IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Ценоопределяне

    https://www.investor.bg/novini/346/a...paunda-136258/

    Ако тая картина я нарисуваш в час по рисуване ще ти пишат двойка

    Обаче понеже е на известен художник се продава за.............., в статията пише за колко.

    Обърнете внимание на дата, че статията е малко стара - 2012 година.
    Разбрах намека
    Но в тая история с биткойна вярват всякакви хора, а не само тесен кръг ценители
    Трябва конкретен отговор.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Може ли да ми каже някой от корифеите в темата как се определя справедлива цена на биткойна?

      Ток ли е, инвестиция в ригове ли е, тайно ноу-хау ли е, цена на търговска марка ли е, комбинация от всичко това ли е, или друго? Или само щото всички го искат?
      Ако няма справедлива цена, начи е същата работа като лалета, South Sea Bubble (говорят, че самият сър Исак Нютон люто се нахендрил там) и да не изреждам балоните оттогава до сега в хронологичен ред.
      Всички описани неща са ставали по слухове, приказки и т.н. Също като сега тук - някой каже нещо и оп, цената у тавана... или обратно при някоя кофти новина като гръмнала борса или нещо друго.
      Сега ще получиш от 10 кладенеца вода, но конкретен, логичен и най-вече обоснован отговор няма да има.

      Коментар


      • Ценоопределяне

        https://www.investor.bg/novini/346/a...paunda-136258/

        Ако тая картина я нарисуваш в час по рисуване ще ти пишат двойка

        Обаче понеже е на известен художник се продава за.............., в статията пише за колко.

        Обърнете внимание на дата, че статията е малко стара - 2012 година.

        Коментар


        • Може ли да ми каже някой от корифеите в темата как се определя справедлива цена на биткойна?

          Ток ли е, инвестиция в ригове ли е, тайно ноу-хау ли е, цена на търговска марка ли е, комбинация от всичко това ли е, или друго? Или само щото всички го искат?
          Ако няма справедлива цена, начи е същата работа като лалета, South Sea Bubble (говорят, че самият сър Исак Нютон люто се нахендрил там) и да не изреждам балоните оттогава до сега в хронологичен ред.
          Всички описани неща са ставали по слухове, приказки и т.н. Също като сега тук - някой каже нещо и оп, цената у тавана... или обратно при някоя кофти новина като гръмнала борса или нещо друго.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

            Колко пък да са единични? Милиарди живеят в държави с нестабилно положение.
            Потребителите на биткоина са в държави с доста стабилно положение - парадокс ще е да е някакъв.

            Тея с нестабилното предпочитат долара - още по-голям парадокс.

            Коментар


            • Днешна статийка от нашия готин инвестор
              JP Morgan: Биткойнът е "икономическо странично забавление"...
              Ps -> Защо ли никой не се учудва )
              Last edited by precakanoto; 19.02.2021, 14:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
                Матеев,нали бяхте решили да ни лишите от присъствието си,нас простосмъртните...Кое ви накара да се върнете отново?
                Постинга е не по темата, и освен това е с ранг на личностно заяждане. Отговарям на постинга не защото имам желание да комуникирам на твоето ниско ниво, а защото искам да подсетя модераторите да трият такива постиниги.

                Ако в темата няма такива заяждания, както и ако диалога се води на високо ниво и в дух на взаимно уважение, то полза от това ще имат всички. Ако обаче темата отново я напъплят злобарите и каруцаро-кръчмарите, няма защо да взлизам в темата и да падам до тяхното ниско ниво.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение



                  И продалите на 53к са реализирали печалба. На непродалите все още им предстоят безсънни нощи

                  А купилите на 53к... са пълни безумци като се вземе предвид какъв е R/R. Ей, ще утрепете бизнеса на казината
                  Ако човек ползва правилната стратегия, ще спечели при този бърз ръст на цените. А ако постъпва грешно, както го направи една дама от форума преди две-три седмици с кредит от банката, ще се изхитри да си загуби парите дори и тогава, когато всички останали печелят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Тия дни ще раздам като дивидент фирмените биткойни, като моята си част директно ще си я прехвърля по Биткойн акаунта си, а тяхната част ще я превърна в левове. Моята си част ще продължа да я нараствам, като дори извършвам сред приятели и познати услугата покупка на биткойни срещу пари в брой. Имам 2-3 човека, с които имаме традиции в това отношение от 3-4 години.

                    Също така в момента разпродавам графични карти и друго оборудване от ригове, като за плащане приемам само Биткойн или Етереум.
                    Да разбирам, че не си?

                    Вчерашният отворко с многото пари нещо го няма. Защо така...
                    Last edited by Lupus; 19.02.2021, 13:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение

                      Аха, да, разбрах...
                      А нещо изобщо някога касирал ли си или само държиш?
                      Тия дни ще раздам като дивидент фирмените биткойни, като моята си част директно ще си я прехвърля по Биткойн акаунта си, а тяхната част ще я превърна в левове. Моята си част ще продължа да я нараствам, като дори извършвам сред приятели и познати услугата покупка на биткойни срещу пари в брой. Имам 2-3 човека, с които имаме традиции в това отношение от 3-4 години.

                      Също така в момента разпродавам графични карти и друго оборудване от ригове, като за плащане приемам само Биткойн или Етереум.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Винаги ще има такива крайни случаи, но те са единични.

                        Има случаи на хора да им падне саксия на главата докато си ходят по улицата. Но никой не ходи с каска заради такива случаи.

                        Е оня ден падна ледена висулка върху една жена и я нарани, но не видях на следващия ден никой с каска.
                        Колко пък да са единични? Милиарди живеят в държави с нестабилно положение. Биткойнът е нещо като допълнителна застраховка, при това печеливша за момента. Не гледай само от твоята камбанарийка, света е доста по-шарен.

                        Коментар


                        • Матеев,нали бяхте решили да ни лишите от присъствието си,нас простосмъртните...Кое ви накара да се върнете отново?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                            Това, че на теб не ти трябва, не означава, че други хора не го ползват. Преди известно време бях прочел за една кубинка, работеща за руска компания. Единственият начин по който можеха да ѝ пращат пари е чрез биткойн. С биткойните, тя си купуваше някакви телефонни карти, които продаваше и си изкарваше дори допълнителна печалба. Има държави с висока инфлация, несигурна банкова система (да напомням ли за КТБ). Кажи ми честно, към днешна дата кой ще е по-добре, този с пари в крипто или този на депозит в КТБ? Да приемем, че по някакъв начин зведеш едно дело срещу мен и ми блокираш сметките, аз как ще трябва да се оправям? С какво ще плащам на адвокати? Имаше реален случай, как на една българска фирма им откраднаха 1 000 000 от банковата сметка , спечелиха делото чак след 6 години!
                            Винаги ще има такива крайни случаи, но те са единични.

                            Има случаи на хора да им падне саксия на главата докато си ходят по улицата. Но никой не ходи с каска заради такива случаи.

                            Е оня ден падна ледена висулка върху една жена и я нарани, но не видях на следващия ден никой с каска.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Помислете си - откакто започна този спор, биткойна вдигна цената си от 35к на почти 53к......


                              И продалите на 53к са реализирали печалба. На непродалите все още им предстоят безсънни нощи

                              А купилите на 53к... са пълни безумци като се вземе предвид какъв е R/R. Ей, ще утрепете бизнеса на казината

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Аз съм с BUY & HOLD стратегия. Мисля да увеличавам обема, но чакам малко по-дълбочки корекции, които неминуемо ще се появят. Вчерашната корекция беше прекалено плитка.
                                Аха, да, разбрах...
                                А нещо изобщо някога касирал ли си или само държиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X