IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как мислите - в тази статия твърдят, че сме в текста в зелено, но не сме ли в текста с червено?

    https://ambcrypto.com/why-did-bitcoi...op-so-quickly/

    Click image for larger version

Name:	Chart.jpg
Views:	1
Size:	87.2 КБ
ID:	3763606
    Last edited by Свилен Колев; 23.05.2021, 11:22.

    Коментар


    • В последните месеци в биткойна налазиха много институционални инвеститори с големите пари. И сега какакто това нещо пада си мисля, че в един момент тези ще пропищят и ще почнат разпродажбите... Щото единственият смисъл да се държи койна е защото се качва, а като почне да пада и вече няма кой да го качи, какво правим?

      better, ти не разбираш биткойна, но според мене скоро ще го разбереш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        това е пожелателно и на всички ни се иска да е така, но за съжаление животът функционира по съвсем различен начин и не зависи ама грам от това, което имаш между ушите. Всичко си е написано в деня на раждането ти и ти се случва лека полека.
        Освен това не всички се раждат еднакво бедни. Аз се родих бедна ама синът ми като се роди получи за подарък акции на доста тлъста стойност. В момента децата ми са по-богати от мен, защото им е писано да им пада всичко от небето. На мен никой един бонбон не ми е дал - даже парите от касичката ми бяха взети. А с детския ми влог дори не знам какво се случи, но изчезна. Много исках да постигна, ама почти нищо не успях. И вината не е моя, а на случайността - вирус, който удари къде не трябва. Но не спирам да се боря и нямам за какво да съжалявам, защото винаги съм давала максимума от себе си.
        А в криптото хептем не става дума за акъл, а само и единствено за късмет.
        И какво общо има късмета? След като ви видиш "дебелия край" (корекцията) почваш да "разкарваш" и после ревеш кви "късметлии" са тез дето държат. Смешни и нелепи са ти разсъжденията. Аз богат и прост човек не съм видял.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          знае и не го интересува. Аз разкарах всичко. Инвестицията ми е малка, но е удвоена. Останаха само копачките. Както казах като падне по 20 000 може пак да се включа. Ако не стане - здраве да е
          Ти не разбираш Биткойн

          Коментар


          • Ethereum преминава към модела Proof of Stake и добивът с видеокарти става безсмислен

            Разход на ток на битиякон - ХИЛЯДИ ПЪТИ ПОВЕЧЕ. ГолЯЯЯЯмо бъдеще има.
            След 2-3 месеца видеокарти без пари
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Не го мислете Матеев, сега ще ни разкаже играта с Chia (XCH)
              Как печели $245 на ден с 300 TB безплатни дискове и платен ток

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                Та ти купуваше на цени над 50 000 и се радваше като малко дете,че цената върви нагоре и ще стигне 100 000,с надеждата да се окажеш прав и да натриеш носовете на "лузърите" в темата.Но уви сбърка от към тайминг и затова сега излизаш с номера,че е нямало какво да правиш с печалбата(а печалба на практика не е имало),щото видиш ли ти си широко скроен човек и на теб пари не ти трябват.Но забравяш,че за 2-3000 бонус дойлера опищя форума преди време,че си бил измамен от един брокер,а всъщност се оказа,че не си прочел внимателно условията.Между другото осъди ли въпросните лица замесени в далаверата
                .................................................. ..................................................


                Същите неща му написах , но алекс модераторката , ги изтри , мислейки си че герб могат да се върнат на власт и пазейки поведение пред пчеларчето матейко ...........
                Голем комплексар е тоя ...... Вади си като ''+'' , това че се е регнал с реалното си име ........а всъщност е заради комплекса му за малоценност ...................
                Как иначе , ще ни каже за А8 ......за Търговския регистър и ''7те точки на търтея '' .......... и да получи задоволство от това
                Оня пишлигар Привиледж му разката фамилията публично ....
                На 55 000 купуваше с голема обосновка .... ........ Обясняваше за къси и дълги корекции , за фрактали и вълната АБС .....
                И мажеше филята на всички за нагоре ............ След Ендинг Диагонал , обаче , нема филия , нема пиян моряк .....
                От бърз спекулант за 7% + изведнъж стана дълосрочен инвеститор ..........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Така е, прав си. Такива са правилата на голямата игра, наречена ЖИВОТ !!!

                  Всички се раждаме еднакво голи и еднакво бедни, но след това започваме да вземаме различни решения, които довеждат всеки един човек до различно място. Повечето хора стигат до под кривата круша, но има и такива, които стигат до бананова гора, лягат по гръб и чакат бананите да им паднат в устата.

                  Разделянето на хората на бедни и богати е математически обусловлено и като всеки един друг случайностен процес се подчинява на нормалното разпределение. Повечето хора се въртят около нулата с малко на плюс или малко на минус, но една малка чсат от хората са или неприлично много богати, или отънали в дългове за милиони/милиарди.

                  И да, забогатяването или обедняването се извършва посредством преливане на средства от един джоб към друг, но в пазарната икономика това преливане става ДОБРОВОЛНО под контрола на онова, което се намира между двете уши на всеки един човек. Така че ако някой не е доволен от финансовото си състояние, вече знае на кого да се сърди ...
                  това е пожелателно и на всички ни се иска да е така, но за съжаление животът функционира по съвсем различен начин и не зависи ама грам от това, което имаш между ушите. Всичко си е написано в деня на раждането ти и ти се случва лека полека.
                  Освен това не всички се раждат еднакво бедни. Аз се родих бедна ама синът ми като се роди получи за подарък акции на доста тлъста стойност. В момента децата ми са по-богати от мен, защото им е писано да им пада всичко от небето. На мен никой един бонбон не ми е дал - даже парите от касичката ми бяха взети. А с детския ми влог дори не знам какво се случи, но изчезна. Много исках да постигна, ама почти нищо не успях. И вината не е моя, а на случайността - вирус, който удари къде не трябва. Но не спирам да се боря и нямам за какво да съжалявам, защото винаги съм давала максимума от себе си.
                  А в криптото хептем не става дума за акъл, а само и единствено за късмет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Мъжа ти знае ли?
                    знае и не го интересува. Аз разкарах всичко. Инвестицията ми е малка, но е удвоена. Останаха само копачките. Както казах като падне по 20 000 може пак да се включа. Ако не стане - здраве да е

                    Коментар


                    • Обърнете внимание на датата

                      BITCOIN MANIPULATION 2021 - Textbook Wyckoff Distribution Exposed!


                      502 950 показвания
                      •25.04.2021 г.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Lhf_2gJJS1I

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Аз нямам зор да продавам койни за живи пари, които живи пари не ми трябват. Имам си достатъчно за да си поддържам стандарта на живот, с който съм свикнал .....

                        Ако питаш защо не ги продадох на 50-60к, ще ти отговоря, че ако ги бях продал, нямаше да знам какво да правя с парите, и вероятно пак щях да купя койни. Затова пък аз питам "защо да ги продавам", след като съдбата на тези пари отдавна е предопределена да стоят в койни и да отлежават дълги години.

                        Същата е съдбата и на физическото злато или на земите, които имам. Тяхната съдба също е да си стоят и да отлежават неопределено дълго време, без да се вълнувам как им се променя цената. Земи например имам за 1М лева и 99% от тях дори и не ги знам къде се намират и какво представляват. Имам ги нарисувани в Google Earth, но никога не съм ходил да ги видя на живо.
                        Та ти купуваше на цени над 50 000 и се радваше като малко дете,че цената върви нагоре и ще стигне 100 000,с надеждата да се окажеш прав и да натриеш носовете на "лузърите" в темата.Но уви сбърка от към тайминг и затова сега излизаш с номера,че е нямало какво да правиш с печалбата(а печалба на практика не е имало),щото видиш ли ти си широко скроен човек и на теб пари не ти трябват.Но забравяш,че за 2-3000 бонус дойлера опищя форума преди време,че си бил измамен от един брокер,а всъщност се оказа,че не си прочел внимателно условията.Между другото осъди ли въпросните лица замесени в далаверата
                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Тези бетонни безсмислици по морето са родени от едни празноглави тиквуни "бизнесмени". Капиталът са го вкарали в нещо, което носи ниска възвръщемост, някои хотели, примерно на Банско си стоят празни откакто са построени още от преди пандемията. Всичко това е много лошо, съгласен съм

                          Но как биткойн ще промени един финансово неграмотен българин-тиквун мелеонер...? Това не ми е ясно

                          Реално, битокйн не прави нищо освен да преразпределя пари. mathematician много добре ти го е казал

                          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Виж човек, понятието "стойност" е абсолютно субективно нещо, това не е някаква "обективна реалност". Например за мутрата на бетономорието, бетонирането на цялото море е създана и добавена стойност, за нормалните хора е унищожена стойност (затова започнаха да ходят на Гърция). Пиша го толкова елементарно за да го разбере всеки, че това което вие наричате "стойност" не е това което според мен има стойност, а трети човек може да има съвсем различна представа. Няма универсално понятие "стойност", за нас цялата ни цивилизация има да речем няколко квадрилиона долара "стойност"... за една извънземна цивилизация, може да изглеждаме като паразити които унищожават планетата и за тях ние имаме отрицателна стойност. И когато ти казваш бизнеси които създават "реална добавена стойност", да за теб може и да изглеждат като такива, но за друг може да изглеждат по друг начин. Седнал си на някаква позиция и я браниш точно като някакъв "Матросов на амбрзурата", без да разбираш, че основта ти е калпава. Това което е печалба за едни, винаги е за сметка на други, дали тази сметка ще я плащаме веднага или след 1000 / 1 000 000 / 1 000 000 000 години, няма значение. Развитието на цивилизацията (т.е. увеличаването на стойноста на цивилизацията), ни доведе до ръба на унищожението на планетата Земя... т.е. нашето "богатство" е за сметка на разрушаването на нашият общ дом.

                          Мисълта ми е, цялата ни икономика е една "zero-sum game", просто не всичко се вижда от къде идва, никой никога не го изчислявал, но то се случва. Ако дори един от тия дето си влагат парите в "бетон" ги вложат в Биткойн, според мен това е голяма "победа", защото след това няма да има необходимост да се руши този бетон, а и този бетон в зависимост от мястото на което е излят завинаги може да разруши част от природата там безвъзвратно.

                          Всъщност ти можеби разбираш за какво пиша но се правиш нарочно, че не схващаш. Затова ще го кажа съвсем опростено, като да ме разбере и някоя бабичка. Ако Биткойн и другите "виртуални" крипто активи, могат да отнемат дори част от ресурса с който иначе ще продължаваме да унищожаваме природата... (за да изливаме бетон и да миньорстваме за злато) да според мен това е огромна "добавена стойност", ако и криптовалутите по своята същност да са "zero-sum game" (което аз много добре разбирам). Дори 1 лев да отиде за Биткойн вместо "инвестиционен бетон", според мен е голяма победа. Защото сега какво се случва... има целева инфлация 2 - 3%, "инвеститорите" зада не "губят" богатството си, инвестират в бетон и злато (и в дурги подобни неща).

                          Last edited by Money; 22.05.2021, 22:35.

                          Коментар


                          • Mateev, просто е трябвало по рано да го споменеш това че биткойните ти са вечни и ги чакаш да станат само нулички от 0 и 1-ци, и всички щяха да са наясно със споходилата те деменция, а тя не прощава дори на трилионерите.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Цъ. С биткойн, а и чрез фондовите борси могат буквално да се горят пари. Все едно попадат в черна дупка. Това не са някакви скачени съдове.
                              Ми да, че с хиперинфлация хората нещо много се нервят а вече не минава номера с някоя война
                              Печаташ като луд, после гориш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Те няма как да го отнемат този ресурс. Той просто се преразпределя. Един го губи и отива в друг.
                                Цъ. С биткойн, а и чрез фондовите борси могат буквално да се горят пари. Все едно попадат в черна дупка. Това не са някакви скачени съдове.

                                Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                                Харасвам Матеев добър обратен индикатор силно емоционално се обвързва с по всякакви теми. Тук няма умисъл. Бих споменал и други ама ще вземем да си развалим модела.

                                ПП. Любимец ми е Майк златната буба, направо щеше да се разплаче когато Тръмп изгуби изборите.
                                .
                                И на мен ми липсва Майк. Интелигентно момче, но бая фанатик. Неговата вяра в непогрешимостта на логическите изводи беше на моменти дори симпатична.

                                Коментар

                                Working...
                                X