IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

    Много ви се иска, но няма да стане. Зад биткойн, стоят милиони потребители от цял свят, някои от които са милионери и милиардери. Няма актив със свойствата на биткойн, няма. Бързоликвиден, лесен за съхранение и транспортиране, делим, псевдо-анонимен, но достатъчно, че мутрите да не знаят колко имаш, цензороустойчив., устойчив на регионални катаклизми, не можещ да се фалшифицира.
    нелепо е да се говори за биткойн като актив без да се слага кавички или "псевдо-" отпред. Именно, защото милиони ще изгорят и те стават все повече, много ми се иска това безумие да спре вече.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      аз мога да кажа до колко ще спадне - близко до нулата. Така, че е илюзия, че може да служи за съхранение на стойност. Стига и с тази мантра с печатането на пари! - има си достатъчно активи, които да служат за съхранение на стойност.
      Много ви се иска, но няма да стане. Зад биткойн, стоят милиони потребители от цял свят, някои от които са милионери и милиардери. Няма актив със свойствата на биткойн, няма. Бързоликвиден, лесен за съхранение и транспортиране, делим, псевдо-анонимен, но достатъчно, че мутрите да не знаят колко имаш, цензороустойчив., устойчив на регионални катаклизми, не можещ да се фалшифицира.
      Last edited by DeBeers; 03.03.2021, 13:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Ако някога стана трафикант на наркотици и перач на пари, ще си взема биткойни. Сега за какво ми е тази глупост?
        Ниска ти е камбанарийката ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


          Въобще много ми е любопитно хора без Биткойни какво правят в темата за Биткойна .....
          Ако някога стана трафикант на наркотици и перач на пари, ще си взема биткойни. Сега за какво ми е тази глупост?
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • аз мога да кажа до колко ще спадне - близко до нулата. Така, че е илюзия, че може да служи за съхранение на стойност. Стига и с тази мантра с печатането на пари! - има си достатъчно активи, които да служат за съхранение на стойност.

            Коментар


            • Не знам защо се карате тук, ясно е, че биткойна не става за дребни разплащания, за прехвърляне на големи суми е друга работа. Най-същественото предимство за мен е анонимността, но не се знае до колко ще продължи това. За съхранение на стойност - за разлика от другите валути като долар, евро и т.н. зад които стоят централни банки, златен резерв и целите икономики на тези държави, при крипто валутите единственото, което поддържа стойността е желанието на други ентусиасти да купят това, което притежателите/производителите биха продали. Т.е. в момента, в който новите ентусиасти намалеят, а притежателите (особено крупните такива- китове и акули) тръгнат да продават, цената се издънва надолу, нещо което се случи в началото на 2018-та. След това при ниската цена отново започва процеса на купуване и повишаване на цената, докато се стигне до същото. И така до безкрай, едни ще забогатяват, други ще губят и колелото се върти. Естествено до колко ще се качи и след това до колко ще спадне никой не може да каже, така че си остава един хазарт.

              Коментар


              • Биткойна все по хубав става с безогледното печатане на пари от центр.банки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  Много ми е интересно - ти, и подобните ти, какво ще спечелите ако падне под 43.000?
                  Сигурно същото като ако падне под 30.000 - на геврека дупката
                  Човека е тука за да троли - това е повече от ясно. Избива някакви комплекси в тази тема, защото е популярна. Ако друга тема стане популярна, той ще отиде и в нея да сипе "акъл" в изобилие от позицията на тоталното невежество.

                  Въобще много ми е любопитно хора без Биткойни какво правят в темата за Биткойна .....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    .... Ритейл разплащанията с карти са в пъти повече - само системата на Мастеркард поддържа до 38 хиляди трансакции (TPS), а Виза около 22 хиляди .... в СЕКУНДА.
                    Направо да ги оплачеш, толкова са назад технологично.

                    Един ден биткойн и подобните му е много вероятно да бъдат записани в историята като най-голямото и безмислено разхищение на ресурси в историята на човечеството.
                    Недей да сравняваш кон с кокошка или по точно слон с муха ....

                    Виза и Мастеркард са направени да прехвърлят стотинки насам-натам, докато Биткойна - да прехвърля милиони насам-натам. Тоест това са две коренно различни системи, обслужващи коренно различни целеви групи. Визите са за бедняци, генериращи милиарди транзакции с жълти стотинки, докато Биткойна е за Бизнесмени, правещи трансфери с размер няколко порядъка в повече.

                    Самата блокчейн технология не е направена да съхранява жълтите стотинки на бедняците десетки години, защото те предизвикват колосални по размер бази данни. Знаете че нищо не се трие от блокчейна. При това положение не ми е ясно защо искате да го претоварите с вашите пикливи стотинки. Ами ползвайте си Виза и Мастеркард, и не цапайте биткойна, както и не цапайте тази тема. Отворете си тема за Виза и се подвизавайте там в нея.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                      Даааа,и дори петнайсет минути не можа да го задържи на 50к и пак тръгна надолу да търси купувачи. Дали тази седмица ще видим нива под 43000
                      Няма да видиш 43 000, защото преди малко почти чукна 51 500 !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                        Даааа,и дори петнайсет минути не можа да го задържи и пак тръгна надолу да търси купувачи. Дали тази седмица ще видим нива под 43000
                        Много ми е интересно - ти, и подобните ти, какво ще спечелите ако падне под 43.000?
                        Сигурно същото като ако падне под 30.000 - на геврека дупката
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • В сегашния си недодялан вид, койните не стават за нищо друго освен за спекулация и за пране на пари от престъпни дейности.
                          Ако койнаджиите настояват криптосите им да станат платежно средство, първо трябва да си махнат нулите и да направят девалвация. Така броя на биткойните от 21 милиона внезапно ще нарасне на 21 милиарда, или повече...
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            Удивителна неграмотност. Всеки ден се заричам да не пиша тук, защото само двама - трима са наясно за какво говорят, но твоя коментар буквално изкъртва. Защо не направиш сравнение между European central bank и BNP Paribas и да ни кажеш коя е по-добра? Щото твоето сравнение е именно такова - сравняваш различни неща, които не подлежат на сравнение.
                            Чукча писател явно, но не и читател.

                            Написаното от мен касаеше мечтата на един форумец биткойн да стане предпочитана форма на разплащания между фирми, включително неговата. Как може нещо толкова ограничено като капацитет да замести система, която обслужва милион пъти повече транзакции, е темата, а не дали ЕЦБ или някоя банка са в нещо добри или не.

                            Продължавай да не пишеш. Аз ще направя същото. Няма да ви преча повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                              Предпочитана валута за разплащания? Мрежата на Биткойн може да поддържа теоретичен максимум от 500-600 хиляди транзакции дневно. На практика те са около 300 хил. или около 10 млн. месечно.
                              За сравнение - само SEPA банковите трансфери в Еврозоната са около 3,5 милиарда на месец. Ритейл разплащанията с карти са в пъти повече - само системата на Мастеркард поддържа до 38 хиляди трансакции (TPS), а Виза около 22 хиляди .... в СЕКУНДА.
                              Направо да ги оплачеш, толкова са назад технологично.

                              Един ден биткойн и подобните му е много вероятно да бъдат записани в историята като най-голямото и безмислено разхищение на ресурси в историята на човечеството.
                              ... също и като най-голямата измама, понци-схема. Милиони ще са армията на загубилите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                За сравнение - само SEPA банковите трансфери в Еврозоната са около 3,5 милиарда на месец. Ритейл разплащанията с карти са в пъти повече - само системата на Мастеркард поддържа до 38 хиляди трансакции (TPS), а Виза около 22 хиляди .... в СЕКУНДА.
                                Направо да ги оплачеш, толкова са назад технологично.

                                Един ден биткойн и подобните му е много вероятно да бъдат записани в историята като най-голямото и безмислено разхищение на ресурси в историята на човечеството.
                                Удивителна неграмотност. Всеки ден се заричам да не пиша тук, защото само двама - трима са наясно за какво говорят, но твоя коментар буквално изкъртва. Защо не направиш сравнение между European central bank и BNP Paribas и да ни кажеш коя е по-добра? Щото твоето сравнение е именно такова - сравняваш различни неща, които не подлежат на сравнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X