IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Ората отдавна правят мрежи с квантово сплитане, ама да не дълбаем че сложно ще ви дойде. Сега сме на вълна псуване на неверници. Ако счупят криптото и най вече ако разгласят това - най-много да останем без интернет банкиране за някой друг месец. Банковите клонове не са ги затворили, до колкото знам.
    А цялата банкова и платежна система зад ел. банкирането... А фондовите борси и депозитарите...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение

      Трейдъров,
      Ванко,

      Гледам, сал един квантов компютър ви остана. Целият свят използва тази криптография. Който може да "разбива" сегашната криптография, няма въобще да се занимава с биткойна, а с банковите ви сметки, разбира се казано условно. Така любимите ви банки просто ще престанат да съществуват и ще трябва да минете на кеш (в първите 2 дена), а после и на натурална размяна.
      Ората отдавна правят мрежи с квантово сплитане, ама да не дълбаем че сложно ще ви дойде. Сега сме на вълна псуване на неверници. Ако счупят криптото и най вече ако разгласят това - най-много да останем без интернет банкиране за някой друг месец. Банковите клонове не са ги затворили, до колкото знам.

      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • IvanTerziev - Интересна статия, поставя проблеми, които предстои да се решат. И наистина явно доста малко хора от притежаващите Биткойн ги знаят тези неща за да вникнат в проблематиката. Според мен не трябва да повтаряме като мантра понятията "централизация" и "децентрализация", а да вникнем какво стои зад тях и къде реално е проблема. За мен най-просто казано централизация е равно на контрол, с цел печалба и власт на малка група хора, банки, елит и т.н., както искате го наречете. Това, от което се опасяват и бягат всички. Та какво ще кажете за идеята, колкото и налудничава да ви се струва, централизацията, която явно е неминуема, ако искаме един идеален блокчейн, да се осъществи от изкуствен интелект(което може би вече е и налице донякъде). Така ще може да се отвори поле за изява на другите две задължителни качества, които се гонят - мащабируемост и сигурност. И изкуствения интелект няма нужда от пари, слава и власт, засега Да, зад създаването му винаги стои човек. Зависи от човека обаче, кой и какъв е, пък и той ще е нужен само в началото.
        И напълно съм съгласен и с твърдението че докато не се кротне цената на биткойн и производните му солташаци, ако ще и на един милион евро, трудно можем да говорим за използването на блокчейн за нещо друго освен бясна и масова спекула. Опасно племе сме хората, превърнахме една уникална придобивка от бъдещето, каквато е блокчейна, в най-голямата пирамида, съществувала някога.
        Last edited by Playman77; 10.02.2018, 16:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          IvanTerziev - още една причина криптото да западне и изчезне, този път технологична.
          Трейдъров,
          Ванко,

          Гледам, сал един квантов компютър ви остана. Целият свят използва тази криптография. Който може да "разбива" сегашната криптография, няма въобще да се занимава с биткойна, а с банковите ви сметки, разбира се казано условно. Така любимите ви банки просто ще престанат да съществуват и ще трябва да минете на кеш (в първите 2 дена), а после и на натурална размяна.

          Коментар


          • Именно, няма начин хем по 500 000 транзакции на секунда, хем всички копачи по света да успеят да го включат у блокверигата. Хората затуй правят hyperledger, ама монопола и дружки нямат капацитета изобщо да вдянат какви проблеми борят хората.

            Иначе 10 милиона на квантов да е, все тая. Нали 500 милиардна капитализация дъвчем? И щяла да расте експоненциално?

            Сегашната работа е семки и лупина след лумпените, дерби за фанатици, и бомбички под бельото. За нова икономика дума не може да става.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • IvanTerziev - няма проблем с блокверигата, просто не става за мащабни глобални глупости и точно пък за пари въобще не става. Броя транзакции неможе да се повиши, защото в един момент ще стане ясно че сега има пробити койни от тези с увеличения брой на транзакциите. Сигурен съм че има макар да не бие тъпан, той Хмена очаква че като се пробие сигурността и на другия ден ще го пише в заглавията на вестниците. Квантови компютри толкова евтини няма за10к, къде го пише това и мисля още са по над 10 милиона.

              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Мина ви край ушите, щото нямаше влакове, тутууу, парадигми и нови икономики.
                Машинен превод.

                п.с. Понеже подозирам, че на ултрасите и това ще им дойде сложно...
                Човекът казва, че засега няма система хем да е децентрализирана, хем да има капацитет да отработи транзакциите на истински използваем електронен кеш.
                Другото противоречие е, че хем да рипа цената и да печелите, хем да става за разплащане...
                Дървено желязо. Ей в това се кълнете, и се псуваме на лични.

                https://www.radixdlt.com/post/blockc...en-here-is-why
                Blockchains are broken, here is why

                By
                Piers Ridyard

                on
                February 8, 2018




                Докато блок-веригата е излязла само за интегриране на вниманието през последните месеци, действителната активност в различните блок-протоколи е останала относително ниска. Въпреки това, те вече скачат под натиска, като мрежи като Bitcoin и Ethereum редовно страдат от бавни транзакции и високи такси.

                Докато различни групи предлагат разнообразни решения за мащабиране на мрежите, има един основен недостатък; блок-веригата просто не може да се мащабира до изискваните нива, за да действа като гръбнак на финансовата система, да не говорим за множеството по-широки случаи на използване, които в момента се опитва да се справи. Ако не може да се справи с това очаквано търсене, тогава несвързаната истина е, че технологията е негодна за целта.

                Най-важното постижение на Blockchain е, че решава въпроса за това как да се гарантира доверието между две несвързани страни, без да е необходима централизирана трета страна. Това е предназначението му да направи. Blockchain обаче няма магически куршум, когато става дума за обработка на транзакции.

                PayPal може да обработва около 200 транзакции в секунда (tps). VISA смята, че може да обработва 56 000 tps, въпреки че средните дневни товари са по-близо до 2000. Bitcoin е в състояние да ~ 7 tps, Ethereum 15-20 (по-малко ако това е символи, а не ETH се прехвърлят). Това поставя мрежите далеч под простото възпроизвеждане на изхода на един платежен процесор, оставяйки мечтата за масово осиновяване (което ще изисква не само десетки, но и стотици хиляди TPS).



                Има някои блокове, за които се твърди, че достигат десетки хиляди tps - но това са без изключение частен тест за оптимизиран и идеално разположен хардуер, настройка, която не е представителна за сценарии в реалния свят, където нямате контрол върху обработващата способност на възли или тяхното местоположение.

                Важно е да разберете защо протоколите са толкова бавни. Това не е така, защото това е присъщото им ограничение (например, теоретичната граница и ефективността на Bitcoin в частните вериги, въпреки че все още са доста под върховите възможности на VISA, е много по-висока); ограничението е резултат от умишлен избор на дизайн - да се даде приоритет на децентрализирана мрежа.Всеки възел обработва всяка една транзакция, водейки запис на цялата блок-верига. Тези транзакции формират блокове, тези блокове се обработват, за да станат част от новата верига, а възлите след това използват това като свое местно копие на глобалната държава, за да останат в синхрон с цялата мрежа.

                Тъй като обемите на транзакциите се увеличават, размерът на всеки блок също се увеличава, което означава, че отнема по-дълго време на възлите да получат информацията. С течение на времето това води до проблеми с последователността, тъй като някои възли са по-актуални от други. Това може да доведе до произвеждане на невалидни блокове, проблем, който става решаващ по време на периоди на големи натоварвания, тъй като възлите изтеглят и изхвърлят последователни блокове.

                Това е компромисът, който идва в резултат на блокада и децентрализацията. Това води до трилема между децентрализацията, сигурността и мащабируемостта.Можете да имате две - но не и трите.



                Всички решения за мащабиране на блокчета, включително увеличаване на размера на блоковете, стринг, канали извън канала и специфични за протокола решения като Lightning Network трябва да бъдат оценени според три критерия:
                1. Дали мрежата остава децентрализирана?
                2. Дали мрежата остава сигурна?
                3. Ще позволи ли, или поне да подготви мрежата да се мащабира до нива, необходими за масово приемане?
                Увеличаване на размера на блока


                Един от най-популяризираните опити за мащабиране обгръща дебатът за размера на блока, който в крайна сметка доведе до Bitcoin твърдо вилица на Bitcoin Cash през август 2017 г. Просто казано, чрез увеличаване на размера на блока можете да обработвате повече транзакции в една и съща времева рамка.

                Bitcoin се намира в сърцето на битка върху размерите на блоковете, но ако се стремим да се подготвим за бъдещето, в което блокът е в сърцето на "Web 3.0", тогава тези дебати са без значение. Среден размер на транзакцията от 500 байта с 2 000 трс би довел до 1GB блок. Няма разумен размер на блока, който може да обработва количеството информация, която ще бъде необходима, без да се стига до същия проблем; в даден момент блоковите размери стават твърде големи, за да поддържат децентрализирана мрежа.

                Тъй като размерите на блоковете се увеличават, толкова по-високи са изискванията (съхранение, мощност на обработка, честотна лента). Това следователно води до риск от централизация, тъй като все по-малко възли могат да участват. Освен това мрежата може да се движи само толкова бързо, колкото всички съставни възли. - когато блоковете преминават през определен размер, отнема твърде много време, за да се движат през всички възли в мрежата. Това след това води до натрупване на блокове и системата спира.

                Увеличаването на размерите на блоковете ще увеличи възможното tps, но само до ограничение - лимит, който ще бъде спазен по-рано, отколкото по-късно. Затова е наложително да намерят други решения. Sharding


                Срязването отделя цялостната блок-верига в различни части, като съответните части се разпространяват в различни възли. Най-лесният начин да я визуализира е разделянето на един остров на сто различни острови. Всеки от островите трябва все пак да отговаря на същите правила, както преди - но те са отговорни само за управлението на малкия си остров, а не на предишния по-голям единен.

                Sharing въвежда ползи, когато става въпрос за мащабиране, а именно, че е много по-малко интензивно да се обработва 1 / 100th от блок-веригата, отколкото да се обработва цялата верига. Също така създава нов набор от проблеми. Едната е, че въпросът за двойното прекарване на разходите се променя, тъй като съществуват редица вериги, работещи едновременно, които трябва да бъдат съгласувани, за да се избегне лошият актьор да харчи два пъти същия актив.

                Следователно, раздробяването изисква създаването на мрежа със същото ниво на сигурност, както преди, въпреки че възлите вече обработват много по-малък набор от транзакции. Всички детски вериги все още трябва да имат пълна прозрачност в по-широката мрежа. Възлите все още трябва да се споразумеят за всички транзакции, които се обработват, но сега те трябва да се доверят на други възли при разцепването на мрежата.

                Тъй като мрежата е изчезнала, изчислителната мощност, необходима за атака на всяка детска верига, е значително намалена, което увеличава шансовете за 51% атака. Преминаването към Доказателство за залог от Доказателство за работа има за цел да подпомогне с разделянето и по този начин мащабиране, но това вероятно ще доведе до обединени групи и същия въпрос като минната централизация.

                Съществено, това също трябва да бъде постигнато, без да се въвеждат никакви форми на преференциални или доминиращи "главни" възли, което увеличава централизацията в мрежата. Съществуват редица различни предложения за скъсване, но този компромис досега се оказа невъзможно да се съгласува с мащабируемостта. Канали за офшорни канали


                Каналите за офшорна държава са средство, чрез което някои блокаджийни взаимодействия вече не се извършват в блока, а се провеждат "офлайн". Това работи, като по същество позволява на двама (или повече) участници да заключат част от състоянието на блокада като "държавен канал". Тези участници могат да правят промени / транзакции помежду си с държавния канал по същия начин както обикновено и след това, след като приключат бизнес, участниците изпращат държавния канал обратно в блокада. Блокменът се обновява с новите данни и състоянието се отключва.

                Това позволява по-бързи транзакции (тъй като те са извън блок-веригата, тя не изисква същата обработваща мощност за проверка) и за по-ниски такси (тъй като транзакционните бариери първа и последна са били изключени от блок-верига).Светкавичната мрежа е пример за това. За съжаление това решение отново пада в поддържането на децентрализирана мрежа, тъй като е уязвима от икономическата цензура. Докато при нормална сделка с блокчета всеки миньор може да обработва транзакцията ви в блок (и по този начин не може да има цензура), Lightning Network разчита на това, че може да прехвърли плащанията си чрез центрове без цензура. Ако няма концентратор на мрежата за осветление, който има канал с анонимния хъб, с който желаете да осъществите транзакция, тогава не можете да извършите плащането. Чрез това, центровете могат да ограничат маршрута на вашата транзакция, Мащабиране без централизация


                За да могат блоковете да станат широко приети обществени мрежи, те трябва да могат да мащабират, без да се жертват ръководния принцип на децентрализация.

                Разпределените системи могат да бъдат мащабирани по два начина:
                • Хоризонтално (добавете още възли)
                • Вертикално (увеличете ресурсите за всеки възел)

                Проблемът на блокада е, че добавянето на повече възли, както е обяснено, ще доведе до забавяне на мрежата. Оразмеряването вертикално също не е стартер, тъй като ще намали броя на обработващите възли и по този начин ще доведе до централизация. Няма блокхайн проект, който да реши този проблем.

                Всички текущи заобикаляния са способни да работят - но те не могат да осигурят необходимите нива, без централизация, за да се превърне блокада в гръбнака на бъдещата икономика. Те са временни решения, за да подготвят система, която се скърца под товара, преди някой да го използва, превръзки, за да запълни войник, който все още не е тръгнал за война.

                Blockchain остава невероятно технологично развитие. Но прост - макар и трудно да се чуе - отговор, за да се реши проблемът с мащаба, е да се премахне структурата на блокчето на блока. Започнете отново и изработете алгоритъм за архитектура и консенсус, който подкрепя разделянето / разделянето, които са централизиращи и са в състояние да обработват транзакции паралелно, без да попадат в жертва на двойни разходи.

                Алтернативата е да продължите по път, по който ще бъде невъзможно да достигнете желаната дестинация.
                Last edited by IvanTerziev; 10.02.2018, 12:50.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Значи според теб, само квантовите компютри ще се развиват... математиката и криптографията НЕ... това ли искаш да кажеш?!

                  Освен това едва ли си даваш сметка до какви промени биха довели квантовите компютри. Квантовите компютри дават толкова голямо предимство на тези които ги използват, че останалите ще изглеждат като от "каменната ера". Едва ли си вярваш, че някой ще ни даде на нас в България квантов компютър, дори било и по "съюзна линия". Моли се квантовите компютри да се развиват по-бавно, защото в противен случай, ще имаме голям проблем. За щастие, аз мисля че сме много далече от машините за които говориш и така им се радваш. Според мен човечеството изобщо не е готово за квантови компютри... хората повече се страхуват от изкуствения интелект... защото им е по-познат... но ИИ е детска играчка сравнен с квантовите компютри... та не им се радвай толкова много.

                  Замисли се над следната задачка закачка... ако квантовите компютри могат да "счупят" на практика почти всички най-съвременни крипто алгоритми, то какво остава за всичко останало... какво е нещото което няма да бъде "счупено" ?!
                  Не знам защо толкова очевидна ми се струва бруталната прилика на това дето си написал и идеологията на неслучайно наречените тъмни векове. То страхове, то вяра, то мантри, то чудо неземно! Дори сорсовете имате да видите къв кенеф е отвътре, ама само с ядене не става, и малко акъл иска.
                  Квантов комп си купуваш за 10 000 $. Преди години беше толкова, сега не ми е зор да търся.
                  Радвам се разбира се, на развитието на техниката. Ако бяхте толкова напредничави, колкото си мислите, че сте - нямаше мненията с чисто техническа насоченост да са презирани и осмивани. Монопола затуй не ме понася, щото не боготворя Сатоши и оная умната чебурашка.
                  Уж революция ще правите на жалката ни войнолюбива цивилизация, пък агрументите ви като на ултраси на поредното безсмислено дерби.
                  Имаше едни хухавели дето правели секс с колите си, че и ваща работа подобна!
                  Иначе има напълно защитени канали, дето не са на принципа на крипто. Ама много сложно ще ви дойде. Нека се съсредоточим на крайния брой песъчинки, и 50 форка на Биткойн само... Неска има - утре нема! Влакът, тутууу, и двусрични чалга певачки, ако се сещаш защо не си измислят псевдоними с повече от една дума.
                  Last edited by IvanTerziev; 10.02.2018, 11:52.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • IvanTerziev - още една причина криптото да западне и изчезне, този път технологична.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Xman1 - криптографията може да вдигне трудността на задачите до талкова че и квантовите компютри ще се бавят да ги решават и това няма да е сложно. Въпроса е там че тази информация само с квантови компютри може да се обработва после, на старите компютри ще им трябва много време да обработват такава информация. И така , какво се получава - криптото за да се използва трябва да може да се ползва и с по малка изчислителна мощност докато навлязат квантовите компютри масово, обаче тези които разполагат с квантови компютри ще го разбиват. Той е напално прав по мощната технология слага край на криптото. Така ще се получи на практика и логиката казва така.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        Ех, свършили се простотиите по света, само за тия кески ми е мисъл неземна как да ги натоваря!
                        Бива ли да си такъв песимист и черноглед? След 100 години да не се научим да смятаме секретния ти ключ? 1000 кубитовите компютри са факт днес и сега.

                        Значи според теб, само квантовите компютри ще се развиват... математиката и криптографията НЕ... това ли искаш да кажеш?!

                        Освен това едва ли си даваш сметка до какви промени биха довели квантовите компютри. Квантовите компютри дават толкова голямо предимство на тези които ги използват, че останалите ще изглеждат като от "каменната ера". Едва ли си вярваш, че някой ще ни даде на нас в България квантов компютър, дори било и по "съюзна линия". Моли се квантовите компютри да се развиват по-бавно, защото в противен случай, ще имаме голям проблем. За щастие, аз мисля че сме много далече от машините за които говориш и така им се радваш. Според мен човечеството изобщо не е готово за квантови компютри... хората повече се страхуват от изкуствения интелект... защото им е по-познат... но ИИ е детска играчка сравнен с квантовите компютри... та не им се радвай толкова много.

                        Замисли се над следната задачка закачка... ако квантовите компютри могат да "счупят" на практика почти всички най-съвременни крипто алгоритми, то какво остава за всичко останало... какво е нещото което няма да бъде "счупено" ?!
                        Last edited by Xman1; 10.02.2018, 11:19.

                        Коментар


                        • Xman1 - всичко което е в голям мащаб няма да може да издържи на времето, дори технологично ще цъфне и ще се окаже примитивно. Тези койни са първите примитиви, и блокверигата им е примитивна а за да се развият нещата така че да отлепят от дъното трябват много инвестиции, труд и нови знания. Само с желание да се участва в поредната пирамида няма да стане, а усилята на тълпата са канализирани изслючително и само в това начинание. Има нещо сбъркано и то ще пречи на развитието. Както с ел. колите, много са хубави но мъкнат една трета от теглото си в акумулатори и за да се разкарват тези акумулатори една трета от енергията съхранена в тях отлита за тази "полезна" задача, после пък им трябва нова инфраструктура от зарядни станции защото иначе ще се оплетем в кабели опънати по улицата всеки да си зарежда колата и накрая потреблението на ток ще излети нагоре и ще трябва да се добавят нови мощности за поризводство. С криптосите нещата са в общи линии точно толкова усложнени, мъки някакви.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                            Довършете изречението, за кое нещо променило света се отнася: "Early skepticism and low expectations quickly turned to unrealistic demands beyond the capabilities of the..."


                            Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко. Цената в момента няма никакво значение, защото това е технология, която изцяло ще промени света, няма как да бъде оценено подобно нещо. Далече сме от пълните възможности на тази нова технология, никъде все още не е реално интегрирана освен в експериментални проекти. В момента в който хората започнат да интегрират блокверигите, тогава ще се видят и реалните ползи. Сега някой тук ще каже... "блокверигата не е Биткойн"... да това е така, но без да има някакъв токен, блокверигата е безмислена. Това което придава смисъл на блокверигите са техните токени... тези токени разбира се не е задължително да са пари, може да са други неща, например акции, облигации, и тн.

                            Ползата ще бъде, многократно подобряване на ликвидноста и движението на стойност, също така интегрирането на различни системи, които в момента са разделени.

                            Посредством блокверигата финансовите операции могат да се интегрират и автоматизират до степен, която е невъзможна по какъв да е друг начин.

                            В момента буквално се пише историята.
                            С червеното съм съгласен .
                            И този път ще е като предишните

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

                              Успокой се, Иванчо. До 10 г. няма да го видиш квантовия компютър. Като го има в облака за разцъкване, какво чакаш още ами не го пуснеш да разбива блокчейни и да лапаш биткойни на корем? Време бол, ще се обновят протоколите ако такава опасност наистина се появи. А разработчиците на някои по-нови криптовалути вече са взели предвид този евентуален проблем и за тях и квантовите компютри не са страшни. Например NEO.
                              Неслучайно ви сравнявам със светата инквизиция и св. Августин. Вярвате в нещо заради самото вярване. На квантовите не могат да им спрат развитието, ама ако са се научили да чупят крипто то ти последен ще разбереш. Като си видиш портфейла изпразнен. Това е въпрос на стратегическа тайна, и ще се възползват от нея докато номера минава. Жертвали са живота на на-близки роднини, само и само Хитлер да не се усети, че са счупили "несчупваемата" енигма. Филм имаше по тоя въпрос, дори ми е на диска ама не ми се рови как се казва.
                              Намират му колая само след някоя друга година. Сега чупим енигма на обикновен комп за около 2 минути.
                              Я дай да видим какво са измислили NEO, че не ми се рови да търся за поредния шит. Всички криптоси работят на принципа на сложна задача, която обикновен комп ще му трябват много години да реши. Какво толкова са измислили тия?

                              Много мълчалив форум се очертава нещата взеха да се нормалезират Във живота винаги има втри шанс дано да сте са качили на влака тутутууууу
                              Ех, свършили се простотиите по света, само за тия кески ми е мисъл неземна как да ги натоваря!
                              Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко.
                              Бива ли да си такъв песимист и черноглед? След 100 години да не се научим да смятаме секретния ти ключ? 1000 кубитовите компютри са факт днес и сега.

                              Много ме е яд, че само у печалбата сте се вторачили. Не искате да видите голямата картинка. Прекрасни проекти като Golem за споделено процесорно време - потъват в небитието, и не са първите от тоя род дето не успяха да изплуват.
                              Last edited by IvanTerziev; 10.02.2018, 10:30.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Довършете изречението, за кое нещо променило света се отнася: "Early skepticism and low expectations quickly turned to unrealistic demands beyond the capabilities of the..."


                                Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко. Цената в момента няма никакво значение, защото това е технология, която изцяло ще промени света, няма как да бъде оценено подобно нещо. Далече сме от пълните възможности на тази нова технология, никъде все още не е реално интегрирана освен в експериментални проекти. В момента в който хората започнат да интегрират блокверигите, тогава ще се видят и реалните ползи. Сега някой тук ще каже... "блокверигата не е Биткойн"... да това е така, но без да има някакъв токен, блокверигата е безмислена. Това което придава смисъл на блокверигите са техните токени... тези токени разбира се не е задължително да са пари, може да са други неща, например акции, облигации, и тн.

                                Ползата ще бъде, многократно подобряване на ликвидноста и движението на стойност, също така интегрирането на различни системи, които в момента са разделени.

                                Посредством блокверигата финансовите операции могат да се интегрират и автоматизират до степен, която е невъзможна по какъв да е друг начин.

                                В момента буквално се пише историята.

                                Коментар

                                Working...
                                X