IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
    Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал? Понеже лично съм питал - от 3 до 4.5% от транзакцията. Отделно, ако човека с картата има някакви такси, но обикновено няма.
    От 0.5% до 1%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
      Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал?
      Аз съм малък магазин. Искам това да ми го инсталират при мен. Към кой да се обърна?



      А и в квартала някой ползва ли го за разплащане?



      На теория няма разлика между теория и практика, на практика има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
        ..
        Само за сравнение последно премятах между coinbase и poloniex 3.7 лайткойна. Това по тогавашния курс бяха около 1420$. Таксата за транзакцията беше 0.46$. Потвърдиха транзакцията за 12 минути. Сметни само колко процента ми е таксата и колко системи могат да ми направят международен превод за 12 мин. А има и по-бързи и евтини койни. Това беше преди няколко седмици.
        Та така ми ти и за добавената стойност - за мен има голяма, банките естествено ще страдат. Те затова и всячески се опитват да пречат.
        +++
        Последно теглих Doge от Poloniex. За монети на стойност 2.000$, таксата ми бе 5 DOGE или малко над 0,01$ !!! Превода стана за има-няма 5 минути ....

        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Не са истински трансакции, но аз постоянно ги ползвам и всичко си е съвсем истинско.

          Таксите са 0.2% за дебитните карти и 0.3% за кредитните. Само при бизнес картите е 1.45%
          Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал? Понеже лично съм питал - от 3 до 4.5% от транзакцията. Отделно, ако човека с картата има някакви такси, но обикновено няма. Да, после търговеца си го събира това от потребителя, ама 3-4% такса на всякаква транзакция е не просто много, а супер много. За международните банкови такси изобщо да не коментирам.
          Само за сравнение последно премятах между coinbase и poloniex 3.7 лайткойна. Това по тогавашния курс бяха около 1420$. Таксата за транзакцията беше 0.46$. Потвърдиха транзакцията за 12 минути. Сметни само колко процента ми е таксата и колко системи могат да ми направят международен превод за 12 мин. А има и по-бързи и евтини койни. Това беше преди няколко седмици.
          Та така ми ти и за добавената стойност - за мен има голяма, банките естествено ще страдат. Те затова и всячески се опитват да пречат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Има ли гаранция, че ще има трето, че и четвърто че и чак и пето спукване?

            Може и да няма. Може и да има, но да не сме живи да ги видим.

            След като според вас, сривлювците, има 1-во и 2-ро "спукване", то със сигурност ще има 4-то, 5-то, 6-то и n-то "спукване" ....
            Балона, ако е балон, се пука САМО ВЕДНЪЖ!!!
            https://www.oftwominds.com/photos2017/BTC-projected.png
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Един любопитен тест от преди 2 месеца
              https://twitter.com/radixdlt/status/931171342585614336

              Коментар


              • Монито си прави оглушки, може би ти ще отговориш на долната ми дилема, къде отидоха трудът ми, парите ми и лалето?

                "Виж сега Мони, блъскам си главата с тези лалета. Да речем отиваш на работа бъхтиш се изкарваш някой лев и си купуваш едно лале, след някое време лалето увяхва и го изхвърляш, нали така. И кво се получава положил си труд а ни пари ни лале с яйцата е същото. Как се обяснява този феномен в твоята теория?"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Реалните активи не са боклук - правят нещо реално, създават добавена стойност.

                  Тук каква добавена стойност имаш при криптовалутите?
                  Майтап ли си правиш, тук добавената стойност е в десетки хиляди процента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                    Мъдър човек си, я кажи нещо което не е боклук?
                    Изобщо не съм мъдър, и в момента мисля в какво да инвестирам малкото пари дето имам. Със сигурност няма да е в тия кески.
                    Трябваше да предвидя колко лесно ще клъвне народеца на това влакно. И кука няма, захапва влакното и стиска здраво! Ако бях мъдър щях да видя, че 99% от народа нямат познанията.
                    Първоначално изпратено от Xman1
                    Цялта работа опира в това, че старците които днес управляват света, не могат да видят никаква стойност в криптовалутите, но то винаги е било така. Старите хора са си стари хора винаги... и дядо ми (лека му пръст) някога не виждаше никаква полза от Интернет и никога не го е използвал.
                    Баси 20 години ползвам нет, и да не видя полза от крипто балона...
                    2008-ма тръгна Биткойн, и само за спекулации го ползвате. И тия дето пробваха да го ползват по предназначение се отказаха.
                    Last edited by IvanTerziev; 06.01.2018, 23:17.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                      Мъдър човек си, я кажи нещо което не е боклук?
                      Реалните активи не са боклук - правят нещо реално, създават добавена стойност.

                      Тук каква добавена стойност имаш при криптовалутите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        В долния пост най ме "кефи" болднатото

                        А интересно на какви цени на КриптоВалутите ще отидем при третото, четвъртото или петтото "спукване"???!!!
                        Има ли гаранция, че ще има трето, че и четвърто че и чак и пето спукване?

                        Може и да няма. Може и да има, но да не сме живи да ги видим.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Ако си математик,можеш ли да изчислиш,на база на това,че в момента крипто се ползва от по-малко от 1% от хората,каква ще е цената им при 10% използване от населението?
                          И ако е балон,колко още има да се надува?
                          Тези неща не подлежат на изчисляване/прогнозиране. Ако подлежаха, щях да съм милиардер.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Аз тая задача я реших преди 4 години. Не успях да реша задачата за хорската простотия. Квалификацията ми погоди номер. Допуснах, че народът ако не мисли - поне ще пита някой дето има идея.
                            Криптосите са пълен боклук.
                            Мъдър човек си, я кажи нещо което не е боклук? И още, какъв народ ти се върти в главата?
                            Last edited by Пирон; 06.01.2018, 23:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Има логика, просто ти не я виждаш. На хората в Япония и Китай им трябваше време да разберат какво е това нещо. Не е толкова лесно, виж ти примерно как се дърпаш, те също така са имали съмнения... но в момента в който са разбрали за какво става въпрос, започнаха да действат. Япония ги узакони, Китай забрани борсите.
                              Разбирането на криптовалутите идва като един вид просветление, както когато се опитваш да разбереш някаква сложна математическа задача, прозрението идва моментално и после вече няма връщане назад, можеш да решаваш всякакви такива задачи с лекота. Конверсията на човек към криптовалути е само в едната посока, просто падане на цените, няма да откаже нито един, който ги разбира.
                              ...
                              Аз тая задача я реших преди 4 години. Не успях да реша задачата за хорската простотия. Квалификацията ми погоди номер. Допуснах, че народът ако не мисли - поне ще пита някой дето има идея.
                              Криптосите са пълен боклук. В тоя си сегашен вид.
                              Пробвах да търся колеги да пуснем смислена валута, ама ги мързи. Пък не е за сам човек.
                              Първоначално изпратено от mathematician
                              Тц, технологията съществува от 10 години. И до сега няма никакво практично приложение. Единственото се ползва за надуване на балони.

                              Даже в началото като излезе имаше по-голямо практическо приложение - повече сайтове я приемаха. Сега никой не си прави труда я приема никъде, даже се отказват от биткоина.

                              2016 в топ 500 на най-големите Интернет търговци само 5 са я приемали. През 2017 само 3-ма. 2-ма се отказват.
                              Toва имам предвид.
                              Първоначално изпратено от Xman1
                              mathematician - Живее в някакъв абсолютно измислен свят... 95% от бизнесите фалират през първите 3 години. Аз с очите си съм виждал, как хора вземат заеми за да започнат бизнес и после всичко отива по дяволите и си губят дори това което са имали преди това. Какво като има регулации... регулациите не гарантират печалби.
                              С очите си видях как Лайткойн поевтиня 36 пъти, Биткойн само 4 пъти. Оттогава оцеляха само Рипъл, Биткойн, Лайткойн и ДогиКойн.
                              Другото потъна в небитието. Това само за 4 години.
                              Last edited by IvanTerziev; 06.01.2018, 23:01.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Но по-важният въпрос е какво са парите и койните.

                                Парите са “втечнени” обещания, а койните са нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X