IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Много особен балон е това. Има надигане на ирационалността и социалните мрежи помагат за това. В някои отношения отиваме към едно пост-модерно, технологично средновековие

    better, а ти защо се плашиш? Нека пада койнът, ще си го взимаш подценен
    Балонът е безценен, сякаш измислен да спаси фиатната система.
    Роден от напълно рационалните страхове за прекомерно печатане на фиатни пари, той естествено акумулира излишната част от тях, смекчавайки риска от инфлация и след като поспихне, унищожавайки ненужната за системата стойност, я връща в стабилното й състояние.
    Предпазен клапан

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Много особен балон е това. Има надигане на ирационалността и социалните мрежи помагат за това. В някои отношения отиваме към едно пост-модерно, технологично средновековие

      better, а ти защо се плашиш? Нека пада койнът, ще си го взимаш подценен
      Мислиш ли, че поредната (през 2-3 месеца) корекция с 20-30% ме е уплашила Само да ти напомня, миналата год. беше към 80%.
      П.С ако някой се плаши от 20-30% че и 80% корекции, моят съвет е да се пробва на друго място.

      Коментар


      • Много особен балон е това. Има надигане на ирационалността и социалните мрежи помагат за това. В някои отношения отиваме към едно пост-модерно, технологично средновековие

        better, а ти защо се плашиш? Нека пада койнът, ще си го взимаш подценен

        Коментар


        • Пак да попитам предните двама. Като е балон, какво търсите в темата за балон? Като е пирамида, какво търсите в тема за пирамида? Ако ние сме глупаци, какво търсите при глупаците?
          Last edited by better; 25.04.2021, 14:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Този процес се е случвал и преди. Разбира се ако някой успее да го опише с една дума, той би бил гений.
            Мен винаги ме връща към времето, когато християните са имали един друг бог вместо "честните пари" и са организирали четири похода до Светите земи, където едни мъже с поцинковани кофи на главите са спасявали христианските реликви от ръцете на неверниците. Някои са се върнали с парченца от реликви и мощи, другите - по-бедните и слабите, успели да върнат малки камъчета и пръст от светите места (Това ще да са доджкойните и другите ху**йни).
            Естествено и както си му е реда то било придружено от безскрупулна търговия, измами и фалшификации. Наблюдаваме и раздробяване на по-ценните светини (мисля, че му викате "форк").
            Няма нужда да ви напомням какво става, когато светините в Светите земи се поизчерпали, а достъпът до Сирия и Палестина ставал все по-труден. По-силно вярващите западни християни неочаквано открили, че техните братя по вяра във Византия са не толкова вярващи и им организирали "Свещена кражба".
            Така, че вероятно ви интересува, кой ще е вашия Константинопол.
            НЯма какво да им го олиетворяваш, криптото е най-мощния планетрен балон, който е бил раздут досега. Причина - планетарен балон Другите досега са били регионални

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              И какви са им гледните точки?
              1. Пирамида
              2. Понци
              3. Балон
              4. Въздух
              5. Струва 0
              6. Луковици
              След тези неща, които казват, защо продължават да пишат в тема наречена Биткойн?
              За мен това е СПАМ!
              Този процес се е случвал и преди. Разбира се ако някой успее да го опише с една дума, той би бил гений.
              Мен винаги ме връща към времето, когато християните са имали един друг бог вместо "честните пари" и са организирали четири похода до Светите земи, където едни мъже с поцинковани кофи на главите са спасявали христианските реликви от ръцете на неверниците. Някои са се върнали с парченца от реликви и мощи, другите - по-бедните и слабите, успели да върнат малки камъчета и пръст от светите места (Това ще да са доджкойните и другите ху**йни).
              Естествено и както си му е реда то било придружено от безскрупулна търговия, измами и фалшификации. Наблюдаваме и раздробяване на по-ценните светини (мисля, че му викате "форк").
              Няма нужда да ви напомням какво става, когато светините в Светите земи се поизчерпали, а достъпът до Сирия и Палестина ставал все по-труден. По-силно вярващите западни християни неочаквано открили, че техните братя по вяра във Византия са не толкова вярващи и им организирали "Свещена кражба".
              Така, че вероятно ви интересува, кой ще е вашия Константинопол.

              Коментар


              • Който мисли, че криптото е балон, може спокойно да се насочи към имотния пазар
                Копирам статия постната в раздел имоти:

                Рекордни сделки с имоти - като при бума през 2008

                https://m.24chasa.bg/novini/article/9732972
                Last edited by better; 25.04.2021, 11:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MuTaK Разгледай мнение

                  Много е добре, че са тук. Добре е да са представени различни гледни точки. Не само за кандидат-инвеститорите, но дори и за тези, пуснали се вече по вълната.

                  Аз лично, макар и никога да не съм писал тук, следя темата от години. Не съм сигурен, но може и да е от самото начало. От началото следя и биткойна, още от когато струваше центове. Но винаги (дори и когато беше центове) цената му винаги ми е изглеждала висока, така и не можах да видя стойността му Не мога да се обърна и сега

                  Успех на всички инвеститори! Но отхвърляйте другите мнения. За всеки е по-добре да вижда различни гледни точки, вместо само едната страна.
                  И какви са им гледните точки?
                  1. Пирамида
                  2. Понци
                  3. Балон
                  4. Въздух
                  5. Струва 0
                  6. Луковици
                  След тези неща, които казват, защо продължават да пишат в тема наречена Биткойн?
                  За мен това е СПАМ!
                  Last edited by better; 25.04.2021, 11:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                    Убиецът на криптото е разумната монетарна политика. За щастие с тия дългове скоро няма да видим такава.

                    По същество, след няколко фалшиви новини последната седмица, милиарди автоматично закрити leveraged longs и десетки хиляди койни вкарани на борсите от студени портфейли е направо чудо, че държим 50К.
                    Трендът остава според мен, някой купува прилежно. Не знам каква е стратегията, но продължавам да мисля 100-300К до есента. Ще пробием 60К като обявят първия етф и май месец се види кои големи фирми пазаруват койни, като си пуснат отчетите.
                    Лично мнение, не е съвет.
                    Каква разумна политика при това силно задлъжняване? Ако вдигнат лихвите само с 1-2% половиния свят ще фалира

                    Коментар


                    • Камъните падат...
                      И продължават да падат

                      Коментар


                      • Ама така с майнинг обирате само трохите

                        Има ли някой да е увеличил цялото си богатство поне 3 пъти от крипто? Примерно някой дето има 100К и почва да си играе на крипто със едни смешни 2К трябва тези 2К да ги увеличи 100х, за да направи 3х на състоянието си

                        Коментар


                        • От няколко века се забавлявам с койните, 2*много печеля и 1*много губя,
                          и се чудя как все още биткойна не е заменен от нещо по-ефикасно

                          Имам два лаптопа вързани към NiceHash.
                          Преди 7 дни заявих превод на изработените биткойнчета.
                          NiceHash групира по няколко превода в една транзакция и ги праща към блокчейна.
                          Моят превод попадна в една транзакция с такса 10,1 сатоши/vB
                          и заедно с 89,640 други транзакции чака вече 7 дни да бъде валидиран

                          Отдавна се отказах да правя преводи в биткойни от Binance.
                          Там таксата за превод е $25
                          На всичкото отгоре, днес викат за всякакви койни:
                          "We have disabled withdrawals as our systems are currently undergoing maintenance."

                          Добре, че миньорите ми не са обявили тотална стачка

                          Коментар


                          • Ето един фен на крипто дето разбира за какво става дума

                            Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                            Не се карайте, като златото е- нещо почти без никаква практическа стойност (е хайде след появата на електрониката има някакво приложение), използва се само за украшения, но е ценно по две причини- не корозира, т.е. не се разваля и не се изменя количествено и качествено, и втората причина- разпределено е почти равномерно и добива му е скъп, труден и е невъзможно да се добият големи количества наведнъж.
                            При биткойна е същото- никаква или малка практическа стойност, но е труден за добив и невъзможно добиването на голямо количество наведнъж, мераклии да го притежават много (с цел най-вече да забогатеят бързо) и така.
                            Приликата с луковиците е същата- пак никакво практическо приложение, труден голям добив наведнъж (честно казано не знам как се размножават тия лалета), и съответно много мераклии да го притежават.
                            Все пак при златото нещата са по-различни, актив е от поне 10 хил години и си има някакви традиции и относително постоянна стойност предвид световна инфлация и стойност на парите, докато другите неща се напомпват много бързо и след това може по същия начин да се издънят.

                            Коментар


                            • Технологията е второстепенна. За да може нещо, което трезво погледнато няма стойност да се търгува на висока цена и да се смята за "пари" си трябва масова психоза и самовнушение. Виж златото

                              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Няма никаква "самохипноза", просто не разбираш технологията и от там ти идва проблема.

                              С други думи казано, са ти объркани понятията. Разсъждаш с някакви концепции от 19-ти век. "Земята е скъпа, защото не се произвежда." и други подобни приказки, които са били валидни за онези времена.

                              Вместо да се опиташ да разбереш технологията, след като е очевидно, че допускаш някаква грешка, ти още повече се "бетонираш" в грешната посока.

                              Според мен точно такива хора като теб са истинският индикатор кога ще стане безсмислено да се инвестира в крипто. Когато ти и тези като теб, започнете да убеждавате нас, как трябва да се купува крипто. Разбира се това може и да не се случи до края на живота ни, но ще се случи неминуемо някога, както се случва и с всичко останало... няма вечни неща. Просто за следващите поколения да си знаят... започнат ли всички да инвестират в крипто... време е за излизане. В момента сме далеч от тази цифра, много далеч. В момента се инвестира основно в бетон, всеки който има малко повечко заделени пари и относително малко акъл... налива в бетон. Особено в България, нищо че населението намалява с бързи темпове и изобщо не се очертава някой да живее в грозните "модерни" бетонни паметници.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Днес е неделя и би трябвало да го съборят .
                                Дам има още доста надолу

                                Коментар

                                Working...
                                X