IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • TA при биткойн е пълна глупост. Утре Apple обявява, че 5% от кеша са инвестирани в биткойн и всички 50 EMA, 20 EMA, Фибоначи и Елиът вълни отиват в коша. Това е 10-годишен актив от нов клас и се държи като тийнейджър. Да правиш технически анализи е колосална глупост

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

      Така е ..... има ги , засега ..... но са твърде незначителен сигнал (за мен ) , за обръшане на тренда ....
      Не се ли покаже на седмична ........... другото е шум , които може просто да се '''пробва'' , но задължително след връщане на другия бар до половината на ''пина '' и оттук с малък стоп - върха на ''пина'' ........... знаеш го , да не се правя ..на ''матеев '' с ПМО -то .............
      Обръщането на тренда е бавен и продължителен процес.Едно слизане до 40500 да тества предходният връх не означава,че има обръщане.Просто ми се струва,че за да мине 50000 убедително ще му трябва още сила.Върха на дневна нещо ми прилича на "бодлива тел" ако не греша.
      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • Въпреки малката корекция, Day бара все още си е в посока нагоре. Не знам какво толкова се развълнувахте. Нека седмичния бар да пробие дъното на предишния седмичен бар, и след това месечния бар да пробие дъното на предишния месечен бар, и тогава можем да говорим за нова тригодишна корекция.

        Иначе засега всичко си е наред - няма как да се завоюват нови, по-високи нива, без съпътстващите корекцийки.

        Ако A средностатистически е равно на C при един средностатистически ABC сегмент, то тогава имаме поне още 20к нагоре. А ако се развива импулс според Елиът, то тепърва предстои удължаване на 3-тата вълна и след това 4-та и 5-та, които като минимум ще гонят 100к.

        Дори и да приемем, че точно сега е започнала 3-годишната корекция, ами нищо лошо - ще почакаме 3 години и след това ще видим 200-300к. Междувременно ще закупим още биткойни по ниските нива. Този път съм решил яко да товаря на нива под 20к.
        Last edited by Mateev; 16.02.2021, 22:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение


          Той щото каза,че няма пин бар та аз за това му казах,че щом иска може и да стане
          Така е ..... има ги , засега ..... но са твърде незначителен сигнал (за мен ) , за обръшане на тренда ....
          Не се ли покаже на седмична ........... другото е шум , които може просто да се '''пробва'' , но задължително след връщане на другия бар до половината на ''пина '' и оттук с малък стоп - върха на ''пина'' ........... знаеш го , да не се правя ..на ''матеев '' с ПМО -то .............

          Last edited by Correctively objective; 16.02.2021, 21:53.

          Коментар


          • [QUOTE=Correctively objective;n3719491]

            Има голяма вероятност за развитие на ЕД ........... Но той е сложен с ''откриването '' на началото му ..... Всичките му части са зиг заг -и и може да продължи доста след като си го ''открил '' .................
            Завършека МУ ..... обаче не може да сбърка ..............
            За един ден взима 5-6 , пък и повече надолу ..........................

            пп
            Мааа'ни го пчеларя с ''пин '' баровете ..... Той до там е стигнал с литературата ..... Впрочем , ''пин'' Барове в момента има на всички фреимове от 4H нагоре [/QUOTE]
            Той щото каза,че няма пин бар та аз за това му казах,че щом иска може и да стане
            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
              Технически поглед на ситуацията,където риск/печалба си струва

              [ATTACH=CONFIG]n3719458[/ATTACH]
              Има голяма вероятност за развитие на ЕД ........... Но той е сложен с ''откриването '' на началото му ..... Всичките му части са зиг заг -и и може да продължи доста след като си го ''открил '' .................
              Завършека МУ ..... обаче не може да сбърка ..............
              За един ден взима 5-6 , пък и повече надолу ..........................

              пп
              Мааа'ни го пчеларя с ''пин '' баровете ..... Той до там е стигнал с литературата ..... Впрочем , ''пин'' Барове в момента има на всички фреимове от 4H нагоре

              Коментар


              • Технически поглед на ситуацията,където риск/печалба си струва

                Click image for larger version

Name:	Screenshot_2.jpg
Views:	1
Size:	49.4 КБ
ID:	3719458
                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Матейко се развихри с псевдонауката
                  Ta то дори не е и псевдонаука .............
                  Чопнал е малко математика , малко Теория на Елиът , малко Теория на Дау .... и си е съчинил нещо , което ляляля от години по форумите ...........
                  Ефективност - нулева ......
                  Нещо в стил '' пчелите ми го говорят '' ...................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение

                    Чисто спекулативно ме интересува.До къде мислите може да стигне цената му,ако спечелят делото заведено срещу тях?
                    Изключително глупав проект. Не бих вложил и един лев

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Към момента това наистина е така, но след 24 часа - не знам. Истината е, че Биткойна наистина много се затрудни с това ниво от 50к. Атакува го не знам вече колко пъти. Това е лоша новина. Добрата новина обаче е, че все още не се е засилил да прави дълбока корекция.

                      Едно е ясно обаче още от сега. Прекалено дълго биткойна се задържа на нива около 50 000, което даде време на инвеститорите психически да свикнат с тази цена и да я приемат като нещо нормално. Тоест нямаме PIN Bar, както имахме на предишното ключово ниво от 20к. Точно обратното - имаме сравнително стабилна цена, задържала се повече от 1 седмица.

                      От тука нататък за да се получи панически срив, се нуждаем от някаква много лоша новина, която да уплаши инвеститорите. Ако такава не се появи, ще продължим бавно да пълзим нагоре.
                      Щом искаш ПИН бар на път е да се случи

                      Click image for larger version

Name:	Screenshot_1.jpg
Views:	1
Size:	76.0 КБ
ID:	3719441
                      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Има го няколко страници назад в темата.
                        Чисто спекулативно ме интересува.До къде мислите може да стигне цената му,ако спечелят делото заведено срещу тях?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
                          Г-н Матеев,какво ви е мнението за Ripple?
                          Има го няколко страници назад в темата.

                          Коментар


                          • Г-н Матеев,какво ви е мнението за Ripple?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Готово - имаме пробив на 50к както по Bid, така и по Ask........
                              Bid-a достигна до 50473 преди да започне някаква корекцийка.

                              ПП: Следя тиковите котировки на реален ECN акаунт в Alpari.
                              Това е по добро за следене на BTC. в реално време.

                              Коментар


                              • ...... и пазара полудя !!!
                                За по малко от 5 минути волатилноста достигна до 2к надолу, после нагоре .........

                                Явно има някаква новина, която все още не я зная.

                                Коментар

                                Working...
                                X