IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ""Жабите ги сваряват бавно и с кеф...
    Големи майстори я играят таз игра....Пада, пада и точно преди да започне хистерията има 2-3 дни нагоре, за да може стадото да се успокои и да купи пак......11, 10, 9, 8.......
    Офффф, дано китайците да го издухат...Малко остана, бълбукането е в ход...."

    7, 6, 5 .......
    Офффф, дано китайците да го издухат.......

    Коментар


    • Етерът паднал 3,57 пъти. 73% спад ли идва, че малко прибързано ги смятам... Що така, нали трябваше да се купи щот са пуснали и ще свърши Най-лошото е зад гърба, изгубихме 73%, остават още 27.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Ако оставят хората без работа да си измислят те с какво да се занимават кой знае какво ще им хрумне, пък така ето - занимават ги с койни.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Импе ако беше така създателя му нямаше да стои в анонимност и да се укрива, той много добре знае колко голяма работа може да произлезе от биткойна и затова се крие. Цялата работа е за хора без работа.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Ами да разделим така нещата.
            Оригиналният Биткойн не може да поеме и хилядна от необходимите транзакции дето да заместят кеша.
            Алткойновете имат неограничено и безкрайно предлагане.
            Предлаганите за държавни криптоси имат възможност за безконтролно печатане.

            ОК?
            Така е.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар







            • Основателят на финансовата пирамида "МММ" Сергей Мавроди почина в Москва на 63-годишна възраст. В нощта срещу понеделник той е бил откаран в болница, след като се почувствал зле на автобусна спирка и случаен минувач е повикал спешна помощ. Информацията за смъртта му е потвърдена от руското вътрешно министерство пред РБК.



              Сергей Мавроди е основател на скандално известната пирамида МММ, която е най-мащабната в историята на Русия по брой измамени хора и нанесени щети.

              Фирма "МММ" е създадена още 1989 г. като кооператив и преобразувана в акционерно дружество през октомври 1992 г.

              Станалото впоследствие знаменито название на фирмата първоначално е било просто абревиатура на началните букви на фамилиите на учредителите – братята Сергей и Вячеслав Мавроди и Олга Мелникова.

              Едноличен собственик и организатор на бизнеса, превърнал се в една от най-грандиозните финансови афери на всички времена, от началото до края е инженерът програмист Сергей Мавроди.

              По различни данни, ужилените от МММ в началото на 1990-те години, са от 10 до 15 милиона вложители. През 2007 г. Сергей Мавроди бе осъден на четири и половина година затвор, които той почти изцяло вече бе излежал в затвора "Матроска тишина". След освобождаването му бизнесменът съобщи, че пуска нови проекти, но всички те се оказаха неудачни.

              В първите години след основаването й МММ е търгувала с вносна техника, а от 1 февруари 1994 г. в фирмата пуска акции на свободна продажба. Номиналната стойност на акциите е около хиляда рубли (около 65 цента по тогавашния курс).

              Официално МММ се води обикновено акционерно дружество, което обещава след година да изплати дивиденти.

              Мавроди обещава на притежателите на акции да им ги изкупува по цена, която определя сам. Цената непрекъснато нараства и към юли 1994 г. достига 125 хил. рубли за една акция.

              Курсът на акциите на МММ и прогнозите за близките две седмици започват да се публикуват всекидневно в медиите и скоро интересът на вложителите към тях е не по-малък от този към курса на долара.

              МММ никога не се е занимавала нито с производство, нито с продажба на каквото и да е, а винаги е била класическа финансова пирамида. Мавроди е разчитал на това, че при постоянен ръст на курса на акциите, притежателите им няма да бързат да ги продават.

              На фона на небивалия успех на начинанието му, руската антимонополна комисия нарежда на телевизиите да прекратят рекламите на МММ. Малко по-късно данъчните органи предявяват на една от дъщерните фирми на Мавроди искане за незабавно погасяване на 49.9 млрд. рубли. Тогавашният руски вицепремиер Сергей Шахрай заявява, че МММ има проблеми с държавата и предупреждава за вероятния й скорошен крах.
              Last edited by RUBLA; 27.03.2018, 19:08. Причина: Забранен линк.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Само дето клонингите са отделни криптовалути. Има всякакви биткойнове, но оригиналният си е оригинален. Или според теб сингапурският долар или канадският долар са едно и също с американският - някакви незаконни клонинги? Нали щатският е чернозеленичък с разни чичовци, а сингапурският - шареничък - с пилци?
                Ами да разделим така нещата.
                Оригиналният Биткойн не може да поеме и хилядна от необходимите транзакции дето да заместят кеша.
                Алткойновете имат неограничено и безкрайно предлагане.
                Предлаганите за държавни криптоси имат възможност за безконтролно печатане.

                ОК?
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  На слуз се движи цялата ни цивилизация. Биткойн е първи опит за нещо, дето вече му се изчерпа капацитета и не работи. Това надпреварване в комисионните, че все пак да ти мине превода... е всичко друго, но не и пари.

                  Не са рекли - не са пребили криптото. Освен това идеята на крипто рубла, юан и т.н. е да може да се печатат, както Рипълите. И още не мога да проумея как още има хора, дето твърдят, че не се печатали. Говорят за 50 потенциални клонинга само на Биткойна, отделно че вече и на алткойните почнаха да им правят копия. На всичко това за капак продължавате да твърдите, че били ограничени. И копия на копията ще почнат да излизат! Биткойн кеш - кеш! Голям майтап!
                  Само дето клонингите са отделни криптовалути. Има всякакви биткойнове, но оригиналният си е оригинален. Или според теб сингапурският долар или канадският долар са едно и също с американският - някакви незаконни клонинги? Нали щатският е чернозеленичък с разни чичовци, а сингапурският - шареничък - с пилци?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Да бе - страхотно сравнение - Биткойн и слуз

                    Той и Сексологът казваше на Чичко Снегов, че на света е останала само една ей-толкова мънинка шепичка петрол

                    Слузта е суровина, без която не може, биткойнченцето е.... де да знам - биткойнченцето е - таковата.
                    На слуз се движи цялата ни цивилизация. Биткойн е първи опит за нещо, дето вече му се изчерпа капацитета и не работи. Това надпреварване в комисионните, че все пак да ти мине превода... е всичко друго, но не и пари.

                    Не зная дали ще е точно биткойнченцето - но сме в началото на ужасяваща, дълга и тегава валутна война: мошшшшшеническите държавни пари срещу криптовалутите - виждаме как институциите, свързани с, нанасят удари срещу - но не могат да ги съборят. Няма как държавите да приемат криптовалутите или те да си измислят такива, защото това обезмисля цялата им финансова политика - ако някоя държава възприеме парични средства, които не може да фалшифицира, сама ще си резне финансовият гръцмул.
                    Не са рекли - не са пребили криптото. Освен това идеята на крипто рубла, юан и т.н. е да може да се печатат, както Рипълите. И още не мога да проумея как още има хора, дето твърдят, че не се печатали. Говорят за 50 потенциални клонинга само на Биткойна, отделно че вече и на алткойните почнаха да им правят копия. На всичко това за капак продължавате да твърдите, че били ограничени. И копия на копията ще почнат да излизат! Биткойн кеш - кеш! Голям майтап!
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Императорът - цялото технологично развитие на тази цивилизация е в резултат на изгарянето на огромно количество петрол а не на извличане на енергия акумулирана в биткойни. Нама как да твърдя че ако нямаше петрол цивилизацията не би се развила, може би и по добре но не и към момента от нейното съществуване в който водим този разговор със сигурност.

                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Добре, че ме подсети. Забравих любимата си прогноза за нафтата.



                        Преди 10 год като цената на нефта беше 100+ долара, всичкото анализатор на тоя Свят повтаряше кат папагали как нефта свършвал, как цената щяла да расте, да стигне до 150$, до 250$ и чак до 500$ за барел. Даже стигна мисля 150$ за барел по едно време.

                        После се появиха реднеците с шистите и няма да навлизам в подробности. Сега твърдят че има евтина нафта за следващите 500 години.

                        За по-малко от 10 год прогнозата се обърна на обратно.


                        Историята с цената на нефта всички я знаем и повечето сме били свиделите, обаче интересно що хората продължават да вярват на дългосрочните прогнози (10 годишните прогнози).

                        Да бе - страхотно сравнение - Биткойн и слуз

                        Той и Сексологът казваше на Чичко Снегов, че на света е останала само една ей-толкова мънинка шепичка петрол

                        Слузта е суровина, без която не може, биткойнченцето е.... де да знам - биткойнченцето е - таковата.

                        Ама то всички пари сами по себе си са таковата - а криптовалутите - все още мисля - че са най-страхотната идея след златцето, което все пак Дядо Бог го е измислил, за да служи за пари, а той е по-стар, по-технологически и по-гявол от нас. Впрочем може златцето да са го измислили еврeите или китайците - или научен екип от едните и от другите - това: ако няма Дядо Бог де...

                        Не зная дали ще е точно биткойнченцето - но сме в началото на ужасяваща, дълга и тегава валутна война: мошшшшшеническите държавни пари срещу криптовалутите - виждаме как институциите, свързани с, нанасят удари срещу - но не могат да ги съборят. Няма как държавите да приемат криптовалутите или те да си измислят такива, защото това обезмисля цялата им финансова политика - ако някоя държава възприеме парични средства, които не може да фалшифицира, сама ще си резне финансовият гръцмул.

                        Не зная войната как ще свърши - но аз съм по-навит дълго-дълго да кретат на ниски нива, та полека-лека криптоси да си придобивам.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Поздравления!!)) - Класически Bump and Run reorder model - като за учебник, нале !? А сега накъде, !? Как мислите !? - Не ли покачва вероятността за осъзнаване на близкатата до нула стойност на "актива"!?? (без препоръка)
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Умният купува когато е евтино, глупавият - когато е на зор (и скъпо).
                            Ти колко чакаш за транзакция? 1 месец нали - от бюрото....
                            Щото аз правя по една на всеки 2 дни минимум (в биткойни) и няколко на ден в Даш и по-дребни алтове. Рекордът за най-бърза транзакция ми е малко над 10 секунди чакане засега Бавните може и половин час да откарат.
                            И сега скъпо ли е, или евтино? Нали си умен, просветИ ни!
                            Статията беше как Биткойн щял да замести кеша, не ми намесвай някой от 1300 алткойна.
                            Първоначално изпратено от Гари
                            Засега си опазва топките. И браво на човека, че има топки за такъв залог. Ти имаш ли топки да направиш нещо друго освен да дрънкаш?
                            Опазва ги, щото не е дошла датата на Голямото Рязане. Аз винаги съм казвал, че няма сила която да предвиди безхаберността човешка. Може да отиде на 2 милиона, може и на 2 $. Нещо без грам себестойност не може да се предвиди.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              По-умни от нас? И колко седмици ще се чака за транзакция, като са толкоз умни? Умен човек купува ли нещо, дето не му трябва? Междувременно, какво се случва с чакащите транзакции, дето системата няма капацитета да отработи? Чакам оня мушмурок да си отреже топките в ефир, след като очевидно не сме се запътили към цена 500 000$.
                              Bitcoin Price Prediction Tracker

                              Засега си опазва топките. И браво на човека, че има топки за такъв залог. Ти имаш ли топки да направиш нещо друго освен да дрънкаш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Но не смееш да кажеш

                                buy @

                                sell @



                                Не смея?
                                Аз писах тук какво и как, и buy, и sell едновременно. В момента двете нива са 1103 и 1300. Гледам пак към 20% спред обирам...

                                Коментар

                                Working...
                                X