опитват и да предпазя прекалените оптимисти. Да участват, но да се подготвят за спукването, за да не останат пълен валат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                    Знам за дот.ком балона, но това в момента е съвсем различно нещо. Амазон си е жив и здрав, а е от преди дот.ком балона, има и други компании които също са ОК.
                    А аз бях участник в дот ком балона и добри пари изкарах. И като теб си мислех, че не може да гръмне. Ама гръмна. После разбрах що.



                    Просто се предлагаха много абсолютно безсмислени и абстрактни идеи, които не се възприемаха от обикновените хора. Съответно почти нищо не стана масово. Съответно нямаше как да се издържа и фалира. Инвеститорите загубиха много кинти и пиха по една студена вода. Оцеляха малко - Амазон, примерно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Направо се въодушевих от трансформацията дето сте я почнали. Само дето аз 2000-та година бях свидел на спукването на дот ком балона. И тогава така говореха. Ти чувал ли си за дот ком балона?



                      Да ти кажа ли още 2-3 такива въодушевяващи факта.

                      1971 год САЩ обявяват война на болестта рак и вярват, че до 10 години ще имат лекарство. Трилиони долари са наляти, държавно финансиране, частно финансиране. Може ли да смяташ - стават 50 години и едно лекарство против рака не може да измисли Света, космоса щял да завладява.

                      Айфон навършва 10 год. Нещо революционно да се е променило за тези 10 год. Още преди 10 год (че и повече) проблемът с батериите е ясен - че бързо падат, бавно се зареждат, етц. За 10 год. се наливат милиарди долари в измислянето на батерии дето да съхраняват повече енергия, по-бързо да се зареждат, етц. Ми нищо за 10 год. - нула, нъцки. Освен подобряване на текущата технология - може би 2 пъти.



                      Ех, младежи, трябва да се опарите, за да разберете, че не всичко квото фърчи се яде.
                      Извода е че тъй наречените балони са си в реда на нещата, така ли е? Я дай пример за нещо което нито расте нито спада.

                      Коментар


                      • Xman1 - да чувал съм че синтезират вируси за да продават лекарства после за тях, такива са хепатитните вируси например и са ги създали в лаболатории. Също и СПИН.

                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                          Направо се въодушевих от трансформацията дето сте я почнали. Само дето аз 2000-та година бях свидел на спукването на дот ком балона. И тогава така говореха. Ти чувал ли си за дот ком балона?



                          Да ти кажа ли още 2-3 такива въодушевяващи факта.

                          1971 год САЩ обявяват война на болестта рак и вярват, че до 10 години ще имат лекарство. Трилиони долари са наляти, държавно финансиране, частно финансиране. Може ли да смяташ - стават 50 години и едно лекарство против рака не може да измисли Света, космоса щял да завладява.

                          Айфон навършва 10 год. Нещо революционно да се е променило за тези 10 год. Още преди 10 год (че и повече) проблемът с батериите е ясен - че бързо падат, бавно се зареждат, етц. За 10 год. се наливат милиарди долари в измислянето на батерии дето да съхраняват повече енергия, по-бързо да се зареждат, етц. Ми нищо за 10 год. - нула, нъцки. Освен подобряване на текущата технология - може би 2 пъти.



                          Ех, младежи, трябва да се опарите, за да разберете, че не всичко квото фърчи се яде.


                          Знам за дот.ком балона, но това в момента е съвсем различно нещо. Амазон си е жив и здрав, а е от преди дот.ком балона, има и други компании които също са ОК.

                          Относно батериите, как да няма подобрение... зареждат се много по-бързо и са с 3х повече капацитет. Проблема с батериите, е че има някои фундаментални ограничения, които няма как да бъдат прескочени.

                          Не каза нищо за ракетата на Илън Мъск, която вече започна нещо като "мини революция" в усвояването на космоса.


                          Относно лекуването на болестите, проблемът не е технологичен, проблемът е че е много по-изгодно за здравната система, хората да са болни и докато това не се промени, няма да има напредък в медицината. Също така има прекалено много далавери при производителите на храни, които са склонни да бутат всякакви боклуци в храната, за да спечелят повече. Това по-късно рефлектира върху здравето на хората.

                          Коментар


                          • Xman1 - Само още не съм разбрал койните как ще променят финансовата система, а на нея нищо и няма ако се изчистят доста глупости от ерата на дигитализацията и циклите се направят от 10 годишни на по няколко месечни.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              Всяко нещо което в момента го виждаш като материално, ще се токенизира, това са квадрилиони долари, не трилиони... ще загубят балъците, които ще са на базов доход тогава... другите ще са яхнали космически кораби и ще усвояват космоса. Ние всъщност сме започнали такава огромна трансформация, че повечето хора дори не могат да си представят за какво става въпрос.

                              Направо се въодушевих от трансформацията дето сте я почнали. Само дето аз 2000-та година бях свидел на спукването на дот ком балона. И тогава така говореха. Ти чувал ли си за дот ком балона?



                              Да ти кажа ли още 2-3 такива въодушевяващи факта.

                              1971 год САЩ обявяват война на болестта рак и вярват, че до 10 години ще имат лекарство. Трилиони долари са наляти, държавно финансиране, частно финансиране. Може ли да смяташ - стават 50 години и едно лекарство против рака не може да измисли Света, космоса щял да завладява.

                              Айфон навършва 10 год. Нещо революционно да се е променило за тези 10 год. Още преди 10 год (че и повече) проблемът с батериите е ясен - че бързо падат, бавно се зареждат, етц. За 10 год. се наливат милиарди долари в измислянето на батерии дето да съхраняват повече енергия, по-бързо да се зареждат, етц. Ми нищо за 10 год. - нула, нъцки. Освен подобряване на текущата технология - може би 2 пъти.



                              Ех, младежи, трябва да се опарите, за да разберете, че не всичко квото фърчи се яде.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Малко трудно ще загубят... още квадрилиони има да се наливат... как ще загубят?! Изобщо даваш ли си сметка какво се случва или мозъка ти изобщо не иска да го приеме за възможно?!
                                .
                                Ще ти се ...Явно на това се крепи вярата ти ...
                                Единствения принос на "криптовалутите" ще остане, че ще дадат урок на милиони хора по света - как не трябва да "инвестират" и ще започнат да уважават традиционните начини... Ще държи влага и на следващите едно-две поколения...
                                Примерът с балона при лалетата ще стане банален. и няма вечно да гледаме в средновековието ..скоро
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X