IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    И като как ИИ ще разбере аз откъде съм рекламиран да си купя нещо с Бибиткойн, и още повече дали съм доволен? Само не ми хвали новите шпионски фичъри на Windows 10, че отсега ми се драйфа от безнаказаното следене на клиентите си.

    Рекламите и в момента ти излизат "таргетирани"... т.е. в определена таргет група или дори персонализирани (зависи Гугъл колко знае за теб).
    Относно това дали си доволен от даден продукт... явно никога не си пазарувал в Интернет... ОК няма значение няма смисъл да обяснявам...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

      Кескев,
      Стига празнодумия! За последните две седмици биткойнът и етерът направиха по +70-80%. Каква част от това движение хвана ти?
      За последните 2 седмици на рулетка спечелиха 100 милиона долара. Каква част от това движение хвана ти?
      Някакъв проблем ли има, че проучвам фундамента на тая малоумна истерия? Всеки може да се включи в надбягването на кокошките за подхвърлена коричка. И всеки може да спечели. И да изгуби. Аз гледам сеир.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
        Реших да отворя назад темата да видя какво ли ще е Произволно отворих някакви задни страници, едната беше през 2013, другата 2014 и разни форумни герои громят с жарки слова тая балонизирана пирамида биткоин 2013 се коментира супер надутата цена от 25 долара и какъв балък трябва да си за да купиш, а пък копането е пълно безумие. Интересно, че не съм видял кой да е от писалите тогава да напише поне едно "абе еби му ....., не бях прав". И след още 4-5 години ще е пак така - кескурляка няма да го помни никой, но пък ще има други такива умни. Толкова мога да ви кажа за балона, пирамидата и т.н. Единствено съжалявам, че тогава не взех на сериозно цялото нещо
        +101

        Коментар


        • 5500 флорина! Т.е. 600 000 евро за една луковица.

          Не случайно хората са се самоубивали след пукането на балона.

          Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Една приказка за лека нощ
          Една приказка за "приказка" продължила повече от 12 години...


          Към 1625 година цената на луковица от някои от редките сортове можело да достигне цена от порядъка на 2000 флорина (флоринът е златна монета с тегло около 3,5 грама). Десет години по-късно редките сортове луковици се търгували още по-скъпо – достигали и до 5500 флорина. А в началото на 1637 година цените на луковиците на лалетата били 25 пъти по-скъпи, отколкото преди десетилетие. Търговията с луковиците се осъществявала на борси в Амстердам, Ротердам, Харлем и Лайден. Заради постоянно растящите цени мнозина търсели бързо забогатяване, зарязвали традиционните си занимания и се включвали в “манията по лалетата”. Някои от търговците направили огромни пари, а буквално цялата икономика на Холандия започнала да се върти около лалетата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            2 големи корпорации правят ново поколение криптовалута, дето наистина може да замести кеша. Ползват поне 100 пъти по-сложен софт, с почти неограничен капацитет за транзакции. Дори вече не използват понятието блокчейн, въпреки, че на практика пак е такова.
            Тъп и ограничен съм, че не се уших до гуша по Коледа! Сори, ама с 20 транзакции в секунда нова икономика може да направите само в Била, и то само в българския и клон. За повече няма ресурс.

            За разлика от вас постоянно следя нещата накъде отиват. Само с псувни не става. Ако можех да ви разбера ограничените разбирания по естеството на материята - да, можеше и някой леф да изкарам покрай тая безсмислена истерия. Ако всички бяха като мене - Азис щеше да си е Васко от Костинброд, а чалгаджийките щяха да бачкат на касата в горекоментираната Била.
            Ама на, съдба, те си броят милионите, аз чакам втората вълна крипто.

            A туй дето хабите енергия е крайно време да почнат да ви търсят някакъв контрол, както на мене всяка година ми търсят катализатора.

            Кескев,
            Стига празнодумия! За последните две седмици биткойнът и етерът направиха по +70-80%. Каква част от това движение хвана ти?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              Дори да има спекулативен "балон" при криптовалутите това по никакъв начин не променя стойноста на технологията. А специално стойноста на блокверигата е трудно да бъде измерена, защото ние не виждаме "цялата картинка". Стойноста на блокверигата вероятно е съизмерима с ИИ (Изкуствения Интелект) и в по-малка степен с квантовите компютри. Интересното е че и трите технологии биха си паснали перфектно... т.е. допълват се една с друга. Блокверигата може много добре да бъде подсилена с квантово криптиране и по този начин да стане абсолютно непробиваема. ИИ може да бъде включен като допълнение към т.нар. "умни договори"... т.е. от едната страна на умните договори може да бъде ИИ, който изпълнява определени задачи за крайни клиенти, и получава заплащена за това посредством умен договор.
              Еха, пуста счетоводна книга, надмина и квантовите машини вече! Какво ИИ ще прави тия пари, като му ги дадеш? Какво е квантово криптиране, че пак не съм в час То верно по рекламите почнаха да дуднат за кванти, нано и резонанси. Понеже електоратът не разбира, пък и те самите толкоз отбират, и е станало нещо като дежурна мантра. Като "амин"-а на подобните фанатици в средновието.

              Да речем в днешно време не може да се разбере със сигурност, дали ако една реклама е била показана, човека който я е видял си е закупил въпросната стока... посредством ИИ това може да стане възможно... и в момента Гугъл ни прави персонални профили и ни изпраща таргетирани реклами, но за в бъдеще ще стане възможно да прави и преценка, при какви реклами, кой какво точно си е закупил и после дали е бил доволен от покупката. Блокверигата улеснява такъв тип анализ, защото ИИ ще може да анализира тази информация, без да е необходимо личните данни да се разкриват пред 3-ти лица.
              И като как ИИ ще разбере аз откъде съм рекламиран да си купя нещо с Бибиткойн, и още повече дали съм доволен? Само не ми хвали новите шпионски фичъри на Windows 10, че отсега ми се драйфа от безнаказаното следене на клиентите си.

              Между другото реклами почти не гледам, гади ми се от простотии. Вече изгубиха мярка и основно някакви снимки на паразити ми навират в носа. Вчера изкочи един попъп прозорец че съм спечелил нещо, и ми изтри всички отворени прозорци на браузъра. 10 тояги на голо за такива!

              Казано малко по друг начин, блокверигата ще се интегрира в Интернет... т.е. ще имаме това което някои в момента наричат "уеб 3.0".
              Сакън недей, че отидоха едни терабайти с ненужна информация! Без това не може да се обърнеш от реклами и следене, само блокчейна ни липсваше на това отгоре да товари жицата и той!

              Както пуснах линкове, блокчейн е дори остаряло понятие. Правят нов тип дървовидно разпределен блокчейн, на принципа на сегашните DNS-и както са в нета. С тебе се занимава локална част от тоя блокчейн, и не е напълно децентрализиран. Само така може да се поеме огромния обем транзакции, който изисква пълноценен електронен кеш.
              Last edited by IvanTerziev; 18.02.2018, 09:51.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Една приказка за лека нощ
                Една приказка за "приказка" продължила повече от 12 години...


                Блокверигата има толкова общо с лалетата, колкото бананите с космическите ракети.

                Единственият извод от цялата история, е че хората обичат да спекулират с "нови неща", независимо какви са те. Но какво общо има спекулацията със самата технология... нищо. Не беше необходимо да се поства цялата тази статия тук, можеше просто да дадеш линк, а не "стена от текст". Тази история я знам на изуст, не за друго, а защото вече 1000 пъти са я поствали.


                Дори да има спекулативен "балон" при криптовалутите това по никакъв начин не променя стойноста на технологията. А специално стойноста на блокверигата е трудно да бъде измерена, защото ние не виждаме "цялата картинка". Стойноста на блокверигата вероятно е съизмерима с ИИ (Изкуствения Интелект) и в по-малка степен с квантовите компютри. Интересното е че и трите технологии биха си паснали перфектно... т.е. допълват се една с друга. Блокверигата може много добре да бъде подсилена с квантово криптиране и по този начин да стане абсолютно непробиваема. ИИ може да бъде включен като допълнение към т.нар. "умни договори"... т.е. от едната страна на умните договори може да бъде ИИ, който изпълнява определени задачи за крайни клиенти, и получава заплащена за това посредством умен договор.

                Да речем в днешно време не може да се разбере със сигурност, дали ако една реклама е била показана, човека който я е видял си е закупил въпросната стока... посредством ИИ това може да стане възможно... и в момента Гугъл ни прави персонални профили и ни изпраща таргетирани реклами, но за в бъдеще ще стане възможно да прави и преценка, при какви реклами, кой какво точно си е закупил и после дали е бил доволен от покупката. Блокверигата улеснява такъв тип анализ, защото ИИ ще може да анализира тази информация, без да е необходимо личните данни да се разкриват пред 3-ти лица.

                Казано малко по друг начин, блокверигата ще се интегрира в Интернет... т.е. ще имаме това което някои в момента наричат "уеб 3.0".




                П.С. Съвсем друг е въпросът дали манията с лалетата се е отразила наистина зле на Холандия... за това също може да се спори. Холандците не трябваше ли да мразят лалетата, ако нещата са били наистина толкова "лоши". Щеше ли да ги има тези полета с лалета... щяха ли да известни като "страната на Лалетата" и тн. Някак в тези статии се набляга на това, че малък брой хора са загубили пари някога, а се забравя, че Холандия е "страната на Лалетата"... Сигурен съм че Холандците отдавна са си възстановили всички загуби за близо 400 години търговия и отглеждане на лалета. Та дори им се е превърнало в символ на държавата.

                Last edited by Xman1; 18.02.2018, 03:29.

                Коментар


                • Една приказка за лека нощ
                  Една приказка за "приказка" продължила повече от 12 години...

                  Когато една луковица струвала колкото 12 акра земя...

                  history.nakratko.bg

                  Човек е склонен сам да си създава проблеми от нищото. Понякога тази склонност придобива такива огромни мащаби, че води до сътресения в катастрофален мащаб.

                  Може би първият документиран случай на икономическа криза, предизвикана по спекулативни причини е т.нар. мания по лалетата. Случката се разиграва през 30-те години на XVII век, като кулминацията настъпва на 2 февруари 1637 година. От този ден, само за няколко седмици, хиляди холандци се оказват разорени.Съдбите на всички се преобръщат. А самата история започва с невинното увлечение на австрийския посланик в Турция – Охир Гилен де Бузбек.

                  Той донася от Константинопол във Виена няколко луковици на лалета, които са посадени в градините на император Фридрих I. Грижите по отглеждането на новата придобивка са поверени на Карл Клаузиус(истинското му име е Шарл де Леклюз). Славата му на добър градинар стига до Лайденския университет в Холандия. Поканен е да се грижи за градината на университета. Клаузиус тайно пренася няколко луковици на лалета и така в Холандия се появяват първите представители на това цвете. За малко повече от 20 години ботаниците там успяват чрез кръстосване да създадат десетки нови сортове лалета.
                  Сатира на манията по лалетата. Картина на Ян Брьогел Младши (около 1640 г.), изобразяваща спекулантите с луковици на лалета като маймуни, облечени в характерните за аристокрацията дрехи от епохата. Една от маймуните уринира върху доскоро скъпата си стока, други са изправени пред съдия, а трета я отнасят в гроба.
                  Към 1625 година цената на луковица от някои от редките сортове можело да достигне цена от порядъка на 2000 флорина (флоринът е златна монета с тегло около 3,5 грама). Десет години по-късно редките сортове луковици се търгували още по-скъпо – достигали и до 5500 флорина. А в началото на 1637 година цените на луковиците на лалетата били 25 пъти по-скъпи, отколкото преди десетилетие. Търговията с луковиците се осъществявала на борси в Амстердам, Ротердам, Харлем и Лайден. Заради постоянно растящите цени мнозина търсели бързо забогатяване, зарязвали традиционните си занимания и се включвали в “манията по лалетата”. Някои от търговците направили огромни пари, а буквално цялата икономика на Холандия започнала да се върти около лалетата.

                  Налице били всички похвати за спекулативно забогатяване. Хора от средната класа залагали къщи и имоти, за да закупят луковици, които да препродадат на по-висока цена. Дори и бедняци се включвали в търговията. Сключвали се сделки с предварително плащане за луковици, които ще се появят при следващата реколта. Постепенно пазарът станал неконтролируем. За да се стигне до първите дни на февруари 1637 година, когато цените рязко падат. Както във всяко подобно начинание, в един момент предлагащите станали много повече от купуващите. Стига се до обезценяване над 100 пъти. Хиляди са разорени.
                  Колесницата на глупаците. Картина на Хендрик Гериц Пот от 1637 г. Флора, богинята на цветята, окичена с лалета, заедно с двуликата богиня на успеха Фортуна, се вози в колесница, насочила се към неминуема гибел в морската шир. Следват я тълпи от тъкачи от Харлем, изоставили занаята си, за да се включат в спекулациите с лалета.
                  Някои от съвременните икономисти не приемат, че това води до срив на цялата икономика на страната. Самото явление дълго време не е било известно, а и до днес не е достатъчно добре проучено. Известните факти са няколко. Отглеждането на лалета все пак донася слава на Холандия. Индустрията оцелява въпреки сътресението, а век и половина по-късно се стига до там, че турският султан внася от Холандия лалета.

                  Случилото се през ония години става достояние за широката публика едва през 1841 година, когато е описано в книгата на английския журналист Чарлз Маккей “Най-големите заблуди и безумия на тълпите”. Връзка с темата за “манията по лалетата” може да се намери и в романа на Александър Дюма-баща “Черното лале”.

                  И дори това да не е първият случай на спукването на спекулативен балон, добре е да се помнят уроците от историята – не всичко, което блести, е злато.

                  Коментар


                  • 2 големи корпорации правят ново поколение криптовалута, дето наистина може да замести кеша. Ползват поне 100 пъти по-сложен софт, с почти неограничен капацитет за транзакции. Дори вече не използват понятието блокчейн, въпреки, че на практика пак е такова.
                    Тъп и ограничен съм, че не се уших до гуша по Коледа! Сори, ама с 20 транзакции в секунда нова икономика може да направите само в Била, и то само в българския и клон. За повече няма ресурс.

                    За разлика от вас постоянно следя нещата накъде отиват. Само с псувни не става. Ако можех да ви разбера ограничените разбирания по естеството на материята - да, можеше и някой леф да изкарам покрай тая безсмислена истерия. Ако всички бяха като мене - Азис щеше да си е Васко от Костинброд, а чалгаджийките щяха да бачкат на касата в горекоментираната Била.
                    Ама на, съдба, те си броят милионите, аз чакам втората вълна крипто.

                    A туй дето хабите енергия е крайно време да почнат да ви търсят някакъв контрол, както на мене всяка година ми търсят катализатора.

                    Last edited by IvanTerziev; 17.02.2018, 23:27.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • https://www.coindesk.com/10-years-wont-blockchains/

                      Нещата напредват със светлинна скорост, дори блокчейн в тоя му вид е архаизъм.
                      Last edited by X_Y; 18.02.2018, 10:58.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Реших да отворя назад темата да видя какво ли ще е Произволно отворих някакви задни страници, едната беше през 2013, другата 2014 и разни форумни герои громят с жарки слова тая балонизирана пирамида биткоин 2013 се коментира супер надутата цена от 25 долара и какъв балък трябва да си за да купиш, а пък копането е пълно безумие. Интересно, че не съм видял кой да е от писалите тогава да напише поне едно "абе еби му ....., не бях прав". И след още 4-5 години ще е пак така - кескурляка няма да го помни никой, но пък ще има други такива умни. Толкова мога да ви кажа за балона, пирамидата и т.н. Единствено съжалявам, че тогава не взех на сериозно цялото нещо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          IvanTerziev - може да са кески обаче ги купуват и опашка правят за тях, с карти виза ги купуват без да искат.Хакнали са системата на Виза от Койнбейс и Виза им се обесняват.
                          Visa confirms Coinbase wasn’t at fault for overcharging users

                          Over the last two days, some customers who used a credit or debit card at Coinbase may have seen duplicate transactions posted to their cardholder accounts.

                          This issue was not caused by Coinbase.

                          Worldpay and Coinbase have been working with Visa and Visa issuing banks to ensure that the duplicate transactions have been reversed and appropriate credits have been posted to cardholder accounts. All reversal transactions have now been issued, and should appear on customers’ credit card and debit card accounts within the next few days. We believe the majority of these reversals have already posted to accounts. If you continue to have problems with your credit or debit card account after this reversal period, including issues relating to card fees or charges, we encourage you to contact your card issuing bank.

                          We deeply regret any inconvenience this may have caused customers.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение





                            П.С. Бях написал нормален коментар, но това изречение просто не го заслужава...
                            Би трябвало да си разбрал поне това, че с вас крипто талибаните никога няма да имаме обща приказка. Що талибани - ами оня ден пуснах статия дето заплашвали топ икономист, че щели да го убиват ако не повтаря мантрите за крайния брой кески, ами седнал да прочете за кво аджеба иде реч.
                            Вкопчили сте се в пустата цена, без да ви интересува какво седи зад това. Мен пък ме интересува бъдещето на всичко това. И не, не е проект с 5 транзакции в секунда максимум. Крипто долар бил Биткойн, ми то на локалния Кауфланд не може да отработи касата бе!

                            Безработен предприемач съм бил (WTF???), псуваме се всеки ден с монопола, щото ме интересува чисто техническото естество на най-тъпия балон в историята. И Мохамед койн съм готов да пусна, ама поне да има нещо досега дето малко от малко става за крипто кеш! Дето и да ровна като Радикса в случая - и се оказва брутален скам.

                            И понеже малко сложно се изразявам - за такива като тебе Биткойн е ДНК дето прогнозира с 95% вероятност икономиката занапред, койните са краен брой за капак на 700 -те умрели валути, и земята е плоска.
                            Да беше се качил на самолет, да видиш кривината на хоризонта в илюминатора!

                            Няма ли да ходите да убивате собственика на coinmarketcap, че не е качил eMunie и Radix на сайта си?
                            Last edited by IvanTerziev; 17.02.2018, 14:10.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              Начи ресърчвам и се чудя коя валута да дръпна като база...




                              П.С. Бях написал нормален коментар, но това изречение просто не го заслужава...
                              Last edited by Xman1; 17.02.2018, 13:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                                Ох БНБ са ми любимите Банката регулатор, която допусна най-големият престъпен фалит на банка в историята на целия свят на база на загубата на глава от населението и Директора на която банка регулатор не понесе никакви последствия за това и която банка регулатор продължава да твърди, че всъщност не е сгрешила и за миг, ме предупреждава, че липсата на регулация е опасна Щом БНБ предупреждава - продавам всичко!
                                Явно не са в далаверата, която им конкурентна.

                                Коментар

                                Working...
                                X