IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
    На финала, когато кешираш, да не се окаже, че си изкарал за схлупена къщурка в "Ябълка" и таралясник от автокъщите на "Стефановци".....
    За себе си ли говориш, защото многото "акъл" те е докарал до там?

    Явно ме познаваш и знаеш колко ми е схлупена къщурката от 2500 квадрата ....
    А е такава именно защото не слушам такива "акъллии" като тебе, на които акъла ги води само до провал след провал ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

      Не бих казал, че се проваля. Биткойн има уникални свойства, които нито НИ, нито златото притежават. Транзакциите в гореизброените са бавни, сложни и много по-скъпи. Колко струва транзакцията с един недвижим имот, колко е делим, мога ли да си купя 0.5 м2 земя и да ги пратя на някой отвъд океана? Златото е същата работа, трудно е да се провери дали е истинско без специална апартура, трудно се съхранява и транспортира, и трудно се дели. Ако имам едно кюлче, но трябва да платя на някого 1/10 от него, как ще го направя? В кварталния магазин не приемат нито НИ, нито злато, но пък има шанс да приемат биткойни през LN в близко бъдеще.
      Продаваш кюлче злато и имаш джобни за 1-2 месеца. Какво ги въртиш и сучеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        .....
        Няма никакъв шанс да се наложи. Абсолютно безумна идея, още по-безумна от блок чейна.
        Та той вече се е наложил, щом държи в себе си 1000 милиарда ...

        Това че ти не го разбираш и не го ползваш не значи, че той не съществува. Точно обратното - съществува и дори ви е трън в очите, щом толкова много се пените и го плюете в тази тема.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Дори и да нямах нищо друго, Биткойна досега ми е осигурил апартамент и кола, при това много добри. Тоест ако нямах нищо друго, той щеше да ми осигури добър луксозен живот. И всичко това защото повярвах в него преди 4 години ....
          На финала, когато кешираш, да не се окаже, че си изкарал за схлупена къщурка в "Ябълка" и таралясник от автокъщите на "Стефановци".....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

            Ще разцъфне в Швейцария, Норвегия и Лихтенщайн, респективно пари ще тръгнат натам. Те ще забогатеят, а ЕС ще обеднее
            Само да ти кажа, че въпросните са в много тесни отношения с ЕС. Съответно "имплементират" на 80% законодателството на ЕС.

            Демек от тях нищо не зависи.

            Виж може да се насочи към САЩ, Китай, Русия или нещо друго. Но към страни в Европа дето са извън ЕС - нулев шанс, освен ако не е Беларус.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

              Не бих казал, че се проваля. Биткойн има уникални свойства, които нито НИ, нито златото притежават. Транзакциите в гореизброените са бавни, сложни и много по-скъпи. Колко струва транзакцията с един недвижим имот, колко е делим, мога ли да си купя 0.5 м2 земя и да ги пратя на някой отвъд океана? Златото е същата работа, трудно е да се провери дали е истинско без специална апартура, трудно се съхранява и транспортира, и трудно се дели. Ако имам едно кюлче, но трябва да платя на някого 1/10 от него, как ще го направя? В кварталния магазин не приемат нито НИ, нито злато, но пък има шанс да приемат биткойни през LN в близко бъдеще.
              Биткоина никога няма да бъде използван за разплащане, още по-малко LN.

              Не знам дали знаеш, но имаше една подобна идея на ЛН отпреди 20 години, която се провали.

              Вместо всеки да ходи да си вади електронен подпис, начи ние си правим мрежа с Private/Public ключове но за да знаем кой се крие зад тях даваме право да бъдат идентифицирани от някой който им вярва.

              Демек, ако ти вярваш на мен и ако видиш някой електронен подпис дето аз "твърдя", че му вервам - ти си спокоен и може да му верваш и на него.

              Е те тва е ЛН. Това го имаше като инфраструктура, като ключове, подписи, софтуер, бла, бла. Ама не се наложи.

              Та ЛН е същата идея.

              Ако аз искам да пратя 1 биткоин (или 10 лева или там някаква информация) и аз не го познавам ги пращам на някой дето ни "познава" и нас двамата. И аз му вервам, че той ще препрати парите (нещото). Съответно веригата може да стане от 10-20-100 нода помежду.

              Няма никакъв шанс да се наложи. Абсолютно безумна идея, още по-безумна от блок чейна.
              Last edited by mathematician; 05.03.2021, 18:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                какво би станало ако утре ЕС примерно членките на еврозоната по давление на ЕЦБ приемат блокаж на преводи от и към криптоборси ?
                Ще разцъфне в Швейцария, Норвегия и Лихтенщайн, респективно пари ще тръгнат натам. Те ще забогатеят, а ЕС ще обеднее

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Биткоина беше рекламиран като да попадне в горната група как е естествена еволюция на плащанията, но засега се проваля в това нещо. Сега се рекламира като средство за запазване на стойност. Но имам силно съмнение, че ще успее да се пребори със златото или земята.
                  Не бих казал, че се проваля. Биткойн има уникални свойства, които нито НИ, нито златото притежават. Транзакциите в гореизброените са бавни, сложни и много по-скъпи. Колко струва транзакцията с един недвижим имот, колко е делим, мога ли да си купя 0.5 м2 земя и да ги пратя на някой отвъд океана? Златото е същата работа, трудно е да се провери дали е истинско без специална апартура, трудно се съхранява и транспортира, и трудно се дели. Ако имам едно кюлче, но трябва да платя на някого 1/10 от него, как ще го направя? В кварталния магазин не приемат нито НИ, нито злато, но пък има шанс да приемат биткойни през LN в близко бъдеще.

                  Коментар


                  • какво би станало ако утре ЕС примерно членките на еврозоната по давление на ЕЦБ приемат блокаж на преводи от и към криптоборси ?

                    системата може да прекърши врата на конкурента, но в случая биткойн се оставя като 'свободна вратичка'...към поредния капан за наивници... лично мнение и не е препоръка
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      "Новото" винаги "затрива" старото - не можеш да спреш гората да се разлиства
                      Всъщност е точно обратно - най-често нещата, дето са с нас от хилядолетия са най-устойчиви и най-трудно заменими.

                      Принципа е - "колкото едно нещо е по-отдавна, толкова по-трудно се подменя с нещо ново".

                      Говорим за навици, а не за развитието на една технология. Очевидно никой не ползва големи ТВ с кинескопи, всеки ползва с плосък екран.

                      Както и каруците и каляските са заменени от автомобилите, но това еволюция на средствата за придвижване.

                      Биткоина беше рекламиран като да попадне в горната група как е естествена еволюция на плащанията, но засега се проваля в това нещо. Сега се рекламира като средство за запазване на стойност. Но имам силно съмнение, че ще успее да се пребори със златото или земята.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Май нещо не си разбрал
                        Сатоши Накамото е горд, че е създал нова технология "BlockChain"
                        Учените са щастливи да работят над развитието на тази технология на бъдещето
                        Банките, застрахователите, нотариусите, търговците и т.н. които внедряват тази технология, печелят
                        Производителите на хардуер (видеокарти, ASIC, захранване) печелят
                        Информираните миньори печелят
                        Информираните спестовници на криптокойни печелят
                        Информираните играчи на борсата печелят
                        ...
                        Е, неграмотните бърборковци пак губят и злобеят
                        Само не каза каква е тая технология. Другото го разбрахме

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Дори и да нямах нищо друго, Биткойна досега ми е осигурил апартамент и кола, при това много добри. Тоест ако нямах нищо друго, той щеше да ми осигури добър луксозен живот. И всичко това защото повярвах в него преди 4 години ....
                          Какво значи повярвах. На вяра ли го играете.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Май нещо не си разбрал
                            Сатоши Накамото е горд, че е създал нова технология "BlockChain"
                            Учените са щастливи да работят над развитието на тази технология на бъдещето
                            Банките, застрахователите, нотариусите, търговците и т.н. които внедряват тази технология, печелят
                            Производителите на хардуер (видеокарти, ASIC, захранване) печелят
                            Информираните миньори печелят
                            Информираните спестовници на криптокойни печелят
                            Информираните играчи на борсата печелят
                            ...
                            Е, неграмотните бърборковци пак губят и злобеят
                            Само дето никой на работи и не ползва тази технология за нищо

                            По едно време даже се мъчеха да и намерят приложение, щото нали разбираш шефа чул че било модерно и трябва и нашта фирма да го ползва. Ама после лека полека поутихнаха нещата като видяха че и за чеп за кисело зеле не става технологията.

                            Иначе идеята звучи добре, но реално приложение нула.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              като е толкова горд, защо се крие? Това е някакво измислено име ...
                              Кво ти пука, след като някой измисли Интернет, беше логично да измислят и "Интернет парите" .
                              Биткойн винаги ще го има! 1 Биткоин винаги ще струва.....1 Биткоин !
                              "Новото" винаги "затрива" старото - не можеш да спреш гората да се разлиства
                              Last edited by better; 05.03.2021, 16:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                [B]Май нещо не си разбрал
                                Сатоши Накамото е горд, че е създал нова технология "BlockChain"
                                ...
                                като е толкова горд, защо се крие? Това е някакво измислено име ...

                                Коментар

                                Working...
                                X