IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • IvanTerziev - още една причина криптото да западне и изчезне, този път технологична.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Xman1 - криптографията може да вдигне трудността на задачите до талкова че и квантовите компютри ще се бавят да ги решават и това няма да е сложно. Въпроса е там че тази информация само с квантови компютри може да се обработва после, на старите компютри ще им трябва много време да обработват такава информация. И така , какво се получава - криптото за да се използва трябва да може да се ползва и с по малка изчислителна мощност докато навлязат квантовите компютри масово, обаче тези които разполагат с квантови компютри ще го разбиват. Той е напално прав по мощната технология слага край на криптото. Така ще се получи на практика и логиката казва така.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Ех, свършили се простотиите по света, само за тия кески ми е мисъл неземна как да ги натоваря!
        Бива ли да си такъв песимист и черноглед? След 100 години да не се научим да смятаме секретния ти ключ? 1000 кубитовите компютри са факт днес и сега.

        Значи според теб, само квантовите компютри ще се развиват... математиката и криптографията НЕ... това ли искаш да кажеш?!

        Освен това едва ли си даваш сметка до какви промени биха довели квантовите компютри. Квантовите компютри дават толкова голямо предимство на тези които ги използват, че останалите ще изглеждат като от "каменната ера". Едва ли си вярваш, че някой ще ни даде на нас в България квантов компютър, дори било и по "съюзна линия". Моли се квантовите компютри да се развиват по-бавно, защото в противен случай, ще имаме голям проблем. За щастие, аз мисля че сме много далече от машините за които говориш и така им се радваш. Според мен човечеството изобщо не е готово за квантови компютри... хората повече се страхуват от изкуствения интелект... защото им е по-познат... но ИИ е детска играчка сравнен с квантовите компютри... та не им се радвай толкова много.

        Замисли се над следната задачка закачка... ако квантовите компютри могат да "счупят" на практика почти всички най-съвременни крипто алгоритми, то какво остава за всичко останало... какво е нещото което няма да бъде "счупено" ?!
        Last edited by Xman1; 10.02.2018, 11:19.

        Коментар


        • Xman1 - всичко което е в голям мащаб няма да може да издържи на времето, дори технологично ще цъфне и ще се окаже примитивно. Тези койни са първите примитиви, и блокверигата им е примитивна а за да се развият нещата така че да отлепят от дъното трябват много инвестиции, труд и нови знания. Само с желание да се участва в поредната пирамида няма да стане, а усилята на тълпата са канализирани изслючително и само в това начинание. Има нещо сбъркано и то ще пречи на развитието. Както с ел. колите, много са хубави но мъкнат една трета от теглото си в акумулатори и за да се разкарват тези акумулатори една трета от енергията съхранена в тях отлита за тази "полезна" задача, после пък им трябва нова инфраструктура от зарядни станции защото иначе ще се оплетем в кабели опънати по улицата всеки да си зарежда колата и накрая потреблението на ток ще излети нагоре и ще трябва да се добавят нови мощности за поризводство. С криптосите нещата са в общи линии точно толкова усложнени, мъки някакви.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            Довършете изречението, за кое нещо променило света се отнася: "Early skepticism and low expectations quickly turned to unrealistic demands beyond the capabilities of the..."


            Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко. Цената в момента няма никакво значение, защото това е технология, която изцяло ще промени света, няма как да бъде оценено подобно нещо. Далече сме от пълните възможности на тази нова технология, никъде все още не е реално интегрирана освен в експериментални проекти. В момента в който хората започнат да интегрират блокверигите, тогава ще се видят и реалните ползи. Сега някой тук ще каже... "блокверигата не е Биткойн"... да това е така, но без да има някакъв токен, блокверигата е безмислена. Това което придава смисъл на блокверигите са техните токени... тези токени разбира се не е задължително да са пари, може да са други неща, например акции, облигации, и тн.

            Ползата ще бъде, многократно подобряване на ликвидноста и движението на стойност, също така интегрирането на различни системи, които в момента са разделени.

            Посредством блокверигата финансовите операции могат да се интегрират и автоматизират до степен, която е невъзможна по какъв да е друг начин.

            В момента буквално се пише историята.
            С червеното съм съгласен .
            И този път ще е като предишните

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

              Успокой се, Иванчо. До 10 г. няма да го видиш квантовия компютър. Като го има в облака за разцъкване, какво чакаш още ами не го пуснеш да разбива блокчейни и да лапаш биткойни на корем? Време бол, ще се обновят протоколите ако такава опасност наистина се появи. А разработчиците на някои по-нови криптовалути вече са взели предвид този евентуален проблем и за тях и квантовите компютри не са страшни. Например NEO.
              Неслучайно ви сравнявам със светата инквизиция и св. Августин. Вярвате в нещо заради самото вярване. На квантовите не могат да им спрат развитието, ама ако са се научили да чупят крипто то ти последен ще разбереш. Като си видиш портфейла изпразнен. Това е въпрос на стратегическа тайна, и ще се възползват от нея докато номера минава. Жертвали са живота на на-близки роднини, само и само Хитлер да не се усети, че са счупили "несчупваемата" енигма. Филм имаше по тоя въпрос, дори ми е на диска ама не ми се рови как се казва.
              Намират му колая само след някоя друга година. Сега чупим енигма на обикновен комп за около 2 минути.
              Я дай да видим какво са измислили NEO, че не ми се рови да търся за поредния шит. Всички криптоси работят на принципа на сложна задача, която обикновен комп ще му трябват много години да реши. Какво толкова са измислили тия?

              Много мълчалив форум се очертава нещата взеха да се нормалезират Във живота винаги има втри шанс дано да сте са качили на влака тутутууууу
              Ех, свършили се простотиите по света, само за тия кески ми е мисъл неземна как да ги натоваря!
              Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко.
              Бива ли да си такъв песимист и черноглед? След 100 години да не се научим да смятаме секретния ти ключ? 1000 кубитовите компютри са факт днес и сега.

              Много ме е яд, че само у печалбата сте се вторачили. Не искате да видите голямата картинка. Прекрасни проекти като Golem за споделено процесорно време - потъват в небитието, и не са първите от тоя род дето не успяха да изплуват.
              Last edited by IvanTerziev; 10.02.2018, 10:30.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Довършете изречението, за кое нещо променило света се отнася: "Early skepticism and low expectations quickly turned to unrealistic demands beyond the capabilities of the..."


                Историята се повтаря безброй пъти, но за съжаление малцина си вземат поука. Как не разбират критиците, че още сме съвсем в началото на нещата... след 100 години, хората няма да могат да си представят света без блоквериги и криптовалути, които ще бъдат интегрирани в абсолютно всичко. Цената в момента няма никакво значение, защото това е технология, която изцяло ще промени света, няма как да бъде оценено подобно нещо. Далече сме от пълните възможности на тази нова технология, никъде все още не е реално интегрирана освен в експериментални проекти. В момента в който хората започнат да интегрират блокверигите, тогава ще се видят и реалните ползи. Сега някой тук ще каже... "блокверигата не е Биткойн"... да това е така, но без да има някакъв токен, блокверигата е безмислена. Това което придава смисъл на блокверигите са техните токени... тези токени разбира се не е задължително да са пари, може да са други неща, например акции, облигации, и тн.

                Ползата ще бъде, многократно подобряване на ликвидноста и движението на стойност, също така интегрирането на различни системи, които в момента са разделени.

                Посредством блокверигата финансовите операции могат да се интегрират и автоматизират до степен, която е невъзможна по какъв да е друг начин.

                В момента буквално се пише историята.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                  Просто , предишното не е парабола , не е балон , не е изкусвено надувано
                  Не се лъжи по графиката
                  Виждат ти се равни етапите на ръст , но е така защото графиката е в логаритмичен вид
                  Сам се сещаш , че растежа до 1000 няма как да е равен на този до 20000
                  Ако я кача в нормален вид ..... няма да я хване монитора !
                  Аз си гледам ето тази:
                  https://www.oftwominds.com/photos2017/BTC-projected.png
                  и си ми е едно такова спокойно и ИЧ не ми пука!!!
                  Е от време на време си продавам като ми е кеф - ето и през изминалата седмица продадоха малко а покупките съм ги сложол на под 4.444$, ако станат - станат, ако не "копачките " снасят достатъчно!!!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    Добри Ютро!!!
                    Въпрос: А интересно защо предишната парабола не се е върнала от там откъдето е започнала (50$)???
                    Отговор: Поради същата причина поради която и този път няма да слезне под 2.000 $!!!
                    Просто , предишното не е парабола , не е балон , не е изкусвено надувано
                    Не се лъжи по графиката
                    Виждат ти се равни етапите на ръст , но е така защото графиката е в логаритмичен вид
                    Сам се сещаш , че растежа до 1000 няма как да е равен на този до 20000
                    Ако я кача в нормален вид ..... няма да я хване монитора !

                    Коментар


                    • На 9200 мисля за изляза от последните дълги. След това ще опитам къси, но играта е опасна.

                      Коментар


                      • Visualizing the History of Bitcoin Crashes: Are Hodlers Prepared for the Next Bull Run?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          A Параболичната ход на Биткойна изглежда е започнал около $400........
                          Просто казвам...
                          Добри Ютро!!!
                          Въпрос: А интересно защо предишната парабола не се е върнала от там откъдето е започнала (50$)???
                          Отговор: Поради същата причина поради която и този път няма да слезне под 2.000 $!!!

                          remember remember the fifth of november

                          Коментар






                          • A Параболичната ход на Биткойна изглежда е започнал около $400........
                            Просто казвам...
                            Тутуууууууфффф.....
                            Last edited by БАЦЕ; 10.02.2018, 09:42.

                            Коментар


                            • тутутуууу привет любители на най-големите числа вашето упование в числата прави човешкия род възвишен някак си
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Много мълчалив форум се очертава нещата взеха да се нормалезират Във живота винаги има втри шанс дано да сте са качили на влака тутутууууу

                                Коментар

                                Working...
                                X