IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    По скоро имам предвид до 95% точност. Ако блокверигата знае всички минали поръчки и всички бъдещи планове за използването на стомана, разбира се че може да направи прогноза близо до 95%. Без блокверига такива стойности на прогнозиране са невъзможни, защото никой не иска доброволно да предоставя информация, на конкуренцията. В случая никой няма да предоставя информация, на друг "играч", а ще я предоставя на блокверигата, за да получи самият той прогноза... да речем производителя на стомана ще иска да знае какво е търсенето на стомана, но за да получи тази информация, ще трябва да предостави производствените си планове на блокверигата (по математически доказуем начин... т.е. няма да може просто да напише някаква цифра). Този който купува стомана, ще иска да знае цената след 2 години например, но ще трябва да предостави информация за собствените си планове... и така... блокверигата автоматично ще определя приблизително какво тъсене има и колко е предлагането, от което ще може да предвиди някакви приблизителни стойности. Тук не говорим за буквално предвиждане на бъдещето, но прогнозите могат да бъдат значително по-точни от в момента.

    Блокверигата има потенциала да отстрани всички посредници, политиците, адвокатите, банкерите и тн. са посредници... за мутрите не знам, те мутрите са повечето нещо като "силните момчета на държавата"... т.е. въртят незаконния бизнес на държавата, за да не го въртят политиците директно. Разбира се има и други мутри, за някои хора мутрите са герои... питай ги. Примерно ако няма мутри и някой те набие... на кой плащаш за да му го върнеш... започваш безкрайни съдебни битки ли... или наемаш две мутри да го ступат?! Де да знам... мутрите можеби няма да изчезнат, поне в България сигурно винаги ще си съществуват. Някой беше казал, че мутрите били изчезнали напоследък... да бе да...
    Заеви мутрите, дай да говорим сега сериозно. Дори да приемем факта,че блокверигата познава бъдещето, то какво ще стане ако цената да кажем след 5 години на стоманата е три пъти по ниска? Усещаш ли,че изпадаш в противоречие с този модел/ теория. Да приемем ,че всеки реши на този свят да отложи покупките на стомана тъй като вижда една ниска бъдеща ценна, но когато всички отидат да купуват дали тази ценна ще е същата? Защо някой ще е длъжен да предоставя каквито и да е било планове на блокверигата? Откъде накъде. Целта на блокверигата да бъде изкуствен интелект и суперкомпютър и Господ така ли ли ?.В момента биткойн блокверигата прави ли някакви прогнози? Поправи ме ако греша, но според мен ти искаш да живеем в свят в който ни управлява блокверигата и наблюдава нашият живот, аз така го разбирам. Демек ти искаш хората да сме роби на технологията?
    Last edited by prectical; 15.01.2018, 15:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Копаенето няма нищо общо с верификацията. Рипълите си имат блокчейн като всички други, и нагло са гепили сорса от Биткойн.
      Няма никаква наглост. Сатошито като не е патентовал блокчейна и технологията всеки може да я използва. Целта на сатошито е ясна. фалирал е 2008 явно е имал акции на Лемън Брадърс или на други банки, всичко потъва той губи спестяванята си понеже е тъп да набуха всичко в финансовият сектор, и решава да си напечата парички, ама понеже е незаконно да печаташ създава биткойна. затова той има милиони биткойни. Не мога да отрека,че плана му е доста хитър. Браво на Сатоши, мога само шапка да му сваля. Много печен мошеник ще се окаже бай Сатоши. Типична финансова мутра. Скоро ще гледаме много самоубийства заради този понци фарон. А той от някой остров примерно Фиджи ще казва на Бай Марин добрютро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
        А кой верифицира транзакциите на преизкопаните? Как се защитава блокчеина им от измама?
        Копаенето няма нищо общо с верификацията. Рипълите си имат блокчейн като всички други, и нагло са гепили сорса от Биткойн.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • А кой верифицира транзакциите на преизкопаните? Как се защитава блокчеина им от измама?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            По скоро имам предвид до 95% точност. Ако блокверигата знае всички минали поръчки и всички бъдещи планове за използването на стомана, разбира се че може да направи прогноза близо до 95%. ...:
            Как ще научи тая блокверига за бъдещите планове?

            п.с. Рипъло подобните и аз не ги харесвам. На всичко отгоре почват да "печатат" рипъли както им дойде.
            ОБАЧЕ преизкопаните НЕ хабят енергия напразно. Това е хипер огромно предимство. Дърпа колкото да направи и верифицира транзакцията, да речем товари 1 секунда, и спира.

            Фрости, стига с тия регулации човек! КТБ потъна с регулации, Лемън фалира с най-висок рейтинг ААА. Цяла Америка думна насред регулации, и гасиха пожари със близо трилион напечатани $$$.
            Тоя криптобалон се наду именно от тоталната липса на доверие в регулации и банки. И има защо.
            Last edited by IvanTerziev; 15.01.2018, 12:20.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Койнаджиите наистина ли мислят, че с гаражни крипто-борси, забутани на неизвестни локации ще направят новата финансова система, която да унищожи Уолстрийт и банките?
              Като си вкарвате парите в гаражните борси има ли някаква гаранция, че собственикът няма да нареди превод от ваше име по неговата сметка, или това са маловажни подробности?
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Това е новата финансова система - по 2-3 месеца чакаш, докато си вкараш парите в гаражните борси, а ако искаш да си изтеглиш парите... след една година може и да стане, ако междувременно не са фалирали...
                Поредната лъжа на безполезния хейтър. Това не е вярно, регистрацитие са бързи, тегленето на пари е безпроблемно, аз самият съм го правил доста пъти. Затруднението идва просто от огромния наплив от клиенти. За сравнение - представете си сървърите на българска банка примерно, която има подадени заявки от 100 000 клиента за 24 часа - разбира се, че няма да издържат. Една част от борсите са от доста време в играта и са си правили инфрастуктурата, когато броя хора е бил хиляди пъти по-малък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение
                  Някой да помогне .... не мога да потвърдя самоличността си при Coinbase. Хубави ясни снимки на цялата площ ми ги отхвърля , без отблясъци . Десет пъти пробвах и не става , а и изглежда има някакъв лимит за ден.
                  Това е новата финансова система - по 2-3 месеца чакаш, докато си вкараш парите в гаражните борси, а ако искаш да си изтеглиш парите... след една година може и да стане, ако междувременно не са фалирали...
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                    Ква самоличност, бе... нали фундамента на цялата x..ня беше анонимност.... еми нема такава идиотщина...
                    Не, анонимността е акцент само при някой монети. Всъщност, криптото позволява тотална проследимост на транзакциите, стига желание да има. Има капацитета да премахне тотално сива икономика, финансиране на тероризъм, неплащане на данъци и т.н.
                    Но, дори и монетите, дето държат на анонимност как си представяш да се търгуват на борси, без да е ясно кой е купувача или продавача? Аз например мога да ти платя с определни монети и никой никога не може да свърже мен и теб с транзакцията. Но ако искаш да купиш с тях нещо на борса много ясно, че трябва да се регистрираш.
                    Last edited by X_Y; 15.01.2018, 10:44.

                    Коментар


                    • Ква самоличност, бе... нали фундамента на цялата x..ня беше анонимност.... еми нема такава идиотщина...
                      Last edited by X_Y; 15.01.2018, 10:44.
                      Location: Terminal Island
                      Institution: FBI Correctional Facility
                      Jurisdiction: Unknown

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                        На мен ми ги отхвърляше цели два дни,преди да ме пусне.
                        Продължавай да опитваш,най вероятно са станали много маймунките на клона,в други борси въобще не дава вече възможност за регистрация.
                        п.с. опитай и с друг документ за верификация-мен с шофьорска книжка не ме пусна,въпреки,че я одобряват по изискване.

                        Успех.
                        Благодаря за инфото!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение
                          Някой да помогне .... не мога да потвърдя самоличността си при Coinbase. Хубави ясни снимки на цялата площ ми ги отхвърля , без отблясъци . Десет пъти пробвах и не става , а и изглежда има някакъв лимит за ден.
                          На мен ми ги отхвърляше цели два дни,преди да ме пусне.
                          Продължавай да опитваш,най вероятно са станали много маймунките на клона,в други борси въобще не дава вече възможност за регистрация.
                          п.с. опитай и с друг документ за верификация-мен с шофьорска книжка не ме пусна,въпреки,че я одобряват по изискване.

                          Успех.
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Повечето борси ( а coinbase е една от най-известните) имат огромен наплив от клиенти (десетки и стотици хиляди регистрации за денонощие) и сървърите не могат да обработят всички заявки. Вероятно това е проблема. Имат една страница с ъпдеите за такива проблеми, виж там дали пише нещо в тази връзка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              КОЙ/Какво стои зад Сатоши?
                              Към настоящия момент най вече Путин. Фантастична възможност за Русия да ограби Западния свят. Или поне сериозно да разклати финансовата система. Забелязвам, че и мурзилките във форума до един или запалено поддържат криптосите, или поне са напълно отворени и непредубедени към идеята.

                              Коментар


                              • Някой да помогне .... не мога да потвърдя самоличността си при Coinbase. Хубави ясни снимки на цялата площ ми ги отхвърля , без отблясъци . Десет пъти пробвах и не става , а и изглежда има някакъв лимит за ден.

                                Коментар

                                Working...
                                X