IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
    И този договор ще има ли правна сила,щото още не съм чул,че биткойна е признат за законно разплащателно средство.По същата логика можеш да подпишеш и договор за плащане с киселите краставички на Матеев
    Бартерните дговори са си напълно валидни. Колкото и да е странно, може съвсем законно да размениш яхта за кисели краставички.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

      Ако аз съм купувач, нямаше да ти изпратя и 1 сатоши, без договор в който да е упоменато от кой адрес, на кой адрес и каква сума трябва да се прехвърли. Ти ако си разбойник, можеш да го направиш същото и с банков превод.
      И този договор ще има ли правна сила,щото още не съм чул,че биткойна е признат за законно разплащателно средство.По същата логика можеш да подпишеш и договор за плащане с киселите краставички на Матеев

      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

        Ако аз съм купувач, нямаше да ти изпратя и 1 сатоши, без договор в който да е упоменато от кой адрес, на кой адрес и каква сума трябва да се прехвърли. Ти ако си разбойник, можеш да го направиш същото и с банков превод.
        Значи за всяка една покупка трябва да ходите да правите договор, все едно сте в 19 век, иначе рискувате да ви гепят койните и да не получите нищо.
        Това ли ви е "великото" "революционно" платежно средство наречено биткойн?!
        За мен криптосите са просто една първобитна, недодялана, примитивна, с куп недостатъци, безумно неефективна и крайно несигурна система за разплащания. За сметка на това пък харчи огромни количества ток навятъра...
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Аз ако съм човекът с яхтата, нарочно ще ти кажа, че съм съгласен на разплащане в биткойни. Просто ще те изчакам да направиш превода, и в момента, в който койните ти вече са на мой адрес, ще ти заявя, че се отказвам от сделката, ще те набия, и ще те изхвърля на улицата.
          Ти върви се жалвай на който искаш, и после ходи да доказваш, че изобщо си ми платил нещо...
          Няма да имаш нито койни, нито стока.
          Сигурен ли си, че изобщо знаеш за какво говориш? Как е възможно в един коментар да напишеш толкова глупости?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Аз ако съм човекът с яхтата, нарочно ще ти кажа, че съм съгласен на разплащане в биткойни. Просто ще те изчакам да направиш превода, и в момента, в който койните ти вече са на мой адрес, ще ти заявя, че се отказвам от сделката, ще те набия, и ще те изхвърля на улицата.
            Ти върви се жалвай на който искаш, и после ходи да доказваш, че изобщо си ми платил нещо...
            Няма да имаш нито койни, нито стока.
            Ако аз съм купувач, нямаше да ти изпратя и 1 сатоши, без договор в който да е упоменато от кой адрес, на кой адрес и каква сума трябва да се прехвърли. Ти ако си разбойник, можеш да го направиш същото и с банков превод.
            А и си има реномирани агенции, които приемат плащания с биткойни. Не съм чувал да пращат биячи на клиентите си.
            За справка - https://www.boatshed.com/buy-boats-w...log-30525.html
            Last edited by DeBeers; 05.03.2021, 23:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Аз ако съм човекът с яхтата, нарочно ще ти кажа, че съм съгласен на разплащане в биткойни. Просто ще те изчакам да направиш превода, и в момента, в който койните ти вече са на мой адрес, ще ти кажа, че се отказвам от сделката, ще те набия, и ще те изхвърля на улицата.
              Ти върви се жалвай на който искаш, и после ходи да доказваш, че изобщо си ми платил нещо...
              Не бе, ти нищо не разбираш. На това му се вика смарт контракт - записа е публичен и всеки може да провери че са преведени едни пари, упссс шиткоини.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение


                Банките ударно вдигат таксите за обслужване на гише


                Поскъпва и тегленето на пари от банкомат

                https://www.segabg.com/hot/category-...hvane-na-gishe
                Още по-страшно е. Пропуснали са да добавят, че банките почват да налагат такса "наличност" за сметки с големи наличности по тях.

                Ама предполагам щото журналиста писал статията няма големи наличности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                  Да, но ако решиш да си купуваш яхта, няма ли да предпочетеш да платиш директно с биткойни, а не да преминаваш през фиат? Има много места по света където плащанията с карти са невъзможни, а носенето на кеш е неудобно и рисково.
                  Аз ако съм човекът с яхтата, нарочно ще ти кажа, че съм съгласен на разплащане в биткойни. Просто ще те изчакам да направиш превода, и в момента, в който койните ти вече са на мой адрес, ще ти заявя, че се отказвам от сделката, ще те набия, и ще те изхвърля на улицата.
                  Ти върви се жалвай на който искаш, и после ходи да доказваш, че изобщо си ми платил нещо...
                  Няма да имаш нито койни, нито стока.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Built in Deflation

                    Since the total number of bitcoins is capped at 21 million, it will cause deflation. Each bitcoin will be worth more and more as the total number of Bitcoins maxes out. This system is designed to reward early adopters. Since each bitcoin will be valued higher with each passing day, the question of when to spend becomes important. This might cause spending surges which will cause the Bitcoin economy to fluctuate very rapidly, and unpredictably.

                    Коментар


                    • За хората, които все още незнят какво е Биткойн:

                      Bitcoin

                      "Bitcoin is a bank in cyberspace, run by incorruptible software, offering a global, affordable, simple, & secure savings account to billions of people that don’t have the option or desire to run their own hedge fund."

                      ~ Michael J. Saylor
                      https://www.microstrategy.com/en/bitcoin

                      Коментар


                      • https://u.today/12000-btc-acquired-a...lating-bitcoin
                        12 000 BTC са купени чрез Койнбейс при средна цена от $46 686 и са заминали към портфейли. Да се бяха консултирали първо с тукашния форум, че ще им изгорят парите и да не си купуват "лалета".

                        Коментар



                        • ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                              Да, но ако решиш да си купуваш яхта, няма ли да предпочетеш да платиш директно с биткойни, а не да преминаваш през фиат? Има много места по света където плащанията с карти са невъзможни, а носенето на кеш е неудобно и рисково.
                              Валидни аргументи, но за яхта, самолет или къща може да стане без проблем с банков превод. Освен това при подобни покупки времето за трансфер на пари не е от значение. Относно местата, където ползването на карти и кеш е неудобно / и рисково/, вероятно ще се ползва друга криптовалута, а не биткойн. Според мен биткойн е hardest money ever и няма да се наложи като средство за разплащане. Но може и да греша, ще видим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Още веднъж повтарям за глухите и слепите:

                                Вероятноста за печалба при инвестиция в Биткойна е 94% !!!

                                Не знам защо сте готови да си сложите парите на депозит в банка, която дава смешни годишни лихви, и вероятноста за нейния фалит е 12% (по-голям от този на Биткойна), а не сте готови да си дадете парите на 120% лихва и вероятност за фалит само 6%.
                                Не знам защо, като видя такива огромни проценти за сигурна печалба си мисля, че загубата ми е на 100% ...

                                Коментар

                                Working...
                                X